s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 13
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 LastLast
Results 121 to 130 of 154
  1. #121

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Εμενα ο Αρης μου βρισκεται στους ιχθυεις ειναι αδυναμη θεση το ενδεχομενο ομως οτι ειναι στον 10 οικο και κανει θετικες οψεις με τον ποσειδωνα και τον Ουρανο στον Αιγοκερο τον Πλουτωνα στον σκορπιο και τν Δια στον καρκινο ειναι καλο του προσδιδει στοιχεια δυναμικης?
    Φυσικά. Για αυτό λέμε ότι δεν πρέπει να εξετάζουμε μεμονωμένα στοιχεία ενός χάρτη (π,χ, μία όψη ή τη θέση ενός πλανήτη χωρίς τις ενδεχόμενες όψεις που σχηματίζει), αλλά να τον εξετάζουμε συνυπολογίζοντας και τα άλλα του στοιχεία.:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #122

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Εφόσον ο ¶ρης στο Σκορπιό θεωρείται καλός, γιατί η 8 οικοθεσία για έναν ¶ρη θεωρείται προβληματική? Τι δηλώνει για πιθανούς συντρόφους, ή σύζυγο? Γενικώς η οικοθεσία προσδίδει χαρακτηριστικά παρόμοια με το ζώδιο, (πχ λειτουργείς μερικές φορές όπως περίπου θα λειτουρούσε και ένας ¶ρης στο Σκορπιό? ή απλά σου λέει ότι θα λειτουργείς όπως δηλώνει η θέση σου (Ζυγος) αλλά στα θέματα που κυβερνάει αυτός ο οίκος? Μήπως η βαριά οικοθεσία γίνεται ακόμα χειρότερη με έναν ¶ρη αδύναμο, ακόμα και αν σχηματίζει ακριβές εξάγωνο με τον Ήλιο?

  3. #123
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    John
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Μέ αφορμή τήν κουβέντα γιά τόν ¶ρη, θά ήθελα να ρωτήσω το εξής:
    Ό ¶ρης μου είναι στήν 28 του Αιγόκερω στόν 10 οίκο , σέ σύνοδο μέ Ερμή καί τρίγωνο μέ τόν Δία στόν Τάυρο απο τον 1ο οίκο και έχω τήν πεποίθηση ότι μέχρι και σήμερα που είμαι 33 δέν έχει πάρει ακόμα μπρός!!!
    Σαφώς και οι πλανήτες στόν Αιγόκερω είναι πιό αργής κάυσης αλλά πόσο πιά??
    Σε ποία ηλικία δίνει τα πλεονεκτήματα που υπόσχετε τόσο η θέση του όσο και οι όψεις του??
    Υπάρχει περίπτωση οι Δίας -Ουρανός από Ιχθείς να βάλουν τό χεράκι τους?
    Πάντως το 2008 ,όταν ο Δίας πέρασε από τον Αιγόκερω ,έβαλε τις βάσεις για τα προβλήματα που ακολούθησαν...

  4. #124

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    εχω την εξής απορία!και ελπίζω να μη βγω εκτός θέματος! Όταν ο άρης μου είναι στον καρκίνο στον 10 οίκο, και στην ηλιακή επιστροφή είναι στον σκορπιό, πώς λειτουργεί; υπάρχει περίπτωση εκείνη την ηλιακή χρονιά να λειτουργώ πιο δυναμικά και να είμαι πιο μαχητική, ανθεκτική, σεξουαλική αλλά και ταυτόχρονα και εκδικητική?
    Πάντως τον ζηλεύω πολύ τον άρη στον σκορπιό! θα ήθελα πάρα πολύ να τον είχα στο ωροσκόπιο μου!!!!

  5. #125

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by joanna1975 View Post
    εχω την εξής απορία!και ελπίζω να μη βγω εκτός θέματος! Όταν ο άρης μου είναι στον καρκίνο στον 10 οίκο, και στην ηλιακή επιστροφή είναι στον σκορπιό, πώς λειτουργεί; υπάρχει περίπτωση εκείνη την ηλιακή χρονιά να λειτουργώ πιο δυναμικά και να είμαι πιο μαχητική, ανθεκτική, σεξουαλική αλλά και ταυτόχρονα και εκδικητική?
    Πάντως τον ζηλεύω πολύ τον άρη στον σκορπιό! θα ήθελα πάρα πολύ να τον είχα στο ωροσκόπιο μου!!!!
    Δε νομίζω ότι λειτουργεί έτσι η ηλιακή επιστροφή....παίζει ρόλο περισσότερο η οικοθεσία της ηλιακής, και αυτή πάντα σε συνδυασμό με άλλες ενδείξεις.. Τώρα για τον ¶ρη σου, σε καταλαβαίνω,τον έχω στο Ζυγό και είναι θέμα (για μένα).. Αλλά τουλάχιστον εσένα είναι σε υποσχόμενο οίκο!!

    Πάντως αν ψάχνεις για ... αλλαγή συμπεριφοράς στα θέματα του ¶ρη ίσως θα σε διαφώτιζε περισσότερο το προοδευμένο σου, δεδομένου ότι εξελισσόμαστε. Αν είναι στο Λέοντα πχ είναι μία καλή θέση...και η Παρθένος δεν είναι κακή..ή αν κάνει κάποια καλή όψη με γενέθλιους πλανήτες..

    Εκδικητική??? Τώρα το είδα!! Θεέ και κύριε!! Θα σου πω ένα πράγμα μιας και ο ¶ρης μου ειναι και μένα αδύναμος,...και ανήκεις και στο ζώδιο του Ζυγού άρα έχεις και τετράγωνο Ήλιου-¶ρη (έστω και μη ακριβές) Εάν είσαι στο εδώ και στο τώρα δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να γίνεις εκδικητική. Είναι και αυτό ένα μικρό βάσανο. Αν ο άλλος έχει πατήσει μέσα στα χωράφια σου τι νόημα έχει να εκδικηθείς κατόπιν εορτής ?? Το θέμα είναι να μην τον αφήσεις ΠΟΤΕ να μπει. Κοινώς να αντιδράσεις ακαριαία!!
    Εγώ που εκδικούμαι..όταν εκδικηθώ,..(¶ρη και ΠΛούτωνα στον 8ο) δυστυχώς γίνομαι κακιά...γιατι βγάζω τα σπασμένα όοοολου του διαστήματος που με έτρωγε η υποτιθέμενη προσβολή.
    Πρέπει να εκπαιδεύσεις τον εαυτό σου να είσαι ήρεμη δύναμη ώστε να μη χρειάζεται να αμύνεσαι ποτέ.. Απλά ίσως πρεπει να επιτίθεσαι πιο γρήγορα (λόγω του Ζυγού). Η εκδίκηση είναι ένδειξη αδυναμίας τύπου δε διεκδίκησα όταν έπρεπε τώρα μπορώ μόνο να εκδικηθώ..για ψυχολογικού λόγους καθαρά. Αλλά αν έχεις χάσει ήδη την προαγωγή, τη σειρά στην τράπεζα κτλ...τι να το κάνεις??? Σκέψου το.. και διάβασε και αυτό
    http://www.myhoroscope.gr/88-%DC%F1%...%E8%E9%E1.html

  6. #126

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Και για την ηλιακή επιστροφή θέλω να αποσαφηνίσω πως γενικά η θέση του ¶ρη δε συνδέεται με ψυχολογία πάντα.. Μην ξεχνάς ότι είναι ένα σύστημα που το χρησιμοποιούμε για προβλέψεις γεγονότων όχι για ανάλυση χαρακτήρα. Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές δείχνει τη γρήγορη εξέλιξη των καταστάσεων στον τομέα του οίκου που βρίσκεται, αν συνηγορούν και άλλοι παράγοντες, ή ακόμη και μία πηγή έντασης-εκνευρισμού.

  7. #127

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Χρυσάνθη σ' ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνισή σου για την ηλιακή επιστροφή, γιατί νόμιζα ότι αναλύει και το χαρακτήρα μας και τα συναισθήματα μας την συγκεκριμένη ηλιακή χρονιά.
    Όσο για τα περί εκδίκησης έχεις απολύτο δίκιο γιατί όντως το μυστυκό είναι ΝΑ μην αφήνεις τον άλλον να μπαίνει στα χωράφια σου και να μην αφήνουμε τον εαυτό μας εκτεθειμένο στους άλλους. Τότε όλα κυλούν ρολόι. Τώρα πλέον έμαθα!!!
    Εγώ πάντως δεν έχω πολλούς πλανήτες στον 8ο οίκο παρά μονο τον Δία και τον Χείρωνα στον Κριό.
    Πάντως με τον άρη μου στον καρκίνο αν ο άλλος μου κάνει κάτι που θα με πληγώσει ή θα με προσβάλλει δεν το ξεχνάω όσα χρονια και να περάσουν. Σχέδια εξοντωσης δεν βάζω σε πλάνο αλλά περιμένω στη γωνία και με την πρώτη ευκαιρία απλά ανταποδίδω το ίδιο ακριβώς που μου έχει κάνει ο άλλος .Εκτός και αν καταλάβω ότι ο άλλος έχει ειλικρινά μετανιώσει, οπότε τον συγχωρώ.

    Ο άρης όταν κάνει τρίγωνο με τον ουρανό στον σκορπιό πω΄ς θα μπορούσε να ερμηνευτεί;

  8. #128

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Δε καταλαβα αυτο για τον Αρη και την Αφροδίτη στον ιδροχοο... ειναι κακο??
    εγω ετσι ακριβώς τα έχω..........:blink::worried:

  9. #129

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Ο ¶ρης στους Ιχθύς στον 1ο οίκο τι σημαίνει (ο ήλιος είναι στο σκορπιό) ;

  10. #130

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by atthis View Post
    Ο ¶ρης στους Ιχθύς στον 1ο οίκο τι σημαίνει (ο ήλιος είναι στο σκορπιό) ;
    http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/view_records.php
    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads