s
Συμβατότητα ζωδίων - Page 15
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15
Results 141 to 149 of 149
  1. #141

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    ποιος σου ειπε οτι δεν εκνευριζονται οι τοξοτες;;;;;;;;:blink:
    και εκνευριζονται
    και δεν γουσταρουν τα πεισματα
    και καθολου χαλαροι
    αθυροστομοι ειναι
    και ξυπνιο ταιρι θελει να εχει διπλα του..
    να μιλαει με ουσια και πραξεις θελει
    ασε λοιπον τα πεισμτα
    και μην τον πιεζεις πολυ την εκανε με ελαφρεια...
    τι νομιζες οτι βρικες τοξοτη και θα σου κανει χαρουλες;;;;
    και αστειακια;
    μμμμ....αλλαξε τακτικη
    και ασε τα καρμικα και κοιτα τα πως θα τον φερεις στα ισα :bigsmile:

    και ασε το δακρυ κατα μερος γιατι δεν τον συγκινουν και πολυ αυτα....



    φιλικα
    σΕ ευχαριστω πολυ .....
    Αν και νομιζω πωςενας τοξοτης με σεληνη στον καρκινο...θελει λιγο χαρουλεσ και αγαπεσ και συναισθημα...
    :embarrest

  2. #142
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Η Αφροδίτη του Μητσάκου ή του δικού σου?Στον Αιγόκερω π.χ -τυχαίο το παραδειγμα,έτσι μου'ρθε τώρα...χιχι - ειναι...αστα να πανε!Υπολογίστρια και αυτοελεγχόμενη κ συγκρατημένη...Παναγία μου...πως αντέχουν ετσι (οι έχοντες αυτη την Αφροδίτη)???
    μια χαρα ειναι για εμας τους τοξοτες
    η αφρο στον αιγωκερω!!!!
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #143
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Με την έννοια οτι σας προσγειώνει κ σας γλιτώνει απο συναισθηματικές εξάρσεις και δακρύβρεχτες σκηνές...ναι..για σας μια χαρά είναι,Δεσποινιώ!!!Για τους άλλους στο περιβάλλον σας δε θα έπαιρνα και όρκο!!!

  4. #144
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Η Αιγοκερίσιας φύσης Αφρο...εχει φυσικά και τα καλά της.Τώρα αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στις 2-στο Σκορπιο κ στον Αιγόκερω-μάλλον θα επέλεγα τη δευτερη επειδή όντας πιο "cool" βασανίζεται λιγότερο!!!Η δική μου πάλι στο Ζυγό είναι φιλάρεσκη,φιλήδονη και μου έχει δώσει κ μερικά παραπανίσια κιλάκια(και μαζι με τον πληθωρικό ωροσκόπο μου που κυβερνάται απο το Δία με ...στρογγυλεύουν!!!).Έμαθα όμως να με αγαπώ έτσι ακριβώς όπως είμαι και είμαι περήφανη για τον εαυτό μου,αν και όλο κ κάποιος τυχάρπαστος θα βρεθεί να θέλει να με προσαρμόσει στα μέτρα του(να με αδυνατίσει)....ενω το λογικότερον θα ήταν να αναζητήσει αλλού το προτυπό του!Συμφωνείς,Αννούλα μου?
    Η Σκορπίσια Αφροδιτούλα σου...θέλει ενα ρομάντζο γεμάτο πάθος...είναι μαγνητική,κτητική,πολύ σεξουαλική και πολύ ζηλιάρα...τα θέλει ολα ή τίποτα μέσα σε μια σχέση.Κ όταν βρει τον εκλεκτό της καρδιάς της ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος,απο φόβο μη τον χάσει,να γραπωθεί πάνω του μη αφήνοντας τον να αναπνεύσει!
    συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω, εκτός απο την τελευταία πρόταση.......
    Κι αυτό οχι γιατί δεν αισθάνομαι κάπως έτσι,:embarrest αλλά γιατί δεν το εκδηλώνω στόν άλλο,γιαυτό και ταλαιπωρούμαι....
    Ξέρεις μέσα σε όλα τα στραβά και τα ανάποδα που διαθέτω:nuts: έχω και ένα μεγάλο,μεγάλο:nuts: μα πάρα πολύ μεγάλο ΕΓΩΙΣΜΟ.....:weird: οπότε μου είναι αδύνατον να δουν την ζήλεια μου οι άλλοι,που ασφαλώς βέβαια υφίσταται...:bigsmile:
    Ομως θέλω να πιστεύω πως μια αφροδίτη στον σκορπιό δεν την ξεχνά κανείς ποτέ,αλλα ούτε και εκείνη ξεχνά βέβαια.....
    Α! Να συμπληρώσω και κάτι άλλο..... Προσωπικα μ'αρέσει η αφρο στον Αιγόκερω.....είναι ξεκάθαρη και ξέρει γιατί αγαπά.....έτσι λοιπόν εκτιμώ πως δεν δημιουργεί και ανασφάλεια στον αλλο,εφόσον βέβαια και το άλλο μέλος την αντιμετωπίζει με την ίδια σοβαρότητα αλλιώς.....
    Θα ήθελα όμως κάτι να ρωτήσω.....η σκορπίσια αφροδίτη εκφράζεται το ίδιο σε ενα γυναικείο και σε ένα ανδρικό ωροσκόπιο? Εχει τα ίδια χαρακτηριστικά?
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  5. #145
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Να σου πω γενικά οτι οι γυναίκες ταυτίζονται με την Αφροδίτη τους και οι αντρες με τον Αρη τους.Αρα μια γυναίκα θα προβάλλει περισσότερο τα χαρακτηριστικά της αφροδίτης της(οσον αφορά τον τρόπο που αγαπάει,που ντύνεται,που φλερτάρει,που συμβιώνει κτλ) ενω σε ένα αντρικό ωροσκόπιο η θέση της Αφροδίτης(και της Σελήνης που αντικατοπτρίζει το μητρικό πρότυπο) δείχνει τη σύντροφο που επιθυμεί να έχει δίπλα του.Σε ενα γυναικείο ωροσκόπιο αντίστοιχα εκείνος ο πλανήτης που θα δείξει τι σύντροφο επιθυμεί να έχει μια γυναίκα ειναι ο ¶ρης και φυσικά ο Ηλιος που αντιπροσωπεύει τον πατέρα,τα χαρακτηριστικά του οποίου συνθέτουν για εκείνη το πατρικό πρότυπο που θα ασυνείδητα θα αναζητά και στις σχέσεις της.ΟΚ,καλή μου ¶ννα?Σε κάλυψα?

  6. #146
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Να σου πω γενικά οτι οι γυναίκες ταυτίζονται με την Αφροδίτη τους και οι αντρες με τον Αρη τους.Αρα μια γυναίκα θα προβάλλει περισσότερο τα χαρακτηριστικά της αφροδίτης της(οσον αφορά τον τρόπο που αγαπάει,που ντύνεται,που φλερτάρει,που συμβιώνει κτλ) ενω σε ένα αντρικό ωροσκόπιο η θέση της Αφροδίτης(και της Σελήνης που αντικατοπτρίζει το μητρικό πρότυπο) δείχνει τη σύντροφο που επιθυμεί να έχει δίπλα του.Σε ενα γυναικείο ωροσκόπιο αντίστοιχα εκείνος ο πλανήτης που θα δείξει τι σύντροφο επιθυμεί να έχει μια γυναίκα ειναι ο ¶ρης και φυσικά ο Ηλιος που αντιπροσωπεύει τον πατέρα,τα χαρακτηριστικά του οποίου συνθέτουν για εκείνη το πατρικό πρότυπο που θα ασυνείδητα θα αναζητά και στις σχέσεις της.ΟΚ,καλή μου ¶ννα?Σε κάλυψα?
    :bigsmile:Σε ευχαριστώ πολύ΄......πάντως τουλάχιστον για μένα δεν.....παίζει καθόλου με Αρη στην παρθένο:unsure: να αναζητώ κάτι τέτοιο.....μία παρθένος είναι αρκετη.....
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  7. #147

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Ο ¶ρης δεν δείχνει το είδος του συντρόφου που ελκύει μια γυναίκα αλλά το τι θέλει στο σεξ. Το είδος του συντρόφου φαίνεται από τον Ήλιο και το 7ο σπίτι. Γι' αυτό συμβαίνει μερικές φορές να ελκύει μια γυναίκα ένας σύντροφος σε συναισθηματικό επίπεδο αλλά σεξουαλικά να μην την καλύπτει γιατί στον τομέα αυτό θα ήθελε κάτι διαφορετικό.

  8. #148
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    γεια σας ειμαι λεων με ωροσκοπο τοξοτη κ σεληνη υδροχοο κ αυτος τοξοτης με ωροσκοπο κριο κ σεληνη ζυγο...ταιριαζουμε? η να φυγω τρεχοντας?

  9. #149
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

 

 
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads