s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 14
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 10 11 12 13 14 15 16 LastLast
Results 131 to 140 of 154
  1. Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Πολύ ωραίο άρθρο!Μου άρεσε πολύ το απόσπασμα "σκληρός είναι ο δειλός,......γιατί έχει απωθημέμα"!!!Νομίζω είναι ό,τι πρέπει για μια προσωπικότητα σαν τη δική μου!!!

  2. #132

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Καλησπέρα,
    πρώτα άπ' όλα, πολύ ενδιαφέρον θέμα
    Δεύτερον, έχω άρη στον σκορπιό, σε σύνοδο με τον Πλούτωνα και εξάγωνα με ήλιο και ποσειδώνα στον 3ο οίκο.
    Η θέση του στον 3ο οίκο μήπως εμποδίζει την δύναμη του άρη;
    Ευχαριστώ

  3. #133
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by fanofmeee27 View Post
    Δεύτερον, έχω άρη στον σκορπιό, σε σύνοδο με τον Πλούτωνα και εξάγωνα με ήλιο και ποσειδώνα στον 3ο οίκο.
    Η θέση του στον 3ο οίκο μήπως εμποδίζει την δύναμη του άρη;
    Ευχαριστώ


    Η θέση των πλανητών στους οίκους βασικά δείχνει τον τομέα της ζωής μας όπου γίνεται περισσότερο φανερή η ενέργεια του κάθε πλανήτη. Γιατί να εμποδίζεται ο Άρης στον 3ο οίκο;

    Στο φόρουμ υπάρχουν πολλά άρθρα για τους οίκους.
    Ρίξε μια ματιά σ’ αυτά


    Οι 12 οίκοι συνοπτική περιγραφή


    Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Σελίδα 13


    3ος Οίκος. - Σελίδα 4

  4. #134

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    ενδιαφερον θεμα....
    μια ερωτηση....ο ωροσκοπος που ουσιαστικα ειναι η ακμη του πρωτου οικου σε ενα χαρτη,και ο πρωτος οικος συνδεεται με τον κριο και λογικα με τον αρη,συμβαλλει στον τροπο δρασης και επιβολης μας στους αλλους?

  5. #135

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας!

  6. #136
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by lionic View Post
    ο ωροσκοπος που ουσιαστικα ειναι η ακμη του πρωτου οικου σε ενα χαρτη,και ο πρωτος οικος συνδεεται με τον κριο και λογικα με τον αρη,συμβαλλει στον τροπο δρασης και επιβολης μας στους αλλους?
    Ο πρώτος οίκος είναι σίγουρα σημαντικός για το σύνολο της προσωπικότητάς σου αλλά προσωπικά αποφεύγω να τον αντιστοιχώ στον Κριό και τον Άρη. Αλλιώς σε τι θα διαφέραμε εμείς που πράγματι έχουμε τον Κριό στον πρώτο οίκο... ... Υπάρχουν πάντως και διαφορετικές προσεγγίσεις.

    Για τον τρόπο δράσης σου δες που και πως βρίσκεται ο Άρης (ζώδιο, οίκο, όψεις, σχέση με τον κυβερνήτη του). Το θέμα της επιβολής είναι πιο σύνθετο και θα πρέπει να αναζητήσεις στοιχεία που διαμορφώνουν μια ισχυρή προσωπικότητα. Ένας δυνατός Κρόνος και Πλούτωνας συνήθως θέλουν να επιβληθούν. Αυτοί θα ήταν οι πρώτοι που θα κοίταζα. Το σίγουρο είναι ότι η δράση δεν σημαίνει απαραίτητα και επιβολή .

  7. #137

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    ευχαριστω για την διευκρινηση!

  8. #138

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    σιγουρα η δραση δεν σημαινει απαραιτητα επιβολη ωστοσο γνωριζω πως ο αρης δειχνει και το κατα ποσο ενας ανθρωπος μπορει να επιβαλει τα θελω του και γενικα την προσωπικοτητα του.σαν τον ηλιο καπως απλα με εναν διαφορετικο τροπο.

  9. #139
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by lionic View Post
    σιγουρα η δραση δεν σημαινει απαραιτητα επιβολη ωστοσο γνωριζω πως ο αρης δειχνει και το κατα ποσο ενας ανθρωπος μπορει να επιβαλει τα θελω του και γενικα την προσωπικοτητα του.σαν τον ηλιο καπως απλα με εναν διαφορετικο τροπο.
    Ο Άρης συμβολίζει κατά κάποιο τρόπο την "εκκίνηση" και κατά πόσο το άτομο αρέσκεται να κάνει την αρχή ή τη νέα αρχή σε διάφορους τομείς της ζωής του.
    Συμβολίζει επίσης την κράση, την ενεργητικότητα, την κυκλοφορία του αίματος.

    Τωρα για την επιβολή ίσως είναι "πλουτωνιο" πεδίο δρασης.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  10. #140

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Τωρα για την επιβολή ίσως είναι "πλουτωνιο" πεδίο δρασης.

    για να θεωρησουμε απο αστρολογικης πλευρας καποιον επιβλητικο ο πλουτωνας θα πρεπει να συσχετιζεται κυριως με τον αρη η΄δεν εχει ιδιαιτερη σχεση?και μια ερωτηση..ποτε λεμε εναν ανθρωπο πλουτωνιο,κρονιο κτλ...?

 

 
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 10 11 12 13 14 15 16 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 15 users browsing this thread. (0 members and 15 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads