s
Ας μιλησουμε για Υδροχοους.. - Page 11
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 11 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 101 to 110 of 159
  1. #101

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Κία, μισό λεπτό, γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Εσύ δεν ήσουν το μέλος - υδροχόος που είχε πολλούς αιγόκερους και τα πήγαινε καλά με τους Καρκίνους γι' αυτό το λόγο; Κάτι θυμάμαι από μια παλιότερη δημοσίευση.

    Όσο αυτό για τον 8ο ηλιακό, η emmalene έχει δίκιο να το αναφέρει, είναι γνωστή άποψη, νομίζω πως την έχει αναφέρει κι ο Βασίλης σε άλλο θέμα.

    Ωστόσο είναι μια άποψη που δεν ξέρω αν "πατάει" και πολύ... Με προβληματίζει αρκετά, ιδιαίτερα αν σκεφτώ τους αντίστοιχους συνδυασμούς μεταξύ άλλων ζωδίων.

  2. #102
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Κία, μισό λεπτό, γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Εσύ δεν ήσουν το μέλος - υδροχόος που είχε πολλούς αιγόκερους και τα πήγαινε καλά με τους Καρκίνους γι' αυτό το λόγο; Κάτι θυμάμαι από μια παλιότερη δημοσίευση.

    Όσο αυτό για τον 8ο ηλιακό, η emmalene έχει δίκιο να το αναφέρει, είναι γνωστή άποψη, νομίζω πως την έχει αναφέρει κι ο Βασίλης σε άλλο θέμα.

    Ωστόσο είναι μια άποψη που δεν ξέρω αν "πατάει" και πολύ... Με προβληματίζει αρκετά, ιδιαίτερα αν σκεφτώ τους αντίστοιχους συνδυασμούς μεταξύ άλλων ζωδίων.
    Κασσιοπη μου τιποτα δεν ειναι μη αμφισβητησιμο σε αυτη την ζωη.εγω απλα τσιγκλισα λιγο το θεμα"καρκινοι-υδροχοοι"..
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  3. #103
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by emmalene View Post
    Απλα εγω ανεφερα τον 8ο οικο για να αρχισουμε συζητηση!
    Αν κατάλαβα καλά αναφέρθηκες στον 8ο ηλιακό οίκο,δηλαδή το 8ο ζώδιο μετά το δικό μας.Ο 8ος οίκος όμως του ωροσκοπίου είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.Αν υπάρχουν μέσα πλανήτες σε μια συναστρία,πρέπει να δόύμε ποιοι είναι αυτοί και κυρίως τι όψεις κάνουν.Αν είναι καλές μπορεί να έχουμε δείγματα ιδιαίτερης επικοινωνίας μεταξύ των συντρόφων.Αν είναι κακές,ίσως να προκαλείται μεγάλη αναστάτωση απ το ένα στο άλλο.Δεν είναι απαραίτητο δηλαδή να έχει να κάνει με τη σεξουαλικότητα.΄Αλλωστε εκτός απ όλα τα άλλα ,ο 8ος οίκος (όπως και ο 1ος,ο 6ος και ο 12ος) σ ένα προσωπικό ωροσκόπιο έχει και ενδειξεις σχετικές με την υγεία του ατόμου.

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  4. #104

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by emmalene View Post
    Κασσιοπη μου τιποτα δεν ειναι μη αμφισβητησιμο σε αυτη την ζωη.εγω απλα τσιγκλισα λιγο το θεμα"καρκινοι-υδροχοοι"..
    Χε, δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις. ¶λλωστε μεταξύ μελλοντικών συναδέλφων ειλικρίνεια... :bigsmile:

    Εμένα απλώς ο νους μου πήγε στον αντίστοιχο 8ο οίκο μου... Λέων... Τα λόγια είναι περιττά...

  5. #105

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Κία, μισό λεπτό, γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Εσύ δεν ήσουν το μέλος - υδροχόος που είχε πολλούς αιγόκερους και τα πήγαινε καλά με τους Καρκίνους γι' αυτό το λόγο; Κάτι θυμάμαι από μια παλιότερη δημοσίευση.
    Όχι όχι... μια ζωή kia είμαι στο myhoroscope. Εγώ έχω πολύ Αιγόκερω στον χάρτη μου και τα πάω καλά με τους Αιγόκερους :bigsmile: Με τους Καρκίνους πάλι και τους Παρθένους κάτι δεν κάθεται απόλυτα καλά. (βάση "στατιστικής" μέσα από το φιλικό περιβάλλον πάντα)


    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Ωστόσο είναι μια άποψη που δεν ξέρω αν "πατάει" και πολύ... Με προβληματίζει αρκετά, ιδιαίτερα αν σκεφτώ τους αντίστοιχους συνδυασμούς μεταξύ άλλων ζωδίων.
    Θα χρειαστεί πολύ σκέψη... Μπορεί να καταρριφθούν και μύθοι

  6. #106

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Αν κατάλαβα καλά αναφέρθηκες στον 8ο ηλιακό οίκο,δηλαδή το 8ο ζώδιο μετά το δικό μας.Ο 8ος οίκος όμως του ωροσκοπίου είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.Αν υπάρχουν μέσα πλανήτες σε μια συναστρία,πρέπει να δόύμε ποιοι είναι αυτοί και κυρίως τι όψεις κάνουν.Αν είναι καλές μπορεί να έχουμε δείγματα ιδιαίτερης επικοινωνίας μεταξύ των συντρόφων.Αν είναι κακές,ίσως να προκαλείται μεγάλη αναστάτωση απ το ένα στο άλλο.Δεν είναι απαραίτητο δηλαδή να έχει να κάνει με τη σεξουαλικότητα.΄Αλλωστε εκτός απ όλα τα άλλα ,ο 8ος οίκος (όπως και ο 1ος,ο 6ος και ο 12ος) σ ένα προσωπικό ωροσκόπιο έχει και ενδειξεις σχετικές με την υγεία του ατόμου.
    Σε αυτή την περίπτωση, προβληματίστηκα και γω... Θα πρέπει να θεωρήσουμε "σωστή" μια τέτοια συμβατότητα όταν έχουμε Ήλιο στον 1ο; :unsure:
    Και στην συναστρία, οι πλανήτες που βρίσκονται στον 8ο θα πρέπει να είναι οι Αφροδίτη και ¶ρης;

  7. #107
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Αν κατάλαβα καλά αναφέρθηκες στον 8ο ηλιακό οίκο,δηλαδή το 8ο ζώδιο μετά το δικό μας.Ο 8ος οίκος όμως του ωροσκοπίου είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.Αν υπάρχουν μέσα πλανήτες σε μια συναστρία,πρέπει να δόύμε ποιοι είναι αυτοί και κυρίως τι όψεις κάνουν.Αν είναι καλές μπορεί να έχουμε δείγματα ιδιαίτερης επικοινωνίας μεταξύ των συντρόφων.Αν είναι κακές,ίσως να προκαλείται μεγάλη αναστάτωση απ το ένα στο άλλο.Δεν είναι απαραίτητο δηλαδή να έχει να κάνει με τη σεξουαλικότητα.΄Αλλωστε εκτός απ όλα τα άλλα ,ο 8ος οίκος (όπως και ο 1ος,ο 6ος και ο 12ος) σ ένα προσωπικό ωροσκόπιο έχει και ενδειξεις σχετικές με την υγεία του ατόμου.
    Αντε..να πω και κατι αλλο..αν υπαρχει τετραγωνο κρονου αφροδιτης πια ειναι η γνωμη σου?για την σχεση εννοω.Και συμφωνω απολυτα στα οσα λες παραπανω.Και νομιζω οτι εχει να κανει με την σεξουλικοτητα γιατι σχετιζεται με το "παιρνω".Στα παντα...και ειναι και το τι "δινει"ο συντροφος στην σχεση.:bigsmile:
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  8. #108
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Σε αυτή την περίπτωση, προβληματίστηκα και γω... Θα πρέπει να θεωρήσουμε "σωστή" μια τέτοια συμβατότητα όταν έχουμε Ήλιο στον 1ο; :unsure:
    Και στην συναστρία, οι πλανήτες που βρίσκονται στον 8ο θα πρέπει να είναι οι Αφροδίτη και ¶ρης;
    Δεν πηγα σε συναστρια.για ηλιακο ωροσκοπιο μιλαγα...:bigsmile:Δεν συνεκρινα χαρτες.
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  9. #109

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by emmalene View Post
    Αντε..να πω και κατι αλλο..αν υπαρχει τετραγωνο κρονου αφροδιτης πια ειναι η γνωμη σου?για την σχεση εννοω.Και συμφωνω απολυτα στα οσα λες παραπανω.Και νομιζω οτι εχει να κανει με την σεξουλικοτητα γιατι σχετιζεται με το "παιρνω".Στα παντα...και ειναι και το τι "δινει"ο συντροφος στην σχεση.:bigsmile:
    Τετράγωνο Αφροδίτης - Κρόνου σε επίπεδο σχέσης συνήθως σημαίνει πολλές εξωτερικές υποχρεώσεις που αναγκάζουν τα άτομα να περνούν μεγάλο διάστημα μακριά το ένα από το άλλο, όσον αφορά την καθημερινότητά τους.

  10. #110
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλησουμε για Υδροχοους..

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Σε αυτή την περίπτωση, προβληματίστηκα και γω... Θα πρέπει να θεωρήσουμε "σωστή" μια τέτοια συμβατότητα όταν έχουμε Ήλιο στον 1ο; :unsure:
    Και στην συναστρία, οι πλανήτες που βρίσκονται στον 8ο θα πρέπει να είναι οι Αφροδίτη και ¶ρης;
    Είμαι υδροχόος με ήλιο στον 1ο και δηλώνω υπεύθυνα ότι οι Παρθένοι δεν με ελκύουν αισθηματικά και σεξουαλικά,παρόλο που έχω ακμή 8ου στην παρθένο.
    Οπότε,το αμφισβητώ μάλλον.Επίσης,όπως είπε και η Κασσιόπη δεν μπορώ να φανταστώ ζεύγος Αιγόκερω με Λέοντα.Θα σφαχτούνε ,το λιγότερο...:toung:
    Την τοποθέτηση για την αφροδίτη και τον άρη δεν την έπιασα

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

 

 
Page 11 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads