s
Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27
  1. #11
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Καρμικότητα δηλώνουν οι Δεσμοί. Επίσης καρμικότητα σημαίνει πίστη στην μετεμψύχωση. Δεν πιστεύεις μετεμψύχωση, καρμικότητες γιοκ. Τόσο απλά.


    Σε κάθε περίπτωση τα ζώδια από μόνα τους δεν αρκούν, δείχνουν μια γενική ποιότητα. Πρέπει να δεις την θέση που έχουν οι πλανήτες και τα σημεία, γιατί αν και στο ίδιο ζώδιο μπορεί να μην σχηματίζουν όψεις όπως και το αντίστροφο: μπορεί να είναι σε διάδοχα ζώδια αλλά λόγω των αστρολογικών ανοχών να έχουν δεσμούς.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  2. #12
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ιωαννινα
    Posts
    28

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    [QUOTE=Μητσάκος;89371]Ειδικά όσον αφορά τη Λίλιθ, δεν σημαίνει τίποτα. Όσον αφορά τον ¶ρη, μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Για την ακρίβεια, και να έχει κάποια αντιστοίχιση με κάποια κατάσταση στη ζωή σου, αυτή θα χαθεί στον ορυμαγδό της καθημερινότητας, όπως και τόσα άλλα. Σίγουρα θα υπάρχουν πολύ πιο ενδιαφέρουσες και ουσιαστικές θέσεις και όψεις στο χάρτη σου που πρέπει να αναλύσεις :bigsmile:[/QUOT


    Σε ευχαριστω για την απαντηση...
    η αληθεια ειναι οτι η αναφορα του βερτεξ στον λεων και στον 8οικο που εχω εγω ηταν ολα αληθη(τουλαχιστον για μενα...)
    παντως δεν σου κρυβω οτι αυτη η αντιθαση αρη(ζυγος) και βερτεξ(λεων) μου εκανε αισθηση και ηθελα να μαθω κατι περισσοτερο...
    :bigsmile:

  3. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    6

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Καλησπέρα σας. Είμαι Κριός με ωροσκόπο Λιοντάρι και Βέρτεξ Αιγόκερω. Ο σύντροφος είναι Αιγόκερος με ωροσκόπο Κριό και Βέρτεξ Ιχθύ πως μπορεί αυτό να επηρρεάζει την σχέση μας, η οποία τον τελευταίο καιρό περνάει από σαράντα κύμματα?

  4. #14

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Quote Originally Posted by angeld View Post
    Καλησπέρα σας. Είμαι Κριός με ωροσκόπο Λιοντάρι και Βέρτεξ Αιγόκερω. Ο σύντροφος είναι Αιγόκερος με ωροσκόπο Κριό και Βέρτεξ Ιχθύ πως μπορεί αυτό να επηρρεάζει την σχέση μας, η οποία τον τελευταίο καιρό περνάει από σαράντα κύμματα?
    Δεν νομίζω να είναι θέμα βέρτεξ, άλλα πρέπει να κοιτάξεις :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #15
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    olymbia
    Location
    ATHENS
    Posts
    6

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Οταν το vertex κάνει όψη με κάποιο πλανήτη, παίζει ρόλο αν η όψη αυτή είναι τριγώνου η τετραγώνου? Και πότε ενεργοποιείται?π.χ εχω vertex στον λέοντα στον 7ο σε τετράγωνο με ποσειδώνα στον 10ο. Μπορεί κάποιος να μου πεί πως ερμηνεύεται αυτή η γωνία και πότε ενεργοποιείται?
    Σας ευχαριστώ

  6. #16
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Σε ένα κτήμα σ
    Posts
    29

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Vertex συνοδος Β.Δεσμος στην Ακμη του 7ου (ανδρας) σε συνοδο με ΜC (γυναικα) και το "πακέτο" σε σχεση τετραγωνου με Κρόνο στις 00ο 37΄ του Αιγοκερου (κρισιμη μοιρα; και ΜC (ανδρα) ο οποίος είναι σε σύνοδο με Ηλιο στις 26ο του Τοξ.(γυναικα) και επισης το "πακετο" αντίθεση με Σελήνη και Ωροσκόπο (ανδρας) που ειναι στην Ακμη του 4ου (γυναικα)....:respect: καλα ξερω... θα γινω συντομα συνδρομητης...:bigsmile:

  7. #17

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω την ερμηνεία των όψεων του βέρτεξ σε προσωπικό αστρολογικό χάρτη αλλά και συναστρίας??

    ευχαριστώ πολύ πολύ..

    Υ.Γ πολύ καλό άρθρο!

  8. #18
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Βίκη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    284

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Σε όλα μέσα έπεσε αλλά μεταξύ μας, τα λάθη μου δεν τα αλλάζω με οποιεσδήποτε συμβουλές...!

  9. #19
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    συγνωμη αλλα επειδη τωρα μαθαινω,χρειαζομαι λιγη βοηθεια..προσπαθω να συγκρινω 2 χαρτες αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ερμεινευεται το βερτεξ.στον δικο μου χαρτη το βερτεξ(λεων) βρισκεται σε χιαστι με τον ερμη ενω στον 2ο χαρτη το βερτεξ(υδροχοος) βρισκεται σε εξαγωνο με τον ερμη,τριγωνο χειρων,εξαγωνο λιλιθ,χιαστι ωροσκοπος και τριγωνο μεσουρανημα.δηλαδη?ποια ειναι η ερμηνεια και τι συγκρινω ακριβως?α..και πως ξερω ποτε ενεργοποιειται?ευχαριστω

  10. #20

    Re: Vertex - Όταν πρέπει ...να προσέχεις τι εύχεσαι

    Quote Originally Posted by rakima82 View Post
    συγνωμη αλλα επειδη τωρα μαθαινω,χρειαζομαι λιγη βοηθεια..προσπαθω να συγκρινω 2 χαρτες αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ερμεινευεται το βερτεξ.στον δικο μου χαρτη το βερτεξ(λεων) βρισκεται σε χιαστι με τον ερμη ενω στον 2ο χαρτη το βερτεξ(υδροχοος) βρισκεται σε εξαγωνο με τον ερμη,τριγωνο χειρων,εξαγωνο λιλιθ,χιαστι ωροσκοπος και τριγωνο μεσουρανημα.δηλαδη?ποια ειναι η ερμηνεια και τι συγκρινω ακριβως?α..και πως ξερω ποτε ενεργοποιειται?ευχαριστω
    Είναι άλλο πράγμα να θες μια ερμηνεία και άλλο να μαθαίνεις να ερμηνεύεις :bigsmile:
    Για να μπορέσεις να αναλύσεις μια συναστρία, πρέπει πρώτα να μπορείς να αναλύεις τους δύο χάρτες ξεχωριστά και μετά να προχωρήσεις στην σύνθετη ανάλυση. Για να ξεκινήσεις τις ερμηνείες όμως πρέπει να έχεις αφομοιώσει έναν ικανοποιητικό όγκο δεδομένων, πράγμα που προφανώς δεν έχεις κάνει Αν το είχες κάνει, θα ήξερες ότι ναι μεν η Κορυφή (Vertex) παίζει κάποιο ρόλο αλλά δεν είναι ο πρωτεύων (ανεξάρτητα αν κάποιοι υποστηρίζουν το αντίθετο). Επιπλέον, αν διάβαζες καλύτερα το άρθρο, θα έβλεπες και πότε ενεργοποιείται το σημείο αυτό.
    Αν θες τη συμβουλή μου, άσε τις συναστρίες και προσπάθησε να κατανοήσεις κάποια βασικά στοιχεία όπως είναι οι ιδιότητες που αποδίδονται στα ζώδια, στα διάφορα σημεία και στους πλανήτες και με τις λέξεις κλειδιά που έχουν προσπάθησε να τα συνδυάσεις με τις όψεις που γίνονται.
    Αν πάλι δεν θες, στην περίπτωση της Κορυφής (Vertex) καθώς από το συγκεκριμένο άρθρο έχεις αρκετή βοήθεια, αφού έχεις έτοιμες τις ερμηνείες και για τα ζώδια και για τους Οίκους, αλλά και όψεις. Καλή συνέχεια:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads