s
[Συζήτηση] Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern) - Page 11
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 11 of 13 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 LastLast
Results 101 to 110 of 130
  1. #101
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Quote Originally Posted by christianna825 View Post
    Όλα καλά. Εγώ τωρα μαθαίνω και παλεύω να συνδύασω όλα αυτά. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Ακριβώς επειδή μαθαίνεις τώρα, καλό θα ήταν να παραμείνεις στους κλασικούς δρόμους για την ώρα. Είναι καλό που έχεις απορίες και που βρίσκεις μια συνάφεια στα δεδομένα σου, αλλά μην τα μπερδεύεις όλα ακόμα. Πραγματικά, σε ότι αφορά την εξέλιξη μιας συναστρίας, στους προοδευτικούς χάρτες έχεις όλες τις απαντήσεις! Παρακαλώ.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #102

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    "Για παράδειγμα του 9ου η ακμή μέσα στον γενέθλιο 4ο έδειχνε, τέλος σπουδών, ή επιστροφή στην πατρίδα/σπίτι αν ήσουν στο εξωτερικό, νομικές διαδικασίες για θέματα ακινήτων κτλ."
    Πήγα να δω κι εγώ την ηλιακή επιστροφή όταν πήρα πτυχίο... απίστευτο! Τα σέβη μου

  3. #103

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    ΚαλησπεραΣτη φετινη ηλιακη επιστροφη μου εχω την εντυπωση πως ενεργοποιουνται τα
    αισθηματικα ζητηματα.Ο ωροσκοπος της επιστροφης στον 5ο γενεθλιο οικο και ο κυβερνητης του ο διας στον 7ο ηλιακης σε συνοδο με ηλιο.Αυτη η συνοδος ενεργοποιει το γενεθλιο τριγωνο ηλιου δια ουρανου και την γενεθλια συνοδο δια/ουρανου στον 5ο στον τοξοτη.Ποτε να καταλαβω περιπου τον χρονο ενεργοποιησης.?

    Τωρα που ο αρης απο τον τοξοτη στον 5ο γενεθλιο μου τριγωνιζει αυτη τη συνοδο?Στην νεα σεληνη σεπτεμβρη 1η ζυγου που γινεται στον 3ο οικο μου?Στην νεα σεληνη τοξοτη μεσα δεκεμβριου που γινεται στον 5ο οικο μου.?η οταν ο κρονος μπει στον τοξοτη και θα πιασει με συνοδο τον γενεθλιο δια (1τοξοτη)και ουρανο(5τοξοτη).Επισης δεν καταλαβαινω με ποιον τροπο βοηθουν οι σεληνιακες επιστροφες για να εντοπισουμε τον πιθανο μηνα εκδηλωσης.Απο εκει τι θα επρεπε να συμβαινει ?

  4. #104
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Μελένια μου ρωτάς πολλά πράγματα και κάποια από αυτά είναι δύσκολο να απαντηθούν σε μερικές μόνο σειρές. Ως προς τον χρόνο εκδήλωσης το πιο απλό που μπορώ να σου προτείνω είναι να κοιτάς τις διελεύσεις ώστε να δεις πότε ενεργοποιείται η γενέθλια σύνοδος Δία / Ουρανού, ο κυβερνήτης 5ου και 7ου οίκου εφ' όσον βέβαια σε απασχολεί ο αισθηματικός τομέας. Το σίγουρο είναι πως με όσα γράφεις θα υπάρξει κινητικότητα σ' αυτόν τον τομέα. Αν περιμένεις να σου πω ότι γνωρίζεις τον έρωτα της ζωής σου ή ότι παντρεύεσαι, θα σε απογοητεύσω αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο.

    Ο Άρης μπορεί να τριγωνίζει τη γενέθλια σύνοδο όμως για να φέρει κάτι σημαντικό θα πρέπει να υπάρχει και γενέθλια όψη με Άρη, όποια κι αν είναι αυτή. Διαφορετικά ότι γεγονός θα φέρει δεν θα είναι ιδιαίτερα σημαντικό.

    Για τη Νέα Σελήνη του Σεπτέμβρη δεν ξέρω τι θα ήθελες να σου πω και πως την συνδύασες με όλα όσα ρωτάς για τα θέματα του 5ου και του 7ου οίκου αφού μίλησες για 3ο οίκο. Η Νέα Σελήνη του Δεκεμβρίου στον 5ο οίκο αν πιάνει τη σύνοδο θα μπορούσε να δείξει την έναρξη μιας ερωτικής περιπέτειας ή να φέρει μια περίοδο εξωστρέφειας με πολλές βόλτες και διασκέδαση. Όσο για τον Κρόνο, μόλις μπει στον Τοξότη, στον 5ο μου οίκο κι αφού πιάσει και τον Δία μου το ξανασυζητάμε

    Για τη Σεληνιακή επιστροφή πολύ περιληπτικά να ξέρεις πως είναι ο χάρτης που βγάζουμε κάθε μήνα που η Σελήνη επιστρέφει στη γενέθλια θέση της, το αντίστοιχο δηλαδή που κάνουμε με τον Ήλιο στην Ηλιακή επιστροφή. Η Σεληνιακή δείχνει την ψυχολογική κατάσταση που έχουμε κατά τη διάρκεια του μήνα που εξετάζουμε. Αν οι πλανήτες του χάρτη της Σεληνιακής πιάσουν πλανήτες του γενέθλιου τότε τους ενεργοποιούν και δίνουν τις ανάλογες πληροφορίες. Γενικά οι όψεις που θα σχηματίσει μέσα στον χάρτη της Σεληνιακής καθώς και ο οίκος που θα βρεθεί θα δείξουν τα σημαντικά γεγονότα του μήνα.

  5. #105

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Σας ευχαριστω πολυ Κα Ζαχαριαδου για την απαντηση σας.

    Θελω να πιστεψω οτι φετος θα ειναι μια οντως πιο δραστηρια και ευχαριστη χρονια επιτελους.Επειδη προσπαθουσα να καταλαβω περιπου χρονο ενεργοποιησης κοιταξα τις νεες σεληνες μεσα στη χρονια γυρω στις αρχικες μοιρες που να ενεργοποιουν θετικα αυτον τον σχηματισμο (εκλειψεις τσεκαρα και δεν υπαρχουν)και για αυτο εγραψα και για την νεα σεληνη σεπτεμβριου,που απο οσο τωρα καταλαβαινω ειναι παντελως ασχετος.Οπως επισης και για την σεληνιακη ειχα διαβασει πως μπορουμε να εντοπισουμε τον πιθανο μηνα εκδηλωσης αλλα δεν καταλαβαινα με ποιον τροπο την χρησιμοποιουμαι και αν οντως βοηθαει.Ειδα και τον αρη να διελαυνειαυτο το διαστημα στον 5ο μου πιανοντας με συνοδο τον δια/ουρανο και αναρωτηθηκα μηπως φανει καποια ενεργοποιηση αυτο το διαστημα.

    .Αποκλειοντας λοιπον ολα τα προηγουμενα μας μενει η νεα σεληνη νοεμβ. η οποια πεφτει στον 5ο μου σε συνοδο με γενεθλιο δια (1τοξ) και ουρανο (5 τοξ).Απο προοδους ο προοδευτ.ωροσκοπος τετραγωνιζει γενεθλιο δια (κυβερνητης 5ου)ενεργοποιοντας γενεθλιο τριγωνο και ο προοδευτικος ηλιος τετραγωνιζει γενεθλιο ουρανο (κυβερνητη7ου)ενεργοποιοντ ς το γενεθλιο τριγωνο ηλιου/ουρανουΕ,τι στο καλο κατι πρεπει να φερει φετος.Παντως τον κρονο που συμμετεχει κα αυτος τον φοβαμαι οπου βλεπω κρονο αρχιζω να τρεμω ,αν θα ειναι για καλο η για κακο εδω θα ειμαι να σας πω!

    Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
    Last edited by melenia83; 16-09-2014 at 12:28 PM.

  6. #106

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Σας ευχαριστω πολυ Κα Ζαχαριαδου για την απαντηση σας.

    Θελω να πιστεψω οτι φετος θα ειναι μια οντως πιο δραστηρια και ευχαριστη χρονια επιτελους.Επειδη προσπαθουσα να καταλαβω περιπου χρονο ενεργοποιησης κοιταξα τις νεες σεληνες μεσα στη χρονια γυρω στις αρχικες μοιρες που να ενεργοποιουν θετικα αυτον τον σχηματισμο (εκλειψεις τσεκαρα και δεν υπαρχουν)και για αυτο εγραψα και για την νεα σεληνη σεπτεμβριου,που απο οσο τωρα καταλαβαινω ειναι παντελως ασχετος.Οπως επισης και για την σεληνιακη ειχα διαβασει πως μπορουμε να εντοπισουμε τον πιθανο μηνα εκδηλωσης αλλα δεν καταλαβαινα με ποιον τροπο την χρησιμοποιουμαι και αν οντως βοηθαει.Ειδα και τον αρη να διελαυνειαυτο το διαστημα στον 5ο μου πιανοντας με συνοδο τον δια/ουρανο και αναρωτηθηκα μηπως φανει καποια ενεργοποιηση αυτο το διαστημα.

    .Αποκλειοντας λοιπον ολα τα προηγουμενα μας μενει η νεα σεληνη νοεμβ. η οποια πεφτει στον 5ο μου σε συνοδο με γενεθλιο δια (1τοξ) και ουρανο (5 τοξ).Απο προοδους ο προοδευτ.ωροσκοπος τετραγωνιζει γενεθλιο δια (κυβερνητης 5ου)ενεργοποιοντας γενεθλιο τριγωνο και ο προοδευτικος ηλιος τετραγωνιζει γενεθλιο ουρανο (κυβερνητη7ου)ενεργοποιοντ ς το γενεθλιο τριγωνο ηλιου/ουρανουΕ,τι στο καλο κατι πρεπει να φερει φετος.Παντως τον κρονο που συμμετεχει κα αυτος τον φοβαμαι οπου βλεπω κρονο αρχιζω να τρεμω ,αν θα ειναι για καλο η για κακο εδω θα ειμαι να σας πω!

    Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
    Last edited by melenia83; 16-09-2014 at 12:31 PM.

  7. #107

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    ενεργοποιοντας το γενεθλιο τριγωνο ηλιου/ουρανου.Ε,τι στο καλο κατι πρεπει να φερει φετος.Παντως τον κρονο που συμμετεχει κα αυτος τον φοβαμαι οπου βλεπω κρονο αρχιζω να τρεμω ,αν θα ειναι για καλο η για κακο εδω θα ειμαι να σας πω!
    Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
    Συγνωμη για την ακαταστασια των ποστων γραφω απο ταμπλετ και δεν ξερω τι εκανα...και δεν μπορω να τα βαλω σε ταξη
    Last edited by melenia83; 16-09-2014 at 12:59 PM.

  8. #108

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Γεια σε όλους /όλες του foroum. θα ήθελα να ρωτήσω:αν τα γενέθλια κάποιου είναι πχ τέλος του 1990. Για να δει τι γεγονότα θα έχει στην ηλιακή επιστροφή για το 2014, ποιο έτος θα βάλει; το 2014 ή 2013. Δηλ δεν έχω καταλάβει από ποιο έτος(στο παραπάνω παράδειγμα) ξεκινάμε να υπολογίζουμε την ηλιακή επιστροφή για το 2014.Ευχαριστώ σε όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει και ζητώ συγνώμη για την ασχετοσύνη μου.

  9. #109

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Αν ο χαρτης της ηλιακης συμπιπτει με τον γενεθλιο (ακριβως) τοτε ειναι μια πολυ δυσκολη και επικυνδυνη χρονια οπως ακουω (ωροσκοποςστον 1ο ηλιος στον 12ο κλπ) η απλα θα γινουν αυτα που λεει ο γενεθλιος?

  10. #110
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    [QUOTE=Matan;154377]Γεια σε όλους /όλες του foroum. θα ήθελα να ρωτήσω:αν τα γενέθλια κάποιου είναι πχ τέλος του 1990. Για να δει τι γεγονότα θα έχει στην ηλιακή επιστροφή για το 2014, ποιο έτος θα βάλει; το 2014 ή 2013. Δηλ δεν έχω καταλάβει από ποιο έτος(στο παραπάνω παράδειγμα) ξεκινάμε να υπολογίζουμε την ηλιακή επιστροφή για το 2014.Ευχαριστώ σε όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει και ζητώ συγνώμη για την ασχετοσύνη μου.[/

    για την Ηλιακη επιστροφη του ετος 2014
    θα βαλετε 2013 για να σας δειξει τις τασεις την ηλιακη χρονιας του 2014
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

 

 
Page 11 of 13 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads