s
Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας - Page 16
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 16 of 26 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... LastLast
Results 151 to 160 of 253
  1. #151

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by WHITE.HORSE View Post
    πως είναι δηλαδή το φαινόμενο ? στον γεννέθλιο χάρτη

    Πλούτωνας σε τετράγωνο ή αντίθεση με ουρανό ? σύνοδο ?
    ??


    φιλικά πάντα !
    Το πιο λογικό είναι να έχει γενέθλια σύνοδο Πλούτωνα-Ουρανού στην Παρθένο και τώρα να τρώει την αντίθεση του διελ. Ουρανού από τα Ψάρια. Γενικά όμως και με δεδομένο ότι ο Ουρανός για να ολοκληρώσει ένα κύκλο θέλει καμια 80άρα χρόνια, στα 40 περίπου γίνεται αντίθεση διελ. Ουρανού με γενέθλιο και εκεί το άτομο αρχίζει να μην νιώθει και τόσο καλά με τα όσα βλέπει πίσω του και θέλει να τα αλλάξει. Και όταν τα αλλάζει, τα αλλάζει με ...ουράνιο τρόπο.
    Ένας από τους λόγους που χαρακτηρίζονται από κάποιους ...μοιραία τα ωροσκόπια όσων έχουν γεννηθεί πριν από 40 χρόνια περίπου είναι και αυτή η σύνοδος που σου γράφω πιο πάνω. Μπορεί να γίνεται από πλανήτες που αφορούν μια ολόκληρη γενιά, αλλά τα άτομα αυτής της γενιάς μεμονωμένα θα υποστούν στην προσωπική τους ζωή ουσιαστικές αλλαγές, με αποτέλεσμα να έχουμε και κοινωνικές αλλαγές...
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #152
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    .. ψηλά ... στα βουνά !!
    Posts
    238

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Το πιο λογικό είναι να έχει γενέθλια σύνοδο Πλούτωνα-Ουρανού στην Παρθένο και τώρα να τρώει την αντίθεση του διελ. Ουρανού από τα Ψάρια. Γενικά όμως και με δεδομένο ότι ο Ουρανός για να ολοκληρώσει ένα κύκλο θέλει καμια 80άρα χρόνια, στα 40 περίπου γίνεται αντίθεση διελ. Ουρανού με γενέθλιο και εκεί το άτομο αρχίζει να μην νιώθει και τόσο καλά με τα όσα βλέπει πίσω του και θέλει να τα αλλάξει. Και όταν τα αλλάζει, τα αλλάζει με ...ουράνιο τρόπο.
    Ένας από τους λόγους που χαρακτηρίζονται από κάποιους ...μοιραία τα ωροσκόπια όσων έχουν γεννηθεί πριν από 40 χρόνια περίπου είναι και αυτή η σύνοδος που σου γράφω πιο πάνω. Μπορεί να γίνεται από πλανήτες που αφορούν μια ολόκληρη γενιά, αλλά τα άτομα αυτής της γενιάς μεμονωμένα θα υποστούν στην προσωπική τους ζωή ουσιαστικές αλλαγές, με αποτέλεσμα να έχουμε και κοινωνικές αλλαγές...


    Eιλικρινά ευχαριστώ !

    αν κατάλαβα καλά είναι κάτι σαν την επιστροφή του κρόνου .. ?? δηλαδή στα 40μας ολοι παθαίνουμε την κρισάρα μας ??

  3. #153

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by WHITE.HORSE View Post
    Eιλικρινά ευχαριστώ !

    αν κατάλαβα καλά είναι κάτι σαν την επιστροφή του κρόνου .. ?? δηλαδή στα 40μας ολοι παθαίνουμε την κρισάρα μας ??
    Ναι. Και εσύ θα την πάθεις. Εγώ το πέρασα και το αντιμετώπισα γιατί είμαι ανώτερη ενσάρκωση. Τώρα περιμένω την αντίθεση του Ποσειδώνα (θέλει λίγα χρονάκια ακόμα, βέβαια), αλλά θα την αντιμετωπίσω και αυτήν
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #154
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by konstantina318 View Post
    Σε σχέση με το αληθινό περιστατικό τώρα...Πείτε μου σας παρακαλώ,ποιός άνθρωπος θα δεχόταν αυτή τη σχέση:nuts:Τί έρωτες και κουραφέξαλα..
    Βαγγελίστρα μου Κι έχω και γιό!!!!
    Προφανώς ο μεταφορέας!

    Κωνσταντίνα μου αν ο γιός σου είχε στα 65 του σχέση με μια 40-ρα θα είχες το ίδιο πρόβλημα και την ίδια αντίδραση? Όπως γενικά αν μάθαινες την οποιαδήποτε σχέση 65-ρηδων με 40-ρες? Αν η 40-ρα ήταν κόρη σου? Αν είχες κόρη στα 20 και μάθαινες ότι είχε σχέση με 45-ρη? Ενδιαφέροντα ερωτήματα προκύπτουν, ε? :bigsmile:


    Ο Μητσάκος προφανώς εννοεί ότι πριν 40 περίπου χρόνια έγινε σύνοδος Πλούτωνα - Ουρανού. Επειδή οι πλανήτες είναι αργοί η σύνοδος κράτησε πολύ και «καταγράφηκε» στα γεννέθλια ωροσκόπια μιας μεγάλης ομάδας ανθρώπων. Αυτοί οι άνθρωποι που την έχουν στα ωροσκόπιά τους, δηλαδή η σημερινή γενιά των 40-ρηδων, τώρα έρχονται αντιμέτωποι με την ενεργοποίησή της από τον Ουρανό που περνάει απέναντί τους.


    Ή κατάλαβα λάθος? :dizzy:


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #155
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by WHITE.HORSE View Post
    πως είναι δηλαδή το φαινόμενο ? στον γεννέθλιο χάρτη

    Πλούτωνας σε τετράγωνο ή αντίθεση με ουρανό ? σύνοδο ?
    ??


    φιλικά πάντα !
    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    και ποσειδωνας ισως παιζει και δεν βλεπει μπροστα του ,ολα ειναι θολα .....για τον μεταφορεα!!
    Να'μαι κι εγώ... (όχι ο μεταφορέας, αλλά συνομήλική του):toung:

    Ωσάν γέννημα της εποχής των λουλουδιών με τη σύνοδο Ουρανού-Πλούτωνα στην Παρθένο που εξαγωνίζει τον Ποσειδώνα στο Σκορπιό, σας ενημερώσω ότι περνάω --μαζί με το μεταφορέα-- αυτήν την αντίθεση του διελαύνοντος Ουρανού προς την παραπάνω σύνοδο (ο οποίος πηγαινοέρχεται λόγω ανάδρομου). Επιπλέον, παίζει και το πρώτο τετράγωνο του διελαύνοντος Ποσειδώνα προς το γενέθλιο. Και σαν κερασάκι στην τούρτα, καταφθάνει και ο μέγας δάσκαλος Κρόνος να κάτσει πάνω στην παραπάνω σύνοδο.

    Είναι αυτό που λένε "midlife crisis" ή αλλιώς κρίση της μέσης ηλικίας... (εγώ βέβαια είμαι ακόμα σε αναπαραγωγική φάση:bigsmile
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  6. #156
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    dnaki
    Location
    οριακά
    Posts
    228

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    [QUOTE=Δείμων;67193]Προφανώς ο μεταφορέας!

    Κωνσταντίνα μου αν ο γιός σου είχε στα 65 του σχέση με μια 40-ρα θα είχες το ίδιο πρόβλημα και την ίδια αντίδραση? Όπως γενικά αν μάθαινες την οποιαδήποτε σχέση 65-ρηδων με 40-ρες? Αν η 40-ρα ήταν κόρη σου? Αν είχες κόρη στα 20 και μάθαινες ότι είχε σχέση με 45-ρη? Ενδιαφέροντα ερωτήματα προκύπτουν, ε? :bigsmile:


    Κοίτα ..:bigsmile:Ομολογώ πως οι πρώτες αντιδράσεις μου είναι πάντα υπερβολικές..Πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω τι θα έκανα,αλλά το σίγουρο είναι πως θα με ξένιζε αρκετά το όλο θέμα..πιστεύω πως όπως παντού ,έτσι κ σ αυτή τη περίπτωση,πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια.Γι αυτό ανέφερα σε παραπάνω πόστ μου τα 10 χρόνια :unsure:
    Σε γενικές γραμμές ..πιστεύω πως απο εκεί κ πάνω πάμε σε ...ψυχολογικούς παράγοντες να το πώ??
    Πάντως δεν νομίζω πως θα το υποστήριζα αν κ ειμαι αρκετά "ανοιχτό"άτομο ,φίλε μου Δείμων:bigsmile:
    What goes around comes around

  7. #157
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by leoma;67201 ([SIZE=2

    Είναι αυτό που λένε "midlife crisis" ή αλλιώς κρίση της μέσης ηλικίας...
    Ολοι θα το περασουμε αυτο δυστυχως, με τον ενα ή αλλο τροπο, αργα ή γρηγορα, κι ο Θεος βοηθος!!χε χε@!

    Quote Originally Posted by leoma;67201 ([SIZE=1
    εγώ βέβαια είμαι ακόμα σε αναπαραγωγική φάση[/size]:bigsmile
    Εσυ θα το περασεις καλυτερα απ ολους μη φοβασαι τιποτα:bigsmile:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  8. #158
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Χρυσα...
    Location
    Αλλου για Αλλου...
    Posts
    89

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by konstantina318 View Post


    Κοίτα ..:bigsmile:Ομολογώ πως οι πρώτες αντιδράσεις μου είναι πάντα υπερβολικές..Πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω τι θα έκανα,αλλά το σίγουρο είναι πως θα με ξένιζε αρκετά το όλο θέμα..πιστεύω πως όπως παντού ,έτσι κ σ αυτή τη περίπτωση,πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια.Γι αυτό ανέφερα σε παραπάνω πόστ μου τα 10 χρόνια :unsure:
    Σε γενικές γραμμές ..πιστεύω πως απο εκεί κ πάνω πάμε σε ...ψυχολογικούς παράγοντες να το πώ??
    Πάντως δεν νομίζω πως θα το υποστήριζα αν κ ειμαι αρκετά "ανοιχτό"άτομο ,φίλε μου Δείμων:bigsmile:
    ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ...:crazy:
    Αυτο τα λεει ολα..
    Θα μεταναστευσει η νυφη..για να σωθει...αρχικα..καλα ο γαμπρος..αστο..:scared:
    μετα επειδη οντως εισαι ανοιχτο ατομο,θα ζησουν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα!!!

    Αλλα τι συζηταμε Ντινα μου..εμεις θα κανουμε εκδρομες με τα καπη τοτε..
    Τι παρισια.. τι λονδινα...τι αμστερνταμ..θα παιρνουμε μαζι και την νυφη σου :nuts::nuts:...τι χολοσκας..

    <<We dance around in a ring and suppose, but the Secret sits in the middle and knows....>>Robert Frost.

  9. #159
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by xry45 View Post
    ....
    Τελικά εσύ τι ηλικία έχεις;

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  10. #160

    Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο... Υπάρχει περίπτωση να γίνονται τα δύο ταυτοχρονα; Δηλαδή και ο μικρός σε ηλικία να αναζητά το γονεϊκό πρότυπο, αλλά και να παίζει το ρόλο του "ώριμου" κα κατασταλαγμένου ατόμου στη σχέση;

 

 
Page 16 of 26 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads