s
Ας μιλησουμε για Υδροχοους.. - Page 12
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 12 of 16 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 LastLast
Results 111 to 120 of 159
  1. #111

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by emmalene View Post
    Δεν πηγα σε συναστρια.για ηλιακο ωροσκοπιο μιλαγα...:bigsmile:Δεν συνεκρινα χαρτες.
    Ναι, στό πρώτο ερώτημα μου και γω μιλάω για ηλιακό ωροσκόπιο.
    Στο δεύτερο ερώτημα, πιάστηκα από αυτό που είπε η Λευκή και ανέφερα συναστρία και όψεις πλανητών στον 8ο.

    Ξεμπλεχτήκαμε ή μπλεχτήκαμε περισσότερο;

  2. #112

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Είμαι υδροχόος με ήλιο στον 1ο και δηλώνω υπεύθυνα ότι οι Παρθένοι δεν με ελκύουν αισθηματικά και σεξουαλικά,παρόλο που έχω ακμή 8ου στην παρθένο.
    ¶σχετα από αυτό (Ήλιο στον 1ο) περίπου το ίδιο έχω παρατηρήσει με τους Παρθένους, αλλά όχι μόνο σε ερωτικο-αισθηματικό επίπεδο, άλλά και σε φιλικό. Ένας μου έχει ξεφύγει και αρχίζω να απορώ πως έχουμε δέσει και δεν έχουμε σκοτωθεί ακόμη :embarrest


    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Την τοποθέτηση για την αφροδίτη και τον άρη δεν την έπιασα
    Ε μάλλον μπερδεύτηκα... :embarrest
    Αυτό που ήθελα να πω είναι αν βρίσκονται σε μια συναστρία, Υδροχόου-Καρκίνου, ¶ρης και Αφροδίτη σε όψεις στον 8ο, τότε δίνει θετικά στοιχεία;

  3. #113
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by emmalene View Post
    Αντε..να πω και κατι αλλο..αν υπαρχει τετραγωνο κρονου αφροδιτης πια ειναι η γνωμη σου?για την σχεση εννοω.Και συμφωνω απολυτα στα οσα λες παραπανω.Και νομιζω οτι εχει να κανει με την σεξουλικοτητα γιατι σχετιζεται με το "παιρνω".Στα παντα...και ειναι και το τι "δινει"ο συντροφος στην σχεση.:bigsmile:
    εννοούσα ότι δεν έχει να κάνει ΜΟΝΟ με την σεξουαλικότητα όπως νομίζουν πολλοί...Δεν διευκρίνησα :sorry:
    Γενικά τα τετράγωνα του κρόνου στη συναστρία σημαίνουν πως κάποιοι "εξωτερικοι" παράγοντες επηρεάζουν τη σχέση,όπως ανέφερε και η κασσιόπη.Σίγουρα ο Κρόνος είναι πολύ δυνατότερος απ την αφροδίτη,επομένως την αναγκάζει να λειτουργεί με βάση το δικό του σκεπτικό.Αν δε γίνονται άλλες, καλές όψεις της αφροδίτης ,υπάρχει περίπτωση ο κρόνος να μη μαλακώσει.Πιαθνότατα ο σύντροφος που έχει τον κρόνο να έχει κάποιες εξωτερικές υποχρεώσεις που να του αφαιρούν χρόνο που θα μπορόύσε να αφιερώσει στο ταίρι του.Ίσως να έχει να κάνει και με τα οικονομικά θέματα.Δεν πρέπει να κοιτάξουμε και τους οίκους μήπως βρούμε σε ποιον τομέα εντοπίζεται το "πρόβλημα"?Πάντως,καμιά όψη δεν είναι καταδικαστική.Εξαρτάται απ την ωριμότητα των ατόμων.

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  4. #114

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Είμαι υδροχόος με ήλιο στον 1ο και δηλώνω υπεύθυνα ότι οι Παρθένοι δεν με ελκύουν αισθηματικά και σεξουαλικά,παρόλο που έχω ακμή 8ου στην παρθένο.
    Οπότε,το αμφισβητώ μάλλον.Επίσης,όπως είπε και η Κασσιόπη δεν μπορώ να φανταστώ ζεύγος Αιγόκερω με Λέοντα.Θα σφαχτούνε ,το λιγότερο...:toung:
    Την τοποθέτηση για την αφροδίτη και τον άρη δεν την έπιασα
    Επισης ειμαι υδροχοος με ηλιο στον 1ο και ακμη του 8ου στην παρθενο. Ο Αρης ειναι στους Ιχθεις και η Αφροδιτη στον Αιγοκαιρω.Εσεις που ξερετε , αυτο ειναι καλο η να βαλω τις φωνες??:unsure::unsure:

  5. #115

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Δεν διευκρίνησα :sorry:
    Δεν πειράζει Σφάλματα είμαστε, ανθρώπους κάνουμε

    (έτσι για να ευθυμήσουμε λιγάκι :crazy

  6. #116
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    εννοούσα ότι δεν έχει να κάνει ΜΟΝΟ με την σεξουαλικότητα όπως νομίζουν πολλοί...Δεν διευκρίνησα :sorry:
    Γενικά τα τετράγωνα του κρόνου στη συναστρία σημαίνουν πως κάποιοι "εξωτερικοι" παράγοντες επηρεάζουν τη σχέση,όπως ανέφερε και η κασσιόπη.Σίγουρα ο Κρόνος είναι πολύ δυνατότερος απ την αφροδίτη,επομένως την αναγκάζει να λειτουργεί με βάση το δικό του σκεπτικό.Αν δε γίνονται άλλες, καλές όψεις της αφροδίτης ,υπάρχει περίπτωση ο κρόνος να μη μαλακώσει.Πιαθνότατα ο σύντροφος που έχει τον κρόνο να έχει κάποιες εξωτερικές υποχρεώσεις που να του αφαιρούν χρόνο που θα μπορόύσε να αφιερώσει στο ταίρι του.Ίσως να έχει να κάνει και με τα οικονομικά θέματα.Δεν πρέπει να κοιτάξουμε και τους οίκους μήπως βρούμε σε ποιον τομέα εντοπίζεται το "πρόβλημα"?Πάντως,καμιά όψη δεν είναι καταδικαστική.Εξαρτάται απ την ωριμότητα των ατόμων.

    δεν ξερεις ποσο συμφωνω...Κοιτα δεν λεω κατι σαν απολυτα σωστο.Προβληματιζομαι και θελω να το συζητησουμε...
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  7. #117
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Αυτό που ήθελα να πω είναι αν βρίσκονται σε μια συναστρία, Υδροχόου-Καρκίνου, ¶ρης και Αφροδίτη σε όψεις στον 8ο, τότε δίνει θετικά στοιχεία;
    Αυτό νομίζω μπορείς να μας το διευκρινήσεις εσύ ,να μας λυθούν και οι απορίες πάνω στον αινιγματικό 8ο...:bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  8. #118
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by kia View Post
    ¶σχετα από αυτό (Ήλιο στον 1ο) περίπου το ίδιο έχω παρατηρήσει με τους Παρθένους, αλλά όχι μόνο σε ερωτικο-αισθηματικό επίπεδο, άλλά και σε φιλικό. Ένας μου έχει ξεφύγει και αρχίζω να απορώ πως έχουμε δέσει και δεν έχουμε σκοτωθεί ακόμη :embarrest



    Ε μάλλον μπερδεύτηκα... :embarrest
    Αυτό που ήθελα να πω είναι αν βρίσκονται σε μια συναστρία, Υδροχόου-Καρκίνου, ¶ρης και Αφροδίτη σε όψεις στον 8ο, τότε δίνει θετικά στοιχεία;


    Εχουμε θεμα εδω???:embarrestεγω λεω ναι..δινει ελξη.
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  9. #119

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Αυτό νομίζω μπορείς να μας το διευκρινήσεις εσύ ,να μας λυθούν και οι απορίες πάνω στον αινιγματικό 8ο...:bigsmile:
    Μακάρι να μπορούσα... Δυστυχώς όμως, ελλείψει ώρας, δεν έχω οικοθεσία για να δω τι γίνεται στον 8ο της συναστρίας :bigsmile:
    Μόνο αν θεωρήσουμε και στα 2 ωροσκόπια στον 1ο οίκο το Ηλιακό ζώδιο. (; )

  10. #120
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Μακάρι να μπορούσα... Δυστυχώς όμως, ελλείψει ώρας, δεν έχω οικοθεσία για να δω τι γίνεται στον 8ο της συναστρίας :bigsmile:
    Μόνο αν θεωρήσουμε και στα 2 ωροσκόπια στον 1ο οίκο το Ηλιακό ζώδιο. (; )
    Το ηλιακο δινει αρκετα στοιχεια.και οι οψεις επισης...
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

 

 
Page 12 of 16 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads