s
Έρωτας είναι να ρισκάρεις... - Page 15
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast
Results 141 to 150 of 330
  1. #141
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Δεν είναι θέμα φύλου αλλά καθαρά θέμα ανθρώπου.Πάντα υπήρχαν πολλές γυναίκες που έκαναν "γρηγοράδες" όπως λες απλά τότε δεν μπορούσαν να βγουν έξω απ την πόρτα του σπιτιού τους.
    Επίσης,τι ακριβώς εννοείς λέγοντας "σχέσεις ανδρικής επιβεβαίωσης"?

    Αυτό το οι αρσενικοί δεν υπάρχουν δεν το κατάλαβα ποτέ πάντως

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  2. #142
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    52

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by libraD View Post
    Συμφωνώ με αυτό που λες, ότι δηλαδή όταν συνεχίζεις και βλέπεις τον άλλον είναι σαν πληγή που δεν κλείνει ποτέ, αλλά όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να το αποφύγω. Μένουμε πολύ κοντά, μας χωρίζουν μόνο δυο στενά, μετά από τόσα χρόνια, όλοι ξέρουν ότι είχαμε σχέση και συχνάζουμε στα ίδια μέρη, στον ίδιο κύκλο, έχουμε τους ίδιους φίλους και παρόλα αυτά προσπαθώ να δείχνω δυνατή για να μην καταλάβει τίποτα. Πολλές φορές μου είχε πει ότι νιώθει υπεύθυνος για μένα και δε θέλω να του δημιουργήσω τύψεις και να γυρίσει απλά και μόνο επειδή θα δει ότι δεν είμαι κάλά και θα νιώσει για μια ακόμα φορά υπεύθυνος.
    Μόνο η κολλητή μου ξέρει το πραγματικό μέγεθος του πόνου μου και όσους πρίζω στο myhoroscope.
    Ειλικρινά ζητώ συγγνώμη που το κάνω αυτό αλλά ήθελα κάπου να εκφράσω τις απορίες μου γιατί πονάν πολύ και συνήθως είναι πιο έυκολο να το κάνεις σε αυτούς που δε σε ξέρουν από κοντά...Αυτά και πάλι με συγχωρείτε...:unsure:
    Καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλά θα πονάει περισσότερο αν είστε φίλοι...
    Εσένα δεν σου κάνει αυτό το ''μοντέλο'' θέλεις κάτι παραπάνω από αυτό που μόνο σου προτείνει εκείνος (φίλοι...).
    Από την άλλη εκείνος επιβεβαιώνεται κοκορευόμενος ότι μια γυναίκα ''λιώνει'' κρυφά για αυτόν. (γιατί μη νομίζεις ότι δε θα σου φαίνεται...και μη σου πώ ότι μάλλον το ''συντηρεί'' αυτό....ποιές τύψεις ? ίσα ίσα...:suspiciou).
    Εκτός αν πιστεύεις ότι κι εκείνος κάπου στο μέλλον....θα ανταποκριθεί περισσότερο (χλωμό το βλέπω).
    Πιστεύω ότι πρέπει να εξαφάνιστείς από τη ζωή του (ξέρω δύσκολο λόγω γειτονίας) η με εσωτερική προσπάθεια να βγαίνεις με άλλον....(να χάσει τη μόνιμη θαυμάστρια....) και δείχνωντας φανερή και προκλητικη αδιαφορία άμα τη εμφανίσει....και θα με θυμηθείς ....νομίζω πως θα με δικαιώσεις.....

  3. #143
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    52

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Δεν είναι θέμα φύλου αλλά καθαρά θέμα ανθρώπου.Πάντα υπήρχαν πολλές γυναίκες που έκαναν "γρηγοράδες" όπως λες απλά τότε δεν μπορούσαν να βγουν έξω απ την πόρτα του σπιτιού τους.
    Επίσης,τι ακριβώς εννοείς λέγοντας "σχέσεις ανδρικής επιβεβαίωσης"?

    Αυτό το οι αρσενικοί δεν υπάρχουν δεν το κατάλαβα ποτέ πάντως
    Δεν πιστεύεις ότι οι γυναίκες σήμερα είμαστε περισσότερες; Νομίζω μέχρι που φαίνεται αυτό.
    Έπειτα υπάρχουν και άνθρωποι με ιδιαίτερες προτιμήσεις και αυτό λιγοστεύει ακόμη περισσότερο τον καθαρό ανδρικό πληθυσμό.
    Επειδή η γυναίκα δύσκολα ενδίδει στο γρήγορο σεξ λόγω ιδιοσυγκρασίας δηλαδή πρέπει να αισθανθεί κάτι περισσότερο για να το κάνει (όχι πως δεν μπορει να το κάνει).
    Και νομίζω επειδή νιώθει λίγο πιο απελευθερωμένη σήμερα, ίσως το κάνει πιο συχνα από αντίδραση στην πάγια ανδρική τάση του ''κυνηγού''. Γιατί αυτή η ''τάση'' ανέκαθεν μας πλήγωνε..... εμας τις γυναίκες....και εκδικούμαστε λίγο? Πιστεύω....
    Σημείωσε ότι υπάρχουν πάμπολλά ανδρικά περιοδικά και στριπ σώους που κάνουν χρυσές δουλειές ενώ δεν υπάρχει ο αντίστοιχος αριθμός σε αυτά για γυναίκες...γιατί δεν μας ενδιαφέρει έτσι.....

  4. #144
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by flame View Post
    Καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλά θα πονάει περισσότερο αν είστε φίλοι...
    Εσένα δεν σου κάνει αυτό το ''μοντέλο'' θέλεις κάτι παραπάνω από αυτό που μόνο σου προτείνει εκείνος (φίλοι...).
    Από την άλλη εκείνος επιβεβαιώνεται κοκορευόμενος ότι μια γυναίκα ''λιώνει'' κρυφά για αυτόν. (γιατί μη νομίζεις ότι δε θα σου φαίνεται...και μη σου πώ ότι μάλλον το ''συντηρεί'' αυτό....ποιές τύψεις ? ίσα ίσα...:suspiciou).
    Εκτός αν πιστεύεις ότι κι εκείνος κάπου στο μέλλον....θα ανταποκριθεί περισσότερο (χλωμό το βλέπω).
    Πιστεύω ότι πρέπει να εξαφάνιστείς από τη ζωή του (ξέρω δύσκολο λόγω γειτονίας) η με εσωτερική προσπάθεια να βγαίνεις με άλλον....(να χάσει τη μόνιμη θαυμάστρια....) και δείχνωντας φανερή και προκλητικη αδιαφορία άμα τη εμφανίσει....και θα με θυμηθείς ....νομίζω πως θα με δικαιώσεις.....
    Χμμμμ!! Σκορπίσια συνωμοσία μυρίζομαι...:toung::toung:

    Πέρα από την πλάκα συμφωνώ με τα παραπάνω και θα ήταν καλύτερο να κρατήσεις αποστάσεις για να επουλωθούν οι πληγές σου!! Τί θα κέρδιζες αν ξαναγύριζε?? Θα ήταν ο ίδιός?? Θα ήσουν η ίδια?? Θα ήταν ίδια τα πράγματα?? Αυταπάτες...νέξτ!!

    ...άσε που η υπογραφή μου τα λέει όλα...

  5. #145
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by flame View Post
    Καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλά θα πονάει περισσότερο αν είστε φίλοι...
    Εσένα δεν σου κάνει αυτό το ''μοντέλο'' θέλεις κάτι παραπάνω από αυτό που μόνο σου προτείνει εκείνος (φίλοι...).
    Από την άλλη εκείνος επιβεβαιώνεται κοκορευόμενος ότι μια γυναίκα ''λιώνει'' κρυφά για αυτόν. (γιατί μη νομίζεις ότι δε θα σου φαίνεται...και μη σου πώ ότι μάλλον το ''συντηρεί'' αυτό....ποιές τύψεις ? ίσα ίσα...:suspiciou).
    Εκτός αν πιστεύεις ότι κι εκείνος κάπου στο μέλλον....θα ανταποκριθεί περισσότερο (χλωμό το βλέπω).
    Πιστεύω ότι πρέπει να εξαφάνιστείς από τη ζωή του (ξέρω δύσκολο λόγω γειτονίας) η με εσωτερική προσπάθεια να βγαίνεις με άλλον....(να χάσει τη μόνιμη θαυμάστρια....) και δείχνωντας φανερή και προκλητικη αδιαφορία άμα τη εμφανίσει....και θα με θυμηθείς ....νομίζω πως θα με δικαιώσεις.....

    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, αυτό προσπαθώ να κάνω,να δείξω αδιαφορία(βλέπεις έχω και μια υπερηφάνεια που γίνεται μεγαλύτερη λόγω του ωροσκόπου στον Κριό). Και παρόλο που έχω Αφροδίτη στο Σκορπιό, δε με βοηθάει και ιδιαίτερα γιατί είναι στις τελευταίες μοίρες του 7ου οίκου μου.
    Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ και πάλι.
    libraD:unsure:

  6. #146
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Χμμμμ!! Σκορπίσια συνωμοσία μυρίζομαι...:toung::toung:

    Πέρα από την πλάκα συμφωνώ με τα παραπάνω και θα ήταν καλύτερο να κρατήσεις αποστάσεις για να επουλωθούν οι πληγές σου!! Τί θα κέρδιζες αν ξαναγύριζε?? Θα ήταν ο ίδιός?? Θα ήσουν η ίδια?? Θα ήταν ίδια τα πράγματα?? Αυταπάτες...νέξτ!!

    ...άσε που η υπογραφή μου τα λέει όλα...
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ BlackOrWhat...Ξέρεις εσύ...

  7. #147
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Ναι αλλά οι άνθρωποι με "ιδιαίτερες προτιμήσεις"ανήκουν και στα δύο φύλα,αν και έχεις δίκιο ως προς το ότι στους άντρες είναι συχνότερα παρατηρημένο απ ό,τι στις γυναίκες.Εκτός αν δεν εννοείς τις ομοφυλοφιλικές.
    Τι να σου πω...απ ό,τι έχω παρατηρήσει στο γρήγορο σεξ πολλές ενδίδουν χωρίς να αισθάνονται κάτι ακριβώς γιατί είναι γρήγορο και κοιτάνε απλώς να περάσουν καλά.Στο πιο μόνιμο δεν ξέρω αν ενδίδουν χωρίς να αισθάνονται-εκτός κι αν πρόκειται για την πρώτη φορά όπου συνήθως ενδίδουν σε γρήγορο όντας αισθανόμενες ή σε μόνιμο χωρίς να αισθάνονται.Επίσης,είναι ανάλογα σε τι φάση βρίσκεται η καθεμιά.Όπως και να χει άμα πιάσουμε να αναλύουμε τις σεξουαλικές επιθυμίες φοβίες αναστολές συζητήσεις συμπεριφορές κτλ των γυναικών ,δε θα τελειώσουμε ούτε σε μια βδομάδα....:bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  8. #148

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    ενα πραγμα εχω να πω εμ.....μαλλον δυο το ενα ειναι μπραβο που ρισκαρες
    αλλα απο την αλλη πληγωσες εναν ανθρωπο που δεν σου εκανε ΤΙΠΟΤΑ πως θα ενιωθες αν σου το εκαναν αυτό?????????????

  9. #149
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by libraD View Post
    Και γιατί κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει...γιατί;;;
    Εγώ είμαι ακόμη ερωτευμένη με τον πρώην μου όπως την πρώτη μέρα κι ας είμασταν μαζί 8,5 χρόνια...
    Αλλά όταν αγαπάς τον άλλον από πού πηγάζει όλη αυτή η δύναμη και του λες το ναι του χωρισμού;;;
    Γιατί να αποδέχεσαι το "ας μείνουμε δυο φίλοι"; Ποιό είναι το νόημα;...
    Με συγχωρείτε αν σας φορτώνομαι αλλά αυτά τα ερωτήματα με ταλανίζουν τρομερά...
    Ο κυκλος αυτος εκλεισε αγαπητο μελος ,αργα η γρηγορα αλλος κυκλος αγαπης και ερωτα θα ανοιξει και εσυ θα χορευεις μεσα ξανα μεθυσμενη απο τα καινουργια συναισθηματα,για αυτο ξεκολλα οσο πιο γρηγορα γινεται ,και κατι αλλο ,στην ζωη να ξερεις δεν αγαπαμε μια φορα μονο ισως ο καινουργιος ερωτας να ειναι πιο δυνατος και πιο ουσιαστικος.
    Θα σου δωσω μια συμβουλη αν θελεις την ακους αν δεν θελεις την πετας ,επειδη μενετε διπλα-διπλα ,κοινους φιλους κ.τ.λ.,οχυρωσου με εγωισμο και πεισμα ουτε βλεφαρο δεν θα ριχνεις και κανε υπομονη ,ποναει το ξερω κοπελα μου καλη αλλα και τι δεν ποναει στην ζωη ;Και αν σου γκρεμισε τα ονειρα που εκανες ηταν δικο σου το ονειρο ,αυτος με ενα ''να μεινουμε φιλοι'' καθαρισε ,για μενα ειναι οτι πιο σιχαμενο που μπορει να πει καποιος για να χωρισει και καλα με ωραιο τροπο:nuts:,ναι ρε μαγκα ελα να σε κερασουμε και γλυκο :nuts:
    Υ.Γ.''Ακου να μεινουμε φιλοι '',ουτε τα κοτσια δεν ειχε να σου πει τον αληθεινο λογο [ βαρεθηκα,η θελω καποια αλλη ,η,η,η, ......τοσα η.. ]αλλα οχι να μεινουμε φιλοι αυτο να μην το συκωσει το πετσι σου για αυτο φτυστον κοπελα μου και αυτον και την φιλια του :nuts:
    με εκτιμηση Δεσποινα και συγνωμη για το θαρρος κοπελα μου

  10. #150
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Α μπράβο Δέσποινα. Το «φίλοι» σημαίνει ελπίδα, παρακαταθήκη για το μέλλον, ανοιχτό λογαριασμό. Δε μου λες libra εσύ τι λες αν αυτός ερωτευθεί κι αρχίσει να βγαίνει με μιαν άλλη θα συνεχισει να είσαστε... φίλοι? :toung: Που σιγά δηλαδή μην τον αφήσει η νυν!!! (ούτε κι εσύ θα τον άφηνες στη θέση της, εκτός κι αν είσαι ΤΟΣΟ απελπισμένη που νομίζεις ότι και αυτό θα έκανες προ κειμένου να γυρίσει!!!)

    Δηλαδή ο κύριος το έχει δίπορτο, αν ξαναμείνω μόνος ξαναπάω στα «σίγουρα» (στο λιμπράκι) και μόλις ξαναβρώ καινουργιέ γουσταριζέ ξαναφεύγω και πάλι φίλοι θάμαστε μπας και το γουσταριζέ χυλοπιτέ και ξαναγυριζέ. Βρε άει. ¶ντρας είμαι και τη ξέρω καλά τη νοοτροπία των πιτσιρικάδων. Που τους περισσότερους από αυτούς τους ακολουθεί και σε πιο προχωρημένες ηλικίες. Μη θαρρείς, δεν είναι μόνο η γυναικεία ψυχολογία μπάχαλο.




    Κοίτα να δεις τώρα. Είδα στο προφίλ την ηλικία σου. Και λες ότι είσαστε οχτώμιση χρόνια μαζί. Δηλαδή έχεις περάσει με αυτό το παιδί κάτι λιγότερο από τη μισή συνειδητή ζωή σου. Λογικό είναι να νοιώθεις δέσιμο. Αλλά - πίστεψέ με - και να συνεχίζατε να είσαστε μαζί εσύ θα ήσουν στο κάθε φινάλε η μεγαλύτερη χαμένη. Γιατί τι περιμένεις από αυτόν, να παντρευτείτε και να γεράσετε παρεούλα? Κάτσε σκέψου και πες μου ειλικρινά πώς φαντάζεσαι το μέλλον μαζί του - το πιο αισιόδοξο σενάριο που θα σου έρθει στο μυαλό. Να κάνετε παιδιά? Ή να μείνετε μαζί ως τα 30-40 σου?

    Και μετά? Θα είσαι μια μεσήλικη που θα έχει χάσει το παρελθόν της - με μια ζωή κενή, χωρίς εμπειρίες. Διάβασε τη Μπουσκαλιά πιο πάνω. Έχει δίκιο.


    Και το ξέρεις.





    Πάρε και τους Red να σου το πούνε. Αν δεν είσαι σε αυτά τα ακούσματα να μου πεις να σου δώσω τον άλλο κατάλληλο ύμνο.

    YouTube - Red-Let Go


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

 

 
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads