s
Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε? - Page 15
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 15 of 29 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast
Results 141 to 150 of 282
  1. #141

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by panther
    Για τους Κριούς μιλάμε? Είσαι σίγουρη? Γιατί ξέρω ότι είναι απόλυτοι, ισχυρογνώμονες και ανυπόμονοι!!!
    Αυτό ξαναπέστο! Όχι απλά ισχυρογνώμονες...παρωπίδες φοράνε! Και άδικο να έχουν, αυτοί εκεί...αυτό που θα πουν- αυτό είναι και το σωστό, αυτό ισχύει και ποτέ μα ποτέ δεν παραδέχονται ότι ο άλλος έχει δίκιο, αφού ούτε καν δίνουν ευκαιρία να το ψάξουν ή απλά να πουν ναι μπορεί να ισχύει και το αυτό που υποστηρίζει ο άλλος... (απαπαπα )

  2. #142
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by kia
    Αυτό ξαναπέστο! Όχι απλά ισχυρογνώμονες...παρωπίδες φοράνε! Και άδικο να έχουν, αυτοί εκεί...αυτό που θα πουν- αυτό είναι και το σωστό, αυτό ισχύει και ποτέ μα ποτέ δεν παραδέχονται ότι ο άλλος έχει δίκιο, αφού ούτε καν δίνουν ευκαιρία να το ψάξουν ή απλά να πουν ναι μπορεί να ισχύει και το αυτό που υποστηρίζει ο άλλος... (απαπαπα )
    Τι λες τώρα??? Πλάκα μας κάνεις??? Αφού οι Κριοί τα ξέρουν όλα!!! Αλλά, ακόμα και να τολμήσεις να τους αντικρούσεις, δεν θα τα καταφέρεις. Είναι ετοιμοπόλεμοι (Άρης είναι αυτός!!!) Σε πήρε και σε σήκωσε!!!:toung::toung::toung::toung:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #143

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by panther
    Τι λες τώρα??? Πλάκα μας κάνεις??? Αφού οι Κριοί τα ξέρουν όλα!!! Αλλά, ακόμα και να τολμήσεις να τους αντικρούσεις, δεν θα τα καταφέρεις. Είναι ετοιμοπόλεμοι (Άρης είναι αυτός!!!) Σε πήρε και σε σήκωσε!!!:toung::toung::toung::toung:
    Τα ξέρουν ΟΛΑ! Και αποδείξεις να τους δώσεις, αυτοί τον χαβά τους. Ακόμη και σε θέματα που ο άλλος τα ξέρει ΣΑΦΩΣ καλύτερα απ' ότι εκείνοι (οι Κρίοι μπορεί και να μην έχουν ιδέα, τώρα που το σκέφτομαι) θα σου επιβάλλουν την γνώμη τους και δεν θα μπορέσεις να ξεφύγεις ούτε να τους πείσεις για το αντίθετο.
    Αποτέλεσμα;;; Τους αφήνεις να νομίζουν ότι αυτοί έχουν δίκιο (ακόμη και αν δεν έχουν- πράγμα σίγουρο) γιατί δεν αντέχεις άλλο την επιμονή τους και τα ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ στοιχεία τους (επιχειρήματά τους :toung: )

    Υπάρχει όμως και η περίπτωση μετά από διάστημα να έρθουν στα δικά σου τα λόγια και να υποστηρίξουν αυτό που εσύ προσπαθούσες να τους πείσεις ως σωστό....ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ!!! Όχι μόνο δεν πρόκειται να παραδεχτούν ότι πριν καιρό είχαν αντίθετη άποψη αλλά ούτε και θα δεχτούν ότι το ΣΩΣΤΟ τους το λέγαμε εμείς αρχικά! :nuts:

  4. #144
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Μετά από μια τραυματική εμπειρία με έναν Ιχθύ, "ορκίστικα" στον εαυτό μου να μην ξαναμπλέξω με τέτοια άτομα. Και όταν την πρώτη μέρα γνωριμίας μας με τον τωρηνό μου σύντροφο έμαθα ότι είναι Ιχθύς, το είδα πολύ αρνητικά (όπως και αυτός το ότι εγώ είμαι Καρκήνος). Αλλά παρ'όλ'αυτα συνεχίσαμε. Παρ'όλο που "μοιράζονται" κοινά στοιχεία με τον "πρώην" Ιχθύ, αποτελούν δύο τελείως διαφορετικά άτομα, με τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες κλπ. Και το συμαντικότερο είναι ότι σε αυτήν την σχέση "γίνεται δουλειά" με τους εαυτούς μας, καθώς ο ένας βοηθάει τον άλλον να βελτιώσουμε "αρνητικές" ποιότητες των ζωδίων και του χαρακτήρα μας γενικότερα. Π.χ., η "αφωνία" του Ιχθύ, που μαζεύει-μαζεύει-μαζεύει και υποχωρεί μέχρι "να σκάσει" στο τέλος έχει σιγά-σιγά εκλήψει, καθώς και η δικιά μου "ανάγκη για κοντρόλ" (νομίζω αυτό είναι του ωροσκόπου μου - Σκορπιός).

    Τέλος πάντων, εν ολήγοις, ουδέποτε θα έκρινα τον άλλον άνθρωπο ή την σχέση μου μαζί του (φιλική ή παραπάνω), από το ζώδιό του. Δεν είναι αυτός σκοπός της αστρολογίας. Εγώ κοιτάω τον χαρακτήρα του άλλου και εάν μ'αρέσει "κάνω παρέα" μαζί του, αλλιώς "σταματάω". Βέβαια, πολλές φορές ρωτάω το ζώδιο του άλλου και αυτό γιατί με βοηθάει στο να καταλάβω πώς σκέφτεται και να μπορέσω να επικοινωνίσω καλύτερα μαζί του.



    Οκ, το παραδέχομαι! Αγαπώ τους Σκορπιούς ενώ οι Ζυγοί μ'αφήνουν αδιάφορο! :toung:
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

  5. #145
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Quote Originally Posted by Deodonus
    Μετά από μια τραυματική εμπειρία με έναν Ιχθύ, "ορκίστικα" στον εαυτό μου να μην ξαναμπλέξω με τέτοια άτομα. Και όταν την πρώτη μέρα γνωριμίας μας με τον τωρηνό μου σύντροφο έμαθα ότι είναι Ιχθύς, το είδα πολύ αρνητικά (όπως και αυτός το ότι εγώ είμαι Καρκήνος). Αλλά παρ'όλ'αυτα συνεχίσαμε. Παρ'όλο που "μοιράζονται" κοινά στοιχεία με τον "πρώην" Ιχθύ, αποτελούν δύο τελείως διαφορετικά άτομα, με τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες κλπ. Και το συμαντικότερο είναι ότι σε αυτήν την σχέση "γίνεται δουλειά" με τους εαυτούς μας, καθώς ο ένας βοηθάει τον άλλον να βελτιώσουμε "αρνητικές" ποιότητες των ζωδίων και του χαρακτήρα μας γενικότερα. Π.χ., η "αφωνία" του Ιχθύ, που μαζεύει-μαζεύει-μαζεύει και υποχωρεί μέχρι "να σκάσει" στο τέλος έχει σιγά-σιγά εκλήψει, καθώς και η δικιά μου "ανάγκη για κοντρόλ" (νομίζω αυτό είναι του ωροσκόπου μου - Σκορπιός).

    Τέλος πάντων, εν ολήγοις, ουδέποτε θα έκρινα τον άλλον άνθρωπο ή την σχέση μου μαζί του (φιλική ή παραπάνω), από το ζώδιό του. Δεν είναι αυτός σκοπός της αστρολογίας. Εγώ κοιτάω τον χαρακτήρα του άλλου και εάν μ'αρέσει "κάνω παρέα" μαζί του, αλλιώς "σταματάω". Βέβαια, πολλές φορές ρωτάω το ζώδιο του άλλου και αυτό γιατί με βοηθάει στο να καταλάβω πώς σκέφτεται και να μπορέσω να επικοινωνίσω καλύτερα μαζί του.



    Οκ, το παραδέχομαι! Αγαπώ τους Σκορπιούς ενώ οι Ζυγοί μ'αφήνουν αδιάφορο! :toung:

    Εγω κατάλαβα οτι τους Ιχθείς αγαπάς τελικά. :toung:
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  6. #146
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Βικτωρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    40

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Μόνο εάν ήταν Λέων!Μπορεί να μου έπεσε εμένα τέτοιος αλλά είχε και ωροσκόπο Λέων.Είμαι τοξότης με ταύρο!πέντε μήνες μείναμε μαζί παίζει και να γλίτωσα το Δρομοκαϊτειο από καθαρή τύχη!
    Όταν λέμε ότι ο άνθρωπος δεν άκουγε τίποτα(απίστευτο πράγμα ειλικρινά)και μόνο εκείνος είχε δίκιο και πάλι λίγα λέω!!!!!
    Οπότε χωρίς να θέλω να θίξω τα λιονταράκια το παιδί αυτο δεν παιζόταν απλά!!!!!!!!
    ΣΑΦΩΣ!!!!!!!

  7. #147
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    18

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Εγω ως υδροχοος με ωροσκοπο κ ενα σωρο αλλους πλανητες στο τοξοτη δε θα ξανακανα σχεση με Καρκινο κ γενικα νερο..Μπορει να μου εδινε την αγαπη που θελω αλλα πολυ ζηλια,ψεματα κ κομπλεξ..

  8. #148
    Join Date
    Aug 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    8

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Κι εμένα δε μ'αρέσουν οι Καρκίνοι :suspiciou ... Και οι Κριοί, πάντα είτε γυναίκες, είτε άντρες, μου φαίνονται πολύ κρύοι και ψεύτικοι, δεν ξέρω γιατί... Εκτός από έναν!

    Αν και κανονικά δε θα έπρεπε να δίνω σημασία στην αστρολογία όσον αφορά στα ερωτικά, γιατί με εκνεύρισε σήμερα! :toung: Είναι δυνατόν μετά από 2 χρόνια και δεν ξέρω πόσους καυγάδες και λίγο ακριβώς πριν έρθει ο ένας τεράστιος καυγάς, που θα μας αναγκάσει να ξεκαθαρίσουμε την κατάσταση (μέχρι και πρόβες στον καθρέφτη έκανα η δόλια ) και ενώ όλοι λένε να προχωρήσω, να έρχεται αυτή και να μου λέει "πολύ έντονο πάθος, αλλά καταστροφικό" και καλύτερα να τον αποφύγω εντελώς αν γίνεται?? Και να το λέει αυτό σ'εμένα, την ανώμαλη? Ε, ΟΧΙ! Δε γίνεται! Εγώ πορώθηκα κι άλλο τώρα... Τουλάχιστον ήταν τσάμπα...

  9. #149
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    Αν και αισθάνομαι... κάργα-βαθιά-προσβεβλημένη για τα όσα διαβάζω για τους Κριούς (επειδή είμαι Κριός) θα... καταθέσω την άποψή μου!

    Δεν έχω ρωτήσει ποτέ να μάθω τι ζώδιο είναι ο άλλος (πριν) -το θέμα είναι ότι... το πρωί καταλαβαίνεις τη διαφορά! (Που έλεγε και μια παλιά διαφήμιση).
    Για να τα πάρω με τη σειρά...
    Με Κριό - τα έχουμε πάει άψογα, αλλά κάποια στιγμή ήρθε μια ώρα δύσκολη - του χωρισμού η ώρα.
    Με Ταύρο - είχα έναν κολλητό και τα πηγαίναμε ζάχαρη. Ως σχέση, ένας άλλος Ταύρος μου ψιλομπαστακώθηκε και... βαρέθηκα.
    Με Δίδυμο - μου προέκυψε psycho ο τύπος! Ξουτ, μακριά!:eek:
    Με Καρκίνο - ο πρώτος... πρώην σύζυγός μου! Πάντως, σε πείσμα όσων έλεγαν ότι τα δύο ζώδια... ούτε με σφαίρες, εμείς καλά τα πηγαίναμε!
    Με Λέοντα - μάπα το καρπούζι!:sick:
    Με Παρθένο - βαρέθηκα!
    Με Ζυγό - κι αυτός psycho μου προέκυψε!
    Με Σκορπιό - No comment... Η ιστορία γράφεται ακόμη!
    Με Τοξότη - δεν έτυχε (πώς κι έτσι;!)
    Με Αιγόκερο - α, πα, πα, πα, πα, πα, πα!rotest:
    Με Υδροχόο - ο... δεύτερος πρώην σύζυγός μου! ¶λλ'αντ'άλλα, της Παρασκευής το γάλα!:σφύριγμα
    Με Ιχθείς - χάλια, χάλια!

  10. #150

    Re: Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?

    1.Αιγόκερω (για το κύρος του κ το καλό του σεξ), 2.Ταύρο (για το τέλειο σεξ), 3,Σκορπιό ,αν και βγάζει ο ένας την ψυχή του άλλου (για το πνεύμα του), 4,Λέων (δεν ξέρω γιατί,αλλά είναι μεγαλοπρεπής άντρας συνήθως), και τέλος 5.Τοξότη (για την ίδια τρέλα που κουβαλάμε) Σταθερότατη με βρίσκω for once more! Σχεδόν τα μισά ζώδια ανάφερα! :toung:

 

 
Page 15 of 29 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads