s
Έρωτας είναι να ρισκάρεις... - Page 16
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 16 of 33 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... LastLast
Results 151 to 160 of 330
  1. #151
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post




    Κοίτα να δεις τώρα. Είδα στο προφίλ την ηλικία σου. Και λες ότι είσαστε οχτώμιση χρόνια μαζί.
    Βρε κοριτσακι μου καλο !!τωρα μολις ειδα και εγω το προφιλ σου ,-εισαι τοσο μικρουλαεισαι απο τα 15 σου μαζι του ;κατι αναλογο θα ειναι και αυτος σε ηλικια ετσι ;φυσικη καληξη ειχε η σχεση σας επρεπε να ανοιξει τα φτερα του για αλλου .Ανοιξε και εσυ τα δικα σου και ας ειναι τραυματισμενα με τον καιρο θα γιανουν ,εχεις να γνωρισεις ερωτες,αγαπες, ειναι ολη η ζωη μπροστα σου ,οπως και το πρωην αγορι σου αστον να πεταξει ....
    με εκτιμηση Δεσποινα

  2. #152
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Δηλαδή ο κύριος το έχει δίπορτο, αν ξαναμείνω μόνος ξαναπάω στα «σίγουρα» (στο λιμπράκι) και μόλις ξαναβρώ καινουργιέ γουσταριζέ ξαναφεύγω και πάλι φίλοι θάμαστε μπας και το γουσταριζέ χυλοπιτέ και ξαναγυριζέ. Βρε άει. ¶ντρας είμαι και τη ξέρω καλά τη νοοτροπία των πιτσιρικάδων. Που τους περισσότερους από αυτούς τους ακολουθεί και σε πιο προχωρημένες ηλικίες. Μη θαρρείς, δεν είναι μόνο η γυναικεία ψυχολογία μπάχαλο.
    Δυστυχώς το ότι ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών ανέχεται μια παραπάνω κατάσταση, από ανασφάλεια , και δεν κατηγορώ γιατί είναι ανθρώπινο, κάνει μερικούς "πιτσιρικάδες" να το εφαρμόζουν όλο και περισσότερο και για όσο περνάει...η απάντηση θα έπρεπε να είναι το μεγαλόπρεπο ΟΧΙ. :bigsmile:

    ...το απότέλεσμα του παραπάνω είναι μερικοί να κατατάσσουν τις γυναίκες (κάποιες), στα αναλώσιμα και ανακυκλώσιμα...είναι σημαντική η διατήρηση της αξιοπρέπειας...

  3. #153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by libraD View Post
    Και γιατί κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει...γιατί;;;
    Εγώ είμαι ακόμη ερωτευμένη με τον πρώην μου όπως την πρώτη μέρα κι ας είμασταν μαζί 8,5 χρόνια...
    Αλλά όταν αγαπάς τον άλλον από πού πηγάζει όλη αυτή η δύναμη και του λες το ναι του χωρισμού;;;
    Γιατί να αποδέχεσαι το "ας μείνουμε δυο φίλοι"; Ποιό είναι το νόημα;...
    Με συγχωρείτε αν σας φορτώνομαι αλλά αυτά τα ερωτήματα με ταλανίζουν τρομερά...
    Αυτό το έργο με το ''να μείνουμε φιλαράκια'' το έχω δει..με μεγάλη επιτυχία!
    Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι σου κλείνει ένας άνθρωπος την πόρτα αλλά σου αφήνει κι ένα παραθυράκι ανοιχτό, έτσι για να παιδεύεσαι και να ελπίζεις. Γενικά οι φράσεις του τύπου, δεν θέλω να σε βλέπω έτσι, εγώ σ'αγαπάω και θέλω να μείνουμε φίλοι, μου υπενθυνίζουν συνεχώς ευθυνόφοβους ανθρώπους και δειλούς.
    Με το να σε κρατάει δεμένη με αόρατα δεσμά δεν το λέω αγάπη ουυυυυυύτε φιλία.Αλλά από τη άλλη μην περιμένεις να τα κόψει εκείνος.Ότι κάνεις μόνη σου. Κράτα αποστάσεις όσο μπορείς για να μην σου ξύνει συνεχώς τις πληγές και να ηρεμήσεις λιγάκι. Δεν είναι εύκολες καταστάσεις αυτές, πονάνε πάρα πολύ,αλλά σιγά σιγά επουλώνονται.

    Σου έχει τύχει να συμβουλεύεις και να παρηγορείς άλλους ανθρώπους;
    Τώρα ήρθε ο καιρός να το κάνεις και για τον εαυτό σου

    Καλή δύναμη
    Όλα θα πάνε καλά
    ''Ζητώ τα θρύμματα κι έχω το ακέραιο΄ ποθώ τα χιλιάδες κομμάτια κι έχω το όλο΄ ανιχνεύω το πολλαπλό κι έχω το ένα.''
    Γιάννης Ευσταθιάδης

  4. Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by libraD View Post
    Και γιατί κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει...γιατί;;;
    Εγώ είμαι ακόμη ερωτευμένη με τον πρώην μου όπως την πρώτη μέρα κι ας είμασταν μαζί 8,5 χρόνια...
    Αλλά όταν αγαπάς τον άλλον από πού πηγάζει όλη αυτή η δύναμη και του λες το ναι του χωρισμού;;;
    Γιατί να αποδέχεσαι το "ας μείνουμε δυο φίλοι"; Ποιό είναι το νόημα;...
    Με συγχωρείτε αν σας φορτώνομαι αλλά αυτά τα ερωτήματα με ταλανίζουν τρομερά...
    Κοριτσάκι γλυκό το αποδέχεσαι γιατί σέβεσαι τον εαυτό σου ,τα χρόνια που περάσατε μαζί,γιατί μεγαλώσατε μαζί,γιατί αγάπησες τα όνειρα που μοιραστήκατε..¨οταν ακυρώνεις τον άλλον είναι σα να ακυρώνεις κομμάτι της ζωής σου..
    Χρειάζεται χρόνος για να αποχαιρετήσεις όλο αυτό..όταν είσαι έτοιμη θα το κάνεις,να είσαι σίγουρη..Είναι κάτι σαν ίωση ,πρέπει να κάνει τον κύκλο της..

    Η Δύναμη πάλι πηγάζει από την Αγάπη σου για σένα...γιατί ενδόμυχα ξέρεις ότι το να συρθείς απλά θα σε αποδυναμώσει και το τελευταίο που θες είναι να πέσεις στα μάτια του..

    Η καθαρότητα της πρώτης Αγάπης είναι που μας τυφλώνει τόσο και νομίζουμε πως θα μείνουμε για πάντα έτσι..Περισσότερο όμως πονάει το ότι κάποια στιγμή ξεχνάς..!!!!!ϊσως γι αυτό όλοι αναπαράγουμε (στο μυαλό) στιγμές όμορφες ,γεμάτες έρωτα τρυφερό,για να μην ξεχάσουμε..
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  5. #155
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    65

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Καλά σου λένε όλοι LibraD ούτε φίλοι μπορεί να είναι δυο άνθρωποι που υπήρξαν εραστές, ούτε και υγιές είναι αυτό να ισχύει.

    Επιπλέον -και πολύ σωστά- κανείς από τους νυν σας δε θα αρέσκεται στην ιδέα ότι η καλή του/καλός της βγαίνει με τον/την πρώην .... φιλικά. Οπότε κάπου εκεί τελειώνει και το "φιλικά" που είχε διάρκεια μέχρι κάποιος από τους δυο να βρει τον καινούριο

    Οι μεγαλύτεροι (Δείμων, Δέσποινα) στα λένε σωστά. Συμφωνώ.
    Εμπειρία είναι, η πρώτη αγάπη. Όλοι μας είχαμε συναισθηματικά δεσίματα σ'αυτές τις ηλικίες.

    Ήταν τα πρώτα για να μάθουμε να ... βαδίζουμε. Και όλοι δύσκολα ξεκολήσαμε αρχικά -κι αν θέλουν θα στο πουν και οι άλλοι- γιατί δεν ξέραμε πολλά και νομίζαμε αυτή ότι είναι η αγάπη και θα κρατούσε για πάντα. Απελπισία με είχε πιάσει -θυμάμαι- προσωπικά ότι θα μείνω χωρίς αγάπη, χωρίς άντρα, κ.λ.π. και γελάγανε όλοι οι μεγαλύτεροι μου !!!

    Βγες με φίλες να ξεχαστείς, σίγουρα έχεις κάποιες, οι πρώτοι έξοδοι θα είναι λίγο σαν κηδεία, οι φίλες μοιρολογίστρες, εσύ μέσα στο παράπονο, τα ποτά θα πάνε και θα έρχονται, ώσπου μια βαρετή βραδιά που θα τον .... κλαίτε το "μακαρίτη" θα σαν προσέξει μια ενδιαφέρουσα παρέα από αγοράκια ....... και εκεί ξαναρχίζουν όλα....:bigsmile:

    Κάντο και θα δεις ....την ξέρω τη διαδρομή...

  6. #156
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    52

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Απ' ότι βλέπω είμαστε μεταξύ φίλων Λιμπράκι μας.
    Εκμεταλεύσου το αυτό.....
    Το λέω γιατί είναι σπουδαίο να νιώθεις ότι έχεις φίλους στο πλευρό σου.
    Αν ασχοληθείς λίγο περισσότερο μαζί τους είναι ίσως πιο εύκολο να το ξεπεράσεις....
    Γιαυτό λένε (αυτό στο λέω για να το ακούω κι εγώ:embarrest) ότι όταν έχεις έναν έρωτα δεν πρέπει να εξαφανιστείς μέσα σ' αυτόν και κυρίως δεν πρέπει να εξαφανιστείς από τους φίλους σου, δεν πρέπει να χάσεις την αυτονομία σου.
    Κι εμείς ερωτευτήκαμε.............αλλά τους φίλους και φίλες δεν τους καίμε.....λέει ένα τραγούδι της Αλεξίου.

  7. #157
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    Ο κυκλος αυτος εκλεισε αγαπητο μελος ,αργα η γρηγορα αλλος κυκλος αγαπης και ερωτα θα ανοιξει και εσυ θα χορευεις μεσα ξανα μεθυσμενη απο τα καινουργια συναισθηματα,για αυτο ξεκολλα οσο πιο γρηγορα γινεται ,και κατι αλλο ,στην ζωη να ξερεις δεν αγαπαμε μια φορα μονο ισως ο καινουργιος ερωτας να ειναι πιο δυνατος και πιο ουσιαστικος.
    Θα σου δωσω μια συμβουλη αν θελεις την ακους αν δεν θελεις την πετας ,επειδη μενετε διπλα-διπλα ,κοινους φιλους κ.τ.λ.,οχυρωσου με εγωισμο και πεισμα ουτε βλεφαρο δεν θα ριχνεις και κανε υπομονη ,ποναει το ξερω κοπελα μου καλη αλλα και τι δεν ποναει στην ζωη ;Και αν σου γκρεμισε τα ονειρα που εκανες ηταν δικο σου το ονειρο ,αυτος με ενα ''να μεινουμε φιλοι'' καθαρισε ,για μενα ειναι οτι πιο σιχαμενο που μπορει να πει καποιος για να χωρισει και καλα με ωραιο τροπο:nuts:,ναι ρε μαγκα ελα να σε κερασουμε και γλυκο :nuts:
    Υ.Γ.''Ακου να μεινουμε φιλοι '',ουτε τα κοτσια δεν ειχε να σου πει τον αληθεινο λογο [ βαρεθηκα,η θελω καποια αλλη ,η,η,η, ......τοσα η.. ]αλλα οχι να μεινουμε φιλοι αυτο να μην το συκωσει το πετσι σου για αυτο φτυστον κοπελα μου και αυτον και την φιλια του :nuts:
    με εκτιμηση Δεσποινα και συγνωμη για το θαρρος κοπελα μου

    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...Μη ζητάς συγγνώμη που πήρες θάρρος.Το θάρρος εγώ το έδωσα που ανοίχτηκα...Αλλά αυτό κάνω σφίγγω τα δόντια και προσπαθώ να προχωρήσω...Ευχαριστώ και πάλι...:embarrest

  8. #158
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Α μπράβο Δέσποινα. Το «φίλοι» σημαίνει ελπίδα, παρακαταθήκη για το μέλλον, ανοιχτό λογαριασμό. Δε μου λες libra εσύ τι λες αν αυτός ερωτευθεί κι αρχίσει να βγαίνει με μιαν άλλη θα συνεχισει να είσαστε... φίλοι? :toung: Που σιγά δηλαδή μην τον αφήσει η νυν!!! (ούτε κι εσύ θα τον άφηνες στη θέση της, εκτός κι αν είσαι ΤΟΣΟ απελπισμένη που νομίζεις ότι και αυτό θα έκανες προ κειμένου να γυρίσει!!!)

    Δηλαδή ο κύριος το έχει δίπορτο, αν ξαναμείνω μόνος ξαναπάω στα «σίγουρα» (στο λιμπράκι) και μόλις ξαναβρώ καινουργιέ γουσταριζέ ξαναφεύγω και πάλι φίλοι θάμαστε μπας και το γουσταριζέ χυλοπιτέ και ξαναγυριζέ. Βρε άει. ¶ντρας είμαι και τη ξέρω καλά τη νοοτροπία των πιτσιρικάδων. Που τους περισσότερους από αυτούς τους ακολουθεί και σε πιο προχωρημένες ηλικίες. Μη θαρρείς, δεν είναι μόνο η γυναικεία ψυχολογία μπάχαλο.




    Κοίτα να δεις τώρα. Είδα στο προφίλ την ηλικία σου. Και λες ότι είσαστε οχτώμιση χρόνια μαζί. Δηλαδή έχεις περάσει με αυτό το παιδί κάτι λιγότερο από τη μισή συνειδητή ζωή σου. Λογικό είναι να νοιώθεις δέσιμο. Αλλά - πίστεψέ με - και να συνεχίζατε να είσαστε μαζί εσύ θα ήσουν στο κάθε φινάλε η μεγαλύτερη χαμένη. Γιατί τι περιμένεις από αυτόν, να παντρευτείτε και να γεράσετε παρεούλα? Κάτσε σκέψου και πες μου ειλικρινά πώς φαντάζεσαι το μέλλον μαζί του - το πιο αισιόδοξο σενάριο που θα σου έρθει στο μυαλό. Να κάνετε παιδιά? Ή να μείνετε μαζί ως τα 30-40 σου?

    Και μετά? Θα είσαι μια μεσήλικη που θα έχει χάσει το παρελθόν της - με μια ζωή κενή, χωρίς εμπειρίες. Διάβασε τη Μπουσκαλιά πιο πάνω. Έχει δίκιο.


    Και το ξέρεις.





    Πάρε και τους Red να σου το πούνε. Αν δεν είσαι σε αυτά τα ακούσματα να μου πεις να σου δώσω τον άλλο κατάλληλο ύμνο.

    YouTube - Red-Let Go

    Σε ευχαριστώ πολύ...Όλους σας ευχαριστώ πάρα πολύ...Δεν ξέρετε τί καλό μου κάνετε και με γεμίζετε με περισσότερο πείσμα για να τα καταφέρω και να βγω νικήτρια μέσα από αυτό (ωροσκόπος στον Κριό βλέπετε).
    Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω δεν πίστευα ότι ένας Δίδυμος θα με συμβούλευε έτσι (ο πρώην μου έχει Σελήνη στους Διδύμους) και συγγνώμη αλλά περνάω τη φάση που είμαι αρνητική σε οτιδήποτε μου τον θυμίζει και συνάμα θέλω ό,τι τον θυμίζει να με περιτριγυρίζει. Πού θα μου πάει θα τα κατάφέρω, μπορώ να τα καταφέρω. Όπως λέει και η φίλη μου, αγάπη μου είσαι θεά και σου αξίζει το καλύτερο,χα χα χα :embarrest (η φίλη μου είναι Κριός με ωροσκόπο Λέοντα και Σελήνη στον Υδροχόο-->νομίζω πως καλά κάνω και είμαστε μαζί τόσα χρόνια έτσι δεν είναι

    Όσον αφορά το τραγουδάκι, merci...Όντως αυτά τα τραγούδια ακούω και το ήξερα ήδη το συγκεκριμένο. Αλήθεια ποιός είναι ο άλλος ύμνος;

  9. #159
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    Βρε κοριτσακι μου καλο !!τωρα μολις ειδα και εγω το προφιλ σου ,-εισαι τοσο μικρουλαεισαι απο τα 15 σου μαζι του ;κατι αναλογο θα ειναι και αυτος σε ηλικια ετσι ;φυσικη καληξη ειχε η σχεση σας επρεπε να ανοιξει τα φτερα του για αλλου .Ανοιξε και εσυ τα δικα σου και ας ειναι τραυματισμενα με τον καιρο θα γιανουν ,εχεις να γνωρισεις ερωτες,αγαπες, ειναι ολη η ζωη μπροστα σου ,οπως και το πρωην αγορι σου αστον να πεταξει ....
    με εκτιμηση Δεσποινα

    Με περνά 2 χρόνια, 1 μήνα και 27 ημέρες, είναι γεννημένος 28/12/82.
    Αυτό προσπαθώ να κάνω, σας ευχαριστώ πολύ. Το ξέρω ότι είμαι πολύ μικρή κι έχω πολλά να ζήσω ακόμα, και γι'αυτό προσπαθώ, πιστέψτε με προσπαθώ πολύ...

  10. #160
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by skytree View Post
    Αυτό το έργο με το ''να μείνουμε φιλαράκια'' το έχω δει..με μεγάλη επιτυχία!
    Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι σου κλείνει ένας άνθρωπος την πόρτα αλλά σου αφήνει κι ένα παραθυράκι ανοιχτό, έτσι για να παιδεύεσαι και να ελπίζεις. Γενικά οι φράσεις του τύπου, δεν θέλω να σε βλέπω έτσι, εγώ σ'αγαπάω και θέλω να μείνουμε φίλοι, μου υπενθυνίζουν συνεχώς ευθυνόφοβους ανθρώπους και δειλούς.
    Με το να σε κρατάει δεμένη με αόρατα δεσμά δεν το λέω αγάπη ουυυυυυύτε φιλία.Αλλά από τη άλλη μην περιμένεις να τα κόψει εκείνος.Ότι κάνεις μόνη σου. Κράτα αποστάσεις όσο μπορείς για να μην σου ξύνει συνεχώς τις πληγές και να ηρεμήσεις λιγάκι. Δεν είναι εύκολες καταστάσεις αυτές, πονάνε πάρα πολύ,αλλά σιγά σιγά επουλώνονται.

    Σου έχει τύχει να συμβουλεύεις και να παρηγορείς άλλους ανθρώπους;
    Τώρα ήρθε ο καιρός να το κάνεις και για τον εαυτό σου

    Καλή δύναμη
    Όλα θα πάνε καλά

    Ευχαριστώ πάρα πολύ, μάλλον έχετε δίκιο. Όσο περνά ο καιρός το βλέπω κι εγώ. Αλλά έρωτας είναι αυτός και συνήθεια 8,5 περίπου ετών και προσπαθώ ειλικρινά να το ξεπεράσω... Ευχαριστώ και πάλι

 

 
Page 16 of 33 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads