s
Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα - Page 18
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Στην ύλη να προστεθούν

Voters
466. You may not vote on this poll
  • Άρθρα για αρχάριους

    101 21.67%
  • Άρθρα για προχωρημένους

    75 16.09%
  • Απλά μαθήματα αστρολογίας

    169 36.27%
  • Περισσότερες γενικές προβλέψεις

    69 14.81%
  • Γενικά θέματα για αρχάριους

    52 11.16%
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 14 15 16 17 18 19 20 LastLast
Results 171 to 180 of 192
  1. #171

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλησπέρα, θα ηθελα θεματα με αναλυση συναστριας διασημων ζευγαριων καθως επισης και αναλυσεις οψεων συνθετης συναστριας....συνεχιστε την καλη δουλεια!!

  2. #172

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλησπέρα και από μενα . Τώρα τελευταία πέρα από την ωριαία που σίγουρα υπάρχει υλικό αρξετό εδώ μέσα αλλά και πολύ μεγάλη βοήθεια από τους συνεργάτες αστρολόγους του site, μου κέντρισε το ενδιαφέρον η αστρογεωγραφια και δεν το κρύβω ...για προσωπικούς λόγους μετοίκησης... Είναι αρκετά δύσκολο ωστόσο το θέμα γι αυτό θα παρακαλούσα για περαιτέρω άρθρα και ίσως , αν γίνεται, αναλυτικότερη εξήγηση του θέματος...
    Ευχαριστώ πολύ
    Victory

  3. #173
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Το πλέον κατάλληλο. Έχει παραφραστεί από δεκάδες αστρολόγους αλλά αυτό είναι το πρωτότυπο.

    [Μεταφράσεις] Αστρο*Χαρτο*γραφία: Τί είναι και πώς λειτουργεί
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  4. #174

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλε μου ScP το συγκεκριμένο το διαβασα πολλές φορες αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να κατοννοήσω σε βάθος το θέμα. Επι του πρακτέου πως μπορώ να καταστρώσω έναν χάρτη αστροχαρτογραφίας και να τον ερμηνεύσω σωστά...Δεν το χω καθόλου . Γι αυτό ζήτησα για επιπρόσθετη και πιο αναλυτική βοηθεια.
    Ευχαριστώ ωστόσο για την ανταπόκριση
    Victory

  5. #175

    Re: Καποιες αποριες

    Αγαπητη διαχειρηση , μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι δεν υπάρχει θέμα συζήτησης περί Αστροχαρτογραφίας...Οπότε κι εγώ βρήκα το συγκεκριμένο για να γράψω ότι θα ήθελα παρα πολύ ένα αναλυτικό άρθρο με παραδείγμα χάρτες γεγονότων και προσωπων και πως λειτούργησαν οι πλανήτες και οι γωνιακοί σε συγκεκριμένες χωρες γι αυτούς...
    Η όλη διαδικασία ξεκίνησε πριν ένα χρόνο περίπου όταν απλά αναρρωτήθηκα εαν η αστρολογία θα μπορούσε να υποδείξει θετικές ή αρνητικές επιρροές για κάθε προσωπικό χάρτη σε σημεία του άτλαντα...Και φυσικά συμβουλεύτηκα έναν αστρολόγο και μου είπε για την Αστροχαρτογραφία...
    Διαχειρισούλα περιμένω μιας που έχω προσωπικό και άμεσο ενδιαφέρον...σκέφτομαι μετανάστευση, οπότε θα μου ήταν φοβερά χρησιμο
    Ευχαριστώ
    Victory

  6. #176
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Καποιες αποριες

    Αγαπητη Victory,
    επειδη ζω 20 χρονια στο εξωτερικο και τετοια κριση σε ολους τους τομεις (οικονομια, εργασια-ανεργια, κοινωνια, πολιτικη κτλ) δεν εχω ξαναδει....θα σου ελεγα ταπεινα:
    Οταν βρεις στο εξωτερικο καποια θεση εργασιας (αν εισαι τυχερη, γιατι θα εχεις να συναγωνιστεις αλλα 26 εκ ανεργους ευρωπαιους) να δεχτεις την δουλεια που σε κανει εσενα να νοιωθεις ευτυχισμενη επαγγελματικα, ανεξαρτητως τοποθεσιας.
    Δεν υπαρχει η πολυτελεια αυτη τη στιγμη να διαλεγουμε και τον τοπο, ή μαλλον να το πω διαφορετικα, σπανιζει αυτη η περιπτωση... Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις που απτονται απο το βιογραφικο σου και την επαγγελματικη σου εξειδικευση. (Ναι οδοντιατροι και καποιες ιατρικες ειδικοτητες εχουν περαση...).
    Επισης να εχεις υποψη σου τα ακολουθα:
    Ειχα διαβασει σε ενα γαλλικο βιβλιο καποτε σχετικα με την αστροχαρτογραφια, οτι ενας νεος τοπος σπανια συγκεραζει ολες τις απαιτησεις και τα ονειρα σε ολους τους τομεις του ενδιαφερομενου. Δηλαδη: αν ο χαρτης σου (της αστροχαρτογραφιας) σου υποδεικνυει το Βερολινο ως τον καταλληλοτερο τοπο για εργασια, δεν σημαινει οτι ειναι και ο καταλληλοτερος για να βρεις τον ερωτα και γενικα την ευτυχια ή εστω μια σχετικη ηρεμια.
    Αν παλι βρεθει ο καταλληλος τοπος, σου ευχομαι να εισαι ετοιμη για ολα και πολυ δυνατη. Γιατι απλα οταν ξεριζωνεσαι απο τον τοπο σου, υποφερεις μεχρι να ΄΄πιασει΄΄ η μεταμοσχευση... και συμβατο μοσχευμα, για παντα, λιγοι το βρηκανε. Αυτοι, που το καθοριζε πρωτιστα ο γενεθλιος χαρτης τους.
    Βεβαια αν μιλαμε για ενα συντομο περασμα 2-3 ετων μεχρι να καλυτερεψουν τα πραγματα στην Ελλαδα δεν ειναι ασχημα, ισα-ισα που θα γεμισεις και με εμπειριες αλλα απλα για να επανελθω στην πρωτη μου σκεψη, αρπαξε την επαγγελματικη ευκαιρια οταν ερθει και απο οπου ερθει διχως να σκεφτεσαι την απαντηση της αστροχαρτογραφιας. Με αξονα τον καταλληλοτερο τοπο ισως να περιμενεις πολλα χρονια ακομη, επαναλαμβανω με την σημερινη και επικρατουσα κατασταση σε ολη την ευρωπη.

    Καλοτυχη να 'σαι, οπου κι αν πας.
    Νικος
    Υ.Γ. Ξενιτιά και μοναξιά δεν βιώνονται....
    Last edited by CROUSSOS; 13-10-2012 at 07:36 PM.

  7. #177

    Re: Καποιες αποριες

    Καλημέρα Νίκο και σ ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Για να φτάσω σε σημείο να σκεφτώ την μετανάστευση (δεν είμαι και η μόνη βέβαια) καταλαβαίνεις ότι το πρωταρχικό (μιας που είμαι γονιός) που σκέφτομαι είναι η ασφάλεια (όλων των ειδών) και το μέλλον του παιδιού μου...Σε ποια Ελλάδα να του δώσω ευκαιρίες για μόρφωση (κλείνουν σχολες ΑΕΙ και ΤΕΙ που αυτό σημαίνει ότι οι βάσεις για εισαγωγή στα Ιδρύματα θα εκτοξευθούν τα επόμενα χρόνια, αρα όποιος έχει οικονομική ευκαίρια θα έχει και την ανάλογη συνέχεια....εποχές μεταπολεμικές)ή ευκαιρίες για επαγγελματική σταδιοδρομία και εξέλιξη!!!! Ακόμη δεν είδαμε τον πάτο και όπως είπα σε καποιο άλλο ποστ σε άλλο θέμα, είναι φοβερά άδικο να καταδικάσουμε τα παιδιά μας για τα δικά μας (ουκ ολίγα ) λάθη....Προτιμώ να βασανιστώ έστω και με την πίκρα την ξενιτιας και της μοναξιάς απ το να στερήσω στο παιδί μου αυτά που εδώ θα θεωρούνται πολυτέλειες , αλλά σε χώρες ποτισμένες και με στοιχειώδες επίπεδο σεβασμού, θεωρούνται αυτονόητα. Από την μόρφωση του όπως είπα μέχρι την αίσθηση ασφάλειας του πολίτη, σύστημα παροχών υγείας και επαγγελματικών ευκαιριών και ακόμη περαιτέρω δυνατοτήτων εξέλιξης..σε οποιοδήποτε τομέα..
    Δεν θα ήθελα να ακουστώ... καρακάξα !!!, συγχωρέστε με αν βγαίνει κάτι τέτοιο, αλλά θα αναφέρω ένα απλό παράδειγμα....Από την ώρα που ξεκίνησε το σχολείο του (από την πρώτη Δημοτικού δλδ) οι δάσκαλοι και οι καθηγητές του μέχρι σήμερα μου έχουν πει ότι ίσως είναι καλό να του κάνω ένα τεστ ευφυίας...Η απάντηση μου ήταν σταθερά: "ε και; και αν όντως βγεί άνω του μετρίου ή στα ανώτερα του μετρίου τι θα γίνει ;" Εχει η χώρα μου τις δυνατότητες εκείνες που χρειάζονται ώστε να εντοπίζει το ιδιαίτερο (σε όλα τα επίπεδα) και να το στηρίζει για την εξέλιξη του; Στο τέλος τα ευφυή παιδιά στην Ελλάδα τείνουν να γίνονται ταραξίες και επαναστάτες χωρίς αιτία.....αφού απλά δεν καλύπτονται από το "λίγο" που τους παρέχεται...και από γονείς αλλά και από κράτος και κοινωνία...
    Αυτά είναι που με βασανίζουν σε μεγάλο βαθμό και τείνω να υλοποιήσω αυτήν την απόφαση το δυνατόν συντομότερο, πριν αγγίξουμε τον πάτο γιατί τότε θα είναι φοβερά δύσκολο για μας τους ζητιάνους και τους ανίκανους Ελληνες να μας δεχτούν οπουδήποτε ...
    Σ αυτή τη βάση λοιπόν, και επειδή μέσα στην ατυχία μου έχω και την τύχη να υπάρχουν συγγενείς και φίλοι σε ορισμένα σημεία του ορίζοντα και σε χώρες που φαντάζουν παραδεισένιες, όπως Καναδάς και Αυστραλία, σε επίπεδο παροχών και ευκαιριών ....γι αυτό και μπαίνω στην διαδικασία της συμβουλευτικής άποψης της Αστρολογίας και του τομέα της Αστροχαρτογραφίας...
    Εξάλλου πέρα από το βαρύ του θέματος, είναι φοβερά ενδιαφέρον σαν τεχνική υποστήριξης επιλογής προορισμών....
    Ευχαριστώ α΄λλη μια φορά, και ελπίζω όλοι μας να βρούμε την Ιθάκη μας , σύμφωνα με τις ανάγκες και τις προτεραιότητες του καθενός....
    Καλή Κυριακή
    Victory

  8. #178
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Ligero
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42

    Re: Καποιες αποριες

    Αγαπητοί Κύριοι της Διαχείρισης!
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σχετικό θέμα στο forum - και αν όχι μήπως υπάρχει γενικά τέτοια δυνατότητα - να αναλύουμε τον χάρτης μια εταιρείας! Πως διαμορφώνεται; Πως αναλύεται;
    Το θέτω πολύ γενικά καθώς δεν θέλω να γίνω κουραστική.

    Ευχαριστώ πολύ!

  9. #179
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    Αννα
    Location
    Αθήνα Αλιμος
    Posts
    2

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    θα μπορούσαμε να έχουμε μαθήματα από τον κ. Χρήστο Παίζη; Θα μπορούσε να γράφει πιο τακτικά;

  10. Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Sidereal Astrology!

    Όπως Πάνω, Έτσι και Κάτω.
    Γιατί να μην το εφαρμόσουμε και εμείς?

    Αν σου αρεσει η αβυσσος, πρεπει να εχεις φτερα.[Friedrich Wilhelm Nietzsche]

 

 
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 14 15 16 17 18 19 20 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads