s
[Μεταφράσεις] Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1) - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 25
  1. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Μμμμ...Θα συμφωνήσω κι εγω με τα περι...Καρκίνου!!
    Συμπληρωνοντας οτι...ο λόγος που αυτο-θυματοποιουνται και ολο θεωρουν οτι τους αδίκησαν ή δεν τους εκτίμησαν σωστα ειναι γιατι ασυναισθητα...δινουν πραγματα απο τον εαυτο τους(υλικα, ψυχικα, συναισθηματικα) , καποιοι επηδει απλα εχουν συνηθισει να φερονται μητρικα στους αγαπημενους τους και καποιοι αλλοι...με σκοπο να εξαγορασουν την αγαπη επειδη ζητανε την αποδοχη κ την εκτιμηση για να καλύψουν τις ανασφαλειες τους!!!Κι αυτο δεν ειναι και το πλεον αγνο κινητρο...αρκετα εγωιστικο θαρρω πως ειναι κατ'εμε!!!

    Πρεπει να μαθουν να δινουν χωρις να περιμενουν ανταλλαγματα οποιουδηποτε ειδους, εκτος του οτι θα ηταν καλυτερο γιάυτους να μη ζητουν τη συνεχη επιβεβαιωση της αγαπης, γκρινιαζοντας και μεμψιμοιρώντας για το ποσο ατυχα τους φερεται η μοιρα, το συμπαν, ο Θεος...ειδικα αυτούς(εδω εχουν κοινα με τα Ψαρακια!)!!!!

    Μονο τοτε δε θα αισθάνονται ρηγμένοι...οταν μάθουν την απολυτως αφιλοκερδη κ ανιδιοτελη προσφορά που κανει τον ανθρωπο να βιωνει τη χαρα της προσφορας και να αρκειται σε αυτο για να νιωσει κι ο ιδιος ικανοποιηση.Αυτο το τελευταιο αφορα κ τους Παρθενους βεβαια που (θα επρεπε να)διδασκονται απο το πολικο τους ζωδιο, τους Ιχθεις το τι σημαινει... "προσφερω χωρις να εχω κανενα ιδιοτελες κινητρο" οπως και το οτι... "η αγαπη δεν ειναι εμπορικη συναλλαγη"!!!

    ...Με ολο το σεβασμο στους εκπροσώπους των παραπάνω ζωδιων τα λεω αυτα απο προσωπικη παρατήρηση...ετσι παιδια?:nuts:

    Αμα κατσω να σκεφτω τι αλλαγες επιδεχεται το δικο μου ζωδιο και ο Ωροσκόπος (Τοξότης) στην πορεια προς την αυτοεξελιξη...θα γραψω κανα κατεβατο!!!

    :bigsmile:

    Υ.Γ: Ουπς...με προλαβαν η Τινα και η kassy!!

  2. #12
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Σκορπίνα , έχω ωροσκόπο σκορπιό και δεν σηκώνω τα άνω !!

    κλείνω και τα 31 τον άλλο μήνα , οπότε ο ωροσκόπος με εκπροσωπεί κατά μεγάλο βαθμός, έτσι δεν είναι;

    δεν περιμένουν αντάλλαγμα οι καρκίνοι , πως κυκλοφορεί αυτός ο μύθος;:nuts:

  3. #13

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Quote Originally Posted by doukas View Post
    Σκορπίνα , έχω ωροσκόπο σκορπιό και δεν σηκώνω τα άνω !!

    κλείνω και τα 31 τον άλλο μήνα , οπότε ο ωροσκόπος με εκπροσωπεί κατά μεγάλο βαθμός, έτσι δεν είναι;

    δεν περιμένουν αντάλλαγμα οι καρκίνοι , πως κυκλοφορεί αυτός ο μύθος;:nuts:
    Με πρόλαβες! πάνω που θα σε ρωτούσα αν είχες στο ωροσκόπιό σου κάποια επιρροή από το ζώδιο του σκορπιού. Πολύ εκδίκηση στο αίμα σου βρε παιδάκι μου! Βέβαια κακό είναι να σε κλέβουν και να σε προδίδουν, αλλά αφού μας είπες στην αρχή ότι οι καρκίνοι πρέπει να μάθουν να συγχωρούν, αντε! κάνε μια αρχή.
    Το πολύ πολύ να στείλεις κανένα εξώδικο. Είσαι πολύ νέος για να μπεις στη φυλακή!

  4. #14
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ , καλό , σαν περσόνες της τηλεόρασης ε; με το καλημέρα εξώδικο; όχι οκ , δεν έχω τέτοιες τάσεις, σε σημείο εξώδικου! να συγχωρώ , εννοώ να μην κολλάμε! δεν λέμε ότι κοιμόμαστε σκεπτόμενοι το κακό του άλλου , υπερβολή! λοιπόν! το εξάντλησα! περιμένω να ακούσω και τα άλλα ζώδια πως σκέφτονται!!

  5. #15

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Quote Originally Posted by doukas View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ , καλό , σαν περσόνες της τηλεόρασης ε; με το καλημέρα εξώδικο; όχι οκ , δεν έχω τέτοιες τάσεις, σε σημείο εξώδικου! να συγχωρώ , εννοώ να μην κολλάμε! δεν λέμε ότι κοιμόμαστε σκεπτόμενοι το κακό του άλλου , υπερβολή! λοιπόν! το εξάντλησα! περιμένω να ακούσω και τα άλλα ζώδια πως σκέφτονται!!
    Αχ μωρέ! γι' αυτό μας αγαπούν τόσο πολύ εμάς τα καρκινάκια! έχουμε πολύ καλή καρδιά

  6. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Πως μπορεί ένας Σκορπιός να αξιοποιήσει θετικα-εποικοδομητικά τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του ζωδίου του...(δη να ελεγξει-διορθώσει ως ενα βαθμό τα αρνητικά)?

    Τι θα τον συμβουλεύαμε αραγε?

    ((Sorry αγαπητε doukas...αλλα να λεμε και τα δικα μας ετσι, οχi μονο των άλλων?!!! :bigsmile: ))

    Εγω θα έλεγα...μμμ...1. να μη τα παίρνει όλα τόσο προσωπικά...κατακαρδα, που λέμε γιατι μετα παίζει να γινεται εμπαθής!Ας χαλαρώσει λίγο, διδασκόμενος απο την...Ταυρίσια "απαθεια-αναισθησια", προτάσσοντας τη λογική/ψυχραιμία εναντι στον ακρατο συναισθηματισμό, την ευαιθησία, την μιγγιάγγιχτη φυση!!

    2. Ας κανει κτημα του το μοτο οτι... δεν κρυβεται κατ'αναγκη ενα κρυφό(ποταπο) κινητρο πίσω απο καθε ενεργεια/λόγο των αλλων!! (αρση της υπερμετρης καχυποψίας (δυσπιστία) με την οποια καταφερεται αδιακρίτως () απεναντι σε ολους τους εν δυναμει φιλους,συντροφους κ.τ.λ.)

    3. Αν τον πονέσουν, τον πληγώσουν, του φερθούν αδικα, αχαριστα κτλ...πραγματα που συμβαινουν σε όλους τους κοινούς θνητούς...δεν ειναι αναγκη να αλείψει τον εγκληματία με πίσσα κ πούπουλα, διαπομπέυοντας τον μετα στο κεντρο της...πλατείας του (Μεγαλο)χωριού του, μόλις 10 χρόνια μετα το εγκλημα!!!!Ακομα και η Δικαιοσυνη τα παραγραφει αυτα μετα το περας της 5ετίας!!:nuts::bigsmile:!

    4. Δεν ειναι αναγκη να εστιάζει τόσο πολύ στη σεξουαλικότητά του!!!Κι αλλα οντα σε αυτο τον πλανητη αγαπούν το σεξ, αλλα...μη φτάσουμε και στη νυμφομανία!!!Υπαρχουν κι αλλα πραγματα που πρεπει να εκτιμήσει κανεις στο συντροφό του...ας μην ειναι ντε κ καλα αυτο η υψιστη προτεραιότητα τους!Γιατι και τα ρομπότ, αμα τα προγραμματίσεις καταλληλα, κανουν τα παντα...αλλα αυτο δε τους δίνει ανθρωπινη υπόσταση (den einai k oi katalliloteroi syntrofoi dld osoi exoyn mazi mas tin telia seksoualikh ximeia!!)!!!

    5. Αυτο το κόλλημα του να τα εχουν ολα κ παντα υπο τον έλεγχό τους...εχει καταντήσει αηδία πια!!!

    6. Ισχυρογνωμοσύνη, πεισμα, εγωισμός, επιβλητικότητα...πρεπει επιτελους να δωσουν τη θέση τους στην κατανόηση, συνεργασία, διαλλακτικότητα...για να παμε απ το "εγω" στο "εμεις", αλλα οχι με τον τροπο που το κανουν οι Ζυγοι!!!Αυτοι ψευτο-συμβιβαζονται μοναχα αν εχουν καποιο συμφερον για να υποχωρήσουν επιφανειακα, κανοντας παντα το δικό τους υπουλα!!!!(με ολο το σεβασμο στο προσφιλες αυτο ζωδιο που τιμά τους 5 απο τους 10 πλανήτες μου!!:toung

    ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ!!
    ΕΚΑΣΤΟΣ ΕΠΩΦΕΛΗΤΗΣ/ΕΠΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΣ ΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗ ΛΙΣΤΑ!!:bigsmile:

  7. #17

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Πως μπορεί ένας Σκορπιός να αξιοποιήσει θετικα-εποικοδομητικά τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του ζωδίου του...(δη να ελεγξει-διορθώσει ως ενα βαθμό τα αρνητικά)?

    Τι θα τον συμβουλεύαμε αραγε?

    ((Sorry αγαπητε doukas...αλλα να λεμε και τα δικα μας ετσι, οχi μονο των άλλων?!!! :bigsmile: ))

    Εγω θα έλεγα...μμμ...1. να μη τα παίρνει όλα τόσο προσωπικά...κατακαρδα, που λέμε γιατι μετα παίζει να γινεται εμπαθής!Ας χαλαρώσει λίγο, διδασκόμενος απο την...Ταυρίσια "απαθεια-αναισθησια", προτάσσοντας τη λογική/ψυχραιμία εναντι στον ακρατο συναισθηματισμό, την ευαιθησία, την μιγγιάγγιχτη φυση!!

    2. Ας κανει κτημα του το μοτο οτι... δεν κρυβεται κατ'αναγκη ενα κρυφό(ποταπο) κινητρο πίσω απο καθε ενεργεια/λόγο των αλλων!! (αρση της υπερμετρης καχυποψίας (δυσπιστία) με την οποια καταφερεται αδιακρίτως () απεναντι σε ολους τους εν δυναμει φιλους,συντροφους κ.τ.λ.)

    3. Αν τον πονέσουν, τον πληγώσουν, του φερθούν αδικα, αχαριστα κτλ...πραγματα που συμβαινουν σε όλους τους κοινούς θνητούς...δεν ειναι αναγκη να αλείψει τον εγκληματία με πίσσα κ πούπουλα, διαπομπέυοντας τον μετα στο κεντρο της...πλατείας του (Μεγαλο)χωριού του, μόλις 10 χρόνια μετα το εγκλημα!!!!Ακομα και η Δικαιοσυνη τα παραγραφει αυτα μετα το περας της 5ετίας!!:nuts::bigsmile:!

    4. Δεν ειναι αναγκη να εστιάζει τόσο πολύ στη σεξουαλικότητά του!!!Κι αλλα οντα σε αυτο τον πλανητη αγαπούν το σεξ, αλλα...μη φτάσουμε και στη νυμφομανία!!!Υπαρχουν κι αλλα πραγματα που πρεπει να εκτιμήσει κανεις στο συντροφό του...ας μην ειναι ντε κ καλα αυτο η υψιστη προτεραιότητα τους!Γιατι και τα ρομπότ, αμα τα προγραμματίσεις καταλληλα, κανουν τα παντα...αλλα αυτο δε τους δίνει ανθρωπινη υπόσταση!!!

    5. Αυτο το κόλλημα του να τα εχουν ολα κ παντα υπο τον έλεγχό τους...εχει καταντήσει αηδία πια!!!

    6. Ισχυρογνωμοσύνη, πεισμα, εγωισμός, επιβλητικότητα...πρεπει επιτελο, υς να δωσουν τη θέση τους στην κατανόηση, συνεργασία, διαλλακτικότητα...για να παμε απ το "εγω" στο "εμεις", αλλα οχι με τον τροπο που το κανουν οι Ζυγοι!!!Αυτοι ψευτο-συμβιβαζονται μοναχα αν εχουν καποιο συμφερον για να υποχωρήσουν επιφανειακα, κανοντας παντα το δικό τους υπουλα!!!!(με ολο το σεβασμο στο προσφιλες αυτο ζωδιο που τιμά τους 5 απο τους 10 πλανήτες μου!!:toung

    ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ!!
    ΕΚΑΣΤΟΣ ΕΠΩΦΕΛΗΤΗΣ/ΕΠΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΣ ΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗ ΛΙΣΤΑ!!:bigsmile:
    ok kinky_scorpina έχεις δίκιο όλα αυτά τα χαρακτηριστικά αντιπροσωπεύουν τους σκορπιούς. Νομίζω ότι χάρη σ αυτά τα χαρακτηριστικά λέγονται τόσα για αυτούς και νομίζω ότι πάντοτε βρίσκονται στο προσκήνιο. Όπου και να βρεθούν η παρουσία τους γίνεται έντονη (ειδικά στο άλλο φύλο).
    Είπες για την καχυποψία, αλλά νομίζω ότι εσείς οι σκορπιοί είστε καχύποπτοι γιατί ήδη ξέρετε πριν από όλους τους άλλους ότι ο απέναντί σας κρύβει κάτι ύποπτο (υπό την προϋπόθεση να μη σας έχει βαρέσει ο έρωτας στο κεφάλι). Το ένστικτο ισοδυναμεί με ακτίνες laser, μην πω και με ακτίνες x.
    Εξάλλου γι αυτό και θεωρείται ένα από τα πιο δυνατά και πιο δυναμικά ζώδια του ζωδιακού.

    Δεν διάβασα και πολλά για τους σκορπιούς, θα μπορούσα να γράψω ακόμα πιο πολλά από προσωπική εμπειρία. Σχεδόν όλοι οι καρδιακοί μου φίλοι ανήκουν σε αυτό το ζώδιο

  8. #18
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Quote Originally Posted by kassy View Post
    ok kinky_scorpina έχεις δίκιο όλα αυτά τα χαρακτηριστικά αντιπροσωπεύουν τους Σκορπιούς.

    Νομίζω ότι χάρη σ αυτά τα χαρακτηριστικά λέγονται τόσα για αυτούς και νομίζω ότι πάντοτε βρίσκονται στο προσκήνιο. Όπου και να βρεθούν η παρουσία τους γίνεται έντονη (ειδικά στο άλλο φύλο).

    Είπες για την καχυποψία, αλλά νομίζω ότι...

    εσείς οι σκορπιοί είστε καχύποπτοι γιατί ήδη ξέρετε πριν από όλους τους άλλους ότι ο απέναντί σας ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ κρύβει κάτι ύποπτο (υπό την προϋπόθεση να μη σας έχει βαρέσει ο έρωτας στο κεφάλι). Το ένστικτο ισοδυναμεί με ακτίνες laser, μην πω και με ακτίνες x.

    Εξάλλου γι αυτό και θεωρείται ένα από τα πιο δυνατά και πιο δυναμικά ζώδια του ζωδιακού.

    Δεν διάβασα και πολλά για τους Σκορπιούς, θα μπορούσα να γράψω ακόμα πιο πολλά από προσωπική εμπειρία. Σχεδόν όλοι οι καρδιακοί μου φίλοι ανήκουν σε αυτό το ζώδιο
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ, kassy μου!! Αν εξαιρεσεις μερικα απο τα προαναφερθεντα ελαττωματακια...ω ναι...Ειμαστε υπεροχοι, το ξερουμε...!!!:nuts:

  9. #19

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    Σαν ζωδια οι σκορπιοι μπορει να κανουν τα καλυτερα η τα χειροτερα δεν υπαρχει ενα οριο γι'αυτους........ ειναι το αγαπημενο μου ζωδιο και οσους γνωριζω τα παω πολυ καλα μαζι τους... οσα λεγονται γι αυτους δεν τα πιστευω.... τους θεωρω πολυ πιστους και παντα αγαπουν με παθος ασχετα και αν αυτο πολλες φορες φερνει ασχημα αποτελεσματα.....(σκηνες κτητικοτητας και ζηλειας σε σχεσεις φιλικες και ερωτικες) πρεπει να μετριασουν το παθος τους οσο δυσκολο και να ειναι....... οσο του παρθενους εγω ξερω πως λεγεται "ζωδιο της υπηρεσιας" και οτι κανει πολλα για τους αλλους χωρις πολλες φορες να περιμενει ανταλαγμα απλα οταν δεινεις και δεν εχεις ανταποκριση σταματας να δεινεις ειναι καθαρα δειγμα αξιοπρεπειας και το λεω εγω που ειμαι παρθενος και με ωροσκοπο παρθενο...... προς Θεου δεν το εχω παρει προσωπικα για ονομα ο καθενας εχει την αποψη του απλα κουβεντα να γινεται.....γνωριζω πολλους στο ζωδιο των Ιχθειων οπου παντα περιμενουν πολλα απο τους αλλους...οσα δινουνν και αυτοι και γινετε κουραστικο......

  10. #20
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Αναπτύξτε τα θετικά αστρολογικά χαρακτηριστικά σας (1)

    όποιος αγαπά , είναι κτητικός και ζηλιάρης! και εγώ αν αγαπώ είμαι 10 φορές πιο ζηλιάρης απ'όλους και ο καθείς. Και οι παρθένοι είναι καλά παιδιά! Και στην σκορπίνα.. δεν είστε καλά κορίτσια οι σκορπίνες! όπου θέλετε είσαστε! Μακράν οι διδυμίνες είναι γαμώ τα παιδιά!!


    (θα αρχίσει ο πόλεμος των άστρων τώρα)
    εεχεχεχεχεχεε

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads