s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας - Page 12
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 12 of 18 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 111 to 120 of 171
  1. #111

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ποτέ μην λες ποτέ!
    Δυο από τις καλύτερές μου φίλες έχουν παντρευτεί με 11 χρόνια διαφορά η μία και με 15 χρόνια διαφορά η άλλη. Το ότι υπάρχει μια σεβαστή διαφορά ηλικίας δεν σημαίνει ότι δεν έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους. Και γω όταν άκουγα για τέτοιες διαφορές ξαφνιαζόμουν. Τώρα δεν μου φαίνεται καθόλου παρἀξενο. Ο ένας δίνει κάτι στον άλλον. Αυτό είναι που έχει σημασία. Και όσο να ναι θεωρώ ότι οι άνδρες δεν είναι το ίδιο ώριμοι με τις γυναίκες όταν βρίσκονται στην ίδια ηλικία. Γι' αυτό και προτιμούμε να υπάρχει μια διαφορά ηλικίας.... όποια και να είναι αυτή! Μην απορείτε τι μπορεί να δώσει ένας άνδρας 15 και 20 χρόνια μεγαλύτερος από μια γυναικα σε μια γυναίκα. Το θέμα είναι να περνούν καλά οι δυο τους και φυσικά να μην έχει δημιουργηθεί αυτή η σχέση λόγω συμφερόντων.

  2. #112
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by gwrgina25 View Post
    Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά σε περίπτωση που δεν ψάχνεις το ιδανικό! Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ μου σχέση με μεγαλύτερο γιατί αισθάνομαι οτί δεν έχει κάτι να μου προσφέρει! Μια γνωστή μου κοπέλα ετών 23 έχει σχέση με κάποιον 45 χρονών ,και εγώ αναρωτιέμαι ''Μα τι κάνει?''...
    Λογικό είναι ο εν λόγω κύριος να βολεύεται στην κατάσταση αυτή! Η κοπελίτσα όμως τι έχει να αποκομίσει από μια τέτοια σχέση? Με κάποιον σε ηλικία κοντά στην δική σου μπορείς απλά να μεγαλώσεις μαζί του...Να διαγράψεις κοινή πορεία.. Με κάποιον 20 χρόνια μεγαλύτερο τι πορεία να διαγράψεις?!
    Διαφωνώ κάθετα με τέτοιου είδους σχέσεις... Όχι ότι πρέπει να συμφωνούν και οι υπόλοιποι μαζί μου
    Το θέμα gwrgina είναι τί κάνεις αν "σου κάτσει" τέτοια περίπτωση. Αν χωρίς να το θες ερωτευτείς κάποιον πολύ μεγαλύτερο. Κάνεις τους υπολογισμούς σου, σκέφτεσαι τα χρόνια που θα 'ρθουν κ.τ.λ., ή λες πάμε και όπου μας βγάλει?
    Βέβαια υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην συμβεί ποτέ αυτό, όμως μερικά πράγματα συμβαίνουν χωρίς να τα έχουμε σκεφτεί από πριν και μας βάζουν σε σκέψεις και διλήμματα...:suspiciou Λέμε τώρα...
    Προσπαθώ να βγω απ' το ψυχολογικό μου αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από που μπήκα.

  3. #113
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    64

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου επιφυλάσει η μοίρα! Αλλά τι σχέση να κάνεις με κάποιον στην ηλικία του πατέρα σου ή της μητέρας σου ?:nuts: Έχω και νέους γονείς ? τι να κάνω ?:toung:
    Και πάλι βέβαια είναι η δική μου άποψη και λογικό κάποιοι να διαφωνούν:bigsmile:

  4. #114

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Αυτό με τους γονείς μπορεί να φαίνεται κάπως.....
    Αλλά υπάρχουν και οι γονείς που δεν έχουν κανένα πρόβλημα αν ο γαμπρούλης τους μπορεί να είναι 15 χρόνια μικρότερος από τους ίδιους! Φυσικά αποτελούν την εξαίρεση αυτό το "είδος" (γιατί περί είδους πρόκειται) γονέων!

  5. #115
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by gwrgina25 View Post
    Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου επιφυλάσει η μοίρα! Αλλά τι σχέση να κάνεις με κάποιον στην ηλικία του πατέρα σου ή της μητέρας σου ?:nuts: Έχω και νέους γονείς ? τι να κάνω ?:toung:
    Και πάλι βέβαια είναι η δική μου άποψη και λογικό κάποιοι να διαφωνούν:bigsmile:
    Αν μη τι αλλο ειναι μια εμπειρια!!
    Εσυ να κανεις οτι σου λεει η καρδια σου... :bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  6. #116

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ποτέ μην λες ποτέ!
    Δυο από τις καλύτερές μου φίλες έχουν παντρευτεί με 11 χρόνια διαφορά η μία και με 15 χρόνια διαφορά η άλλη. Το ότι υπάρχει μια σεβαστή διαφορά ηλικίας δεν σημαίνει ότι δεν έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους. Και γω όταν άκουγα για τέτοιες διαφορές ξαφνιαζόμουν. Τώρα δεν μου φαίνεται καθόλου παρἀξενο. Ο ένας δίνει κάτι στον άλλον. Αυτό είναι που έχει σημασία. Και όσο να ναι θεωρώ ότι οι άνδρες δεν είναι το ίδιο ώριμοι με τις γυναίκες όταν βρίσκονται στην ίδια ηλικία. Γι' αυτό και προτιμούμε να υπάρχει μια διαφορά ηλικίας.... όποια και να είναι αυτή! Μην απορείτε τι μπορεί να δώσει ένας άνδρας 15 και 20 χρόνια μεγαλύτερος από μια γυναικα σε μια γυναίκα. Το θέμα είναι να περνούν καλά οι δυο τους και φυσικά να μην έχει δημιουργηθεί αυτή η σχέση λόγω συμφερόντων.
    Συγγνώμη, θα βγω λιγάκι εκτός θέματος, αλλά αυτό έχω ακούσει να το ισχυρίζονται πολλοί, και ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω. Ειδικά αν αναλογιστούμε τα σημερινά κοινωνικά δεδομένα.

  7. #117
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    64

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ναι μα σε περιπτώσεις οι γαμπρούληδες είναι ίσης ηλικίας με τα πεθερικά!Τι να κάνουν οι δόλιοι? Παντρεύτηκαν μικροί ...:toung:

  8. #118
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ποτέ μην λες ποτέ!
    Δυο από τις καλύτερές μου φίλες έχουν παντρευτεί με 11 χρόνια διαφορά η μία και με 15 χρόνια διαφορά η άλλη. Το ότι υπάρχει μια σεβαστή διαφορά ηλικίας δεν σημαίνει ότι δεν έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους. Και γω όταν άκουγα για τέτοιες διαφορές ξαφνιαζόμουν. Τώρα δεν μου φαίνεται καθόλου παρἀξενο. Ο ένας δίνει κάτι στον άλλον. Αυτό είναι που έχει σημασία. Και όσο να ναι θεωρώ ότι οι άνδρες δεν είναι το ίδιο ώριμοι με τις γυναίκες όταν βρίσκονται στην ίδια ηλικία. Γι' αυτό και προτιμούμε να υπάρχει μια διαφορά ηλικίας.... όποια και να είναι αυτή! Μην απορείτε τι μπορεί να δώσει ένας άνδρας 15 και 20 χρόνια μεγαλύτερος από μια γυναικα σε μια γυναίκα. Το θέμα είναι να περνούν καλά οι δυο τους και φυσικά να μην έχει δημιουργηθεί αυτή η σχέση λόγω συμφερόντων.
    Εγώ πάντως αυτό που πήρα ήταν ... πονοκέφαλος!!! Δεν ξέρω αν θα ξαναπροτιμήσω μεγαλύτερο άνδρα, κατά 12 χρόνια!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  9. Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Εγώ έχω διαφορά δεκατρία χρόνια με την γυναίκα μου και, προς το παρόν τουλάχιστον, όχι μόνο δεν διαπιστώνουμε κάποιο πρόβλημα αλλά απεναντίας η σχέση μας λειτουργεί αρμονικότατα.
    Προφανώς οι αντιρρήσεις που εκφράζονται για την διαφορά ηλικίας ανάμεσα στα ζευγάρια οφείλονται:
    α) στο ότι ο χαρακτήρας του ενός, ανεξάρτητα από την ηλικία, δεν άρμοζε στον χαρακτήρα του άλλου
    β) Δεν είχατε γνωρίσει εμένα!
    Όποιο μέλλον και να ζήσω, πάντα βρίσκω παρελθόν μπροστά μου...

  10. #120
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Δ. Μ. View Post
    Εγώ έχω διαφορά δεκατρία χρόνια με την γυναίκα μου και, προς το παρόν τουλάχιστον, όχι μόνο δεν διαπιστώνουμε κάποιο πρόβλημα αλλά απεναντίας η σχέση μας λειτουργεί αρμονικότατα.
    Προφανώς οι αντιρρήσεις που εκφράζονται για την διαφορά ηλικίας ανάμεσα στα ζευγάρια οφείλονται:
    α) στο ότι ο χαρακτήρας του ενός, ανεξάρτητα από την ηλικία, δεν άρμοζε στον χαρακτήρα του άλλου
    β) Δεν είχατε γνωρίσει εμένα!
    Ούτε τώρα σε γνωρίζουμε ... αλλά μην το κάνουμε θέμα :toung:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


 

 
Page 12 of 18 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads