s
Ηλιακή επιστροφή - Page 12
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 LastLast
Results 111 to 120 of 134
  1. #111

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    vanna8,

    δεν χρησιμοποιώ καθόλου τους δεσμούς της Σελήνης ή την μαύρη Σελήνη στην ηλιακή επιστροφή. Πιστεύω ότι δεν δίνουν συγκεκριμένες, σαφείς και ασφαλείς πληροφορίες για οποιοδήποτε θέμα. Αν ασχολείται κάποιος άλλος με τα σημεία αυτά και πιστεύει το αντίθετο ας σου απαντήσει.

  2. #112
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by vanna8 View Post
    Τι ωραιο θεμα η ηλιακη επιστροφη. Αν ειχατε την καλοσυνη μηπως καποιος γνωριζει
    τι μπορει να ειναι στην ηλιακη η συνοδος μαυρης σεληνης με τον β. δεσμο γεννεθλιο
    ο β. δεσμος ειναι στο 8 οικο γεννεθιο και στην ηλιακη πεφτει στη ακμη 7 οικου σε
    συνοδο με την λιλιθ.Να χαρειτε δεν ξερω πως να το παρω αυτο.Σας ευχαριστω
    πολυ.
    Το ότι στον χάρτη της Ηλιακής επιστροφής η ακμή του 7ου κάνει σύνοδο με τον Β.Δ , είναι μία αξιόλογη ένδειξη για κάποιους. Αυτό εξαρτάται από τη σχέση που έχει το άτομο που μελετά τον χάρτη, με την σημασία των δεσμών σελήνης γενικά. Ακριβώς επειδή είναι θέμα πεποίθησης και τυχαίνει να υπάρχει σύνοδος Β.Δ \Ν.Δ με τον ορίζοντα (1ος \7ος), θα σου πρότεινα να σημειώσεις σε ποιους γενέθλιους οίκους τοποθετείται αυτό και να παρακολουθήσεις μόνη σου αν και πως μπορεί να εκφραστεί.
    Τα καλύτερα συμπεράσματα είναι αυτά που βγάζουμε μόνη μας, παρακολουθώντας στην πράξη και σε βάθος χρόνου.
    Ωστόσο, αναφέρεται συχνά ως ένα από τα πρώτης γραμμής σημεία που εντοπίζουμε στον χάρτη του SR , μετά τον Ήλιο, τον Ωροσκόπο και τη Σελήνη.
    Η μαύρη Σελήνη δεν μας δίνει καμία πληροφορία ή τουλάχιστον δεν την έχω συναντήσει σε καμία σοβαρή μελέτη Ηλιακής επιστροφής αλλά και γενέθλιου ωροσκοπίου.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #113

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Σας ευχαριστω πολυ.

  4. #114

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Μια πολυ ευγενικη κοπελα με βοηθησε στην αναλυση της φετινης μου ηλιακης επιστροφης. Δυστυχως ομως ειναι πολυ δυσοιωνη, εκει που εψαχνα για εγκυμοσυνες κλπ βγηκαν καποια πολυ ασχημα πραγματα (πιθανα θανατος-οχι δικος μου). Θα ηθελα να σας παραθεσω καποια στοιχεια που μου εδωσε η κοπελα και να πειτε κι εσεις μια γνωμη

    1)ωροσκ. αρχικη μοιρα (00.37 παρθενου) = ενα θεμα υγειας, μεσα στο σπιτι (στον 4ο οικος ναταλ).
    κρονος στον 4ο σολαρ και 6ο ναταλ, αρα μου επιβεβαιωνει αυτο που μου λεει ο ωροσκοπος. Εχουμε 4ο σολαρ = 6ος ναταλ = ενα προβλημα υγειας στο σπιτι.
    Ο ερμης κυβερνα τον ωροσκοπο και πεφτει πανω στον algol (26 ταυρου), στον 10ο οικο (αξονας γονεων) στον 12ο ναταλ (νοσοκομεια) και ακριβειας αντιθεση στο ναταλ κρονο του 8ου.
    Επι πλεον ο ερμης = μεσοδιαστημα Mars/ Saturn σολαρ απο 26ο Aquarius.
    Αυτο το μεσοδ. κανει οψη 45ο στον Mercury ναταλ. Απο 2 μεριες ο Mercury μπλοκαρισμενος κυβερνητης 4ου ναταλ δηλ. παλι οικογενεια αλλα και ωροσκ. ναταλ.
    Ο Saturn σολαρ θα γυρισει αναδρομος στο Scorpio και θα πιασει το μεσοδ. Mars/Saturn ναταλ στις 28ο Leo.

    Θα εκτιμουσα να μου πειτε την αποψη σας γιατι εχω ταραχτει αρκετα

  5. #115
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Από πότε ο ωροσκόπος ηλιακής στον 4ο γενέθλιο φέρνει πρόβλημα υγείας;; Αποκλείεται δηλαδή να ασχοληθείς με την οικογένεια σου και το σπίτι χωρίς να υπάρξει πρόβλημα υγείας;

    Ο Κρόνος στον 4ο επισημάνει πως πρέπει να ασχοληθείς με κάποιες υποχρεώσεις που ενδεχομένως προκύψουν κυρίως αν έχεις υπαλληλική θέση ή ιδιωτική επιχείριση, ή ακόμη κι απέναντι στους γονείς σου, φέρνει πολλή κούραση και εξασθένηση γι αυτό αν δεν καταφέρεις να δείξεις ψυχραιμία ώστε να κοντρολάρεις την ενέργεια σου, είναι πιθανό να παρουσιαστούν προβλήματα υγείας, ιάσιμα και κυρίως ψυχοσωματικά. Επίσης δεν αποκλείεται να χρειαστεί να κάνεις κάποιες επισκευές στο σπίτι σου ειδικά αν είναι παλιό.

    Ο Ερμής στον 10ο είναι εξαιρετικός για κάποιον που χρειάζεται εξειδίκευση στα επαγγελματικά του, για κάποιον που ασχολείται με τη συγγραφή, τα μέσα μαζικής ενημέρωσης και επικοινωνίας αφού σ' αυτούς τους τομείς φαίνεται πως θα πάει αρκετά καλά. Γενικότερα του 1ου ο κυβερνήτης στον 10ο δείχνει αυξημένο ενδιαφέρον και εξελίξεις στον τομέα της εργασίας. Μέσα στον 12ο φέρνει κυρίως μυστικότητα ως προς τα σχέδια σου ενώ κάποιες δυσάρεστες σκέψεις ή φοβίες μπορεί να σε απομακρύνουν και αποξενώσουν από τους άλλους.

    Όσο για το Μεσοδιάστημα Άρη/Κρόνου που είναι το μεσοδιάστημα της μπλοκαρισμένης ενέργειας, σε όψη με τον Ερμή μάλλον ξεμπλοκάρεσαι κατά κάποιον τρόπο αφού ο Ερμής είναι αεικίνητος.

    Όσο για τον Κρόνο που θα πιάσει κι αυτός ανάδρομος το ίδιο μεσοδιάστημα ναι, μπορεί να φέρει δυσκολίες και μπλοκαρίσματα γιατί μειώνεται η ενέργεια και η σεξουαλικότητα μας. Καταστάσεις δηλαδή που αντιμετωπίζουμε όχι μόνο όταν αρρωσταίνουμε εμείς ή οι γονείς μας αλλά και όταν κυοφορούμε......

    Όπως καταλαβαίνεις όλα είναι θέμα αντίληψης

  6. #116

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Όταν σε μια μελλοντική ηλιακή επιστροφή βλέπω πολύ κακές όψεις, θα μπορούσα να μετριάσω το αποτέλεσμά τους? Δηλαδή κάνοντας γενέθλια σε άλλο τόπο, έτσι ώστε οι δύσκολοι πλανήτες να είναι σε εμπεριεχόμενο οίκο στην ηλιακή επιστροφή?

  7. #117

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Δεν νομιζω οτι αμα ειναι σε εμπεριεχομενο δεν θα υπαρξει ενεργεια σε αυτον τον οικο.Απλα αλλαζοντας τοπο αλλαζεις και την οικοθεσια,αλλα μην ξεχνας οτι ακομα και αν αλλαξει καποιος τοποθεσια δεν θα αλλαξουν οι διελευσεις πραγμα που ειναι πολυ σημαντικο και μαζι τους πανε πακετακι και οι εκλειψεις της χρονιας που ακολουθει.Νομιζω οτι είναι ενα θεμα που θα είχε πολυ ενδιαφερον αν καποιος το εχει κανει να μας παραθεσει την εμπειρια του.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

  8. #118
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Koritsii, για κάποιον που πιστεύει πως μπορεί να ξεγελάσει τα άστρα και το σύμπαν, είναι μια καλή κίνηση η αλλαγή τόπου.

  9. #119

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Κυρία Ζαχαριάδου, διαβάζοντας την απάντηση σας ανάσανα πραγματικά...Εχω τρομαξει παρα πολυ οσο κι αν η λογικη μου μου λεει το αντιθετο..οποτε λετε πως τα πραγματα εχουν και αλλη οψη, οχι μονο την ασχημη ε?και αλγκολ?ξερω πως ειναι πολυ δυσμενης αστερας και στον ωροσκοπο ειναι αρκετα ατυχος, ειδικα αν ο κυβερνητης του κανει και ασχημες οψεις...
    παντως χαιρομαι γιατι προτιμω ο κρονος να λειτουργησει περιοριστικα εκφραζομενος ως εγκυμοσυνη παρα ως ασθενεια...ευχαριστω

    τελος εχω περιεργεια γι αυτο που ρωτησε το koritsii, τι γινεται με τα εμπεριεχομενα ζωδια σε οικους?πως εκφραζονται σε μια ηλιακη επιστροφη?οι οικοι υπερλειτουργουν?οι εμπεριεχομενοι πλανητες υπολειτουργουν???

  10. #120

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Aγαπητη bubbleboo καλο ειναι να μην σε ανησυχει ο Κρονος γενικα ως πλανητης που φερνει δεινα,ειλικρινα σου λεω φερνει αλλα τοσα καλα.Καλο ειναι επισης να ξερεις οτι ο Κρονος στους οικους δρα με τροπο ετσι ωστε να περιοριζει ,οχι ομως για κακο.Αρκει να φανταστεις οτι πολλες εγκυμοσυνες ελαβαν χωρα με Κρονο στον ωροσκοπο και στον 1ο οικο,δειχνοντας με αυτον τον τροπο οτι η γυναικα θα πρεπει λιγο να περιορισει την ελευθερια που ειχε σωματικα αλλα και να αποδεχθει την επερχομενη ευθυνη.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

 

 
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads