s
Η γλώσσα του σώματος... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 74
  1. #11

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    1. Η γλώσσα του σώματος Allan Pease

    2. Η ερωτική γλώσσα του σώματος David Cohen


    Τα μάτια του υγρά γεμάτα πόθο κοιτούσαν βαθιά μεσa στα δικά μου.
    Ήταν η στιγμή που οι ματιές ανταμώθηκαν και ο χρόνος σταμάτησε…

  2. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by SKYLOROCK View Post
    "Η γλώσσα του σώματος" λεγόταν αλλά δε θυμάμαι συγγραφέα.:unsure: Πάντως δεν είναι δύσκολο να βρεις τέτοια βιβλία.Εγώ το είχα αγοράσει από μια έκθεση βιβλίου αλλά έχω δει αρκετά βιβλία με τέτοιου είδους θέματα στα βιβλιοπωλεία...
    Quote Originally Posted by Olgail View Post
    1. Η γλώσσα του σώματος Allan Pease

    2. Η ερωτική γλώσσα του σώματος David Cohen

    Σας ευχαριστώ πολύ και τις δυο :clapping:

  3. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by Olgail View Post
    1. Η γλώσσα του σώματος Allan Pease

    2. Η ερωτική γλώσσα του σώματος David Cohen


    Ακριβώς αυτά τα δύο έχω κι εγώ :bigsmile:

  4. #14

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by SKYLOROCK View Post
    Ακριβώς αυτά τα δύο έχω κι εγώ :bigsmile:
    Σύμπτωσηηη!!!!!!!! :toung:
    Τα μάτια του υγρά γεμάτα πόθο κοιτούσαν βαθιά μεσa στα δικά μου.
    Ήταν η στιγμή που οι ματιές ανταμώθηκαν και ο χρόνος σταμάτησε…

  5. #15
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    πολύ καλό και όχι μόνο για τους ερωτικους δεσμους μα και σε άλλους

  6. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Δήμητρα
    Location
    Λαμία
    Posts
    11

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Έλαβα μέρος την προηγούμενη εβδομάδα σε μια σύσκεψη στην οποία ήταν εισηγητές ανώτερα στελέχη της επιχείρησης στην οποία εργάζομαι. Πέρα απο το πρακτικό και το άκρως ενδιαφέρον τμήμα της σύσκεψης, αυτό που παρατηρούσα με μεγάλο ενδιαφέρον ήταν οι αντιδράσεις των στελεχών όταν κάποια απο τα θέματα της εισήγησης τους έθιγε άμεσα.
    Ήταν ορατότατη η ανησυχία τους όταν θίγονταν συμφέροντα που αφορούσαν είτε το προσωπικό τους, είτε τα αντικείμενα εργασίας τους, που εκ των πραγμάτων και λόγω ελλείψεως προσωπικού έπρεπε να γίνουν ανακατομές αντικειμένων και κάποιοι να αναλάβουν και επιπλέον αντικείμενα. Οι αντιδράσεις τους, για κάποιον που ήξερε αρκετά καλά την γλώσσα του σώματος, ήτο απο αστείες, μέχρι που μπορούσες να γκρεμίσεις την όποια εικόνα του δυνατού και του τολμηρού προισταμένου-τομεάρχη...
    Χέρια σταυρωμένα, λες και κάποιος θα τα αποκολλούσε απο εκείνους, άλλοτε, ένας έντονος κνησμός στην μύτη, στο αυτί..., άλλοτε το βλέμμα -αυτό που ονομάζω εγώ- "της τρελλής αγελάδας", και άλλα σκηνικά παρόμοια.
    Εκεί ξεχώριζαν οι γνώστες, οι τολμηροί, οι ευθυνόφοβοι, και βέβαια, με μεγάλη λύπη μου το λέω, και αυτοί που απλά....είδαν φως και μπήκαν!
    Μπορείς πραγματικά να διαπιστώσεις πολλά μελετώντας αυτό που έχει να σου δηλώσει η γλώσσα του σώματος, και δυστυχώς δεν είναι πάντα τόσο ευχάριστα.
    Βυθισμένες πάντα, μέσα στο πυθάρι της ψυχής, αλήθειες που πονάνε, όμορφα κρυμμένα μυστικά, σε ανελέητο Παράδεισο...

  7. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    ωραια αλλά έχω μια απορία...

    δύο άνθρωποι έχουν κάνει μόλις έρωτα και ο κύριος κάνει το τσιγαράκι του...μιλουν και συζητούν σαν 2 καλοί φιλοι και κατά διαστήματα ακουμπάει με τα δάχτυλα του το σώμα της, την αφήνει να ξαπλώσει στο στέρνο του χωρίς να την αγκαλιάσει απαραίτητα και στο τέλος τη συνομιλίας ξαπλώνει εκείνος στην κοιλιά της παντα καπνίζοντας κοιτώντας το ταβανι...

    τώρα με συγχωρείτε...βοηθάει η γλώσσα του σώματος να βγάλεις νόημα;
    εγώ ακόμα με την απορία είμαι τι στο καλό κάναμε εκείνη την ώρα...

  8. #18

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    η γλώσσα του σώματος είναι πολύ ενδιαφέρουσα γιατί καταλαβαίνεις πολλά περισσότερα πράγματα από όσα λένε τα λόγια...
    δεν είναι τυχαίο άλλωστε που εταιρίες διοργανώνουν σεμινάρια για τους υπαλλήλους τους με αυτό το θέμα. πολλά τέτοια σεμινάρια διοργανώνουν οι τράπεζες και τους μαθαίνουν πράγματα για να μπορούν να αντιμετωπίζουν καλύτερα τους πελάτες. είχα δουλέψει σε τράπεζα για ένα διάστημα και εστίαζαν πολύ σε αυτό το θέμα. είχαν στείλει όλους τους υπαλλήλους τους να το παρακολουθήσουν υποχρεωτικά.
    γενικά το σώμα λοιπόν μας δίνει μηνύματα για όλους τους τομείς.
    ο ερωτικός τομέας βέβαια είναι ο πρώτος που κοιτούν οι περισσότεροι και εγώ φυσικά...

  9. #19

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Eνδιαφέρον...:wink2:
    Είμαι ninja!!!

  10. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by stabie View Post
    ωραια αλλά έχω μια απορία...

    δύο άνθρωποι έχουν κάνει μόλις έρωτα και ο κύριος κάνει το τσιγαράκι του...μιλουν και συζητούν σαν 2 καλοί φιλοι και κατά διαστήματα ακουμπάει με τα δάχτυλα του το σώμα της, την αφήνει να ξαπλώσει στο στέρνο του χωρίς να την αγκαλιάσει απαραίτητα και στο τέλος τη συνομιλίας ξαπλώνει εκείνος στην κοιλιά της παντα καπνίζοντας κοιτώντας το ταβανι...

    τώρα με συγχωρείτε...βοηθάει η γλώσσα του σώματος να βγάλεις νόημα;
    εγώ ακόμα με την απορία είμαι τι στο καλό κάναμε εκείνη την ώρα...
    Μερικούς άντρες με καμμία γλώσσα του σώματος δεν τους καταλαβαίνεις...
    Χρειάζεσαι ειδικές μεταπτυχιακές σπουδές πάνω στο αντικείμενο για να βγάλεις συμπέρασμα...:toung:

 

 
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads