s
Οι ξελογιάστρες φίλες - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 55
  1. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Evi
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Αν κρίνω από τις φίλες μου, συμφωνώ απόλυτα για το άρθρο. Όσον αφορά εμένα όμως (είμαι Δίδυμος), με χαρακτηρίζει αυτό της Καρκίνου. Μήπως επειδή η Αφροδίτη μου είναι στον Καρκίνο;

  2. #12

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Περίεργο..γιατί απευθύνεται σε γυναίκες το αρθρο; Οι άντρες είναι δηλαδή καλύτεροι; Δε νομίζω....

  3. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Tannia,

    Εύστοχο το ερώτημά σου! Κανείς δεν έδωσε σημασία στο αντιφεμινιστικό ύφος του άρθρου. Είναι φανερή βέβαια η χιουμοριστική του πρόθεση, αλλά μας εκθέτει λιγάκι απέναντι στους κακοπροαίρετους.
    Συχνά, οι άντρες μας αντιμετωπίζουν ειρωνικά σε ό,τι αφορά τον θεσμό της φιλίας, καθώς θεωρούν εαυτούς ως τους μοναδικούς ικανούς και αληθινούς γνώστες της. Οπως και σε πολλούς άλλους τομείς βέβαια...
    Υπάρχουν αμέτρητα παραδείγματα άσπονδων φίλων και από τις δύο πλευρές και πιστεύω πως παίζονται τα ίδια δράματα. Διάβασα το άρθρο και από την θέση των ανδρών και δεν βρήκα καμιά ουσιώδη διαφορά. Η φιλία, όπως και όλοι οι συναισθηματικοί δεσμοί μας βασίζονται στο ήθος του χαρακτήρα μας. Και από τη μεριά της αστρολογίας, δεν είναι υπεύθυνος μονάχα ο Ηλιος μας. Μπορεί να φταίει η Αφροδίτη μας, ο Ουρανός μας, ο Αρης, η Σελήνη και το υπόλοιπο δωδεκάθεο. Στη φωτιά και ο Ωροσκόπος μας...
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  4. #14
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Ηρακλειο -Κρητης
    Posts
    21

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    ...Πολυ ωραιο το αρθρο σας!!

    Ευτυχως ποτε τα γουστα μεταξυ των φιλεναδων μας δε ταιριασαν και δε μπηκαμε ποτε σε αυτο το διλλημα..χαχαχα:nuts: :bigsmile: ..

    Αναμονη για την αντρικη φιλια..

  5. #15

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Ευχαριστώ που συμφωνεις Filennia, να 'σαι καλά! Εντάξει, θα μπορούσα να μη γράψω και τίποτα και δε μ' αρέσει να κάνω παράπονα και τέτοια καθόλου. Το ξέρω άλλωστε ότι είναι σε χιουμοριστική διάθεση και εντάξει, δεν έχω κανένα πρόβλημα:bigsmile::bigsmile:

  6. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Να γράφεις Τάνια μου, να γράφεις...
    Αλλωστε στη χιουμοριστική σου διάθεση απάντησα! Και συμφωνώ!!!

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  7. #17

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Αστείο το άρθρο σας! Δεν μπορούμε να βγάλουμε τόσο εύκολα συμπεράσματα αν δεν έχουμε τουλάχιστον και τον ωροσκόπο της κολλητής. Ο συνδυασμός και των δύο ζωδίων και ωροσκόπων θα ήταν καλύτερος και θα μας οδηγούσε σε ποιο σαφή και ασφαλή συμπεράσματα.

  8. #18

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Οι Υδροχόοι (το κατεξοχήν ζώδιο της φιλίας) διακατέχονται από πονηρίαν;;;

    Και τα ψαράκια (το κατεξοχήν ζώδιο της δολοπλοκίας και του παρασκηνίου) εμφανίζονται ως οσίες;;;

    Αδυνατώ να το πιστέψω!!! :suspiciou

  9. #19
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Quote Originally Posted by tannia
    Περίεργο..γιατί απευθύνεται σε γυναίκες το αρθρο; Οι άντρες είναι δηλαδή καλύτεροι; Δε νομίζω....
    Να νομιζεις

  10. #20

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Έλα μωρέ τώρα δεν τα πιστεύω αυτά εγώ...:σφύριγμα :toung:
    Είμαι ninja!!!

 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads