s
Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας - Page 13
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 121 to 130 of 198
  1. #121

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Κοραλία πολύ εύστοχη η συσχέτιση που έκανες μεταξύ του Κρόνου και των προβλημάτων και ανασφαλειών στο χώρο της Εργασίας παγκοσμίως. Να προσθέσω ότι και το Παγκόσμιο Οικονομικό Σύστημα κατά τη γνώμη μου σχετίζεται αρκετά με την Παρθένο διότι μία από τις αρχετυπικότερες μορφές του κυβερνήτη της είναι αυτό του Κερδώου Ερμή.
    Δεν είναι τυχαίο που στη γνωστή λίστα του Forbes με τους πλουσιότερους δισεκατομμυριούχους το ζώδιο με το μεγαλύτερο ποσοστό είναι μακράν η Παρθένος, με ποσοστό πάνω από 12% (μεταξύ 613 δισεκατομμυριούχων περισσότεροι από 70 είναι Παρθένοι). Στατιστικά, πρόκειται για εξαιρετικά σημαντικό ποσοστό που φαίνεται να υπερβαίνει την τυχαιότητα.

    Billionaire Horoscopes - Forbes.com

  2. #122
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Βασίλη μου, πιστεύω ότι ο Πλούτωνας είναι διαφορετική περίπτωση γιατί είναι πιο μόνιμη η θέση του στο ηλιακό μας σύστημα. Για τον Χείρωνα δεν θέλω να είμαι απόλυτη αλλά αυτό μου λέει η προσωπική μου εμπειρία. Να σου δώσω μερικά παραδείγματα για να καταλάβεις τι εννοώ.

    Πρόσφατα, είχα επιστροφή του Χείρωνα στην γενέθλια θέση του. Λίγο μετά ο τράνζιτ Χείρωνας έκανε αντίθεση με τον γενέθλιο Ουρανό μου. Και όλοι οι τράνζιτ πλανήτες που πέρασαν πρόσφατα από τον Υδροχόο (μαζί κι ο Δίας) έκαναν σύνοδο με τον γενέθλιο Χείρωνα μου. Τίποτε απολύτως δεν βίωσα απ' αυτά που αποδίδονται στον Χείρωνα.

    Πριν μερικά χρόνια ο τράνζιτ Χείρωνας βρισκόταν για ένα μεγάλο διάστημα πάνω από την γενέθλια Σελήνη μου. Τίποτε απολύτως. Αντίθετα, όταν πέρασε ο Πλούτωνας πάνω από την Σελήνη μου έγινε ο χαμός στην ζωή μου.

    Όταν άρχισα να ασχολούμαι με την αστρολογία είχα στα προοδευτικά μου όψη Ερμή/Ουρανού. Αν έκανε κάτι ο Χείρωνας (που δεν έκανε) δεν θα μπορούσα να το θεωρήσω πραγματική απόδειξη για την λειτουργία του. Για να θεωρήσω πραγματικά ότι λειτουργεί ο Χείρωνας πρέπει να δω σε ένα ωροσκόπιο, από διελεύσεις ή προοδευτικά, ένα γεγονός της φύσης του Χείρωνα που να μην φαίνεται με άλλο τρόπο, όπως συμβαίνει με όλους τους άλλους πλανήτες.


    Κοραλλια μου, δεν αμφισβητω το γεγονος πως η συνοδος αυτη θα δωσει την γεννια που περιγραφεις, εκφραζω τον προβληματισμο μου ως προς το αντισταθμισμα που μπορει να "προσφερει ' στις τωρινες δυσκολες οψεις,με αυτην την εννοια εγραψα οτι την θεωρω αμελητεα κ οχι γιατι υποτιμω την συγκεκριμενη συνοδο,αναμφισβητητα ο διας με τον Ποσειδωνα ειναι αξονας ιδεαλισμου αλλα οπως ειπε ο Βασιλης ειναι κ αξονας κερδοσκοπιας κ οικονομικης απωλειας λογω ιδεολογικων ουτοπιων, σε εμπλοκη λοιπον με Χειρωνα θα μπορουσε να δειξει "την απολυτη θεραπεια" μεχρι "την απολυτη εξαπατηση" κανεις δεν ξερει.
    Ο χειρωνας οπως γνωριζουμε στο ζωδιο που βρισκεται δηλωνει το τραυμα κ την θεραπεια, γραφεις οτι οταν απο διελευση γυρισε στην γενεθλια του θεση κ βρεθηκε σε συνοδο με του υπολοιπους τρανζιτ δεν βιωσες τιποτα, τι περιμενες να βιωσεις Κοραλλια μου, οπωσδηποτε ενα τραγικο γεγονος?
    Θα μπορουσε να ειναι για εσενα μια περιοδος που θα ασχολιοσουν πιο εντατικα με προχωρημενα θεματα του ζωδιου κ δεν εννοω την Αστρολογια που ουτως η αλλως ασχολησαι εδω κ χρονια αλλα για παραδειγμα θα αναφερω την προηγμενη τεχνολογια η ακομη κ την ενταξη σου σε συλλογικους χωρους εστω κ αν αυτοι ειναι μεσω διαδικτυου
    με αποτελεσμα να νιωθεις ευχαριστηση κ ικανοποιηση κ κατα καποιον τροπο να "θεραπευεσαι" απ τα τραυματα σου.
    Στον χαρτη μου για παραδειγμα εχω το χειρωνα σε συνοδο με τον Ηλιο( Κριος) στον 10ο κ σε αντιθεση με τον Ουρανο απ τον 4ο, οταν αρχισα να ασχολουμαι με την Αστρολογια απο τρανζιτ δεν ειχα κατι σημαντικο ( απο προοδευτικα δεν θυμαμαι,θα πρεπει να τα ψαξω), γνωριζεις πως για καποιο διαστημα την παραγκωνσα λογω συνθηκων,οταν λοιπον επανηλθα κ μαλιστα πολυ πιο ενεργα ο Χειρωνας ο τρανζιτ εκανε εξαγωνο με τον Ηλιο μου εξαγωνο με τον Δια κ τον Ποσειδωνα κ τριγωνο με τον Ουρανο επισης αξιζει να αναφερω πως οταν ο Χειρωνας επιασε τον γενεθλιο ουρανο κυβερνητη του 8ου οικου κ μεσα στον 8ο ο τρανζιτ Χειρωνας εκανα ενα χειρουργειο που οπως γνωριζεις θεραπευτηκα κ απο καποιο χρονιο προβλημα υγειας.
    Ετσι λοιπον δεν μπορω να θεωρησω , εγω τουλαχιστον αμελητεα την εμπλοκη του Χειρωνα.
    Στην δικη μου τουλαχιστον περιπτωση νομιζω πως λειτουργησε αρκετα κ φυσικα το εχω δει να λειτουργει κ σε αλλα ωροσκοπια που δεν ειναι της παρουσης να αναφερω.

  3. #123

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Μην μου κατηγορείτε τον Χείρωνα, πιπέρι στο στόμα σας :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #124
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    εχω και εγω τραυματικη εμπειρια απο τον χειρωνα μεγαλη πληγη....
    στην νηπιακη ηληκια μου
    ευτυχως ειναι και θεραπευτης !!
    αντιθεση ηλιος με σεληνη σε ταυ τετραγωνο με ουρανο ,πλουτωνα,και σε αντιθεση τα τελευταια με χειρωνα σε μεταβλητα
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  5. #125

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Όπως είπα και πριν, δεν θέλω να είμαι απόλυτη αλλά αυτή είναι η εμπειρία μου. Όταν λέω ότι δεν βίωσα τίποτα απ' όσα αποδίδονται στον Χείρωνα εννοούσα ούτε θετικά ούτε αρνητικά.

    Πράγματι, φέτος για πρώτη φορά στην ζωή μου μπαίνω στο διαδύκτιο, σε αστρολογικές ιστοσελίδες, και μιλώ με κόσμο. Φέτος όμως έχω ενεργοποιημένο Ερμή στα προοδευτικά μου και ο Ήλιος μου στην ηλιακή επιστροφή είναι στο 3ο σπίτι (επικοινωνώ με κόσμο, γράφω, διαβάζω και μαθαίνω πράγματα). Αυτό είναι αρκετή εξήγηση για μένα, από μόνη της.

    Για όλους τους πλανήτες ισχύει ότι από μόνοι τους, από διελεύσεις ή προοδευτικά, μπορούν να φέρουν κάτι στην ζωή μας. Για τον Χείρωνα δεν το έχω δει ποτέ αυτό. Ακόμα κι όταν κάνει όψεις πάντα υπάρχει και κάτι άλλο που μπορεί να το δείχνει.

    Τις πιο ουσιαστικές εμπειρίες με την έννοια "τραύμα-θεραπεία" τις βίωσα με τον Πλούτωνα και την "μεγαλύτερη εξαπάτηση" με τον Ποσειδώνα.

  6. #126
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post

    Τις πιο ουσιαστικές εμπειρίες με την έννοια "τραύμα-θεραπεία" τις βίωσα με τον Πλούτωνα και την "μεγαλύτερη εξαπάτηση" με τον Ποσειδώνα.
    συμφωνω με το παραπανω ...
    αλλα ο χειρωνας τουλαχιστον ειναι και θεραπευτης
    ενω οι αλλοι δυο καλα κρασια που λενε.....

    φιλικα
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  7. #127

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by Κώστας View Post
    Κοραλία πολύ εύστοχη η συσχέτιση που έκανες μεταξύ του Κρόνου και των προβλημάτων και ανασφαλειών στο χώρο της Εργασίας παγκοσμίως. Να προσθέσω ότι και το Παγκόσμιο Οικονομικό Σύστημα κατά τη γνώμη μου σχετίζεται αρκετά με την Παρθένο διότι μία από τις αρχετυπικότερες μορφές του κυβερνήτη της είναι αυτό του Κερδώου Ερμή.
    Δεν είναι τυχαίο που στη γνωστή λίστα του Forbes με τους πλουσιότερους δισεκατομμυριούχους το ζώδιο με το μεγαλύτερο ποσοστό είναι μακράν η Παρθένος, με ποσοστό πάνω από 12% (μεταξύ 613 δισεκατομμυριούχων περισσότεροι από 70 είναι Παρθένοι). Στατιστικά, πρόκειται για εξαιρετικά σημαντικό ποσοστό που φαίνεται να υπερβαίνει την τυχαιότητα.

    Billionaire Horoscopes - Forbes.com
    Κώστα μου, πράγματι οι Παρθένοι μπορούν να είναι πολύ εργατικοί άνθρωποι και είναι ικανοί να βγάλουν πολλά λεφτά αλλά αυτό δεν είναι αρκετός λόγος για να συσχετίσουμε την Παρθένο με το Παγκόσμιο Οικονομικό Σύστημα, που είναι κάτι πολύ πιο σύνθετο από το εμπόριο (κερδώος Ερμής).

  8. #128

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    συμφωνω με το παραπανω ...
    αλλα ο χειρωνας τουλαχιστον ειναι και θεραπευτης
    ενω οι αλλοι δυο καλα κρασια που λενε.....

    φιλικα
    Δέσποινα μου, καλή σου μέρα. Πιστεύω ότι όλοι οι πλανήτες είναι και θεραπευτές, ο καθένας στα θέματά του. Κάθε πλανήτης μπορεί να φέρει ορισμένα προβλήματα στην ζωή μας αλλά ταυτόχρονα μας δείχνει και την λύση τους.

  9. #129
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Δέσποινα μου, καλή σου μέρα. Πιστεύω ότι όλοι οι πλανήτες είναι και θεραπευτές, ο καθένας στα θέματά του. Κάθε πλανήτης μπορεί να φέρει ορισμένα προβλήματα στην ζωή μας αλλά ταυτόχρονα μας δείχνει και την λύση τους.
    εκτος απο τον παραμυθατζη
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  10. #130

    Re: Παρθένος: Το αληθινό ζώδιο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    εκτος απο τον παραμυθατζη
    Περισσότερο απ' όλους ο παραμυθατζής, Δέσποινα μου. Αυτός είναι ο μεγαλύτερος θεραπευτής του ζωδιακού.

 

 
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads