s
ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ - Page 12
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 12 of 27 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... LastLast
Results 111 to 120 of 270
  1. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by princesss View Post
    Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??
    το 10 κουπα ειναι το καλυτερο χαρτι βρε.. χαρουμενα λογια-συζητησεις χαρουμενες-γενικα χαρα..

  2. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by princesss View Post
    Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??
    το 10 κουπα ειναι πολυ καλο χαρτι.. σημαινει χαρουμενα λογια-χαρουμενες συζητησεις και γενικα πολυ χαρα..

  3. #113

    Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΕΡΡΙΞΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ Η ΔΕΝ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΚΑΛΑ Η ......

  4. #114

    Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by CTT View Post
    Καλημέρα σας,
    Θα σας πω και εγω έναν αποτελεσματικο τρόπο ριξίματος χαρτιών, μόνο για ερωτευμένους.
    Είναι αποτελεσματικός, είκοσι χρόνια που τα ρίχνω έτσι … πάντα βγαίνουν και πολύ γρήγορα.
    Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ

    ΣΠΑΘΙΑ

    Α = σχέση – γάμος
    2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
    3 = δρόμος
    4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
    6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
    7 = σύντομα – φτασμένα
    8 = ψυχή
    9 = σκέψη

    ΚΟΥΠΕΣ
    Α = έρωτας
    2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
    3 = δρόμος
    4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
    6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
    7 = σύντομα – φτασμένα
    8 = ψυχή
    9 = σκέψη

    ΚΑΡΩ
    Α = χαρτί – υπόθεση που μας ενδιαφέρει - επάγγελμα
    10 = χρήματα

    ΜΠΑΣΑΤΟΥΝΙΑ
    Α = χωρισμός
    2 = στεναχώρια (μαζί με άλλο 2 = αρρώστια), αδιαθεσία
    10 = λόγια στεναχωρημένα – καυγάς

    πριν προχωρήσω στις φιγούρες θα ήθελα να πω ότι επειδή τα χαρτιά είναι μονο αισθηματικής σημασίας… τα κύρια χρώματα είναι τα σπαθιά και οι κούπες.
    Αν το άτομο που μας ενδιαφέρει είναι πιο σκούρο από εμάς, τότε τα δικά του χαρτιά είναι τα σπαθιά και τα χαρτιά του ενδιαφερόμενου είναι οι κούπες.

    Το ίδιο αντίστοιχα είναι και οι φιγούρες.
    Π.χ. αν ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα και ανοιχτόχρωμη τότε η Q κούπα είναι το κατάλληλο χαρτί.
    Και για το άτομο που μας ενδιαφέρει θα χρησιμοποιήσουμε το Κ σπαθί.

    ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ.

    Q καρό = μία ξανθιά γυναίκα, μεγάλης ηλικίας συνήθως μπορεί και η μητέρα (ανάλογα που θα πέσει)
    Q σπαθί = καστανή σκούρα γυναίκα (αν η ενδιαφερόμενη είναι σκούρα καστανή, αντιπροσωπεύει εκείνη – αν είναι ανοιχτή τότε αντιπροσωπεύει μία φίλη και ανάλογα που θα πέσει μπορεί να είναι μία αντίζηλος).
    Q κούπα = ανοιχτή καστανή γυναίκα ( ανάλογα με την ενδιαφερόμενη ισχύει ότι και για την Q σπαθί)
    Q μπαστούνι = Γυναίκα κακοπροαίρετη, η μαυροφορεμένη (ανάλογα με τον τρόπο που θα πέσει)

    Κ καρό = μεγάλο σε ηλικία άτομο, συνήθως ασπρομάλλης, μπορεί και ο πατέρας.
    Κ σπαθί = ισχύει το αντίστοιχο με το Q σπαθί
    Κ κούπα = ισχύει το αντίστοιχο με το Q κούπα
    Κ μπαστούνι = μελαχρινό άτομο μεγάλης ηλικίας.

    J καρό = νεαρό ανοιχτόχρωμο άτομο
    J σπαθί = νεαρό καστανό σκούρο άτομο
    J κούπα = νεαρό καστανό ανοιχτό άτομο
    J μπαστούνι = νεαρό σκούρο άτομο

    ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΊΝΑΙ 34.

    Q ή Κ μαζί με J = γυναίκα ή άντρας με παιδί.

    ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
    Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
    Κόβει στα 3 .
    Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
    Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.
    Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς (ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό).

    Υποθέτουμε ότι ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα ανοιχτού χρώματος και ενδιαφέρεται για κάποιον πιο σκούρο

    Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
    Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
    Ένα αριστερά και ένα δεξιά
    Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
    Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
    Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

    Η ερμηνεία γίνεται με συνδιασμό χιαστί, σειρά και πάνω κάτω.
    (αν έχετε κάποια απορία ρωτήστε).
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΩΣ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΥΡΟΣ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΡΗΓΑ ΣΠΑΘΙ.

  5. #115

    Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    γεια.... μπορείς μήπως να μ πείς πως θα ρίξω επιτέλους αυτή την πασιέντζα? γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα... έγω είμαι ξανθιά κ ενδιαφέρομαι για έναν μελαχρινό ... πως θα το συμβολίσω?? βοηθησε με... please!



    ευχαριστώ..

  6. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by anna__17 View Post
    γεια.... μπορείς μήπως να μ πείς πως θα ρίξω επιτέλους αυτή την πασιέντζα? γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα... έγω είμαι ξανθιά κ ενδιαφέρομαι για έναν μελαχρινό ... πως θα το συμβολίσω?? βοηθησε με... please!



    ευχαριστώ..
    Γεια σου και χρόνια πολλά!!!Εσύ είσαι κούπα κι ο καλός σου είναι σπαθί...Τώρα διάβασε χαρακτηριστικά Βαλέ και Ρήγα (σπαθί) για να δεις ποιος είναι πιο κοντά...καλή επιτυχία!!!Perfect
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  7. #117

    Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    wraia ola ayta alla pws 8a ermineysw ta xartia??? etsi opws a vlepw?

  8. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..

  9. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by μαρια λεκακη View Post
    γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..
    καλημέρα και χρόνια πολλά ά!!!έτσι μου φαίνεται και μένα... νομίζω πως ότι απ' την αρχή ορίσεις έτσι σου βγαίνει...Δεν είναι βέβαια δική μου μέθοδος και εύχομαι να μην ενοχλεί την CTT που απαντάω...Πάντως έτσι το βλέπω!!leasantry::respect:
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  10. Re: ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ

    Quote Originally Posted by μαρια λεκακη View Post
    γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..

    Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!
    Καλή χρονιά να έχουμε!!!!!!! ...με πολύ love!!!!! :embarrest
    Λοιπόν κοίτα Μαρία γενικά έχω διαπιστώσει ότι όταν βγαίνουν πολλές φιγούρες δεν είναι και πολύ ευοίωνα τα πράγματα. Εγώ έχω διαπιστώσει ότι όταν μου βγαίνουν πολλοί άσχετοι σημαίνει ότι τα συναισθήματα γενικά δεν είναι και πολύ ξεκάθαρα....
    Ή κάτι τέτοιο..

 

 
Page 12 of 27 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads