s
Συμβατότητα ζωδίων - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 15 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 91 to 100 of 149
  1. #91
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Ελευθερία
    Location
    Πέραμα Αττική
    Posts
    83

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Καλημέρα σας..άκουσα σήμερα από μια αστρολόγο για τους ωροσκόπους..εγώ και ο συντροφός μου έχουμε ωροσκόπο Παρθένο ..είπε λοιπόν πως ψαχνουμε να βρούμε ταίρι να καλμάρει τα νεύρα μας και ότι πάντα έχουμε ένα αίσθημα ανικανοποίητου όσο αφορά τις σχέσεις!!αχ! αν συμφωνείται κι εσεις !!χαθήκαμε! Ασε που βρήκα στο ωροσκόποιο του συντρόφου μου Δυσαρμονικές όψεις Ηλιου-Κρόνου, Αφροδίτη - Κρόνου, Αρη - Κρόνου και Δία - Ποσειδώνα..Τον αγαπάω και νοιάζομαι πραγματικά..με στεναχωρεί όμως η συμπεριφορά του.. όπως περιγράφονται αυτές οι όψεις έτσι συμπεριφέρεται..έλεγα ότι φταίει "το τέλος" της ζωής του μπαμπά του που πλησιάζει αλλά ίσως έτσι ήταν αυτός ο άνθρωπος πάντα..απλά ελπιζα ότι θα αλλάξει όταν τελειώσουν τα "δύσκολα"..Δε θέλω να ρωτήσω κάτι..ίσως μια φιλική κουβέντα..μια συμβουλή..περνάω λίγο δύσκολα...του φέρομαι τόσο καλά σε σημείο που μου λένε πως δεν του αξίζει..μα τον αγαπώ..Ευχαριστώ..

  2. #92
    Join Date
    Dec 2009
    Όνομα:
    Λινα.
    Posts
    78

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Καλησπερα Lathara
    Ελπιζω να βρηκες λυση στο προβλημα σου,και να εχουν ξεδιαλυνει τα πραγματα με ολο αυτο που περνας.
    Πιστευω πως η συζητηση μπορει ευκολα να σωσει μια σχεση (οχι μονο ερωτικη).Καθησες να του πεις οτι σε στεναχωρει αυτη του η συμπεριφορα?Τα καταλαβε αυτα που του ειπες?Εχει διαθεση να προσπαθησει για αυτην την σχεση?.....Και αν δεν εβγαλες ακρη απ ολα αυτα τοτε φανταζομαι πως δεν αξιζει να σπαταλας τον χρονο σου με εναν ανθρωπο που δεν κατανοει τις αναγκες σου.Το ξερω πως δεν ειναι ευκολο (γιατι τον αγαπας),αλλα μαζεψε την εσωτερικη σου δυναμη και προχωρα...ξερω δεν ειναι ευκολο,αλλα τουλαχιστον προσπαθησε το.
    Απο αστρολογικης αποψεος συμφωνα με τις οψεις που δινεις για τον χαρακτηρα του (φυσικα πρεπει να εξεταστει ολος ο γεννεθλειος χαρτης του) πιστευω πως του δινουν μια σκληροτητα στον χαρακτηρα του, κλεισιμο στον εαυτο του, που ισως να προερχοντε απο "πληγες" που τον εχουν στιγματισει.
    Ελπιζω μεχρι σημερα να ειχες ενα ικανοπιοιτικο αποτελεσμα, και να εχουνε διορθωθει ολα.


    Φιλικα:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

  3. #93

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by LAHTARA View Post
    Καλημέρα σας..άκουσα σήμερα από μια αστρολόγο για τους ωροσκόπους..εγώ και ο συντροφός μου έχουμε ωροσκόπο Παρθένο ..είπε λοιπόν πως ψαχνουμε να βρούμε ταίρι να καλμάρει τα νεύρα μας και ότι πάντα έχουμε ένα αίσθημα ανικανοποίητου όσο αφορά τις σχέσεις!!αχ! αν συμφωνείται κι εσεις !!χαθήκαμε! Ασε που βρήκα στο ωροσκόποιο του συντρόφου μου Δυσαρμονικές όψεις Ηλιου-Κρόνου, Αφροδίτη - Κρόνου, Αρη - Κρόνου και Δία - Ποσειδώνα..Τον αγαπάω και νοιάζομαι πραγματικά..με στεναχωρεί όμως η συμπεριφορά του.. όπως περιγράφονται αυτές οι όψεις έτσι συμπεριφέρεται..έλεγα ότι φταίει "το τέλος" της ζωής του μπαμπά του που πλησιάζει αλλά ίσως έτσι ήταν αυτός ο άνθρωπος πάντα..απλά ελπιζα ότι θα αλλάξει όταν τελειώσουν τα "δύσκολα"..Δε θέλω να ρωτήσω κάτι..ίσως μια φιλική κουβέντα..μια συμβουλή..περνάω λίγο δύσκολα...του φέρομαι τόσο καλά σε σημείο που μου λένε πως δεν του αξίζει..μα τον αγαπώ..Ευχαριστώ..
    Είναι πολύ πιθανό με τις όψεις αυτές, ιδιαίτερα αν δεν έχει τονισμένο το στοιχείο του νερού στον χάρτη του, ο άντρας αυτός, από άμυνα, να έχει αποκοπεί από τα συναισθήματά του. Έτσι δεν έχει νόημα να απευθύνεσαι στα συναισθήματά του για να σε κατανοήσει γιατί δεν τα αναγνωρίζει και βλέπει με επιφυλακτικότητα τα δικά σου συναισθήματα.

    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι, όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται, να τονώσεις πολύ τον Ήλιο και τον ¶ρη του. Να τον κάνεις να νιώσει ότι τον θεωρείς σημαντικό, ότι τον σέβεται και τον αναγνωρίζεις ως άτομο. Να του δείξεις τον θαυμασμό σου όταν κάνει πράγματα που είναι σημαντικά γι' αυτόν. Και όταν εκδηλώνει σκληρότητα απέναντί σου να του δώσεις να καταλάβει (όχι με συναισθηματικό τρόπο αλλά με αποφασιστικότητα) ότι δεν ανέχεσαι αυτή την συμπεριφορά απέναντί σου κι ότι το εννοείς αυτό. Το καλοπροαίρετο χιούμορ επίσης εκτονώνει την διάθεση για σκληρότητα, αν είναι εντελώς απαλλαγμένο από την ειρωνεία.

  4. #94
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    να πω και εγω τα δδικα μου?:embarrest:embarrest λοιπον , εγω=ταυρος με υδροχοο σεληνη λεωντα ερμη στον ταυρο αφροδιτη κ διας στον κριο αρης δυδιμος β. δεσμος κριος !! τωρα για το 1ο ατομο ιχθυς την πρωτη μερα του ζωδιου με επιρεασμο υδροχοου ςροσκοπο δεν μπορω να μαθω σεληνη στον λεωντα εερμης στον υδροχοο αφροδιτη ιχθυς αρης καρκινος διας δυδιμος β.δεσμος ζυγος λιλιθ καρκινος οπως εγω !! παΜΕ ΣΤο 2ο ατομο ιχιχχιι ! τοξοτης με σκορπιο σεληνη παρθενος ερμης τοξοτης αφροδιτη σκορπιος διας λεωντασ αρης τοξοτης β.δεσμος παρθενος κ λιλιθ λιονταρι! για πεστε μου τι γινετε με καθενα ατομο ! ταιριαζουμε ? κ αν ναι με ποιον περισσοτερο ? πλιιιιζζ! ευχαριστω σε οποιον κανει τον κοπο να μ απαντησει

    φιλικα

    ειρηνη
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

  5. #95
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Ελευθερία
    Location
    Πέραμα Αττική
    Posts
    83

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Ευχαριστω πολύ κ. Ναταλια10 και κ. Κοραλλία, δυστυχώς εχουμε χωρίσει και αυτό με ποναει πολύ..ναι έχετε δίκιο η σκληρότητα του χρειαζόταν αποφασιστικότητα..αλλα αυτο δεν το εβλεπα τοτε που επρεπε παρά τώρα που εχω λίγο ηρεμήσει και τα βλέπω πιο ρεαλιστικά και καθαρα τα πράγματα..Ναι καθησα να του μιλήσω και επεμεινα να εχω απαντήσεις...μου ειπε πως προβληματίζεται για το αν 8α πρεπει να προχωρήσει η σχεση μας η οχι..εν ολιγοις καταλαβα ότι του ειναι πιο ευκολο να μη με αγαπά από το να με αγαπά..(βλέπετε εχω 2 παιδακια απο προηγούμενο γαμο)..κατι για το οποιο πριν ξεκινησει η σχεση του ειχα θέσει ως πιθανό εμπόδιο..αλλά εκεινος τωρα ειδε ό,τι εβλεπα εγω τότε..Μη σας ζαλίζω..Το παλεύω...ο χρόνος επουλώνει τις πληγές..αλλά δεν τις εξαγνίζει...Σας ευχαριστλω και πάλι.

  6. #96

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Καλησπερα,
    Θα μπορουσατε παρακαλω να με βοηθησετε?
    Ειμαι διδυμος με ωροσκοπο τοξοτη, σεληνη στον λεων και αφροδιτη στους διδυμους.
    Ο φιλος μου ειναι ζυγος με ωροσκοπο ζυγο, σεληνη στην παρθενο και αφροδιτη στον ζυγο.
    Ταιριαζουμε σαν ατομα?

  7. #97
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by Drone Chick Pink View Post
    Καλησπερα,
    Θα μπορουσατε παρακαλω να με βοηθησετε?
    Ειμαι διδυμος με ωροσκοπο τοξοτη, σεληνη στον λεων και αφροδιτη στους διδυμους.
    Ο φιλος μου ειναι ζυγος με ωροσκοπο ζυγο, σεληνη στην παρθενο και αφροδιτη στον ζυγο.
    Ταιριαζουμε σαν ατομα?
    Αγαπητή φίλη εάν δεν έχουμε μια ολοκληρωμένη συναστρία δεν μπορούμε να μιλήσουμε για ταίριασμα η όχι. Ωστόσο τα στοιχεία τα δικά σου που δίνεις είναι αρκετά συμβατά με αυτά του συντρόφου σου με εξαίρεση την Σελήνη του που βρίσκεται μεταξύ φωτιάς και αέρα. Ας πούμε ότι πέραν της εγκεφαλικότητας που διαθέτει, για σύντροφο του προτιμά μια γυναίκα που θα είναι σε θέση να ικανοποιεί στο έπακρο τις πρακτικές του ανάγκες και συχρόνως θα είναι έξυπνη, διπλωματική, όμορφη και γοητευτική και θα προκαλεί τον θαυμασμό τόσο τον δικό του όσο και τον άλλων.

  8. #98
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    JACK
    Location
    KOS
    Posts
    60

    Re: Ώρα να συστηθούμε

    MISTER
    Καταρχήν είσαι τελείως ανορθόγραφος. Μπορείς να μάθεις για το ωροσκόπιο σου με το σύστημα που υπάρχει για την αστρολογική ανάλυση. Δεν διάβασες το κείμενο με την επισήμανση πρίν ρωτήσεις??

    Φιλικά scorpio

  9. #99

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    καλησπέρα κ από μενα σε όλους...
    θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :
    υπάρχει συναστρία μεταξύ ήλιου μου κ σελήνης του εν λόγω ατόμου
    επίσης στον 7ο οίκο του υπάρχει ανάδρομος κρόνος στον καρκίνο που είναι ο ήλιος μου. τι σημαίνει αυτό;
    τα ζώδια μας τελείως αντίθετα καρκίνος εγώ - τοξότης εκείνος
    στους χάρτες μας υπάρχουν απ'ολα αλλά θα έλεγα κ πολλά χιαστί
    κ θα ήθελα να κάνω κ μία άλλη ερώτηση...
    ο δίας μου είναι στον καρκίνο στον 10ο οίκο κ στον 4ο οίκο μου έχω τοξότη,ο ποσειδώνας μου είναι στον τοξότη στον 3ο οίκο
    μπορεί κπ να μου εξηγήσει κπ πράγματα;κ βασικά μέσα από όλα αυτά τι να προσέξω περισσότερο στους χάρτες μας γιατλι μέχρι εδώ πολλά κολλάνε μεταξύ τους...
    αυτό που θα ήθελα να καταφέρω είναι 1ευτυχισμένο κ δημιουργικό σπίτι με καλές σχέσεις μεταξύ ζευγαριού
    δικός μου 7ος πλανήτης ποσειδώνας!!
    ευχαριστώ εκ των

  10. #100

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by eleni123 View Post
    καλησπέρα κ από μενα σε όλους...
    θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :
    υπάρχει συναστρία μεταξύ ήλιου μου κ σελήνης του εν λόγω ατόμου
    επίσης στον 7ο οίκο του υπάρχει ανάδρομος κρόνος στον καρκίνο που είναι ο ήλιος μου. τι σημαίνει αυτό;
    τα ζώδια μας τελείως αντίθετα καρκίνος εγώ - τοξότης εκείνος
    στους χάρτες μας υπάρχουν απ'ολα αλλά θα έλεγα κ πολλά χιαστί
    κ θα ήθελα να κάνω κ μία άλλη ερώτηση...
    ο δίας μου είναι στον καρκίνο στον 10ο οίκο κ στον 4ο οίκο μου έχω τοξότη,ο ποσειδώνας μου είναι στον τοξότη στον 3ο οίκο
    μπορεί κπ να μου εξηγήσει κπ πράγματα;κ βασικά μέσα από όλα αυτά τι να προσέξω περισσότερο στους χάρτες μας γιατλι μέχρι εδώ πολλά κολλάνε μεταξύ τους...
    αυτό που θα ήθελα να καταφέρω είναι 1ευτυχισμένο κ δημιουργικό σπίτι με καλές σχέσεις μεταξύ ζευγαριού
    δικός μου 7ος πλανήτης ποσειδώνας!!
    ευχαριστώ εκ των
    http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%...%DF%E5%F2.html

    http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%...%F3%E7%F2.html :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 10 of 15 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads