s
Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 76
  1. #11
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Δυστυχώς ή ευτυχώς, εμένα δεν με παίρνει να κρεβατωθώ γιατί είμαι αρχηγός λόχου. Κάτι ψιλά τα περνάω στο πόδι, αλλά οι ιώσεις στο σπίτι πάνε κι έρχομαι και κάνω τη νοσοκόμα.

    Για πρόληψη πάντως, εκτός από την καθαριότητα που λέει η Δέσποινα, επειδή αυτά τα "ζουλάπια" πολλαπλασιάζονται μέσα στη μύτη και στο λαιμό, καλές είναι οι γαργάρες με αλατόνερο (σκοτώνει τα πάντα) και ζεστά ροφήματα (τσάγια, καφέδες) τα ζεστά τα σκοτώνουν επίσης. Για τη μυτούλα, μερικά δυνατά φυσήματα την ημέρα σε συνδυασμό με αυτόν τον υπέροχο φυσιολογικό ορό, και δεν περνάει τίποτα.

    Έχω κάνει τη νοσοκόμα σε ασθενή με AIDS, τη γρίπη θα φοβηθώ..

    Για εμβόλιο ούτε λόγος...
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  2. #12

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Θα μπορούσαμε, βέβαια, να βάλουμε και μια αστρολογική παράμετρο σε σχέση με την πανδημία ( ; ) της γρίπης Η1Ν1. Ίσως οι Ποσειδώνας-Δίας να βάζουν το χεράκι τους, ίσως ο Πλούτωνας το καλοκαιράκι μας βοηθήσει να ξεσκεπαστούν κάποιες κουτσουκέλες των μεγάλων φαρμακοβιομηχανιών που γίνανε σε αγαστή συνεργασία με τα πληρωμένα τους τσιράκια σε κρατικές-πολιτικές θέσεις, ίσως, ίσως, ίσως. Εσείς, παιδιά, τι λέτε;
    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #13

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Θα μπορούσαμε, βέβαια, να βάλουμε και μια αστρολογική παράμετρο σε σχέση με την πανδημία ( ; ) της γρίπης Η1Ν1. Ίσως οι Ποσειδώνας-Δίας να βάζουν το χεράκι τους, ίσως ο Πλούτωνας το καλοκαιράκι μας βοηθήσει να ξεσκεπαστούν κάποιες κουτσουκέλες των μεγάλων φαρμακοβιομηχανιών που γίνανε σε αγαστή συνεργασία με τα πληρωμένα τους τσιράκια σε κρατικές-πολιτικές θέσεις, ίσως, ίσως, ίσως. Εσείς, παιδιά, τι λέτε;
    :bigsmile:
    Μητσάκο μου,

    ας δούμε τα δεδομένα μας, από μια άλλη σκοπιά. Η δημιουργία και πώληση των εμβολίων βοήθησε σε μεγάλο βαθμό τις ΗΠΑ να ανακάμψουν από την οικονομική κρίση. Ίσως γι' αυτό γίνεται τόσος θόρυβος για μια γρίππη αρκετά ανώδυνη... για μάρκετινγκ!! Αυτό όμως είχε ως συνέπεια να τονωθεί αρκετά και η παγκόσμια οικονομία που παρασύρθηκε στην κρίση από τις ΗΠΑ.

    Έτσι αν το δούμε πολιτικά, με κάθε εμβόλιο που γίνεται στηρίζεται η ... παγκόσμια οικονομία!! Το φοβερό ταυ με κορυφή τον Πλούτωνα που θα γίνει στα παρορμητικά δεν μου... μυρίζει και τόσο φάρμακα! Για να δούμε τι μας περιμένει.

  4. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Με συγχωρείτε, διάβασα καλά ότι με κάθε εμβόλιο στηρίζεται η παγκόσμια οικονομία;;;;;ain:

    Γνωρίζετε ότι εμείς οι γονείς είμαστε υποχρεωμένοι να προσκομίσουμε ιατρική βεβαίωση ότι το παιδί μας δεν πάσχει από την Η1Ν1 κάθε φορά που απουσιάζει από το σχολείο πάνω από 2 μέρες;
    Γνωρίζετε ότι η εξέταση αυτή κοστίζει 130 ευρώ;
    Οτι τα διαγνωστικά κέντρα την αγοράζουν ....6 ευρώ;;
    Επίσης ότι δεν καλύπτεται από κανένα ταμείο;;
    Γνωρίζετε ότι τα δημόσια νοσοκομεία έχουν παραλύσει και αναγκαζόμαστε κάθε φορά να τρέχουμε-και να χρυσοπληρώνουμε- τα ιδιωτικά επειδή όλοι τρέχουν για εξετάσεις πανικόβλητοι με το πρώτο γκουχ;
    Ευτυχώς η πλειοψηφία του κόσμου έχει καταλάβει πως προκειται για άλλη μια απάτη της φαρμακοβιομηχανίας, και αρνείται να κάνει το εμβόλιο

  5. #15
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Λέτε να μου μέλει να βιώσω την ...εκδίκηση της γουρουνοπούλας ?? Τόσες φορές πήγα καλαμάτα για χάρη της....και μάλλον έχω δείκτη μάζας σώματος πάνω από 40... Από δω και μπρός, θα δίνω το παρόν κάθε μέρα στο σάιτ, οπότε ....θα καταλάβετε αν λείψω....:bigsmile:
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  6. #16

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Quote Originally Posted by Pirate Jenny View Post
    Με συγχωρείτε, διάβασα καλά ότι με κάθε εμβόλιο στηρίζεται η παγκόσμια οικονομία;;;;;ain:

    Γνωρίζετε ότι εμείς οι γονείς είμαστε υποχρεωμένοι να προσκομίσουμε ιατρική βεβαίωση ότι το παιδί μας δεν πάσχει από την Η1Ν1 κάθε φορά που απουσιάζει από το σχολείο πάνω από 2 μέρες;
    Γνωρίζετε ότι η εξέταση αυτή κοστίζει 130 ευρώ;
    Οτι τα διαγνωστικά κέντρα την αγοράζουν ....6 ευρώ;;
    Επίσης ότι δεν καλύπτεται από κανένα ταμείο;;
    Γνωρίζετε ότι τα δημόσια νοσοκομεία έχουν παραλύσει και αναγκαζόμαστε κάθε φορά να τρέχουμε-και να χρυσοπληρώνουμε- τα ιδιωτικά επειδή όλοι τρέχουν για εξετάσεις πανικόβλητοι με το πρώτο γκουχ;
    Ευτυχώς η πλειοψηφία του κόσμου έχει καταλάβει πως προκειται για άλλη μια απάτη της φαρμακοβιομηχανίας, και αρνείται να κάνει το εμβόλιο
    Αγαπητή μου Pirate Jenny,

    αυτό που ήθελα να πω είναι ότι το θέμα του εμβολίου αυτού δεν είναι απλώς απάτη της φαρμακοβιομηχανίας, ολόκληρη η οικονομία των ΗΠΑ βοηθήθηκε απ' αυτό. Κι όταν ανάκαμψε κάπως η οικονομία των ΗΠΑ βοηθήθηκε και η παγκόσμια οικονομία να ανακάμψει. Τουλάχιστο αυτό δείχνουν οι αριθμοί. Το ότι κάθε εμβόλιο που γίνεται βοηθά την παγκόσμια οικονομία ήταν χιουμοριστική παρατήρηση.

    Δεν λέω ότι δεν γίνεται ο κακός χαμός με την γρίππη και το εμβόλιο και ούτε εγώ θα το κάνω.

  7. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Στέλλα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    39

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Κάποιοι στην οικογένειά μου έχουν ήδη αρρωστήσει από κάποιες ιώσεις... Δεν ήταν κάτι τρομερό: λίγος πυρετός, λίγος βήχας, λίγος πονόλαιμος... Δεν κάναμε στον κόπο να πάμε στο γιατρό. Δεν ξέρουμε τι είδους ίωση ήταν. Πέρασε μετά από λίγες μέρες.
    Θυμάμαι να περνάμε ιώσεις, ιδιαίτερα τότε που ήταν μικρά τα παιδιά μου, με μέρες πυρετό...
    Πάνω από 39. Που άρχιζα να έχω παραισθήσεις (αυτό ήταν το σημείο που διασκέδαζα με τον πόνο μου...). Βήχες, πονόλαιμοι, μύξες παντού. Ιώσεις γαστρεντερίτιδας, την τουαλέτα κατειλλημένη συνεχώς από αυτούς που προλάβαιναν να την φτάσουν...

    Τόση αδυναμία που τα πόδια μας δε μας αντέχαν να περπατήσουμε και μας φέρναν σηκωτούς στο σπίτι...
    Και να κολλάει ο ένας τον άλλον συνεχώς και μόλις προλάβαινε να αναρρώσει ο τελευταίος, ερχόνταν η επόμενη ίωση να κάνει τον κύκλο της.

    Οι γονείς με μικρά παιδιά το βιώνουν αυτό κάθε χρόνο... Μετά συνηθίζουν και δεν τους κάνει εντύπωση πια...
    Απ' ό,τι κατάλαβα μια ίωση σαν τις άλλες είναι κι αυτή. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό!

    Θα πλένουμε τα χέρια μας όσο συχνά μπορούμε, θα τα κρατάμε μακριά από το πρόσωπό μας όσο βρισκόμαστε σε κοινόχρηστους χώρους και σε χώρους που συχνάζουν πολλοί και αν κολλήσουμε... με τις υγείες μας!!!

  8. #18
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Παιδιά ψυχραιμία! Πιο Επικινδυνη είναι η απλή Γρίππη και σαφώς έχει τον ίδιο κίνδυνο επιπλοκών στα ευπαθή άτομα! Υπάρχει αμφιβολία ότι όλοι το χειμώνα θα περάσουμε συνάχι η: καταρροή,η καποιο πυρετάκο? Είναι το μόνο σίγουρο. Προτείνω να πετάξουμε τις "γυάλες". Δεν κάνουν καλό στίς σχέσεις των ανθρώπων:bigsmile:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  9. #19
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Βίκη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    284

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Kάτι τριήμερα συναχώματα πέρασα μόνο, αλλά καμία σχέση με γρίππες και ιώσεις. Κάποιο άρωμα κυκλοφορεί στο οποίο είμαι αλλεργική και δεν έχω εντοπίσει ακόμα... Γι΄αυτό.. θερμή παράκληση... πριν πάτε να ψεκαστείτε για 5η φορά με το άρωμά σας.. θυμηθείτε. Δεν βλάπτετε μόνο την τσέπη σας! Κάποιοι υποφέρουν από αυτό!

  10. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Αυτό το τζελ που βάζουν στα χεράκια τους τα παιδιά στο σχολείο (και διάφορες άλλες κυριούλες) για απολύμανση είναι :toung:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads