s
Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα - Page 17
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Στην ύλη να προστεθούν

Voters
466. You may not vote on this poll
  • Άρθρα για αρχάριους

    101 21.67%
  • Άρθρα για προχωρημένους

    75 16.09%
  • Απλά μαθήματα αστρολογίας

    169 36.27%
  • Περισσότερες γενικές προβλέψεις

    69 14.81%
  • Γενικά θέματα για αρχάριους

    52 11.16%
Page 17 of 20 FirstFirst ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 LastLast
Results 161 to 170 of 192
  1. #161

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  2. #162
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    ευχαριστω κατερινακι ....εγω πατουσα ηλιακη επιστροφη και μου βγαζε μονο συζητησεις...μελων!:embarrest

  3. #163
    Γεια σας!!!!!!!Καταρχήν θα ήθελα να πω, πως θεωρώ το myhoroscope ένα πολύ οργανωμένο forum, όπου μπορείς να μάθει ο καθένας πολλά πράγματα για τον προσωπικό του αστρολογικό χάρτη. Εγώ, ασχολούμαι το τελευταίο χρόνο και έχω δει αρκετή βελτίωση στις γνώσεις μου για την αστρολογία. Εμένα θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω επιπλέον άρθρα σχετικά με τις πιθανές όψεις που μπορεί να υπάρχουν μεταξύ των πλανητών και τι μπορεί να δηλώνουν.Επίσης, θα ήθελα να υπάρχουν παραπάνω άρθρα που να αναφέρονται στους οίκους που μπορεί να βρίσκονται οι πλανήτες και γενικά χαρακτηριστικά. Επίσης πολύ ενδιαφέρον είναι οι αναλύσεις αστρολογικών χαρτών διασήμων, διότι μέσω αυτής της ανάλυσης, εμένα προσωπικά με βοηθάει,διότι μπορεί να υπάρχουν κοινές όψεις με τον δικό μου αστρολογικό χάρτη και μπορώ να κατανοήσω ποια έιναι η σημασία τους. ΑΥΤΑΑ!!!Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!

  4. #164
    Γεια σας! Μελετω πολλα χρονια την αστρολογια κ πιστευω οτι η σελιδα ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει στο διαδυκτιο Εχω επισης μια σχετικα μεγαλη συλλογη απο βιβλια αστρολογιας. Ωστοσο υπαρχει ενα ζητημα που παροτι μ ενδιαφερει παρα πολυ δεν εχω καταφερει να το βρω πουθενα σε βιβλιο η στο ιντερνετ, Θα μπορουσατε να βαλετε καποια αρθρα για τους πλανητες στα ζωδια σε συνδιασμο με καθενα απο τους οικους πχ για την σεληνη στον καρκινο ποια η διαφορα της οταν πεφτει σε καθενα απο τους 12 οικους, πιστευω θα ενδιεφερε πολλα μελη κ δεν υπαρχει πουθενα απο οσο ψαχνω, σας ευχαριστω πολυ!

  5. #165
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    βολος
    Posts
    9

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    καλησπέρα κι απο μένα. κάλλιο αργάπαρά ποτέ...έτσι δε λένε; θέλω καταρχάς να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την εκπληκτική δουλειά. πάει τώρα πάνω απο ένα έτος που πρακολουθώ το site και αγαπώ την αστρολογία καθε μέρα και περισσότερο. είστε η πιο καλή παρέα το πρωί και η στιγμή χαλάρωσης το βράδυ. ήθελα να παρακαλέσω άν γίνεται να ανεβάζετε περισσότερα θέματα όσον αφορά την προγνωστική αστρολογία. τον τελευταίο καιρό εχει δημιουργηθεί ένας πανικός γύρω απο την σεληνιακή έκλειψη στις 10/12/2012. όλοι εστιάζουν πως θα επηρεάσει το κάθε ζώδιο και ωροσκόπο. η γενέθλια σελήνη παίζει κάποιο ρόλο; αν για παραδειγμα η θέση της συμπιπτει με την σεληνιακή έκλειψη; και πάλι ευχαριστώ όλους και περιμένω νέα σας.

  6. #166
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Φίλοι μου καλησπέρα σας,

    Σεβόμενη τις παρακλήσεις σας για περισσότερη ενημέρωση ήδη από προηγούμενα σας post, κατέθεσα ήδη στην Διαχείριση του Myhoroscope, ένα εκτενέστατο άρθρο, σχετικά με το πώς πρέπει και τι είναι σωστό να κάνει οιοσδήποτε αρχάριος προκειμένου να μπει στο κλίμα της εκμάθησης της αστρολογίας.

    Εκθέτω εκεί, όλους τους ενδοιασμούς, τις ευκολίες, τις δυσκολίες και γενικά οτιδήποτε μέσα από την πολύχρονη εμπειρία μου αλλά και από την δική μου μαθησιακή πορεία είναι καλό και σωστό να κάνει κανείς προκειμένου να μάθει αστρολογία.

    Πιστεύω δε, πως αυτό το άρθρο θα φανεί χρήσιμο σε όλους εσάς που θέλετε να ξεκινήσετε, καθώς έτσι θα έχετε μία πιο εμπεριστατωμένη εικόνα του τρόπου και των μέσων προσέγγισης αυτού του τομέα γενικότερα.

    Συστήνω θερμά σε όλους να το διαβάσουν με μεγάλη προσοχή, ενώ πιστεύω πως θα ήταν ευχής έργον, σιγά –σιγά να υιοθετήσουν κάποιες από τις σχετικές ενδείξεις, συμβουλές, προτάσεις, κ.λ.π.

    Τώρα όσον αφορά τον φίλο μας Del Pierro, να πω πως φυσικά κανείς και για κανέναν λόγο δεν θα μπορούσε να είναι μην είναι ευπρόσδεκτος.

    Αντιθέτως! Η αστρολογία κερδίζει και θα κερδίζει πάντα και έδαφος και φίλους και επομένως καλώς όσοι ορίσετε ή ακόμα και όσοι σκοπεύουν να κοπιάσουν στην παρέα μας στην συνέχεια.

    Προσωπικά – εκτός αν άλλοι έκτακτοι λόγοι με αποτρέψουν – έχω δεσμευτεί εκτός των ετήσιων προβλέψεων ενός εκάστοτε ζωδίου κάθε μήνα, να σας παρουσιάσω – ετοιμάζονται οσονούπω – μία σειρά άρθρων ενός κάπως άγνωρου καρμικού αστρολογικού θέματος.

    Θα ήθελα μόνο να τονίσω ευθύς εξαρχής, πως επειδή ασχολούμαι αποκλειστικά με την καρμική αστρολογία, τα άρθρα τα δικά μου είναι κάπως δύσκολα και μάλλον κάπως δυσνόητα για έναν παντελώς αρχάριο.

    Από την άλλη όμως, για όποιους από εκείνους που θα τηρήσουν μία σταθερή και αυτοπειθαρχημένη στάση και τάξη, θα μπορούν έστω και εν καιρώ να κάνουν χρήση αυτών των κατά τα άλλα πολύ χρήσιμων άρθρων των οποίων το περιεχόμενο θα φροντίσω και θα προσπαθήσω να είναι όσο το δυνατόν σε πιο διδαχτικό ύφος.

    Ενόψει των εορτών και του νέου έτους, θέλω να ευχηθώ τόσο στους παλαιότερους όσο όμως και σε όλους τους νεοφερμένους μας φίλους, καλή ανάγνωση, ψυχαγωγία και διασκέδαση από τις σελίδες του Myhoroscope.

    Επίσης εύχομαι μία όσον το δυνατόν σοφότερη και ως επί το πλείστον αγαπησιάρικη σχέση προς την αστρολογία γενικότερα.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  7. #167
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Quote Originally Posted by HEALER View Post
    τον τελευταίο καιρό εχει δημιουργηθεί ένας πανικός γύρω απο την σεληνιακή έκλειψη στις 10/12/2012. όλοι εστιάζουν πως θα επηρεάσει το κάθε ζώδιο και ωροσκόπο.
    Ελπίζω να έχεις κάνει λάθος και να εννοείς την έκλειψη στις 10/12/2011, γιατί τον Δεκέμβριο του 2012 δεν γίνεται καμία έκλειψη (περμπιπτόντως ούτε και καταστροφή του κόσμου).
    Σχετικά με την επικείμενη έκλειψη στις 10/12/11 υπάρχει σχετική συζήτηση εδώ.

    Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

  8. #168
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    βολος
    Posts
    9

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    έχεις δίκιο. απο κεκτημενη ταχύτητα... ελπίζω να μην μπέρδεψα κανέναν.
    ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση

  9. #169

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλημέρα. Διάβασα πρόσφατα το άρθρο για την ανάλυση του αστρολογικού χάρτη του Γιαννούλη Χαλεπά και το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον. Μήπως θα μπορούσε να γίνει και η ανάλυση του χάρτη του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη;

  10. #170

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    καλησπέρα, θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για το ωροσκοπιο μου σε συνδυασμο με τον ωροσκοπο και τον προοδευτικο ηλιο!!!

 

 
Page 17 of 20 FirstFirst ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads