s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 11
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 11 of 47 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... LastLast
Results 101 to 110 of 468
  1. #101
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    τα 7αρια , αν πέσουν μαζί ειναι μια σοβαρή ένδειξη σε ήδη υπάρχουσα σχέση οτι το μέλλον σας γράφεται μαζί ...ειναι καλό για τη σχέση , αν όμως για παράδειγμα έχω 7+10 μπαστούνι+7 δηλαδή το 10αρι στη μέση τότε η ερμηνεία ειναι ακριβώς το αντίθετο οτι το μέλλον ειναι χλωμότατο για σας τους δύο ...ειναι σαν να μην έχετε πολλά κοινά και δεν φτάνει η ζωη του ενός μαζί με του άλλου ...
    τα 8αρια ειναι συζήτηση ...αναλόγως με τα φύλλα που ειναι δίπλα καταλαβαίνουμε αν η συζήτηση θα ειναι καλή ή όχι αλλά μπορούμε να καταλάβουμε και το θέμα της συζήτησης ...
    λοιπόν κάτι πολύ σοβαρό επίσης για ΄δυο ατομα ειναι να πεσουν οι Βαλέδες τους μαζί γιατί αυτο σημαίνει οτι η μια ψυχή συνάντησε την άλλη ...καλοοοο!!!!
    οι φιγούρες όταν συναντηθούν σημαίνουν οτι θα πέσουμε πάνω στον άλλον δηλαδη θα έχουμε συνάντηση ...π.χ. Qμπαστούνι πέφτει μαζί με τον Kκαρό , θα συναντήσεις τον άντρα αυτο!!!

  2. #102

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαρακι,

    Βλεπω οτι εισαι online και ειναι ευκαιρια να σου πω ευχαριστω για τον χρονο σου...

    Φιλακια πολλα

  3. #103
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ΜΕΛΑΝΙ
    Καλημέρα Μαράκι,έχω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις.
    Π.χ. αν πέσει ο δρόμος ο δικός μου μαζί με τον δρόμο του
    προσώπου που με ενδιαφέρει και αμέσως μετά ο άσος κολυπα όρθιος και ο
    άσος σπαθί πάλι όρθιος τι μπορεί να σημαίνει?ότι συναντιέμαι και είμαι μελλοντικά μαζί του και μπορεί και σχέση ή γάμος από τημ στιγμή που δεν είμαι μαζί με το άτομο αυτό?
    Το 6αρι γενικά είναι αυτό που είμαι έτοιμος να κάνω αν είναι όμως δίπλα σε φιγούρα ή σε 2άρι?
    Επίσης το 7άρι το φτασμένο μας δίπλα σε πρόσωπο ή 2άρι ή οκτάρι?
    Ελπίζω να μην σε ζάλισα!!!!!!!!!
    λοιπόν ακου τι σημαίνει αυτο που λες ...ας πούμε οτι δεν εισαι μαζί με το άτομο αυτο(το οποιο σε ενδιαφερει) θα έχεις μια συνάντηση μαζί του η οποία θα ειναι πάρα πολύ καλή ...δεν μπορείς να μιλήσεις για μέλλον με κάτι τέτοιο μπορείς όμως να σιγουρέψεις οτι η συνάντηση 3+3= συνάντηση θα ειναι πολυ θετική ...
    αν ενα 6αρι ειναι δίπλα σε ενα δυάρι σημαίνει οτι αυτός του οποίου ειναι το εξάρι ξεσηκώνεται για το κρεβατι αυτού που ειναι το 2αρι με απλά λόγια γουστάρει τον άλλον ερωτικά ...

    όταν θα δώσω ενα εικονικό παράδειγμα τότε πιστεύω οτι θα καταλάβετε τι παίζει με αυτα τα χαρτιά ...πάντως θέλω να σας πω οτι δεν ειναι τόσο εύκολο να μάθεις την τέχνη των χαρτιών αλλά δεν ειναι και καθόλου έυκολο να σας τα εξηγήσω όλα με τόση ευκολία!!!
    εύχομαι πάντως να καταλάβετε όσα περισσότερα μπορείτε απο αυτο το θέμα που ξεκίνησε , γιατί άλλωστε αυτός ειναι και ο σκοπός μου να μοιραστώ μαζί σας κάτι που γνωρίζω ...τα χαρτιά εχουν και κάποιες αφηρημένες έννοιες αλλά αν σας τις πω αυτη τη στιγμή θα μπερδευτείτε τελείως για αυτο ας συνεχίσουμε στον ρυθμό που ειμαστε και όταν θα έχετε καταλάβει αρκετα αυτα που μέχρι τώρα σας έχω πει μετά θα σας πω και τα υπόλοιπα
    Φιλικά !!!!

  4. #104
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Pisces girl
    Μαρακι,

    Βλεπω οτι εισαι online και ειναι ευκαιρια να σου πω ευχαριστω για τον χρονο σου...

    Φιλακια πολλα
    Να σαι καλά , πραγματικά με ευχαριστεί να μοιράζομαι μαζί σας αυτά που γνωρίζω για δύο λόγους αν και θα ακουστούν αντιφατικοί ...
    πρώτον είμαι λάτρης των αρχαίων ελληνων ...(δεν έχει κάποια σχέση με τα χαρτια αυτο) αλλά έχω ως αρχή των διάδοση των γνώσεων όταν φυσικά δεν βλάπτεις κάποιον και
    δευτερον μου έχει προσφέρει και εμένα αυτη η παρέα myhoroscope πολλά και όλα τα μέλη είμαστε μια παρέα ...θα ήθελα λοιπόν και γω να προσφέρω κάτι που γνωρίζω σε αυτη την παρέα !!!

  5. #105
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι όπως καταλαβαίνεις.....το forum έχει πάρει φωτιά.....

    Αρχικά να σε ευχαριστήσω κι εγώ από μεριά μου για το χρόνο σου κ τη διάθεση που δείχνεις!!!

    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω....

    αν είμαι ντάμα σπαθί κ ο άλλος κούπα

    αν σε μια 4αδα πέσει πχ. 2 σπαθί - 6 καρό - 4 μπαστούνι - 3 κούπα....

    δηλαδή ψιλοάσχετα τα φύλλα.....σημαίνει κάτι???:unsure:

    θα μπορόυσες να μου ερμηνεύσεις αυτό, μήπως κ καταλάβω πώς ερμηνεύονται τα άσχετα φύλλα???

    Σ'ευχαριστώ πολύ....!!!!!!!

  6. Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Σε ευχαριστούμε πολλύ Μαράκι.....:smile1: :smile1:

  7. #107
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by aigokeraki!
    Μαράκι όπως καταλαβαίνεις.....το forum έχει πάρει φωτιά.....

    Αρχικά να σε ευχαριστήσω κι εγώ από μεριά μου για το χρόνο σου κ τη διάθεση που δείχνεις!!!

    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω....

    αν είμαι ντάμα σπαθί κ ο άλλος κούπα

    αν σε μια 4αδα πέσει πχ. 2 σπαθί - 6 καρό - 4 μπαστούνι - 3 κούπα....

    δηλαδή ψιλοάσχετα τα φύλλα.....σημαίνει κάτι???:unsure:

    θα μπορόυσες να μου ερμηνεύσεις αυτό, μήπως κ καταλάβω πώς ερμηνεύονται τα άσχετα φύλλα???

    Σ'ευχαριστώ πολύ....!!!!!!!
    θα σου πω πως ερμηνεύεται αυτο αλλα μην φρικάρεις ...γιατί δεν έχω κάνει καμία αναφορά για την ερμηνεία των φύλλων στο επίπεδο που μιλάς για αυτο και το ανέφερα πριν "θα τα πω αργότερα για να μην σας μπερδέψω"
    η ερμηνεία πάντως (αν και δεν γίνετε μεμονωμένα πρέπει να βλέπουμε και τις άλλες τετράδες για να δούμε τι υπάρχει απο πάνω και τι απο κάτω απο αυτη την τετράδα) ειναι οτι η σχέση σου θα έχει κάποιο μπλέξιμο με δικαστήριο σε σχέση με επαγγελματικά θέματα και για να στο κάνω πιο συγκεκριμένο σε σχέση με κάποιο χαρτι που έχει υπογράψει ....
    σου ξαναλέω όμως οτι πρέπει να έχουμε εικόνα για να κάνουμε ακριβή ερμηνεία και των άλλων τετράδων ...
    τώρα αν με ρωτήσεις γιατι αυτη η ερμηνεία θα μπαρδευτούν όλοι όσοι διαβάζουν το θέμα μας ...
    θα αναφερθώ σε αυτο το επίπεδο ερμηνείας των χαρτιών αφού έχετε καταλάβει καλά όσα έχουμε μέχρι στιγμής πει ...
    και αφού έχω λύσει όλες τις απορίες σχετικά με όσα έχουμε αναφέρει μέχρι τώρα και επειδη ετοιμάζω ενα εικονικό παράδειγμα ...θα πρέπει να περιμένετε λιγάκι να το ετοιμάσω!!!
    φιλάκια
    Φιλικά!!

  8. #108
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!Πάλι καλά που ήταν εικονικό το παράδειγμα!

    Οοοοοοοοοοοοοοολα αυτά τα συμπέρανες από αυτά τα απλά χαρτάκια???????!!!!!!!:amazed: :amazed: :amazed:

    Μετά από αυτό......περιμένω με αγωνία τις υπόλοιπες οδηγίες!!!

    Ευχαριστώ....

  9. #109
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι γειά σου.....
    Λοιπόν σου έχω μία ερώτηση.....
    Στο πρώτο στάδιο καθώς έριχνα τα χαρτια, δημιουργήθηκε η εξής 4τράδα

    ντάμα μπαστούνι (εγώ δηλαδή) - 5 καρό - Α μπαστούνι - Α καρδιά
    (η ντάμα όμως είχε γυρισμένη την πλάτη της στα χαρτιά αυτα)

    Στο δευτερο σταδιο οταν έκανα το σταυρό και έβαλα 3 χαρτια πάνω από το χαρτί το οποιό κοιτούσε η ντάμα μπαστούνι, δες τι μου βγήκε

    3 καρδιά - 8 καρδιά - Α μπαστούνι - Α καρδιά

    Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν αυτο είναι χωρισμός..... Έτσι δεν είναι....???
    Τι γίνεται στη περίπτωση όμως που η δική μου καρδιά είναι Α μπαστούνι (μελαχρινή) και η καρδια του συντρόφου μου είναι Α καρδιά (καστανόξανθος). Μήπως αυτο σημαίνει πως η καρδιές μας είναι μαζί, γιατί είναι δίπλα, δίπλα?:unsure:

    Βοήθησε με σε παρακαλώ να ερμηνέψω αυτές τις δύο 4τράδες........

    Please, εκπέμπω SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Α, και επισης κάτι αλλο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...) η σχέση μας είναι από απόσταση (Θεσ/νίκη - Αθήνα). Μήπως ο χωρισμος που ωγήκε κατά ένα τρόπο σημαίνει την απόσταση?????

    Ανυπομωνώ για την απάντηση σου......
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  10. #110
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ...και για να γίνω λίγο πιο σαφής μαράκι, στο πρώτο στάδιο, η τετράδα πάνω από αυτήν που σου έγραψα πριν, ήταν

    5 μπαστούνι - 6 μπαστούνι - 9 καρδιά - 8 καρδιά

    και η τετράδα κάτω από αυτη που που σου έγαψα στο προηγούμενό μου μύνημα ήταν

    J μπαστούνι (γυρισμένος πλάτη στα χαρτιά) - 6 καρδιά - 9 τρυφίλλι - 2 μπαστούνι

    Βοήθησε με να καταλάβω τι ακριβώς σημαίνουν όλ'αυτα τα χαρτια....
    Πιο πολυ με παραξένεψε το γεγονος ότι το Α μπαστούνι με το Α καρδιά βγήκαν δίπλα δίπλα και στα δυο στάδια......

    Χρειάζομαι την εμπειρία σου γιατί εγώ από μόνη μου δεν βγάζω εύκολα άκρη......

    Φιλάκια και περιμένω την απάντηση σου!!!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

 

 
Page 11 of 47 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads