s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 60
  1. #11

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση Βασια
    Νομιζω οτι κανει τις ιδιες, δε ξερω... Τωρα αν κοιταξω τους προηγουμενους πλανητες στο ιδιο ζωδιο σωθηκα γιατι ο αμεσως προηγουμενος ειναι ο κρονος και πιο μακρια ο πλουτωνας εκτος αν πιανεται και ο κληρος της τυχης που ειναι σε συνοδο με τον ηλιο λιγο πιο πριν απ αυτον!!! Και ο κυβερνητης του 7ου ειναι σε συνοδο με τον κυβερνητη του ωροσκοπου στο γενεθλιο οποτε το προοδευτικο δε με πολυβολευει εχω την εντυπωση εκτος αν με τη λεξη συναντησει δεν εννοεις συνοδο αλλα οποιαδηποτε οψη ή εκτος αν δε καταλαβα κατι γιατι ειμαι και ψιλοασχετη...
    Η αλήθεια είναι πως μερικά Ωροσκόπια είναι πιο <<δυσκολοδιάβαστα>>από κάποια άλλα.Και φυσικά παίζουν ρόλο και οι γνώσεις και η εμπειρία.Σιγά σιγά, κανένας δεν κατάφερε να μάθει Αστρολογία από επιφοίτηση, θέλει διάβασμα,μελέτη ,προσοχή και αγάπη για το αντικείμενο.Ο δικός σου Ερμής δόξα τω θεώ έχει όλες τις προυποθέσεις.
    Βάσια

  2. #12

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Eξαιρετικό θέμα και πολύ κατατοπιστικό συγχαρητήρια.Πολύ καιρό έψαχνα για αυτές τις πληροφορίες σχετικά με την ένδειξη γάμου στο προοδευτικό ωροσκόπιο.Ευχαριστώ!!!Perfect

  3. #13

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Kαλησπέρα σε ολους και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

    Διαβασα το αρθρο και ομολώ οτι εχω εκπλαγει.
    Θέλοντας να κατανοησω τις παραπανω οψεις και να δω αν πραγματι μπορει να δει καποιος ποτε μπορει να συμβει ενας γάμος, πηρα τον χάρτη μιας φιλης μου η οποια εχει μεν χωρίσει αλλα ήθελα να δω την περιοδο που παντρευτηκε τι οψεις υπηρχανε αναμεσα στο γενεθλιο της, στο προοδευτικο και στο solar arc.
    Οι οψεις που ειχε πριν 15 χρόνια ηταν:

    1) O ΗΛΙΟΣ(προοδευτικο & sοlar arc) σε σύνοδο με γενεθλιο ΔΙΑ.
    2) ΑΦΡΟΔΙΤΗ (solar arc) ακριβέστατη σύνοδο με γενεθλιο ΒΟΡΕΙΟ ΔΕΣΜΟ
    3) ΒΟΡΕΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ (solar arc) σε σύνοδο με προοδευμενο ΑΡΗ

    Κοιτώντας τον χάρτη της τώρα βλέπω:
    1) AΦΡΟΔΙΤΗ (solar arc) σε ακριβης σύνοδο με γενεθλιο ΗΛΙΟ της.
    2) AΦΡΟΔΙΤΗ (solar arc) σε σύνοδο με γενεθλιο ΑΡΗ της.
    3) ΒΟΡΕΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ (solar arc) σε σύνοδο με γενεθλιο ΔΙΑ (σε 2 μήνες ακριβεστατη συνοδος)
    4) ΑΡΗΣ (solar arc) συνοδο με ΔΙΑ (προοδευμενο)
    5) ΑΡΗΣ (προοδευμενο) σε συνοδο με γενέθλιο ΔΙΑ
    6) Σύνοδος ΗΛΙΟΥ - ΔΙΑ στο προοδευμενο

    αρα μιλαμε οτι συντομα θα προκυψει 2ος γάμος????
    Τον γαμπρο βεβαια δεν εχει βρει ακομα........


    ευχαριστω πολυ

  4. #14

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΑΡΘΡΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 02-04-1975 14.20 ΑΘΗΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΑΜΟΥ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ?

  5. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αγαπητή eowin,

    όπως γράφει και στους όρους χρήσης, κάτω απο τα άρθρα γράφουμε μόνο σχόλια που αφορούν το αρθρο ή απορίες πανω σε αυτό.
    Επιπλέον στα επισημασμένα των ενοτήτων που αφορουν απορίες μελών στους αστρολόγους μας, δεν γίνονται προσωπικές προβλέψεις.:bigsmile:

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  6. #16

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Θελω και εγω να ρωτησω κατι..Εμενα ο 7ος οικος μου ειναι αδειος και η ακμη του βρισκεται στον τοξοτη ο κυβερνητης του ειναι ο Διασ που βρισκεται στον 2ο οικο και κανει τις εξης οψεις αντιθεσης με ουρανο και πωσειδωνα τετραγωνου με Αφροδιτη τριγωνου με Αρη και εξαγωνο με Ερμη επεισης Αφροδιτη τεραγωνο με ουρανο..Αυτο σημαινει οτι θα κανω ενα γαμο απο οικονομικο συμφερον? Απο οτι βλεπω οι οψεις δεν ειναι καλες..Θα ηθελα να μου πειτε κατι παραπανω πανω σ αυτα..

  7. #17

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Θελω και εγω να ρωτησω κατι..Εμενα ο 7ος οικος μου ειναι αδειος και η ακμη του βρισκεται στον τοξοτη ο κυβερνητης του ειναι ο Διασ που βρισκεται στον 2ο οικο και κανει τις εξης οψεις αντιθεσης με ουρανο και πωσειδωνα τετραγωνου με Αφροδιτη τριγωνου με Αρη και εξαγωνο με Ερμη επεισης Αφροδιτη τεραγωνο με ουρανο..Αυτο σημαινει οτι θα κανω ενα γαμο απο οικονομικο συμφερον? Απο οτι βλεπω οι οψεις δεν ειναι καλες..Θα ηθελα να μου πειτε κατι παραπανω πανω σ αυτα..
    Διάβασε το ποστ που είναι ακριβώς πάνω από το δικό σου :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #18
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Καλημέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους
    Θα ήθελα αν γίνεται να μου λύσετε μια απορία. Στην προοδευτική συναστρία αν ο κυβερνήτης του 7ου του ενός που βρίσκετε στον Κρόνο κάνει όψη τριγώνου με τον κυβερνήτη του 7ου του άλλου που βρίσκετε στον αρη και ο γενέθλιος άρης και η γενέθλια σελίνη του πρώτου ατόμου πέφτει στον 7ο του άλλου ατόμου σημαίνει γάμο???? η πιο σοβαρή σχέση?

  9. #19

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by maria777 View Post
    Καλημέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους
    Θα ήθελα αν γίνεται να μου λύσετε μια απορία. Στην προοδευτική συναστρία αν ο κυβερνήτης του 7ου του ενός που βρίσκετε στον Κρόνο κάνει όψη τριγώνου με τον κυβερνήτη του 7ου του άλλου που βρίσκετε στον αρη και ο γενέθλιος άρης και η γενέθλια σελίνη του πρώτου ατόμου πέφτει στον 7ο του άλλου ατόμου σημαίνει γάμο???? η πιο σοβαρή σχέση?
    Μήπως πρέπει να επαναδιατυπώσεις το ερώτημά σου;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #20
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    ναι συγνώμη απλά δεν ηθελα να βγει ως προσωπικη ερωτηση, θα το θέσω αλλιως στην συναστρία προκείπτει ότι η σελήνη μου και ο άρης μου πέφτουν στον 7ο οίκο του ατόμου που με ενδειαφέρει και ο κρόνος είναι κυβερνήτης του 7ο μου οίκου. Στην προοδευτική συναστρία λοιπόν ο κυβερνήτης του 7ου μου ο κρόνος κανει όψη τριγώνου με τον άρη του που είναι κυβερνήτης του 7ου του. Αυτο τι δείχνει είναι μια ενδειξη επισημοποιησης τησ σχεσης? ελπιζω να το έθεσα πιο ορθα αυτη τη φορα ευχαριστω πάντως

 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads