s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 47 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... LastLast
Results 91 to 100 of 468
  1. #91
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα Μαράκι....

    Όσο για την ερμηνεία....

    Τα χαρτιά που δεν αφορούν ούτε εμένα, ούτε το άλλο πρόσωπο που μ'ενδιαφέρει.....πχ αν εγώ είμαι κούπα κι ο άλλος σπαθί.....τα καρά κ τα μπαστούνια (εκτός του Α και του Κ), πώς ερμηνεύονται όταν είναι δίπλα ή καπου γύρω από τα χαρτιά που μ'ενδιαφέρουν?

    Επίσης, οι βαλέδες που δεν αφορούν εμένα κ τον άλλον....τι σημασία έχουν?Ειδικά αν βγούνε δίπλα μου.....

    Ευχαριστώ!!

  2. #92

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Mαράκι που πατάμε για να εμφανιστεί το συνημένο;Εγώ πάτησα τα πάντα αλλά δεν άνοιξε τίποτα.Ελπίζω να μην το διαβάσει ο Dell Piero και να πεί οτι πρέπει να οτι πρέπει να φωνάξω " άνοιξε σουσάμι" χα χα
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  3. #93

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι άνοιξα το δεύτερο αλλά το πρώτο δεν ανοίγει με τίποτα.Μήπως ειναι εύκολο να μου το στείλεις σε προσωπικό μήνυμα;
    Ευχαριστώ
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  4. #94
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    28

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλημερα maraki
    ειπες να σε βοηθαμε...
    αν πεσουν 2 ασσοι μαζι?

  5. #95
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλημέρα Μαράκι,έχω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις.
    Π.χ. αν πέσει ο δρόμος ο δικός μου μαζί με τον δρόμο του
    προσώπου που με ενδιαφέρει και αμέσως μετά ο άσος κολυπα όρθιος και ο
    άσος σπαθί πάλι όρθιος τι μπορεί να σημαίνει?ότι συναντιέμαι και είμαι μελλοντικά μαζί του και μπορεί και σχέση ή γάμος από τημ στιγμή που δεν είμαι μαζί με το άτομο αυτό?
    Το 6αρι γενικά είναι αυτό που είμαι έτοιμος να κάνω αν είναι όμως δίπλα σε φιγούρα ή σε 2άρι?
    Επίσης το 7άρι το φτασμένο μας δίπλα σε πρόσωπο ή 2άρι ή οκτάρι?
    Ελπίζω να μην σε ζάλισα!!!!!!!!!

  6. #96

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλημερα Μαρακι

    Εχω και εγω καποιες αποριες στην ερμηνεια...

    Ας βαλουμε παραδειγματα

    Εγω = μπαστουνι
    Αυτος που με ενδιαφερει= σπαθι

    2 μπαστουνι, 10 μπαστουνι, 10 κουπα, νταμα μπαστουνι
    Τα δυο δεκαρια μαζι εχουν αλλη σημασια? Και χαρα και λυπη πανω στο κρεβατι μου?

    5 μπαστουνι, 9 σπαθι, 2 κουπα, 5 καρο
    αναμεσα στα δυο 5, εχουμε αλλα δυο χαρτια. Αυτο αναιρει τη σημασια των δυο 5?

    2 μπαστουνι, 3 σπαθι, 2 σπαθι, 4 μπαστουνι
    Αυτο τι σημαινει? Το κρεβατι μου στο δρομο και το κρεβατι του αλλου και στο σπιτι μου? Δηλαδη, θα βρεθουμε και θα κανουμε κρεβατι?


    7 μπαστουνι, 5 καρο, 5 μπαστουνι, νταμα μπαστουνι
    Στο φτασμενο μου - πολυ γρηγορα, γνωριζω καποιον καρο που θα τον θελω και θα με θελει?


    Νταμα μπαστουνι, Βαλες σπαθι (που κοιταει απο την αλλη πλευρα-δεξια), 3 μπαστουνι, 4 μπαστουνι?
    Τι σημαινει? Οτι ο Βαλες σπαθι με εχει ξεπερασει(αφου δεν με κοιταει), αλλα σκεφτεται το δρομο μου και το σπιτι μου? Δεν βγαζει νοημα...

    Ακομα ποιος συνδυασμος δειχνει γαμο?

    Μαρακι σε ζαλισα αλλα αν δεν με διορθωνεις δεν θα ξερω αν παω σωστα... Θελω τις ερμηνειες σου στα παραπανω για να δω πως σκεφτεσαι για την ερμηνεια...

    Σε ευχαριστω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

    Φιλια
    :wondering

  7. #97
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by aigokeraki!
    Καλησπέρα Μαράκι....

    Όσο για την ερμηνεία....

    Τα χαρτιά που δεν αφορούν ούτε εμένα, ούτε το άλλο πρόσωπο που μ'ενδιαφέρει.....πχ αν εγώ είμαι κούπα κι ο άλλος σπαθί.....τα καρά κ τα μπαστούνια (εκτός του Α και του Κ), πώς ερμηνεύονται όταν είναι δίπλα ή καπου γύρω από τα χαρτιά που μ'ενδιαφέρουν?

    Επίσης, οι βαλέδες που δεν αφορούν εμένα κ τον άλλον....τι σημασία έχουν?Ειδικά αν βγούνε δίπλα μου.....

    Ευχαριστώ!!
    καλημέρα, όλα τα χαρτιά έχουν σημασία ανάλογα με το που πέφτουν γιατί εσύ μπορεί πράγματι να έχεις εναν μπαστούνι και να εμφανίζετε συνέχεια ενας ρηγας καρό,αν τα φύλλα δηλώνουν ερωτικό ύφος τότε υπάρχει κάποιος ο οποίος ενδιαφέρεται για σένα , αλλιώς μπορεί να συμβολίζει τον αδερφό σου, κάποιον φίλο σου...ειναι δύσκολα τα χαρτιά αυτα και ιδίως η εξήγησή τους απο το ιντερνετ αλλά θα προσπαθήσουμε μαζί να σας εξηγήσω όσα περισσότερα μπορώ...

  8. #98
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Attachment 52
    Quote Originally Posted by SONIA64
    Μαράκι άνοιξα το δεύτερο αλλά το πρώτο δεν ανοίγει με τίποτα.Μήπως ειναι εύκολο να μου το στείλεις σε προσωπικό μήνυμα;
    Ευχαριστώ
    ξαναστέλνω το παράδειγμα του 1ου σταδίου ελπίζω να ανοίξει τώρα!!!
    φιλάκια

  9. #99
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ilav
    καλημερα maraki
    ειπες να σε βοηθαμε...
    αν πεσουν 2 ασσοι μαζι?
    καλησπέρα, αναλόγως ποιοί άσσοι ειναι ...
    αν πέσει Α κούπα με Α μπαστούνι μπορεί να συμβολίζει μέχρι και χωρισμό σταμάτημα σχέσης , αν δεν υπάρχει σχέση συμβολίζει μια "κατάρα" κακοτυχία στα θέματα της αγάπης ...
    αν πέσει Α κούπα με Α σπαθί σημαίνει οτι η σχέση, η αγάπη που έχουμε ειναι πολυ πετυχημένη και θα μπορούσαμε να πούμε οτι έχουμε μια ιδανική σχέση
    αν πέσει Α κούπα με Α καρό τότε έχουμε πιθανότητα καινούριας σχέσης
    αν πέσει Α καρό με Α μπαστούνι τότε έχουμε να κάνουμε με μια πολυ άσχημη είδηση την οποία θα πάρουμε
    αν όμως προσέξτε πέσει ο Ακαρό μαζί με τον Ασπαθί τότε έχουμε μια πολυ ωραία πρόταση γάμου!!!
    αν πέσει Α σπαθί με τον Α μπαστούνι τότε μια επιτυχία θα καταρρεύσει και φυσικά αυτο ειναι επικύνδυνο και για διάλυση στεφανιού...

    φυσικά πρέπει να σας πω οτι η εξήγηση των χαρτιών και το να καταλήξετε στην τελική ερμηνεία δεν γίνετε με μεμονωμένη ερμηνεία των καρτών και των συνδυασμών πρέπει να έχουμε μια συνολική εικόνα των χαρτιών δεν έπεται λοιπόν οτι αν δω αυτά τα παραπάνω ειναι αυτο που σας είπα γιατί πάντα εξαρτάται απο τα γύρω χαρτιά π.χ. αν΄εγω ειμαι μια ντάμα σπαθί και πέσει στο στρώσιμο ...ντάμα κουπα +Α σπαθί +Αμπαστούνι τότε πολύ πιθανό να έχουμε να κάνουμε με ενα άτομο το οποίο ειναι παντρεμένο χωρισμένο ...δεν ειναι δικός μας λοιπόν ο συνδυασμός ...
    γενικά θα σας εξηγήσω αργοτερα πότε τα χαρτιά ειναι δικά μας (εκτός απο αυτά που εκ των πραγμάτων ειναι δικά μας 2,3,4,5,6,7,8,Q,J) και πότε άλλων προσώπων αν και πρέπει να το έχετε καταλάβει , όταν πολυ κοντά στα χαρτιά βρίσκονται άλλες φιγούρες εκτός της δικιάς μας ή του συντρόφου μας τότε δεν έχουν να κάνουν με μας αλλά με τους άλλους ...που φυσικά για να πέφτουν στα χαρτιά μας παίζουν και κάποιο ρόλο στη ζωή μας (τα άτομα εννοώ)

  10. #100
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Pisces girl
    Καλημερα Μαρακι

    Εχω και εγω καποιες αποριες στην ερμηνεια...

    Ας βαλουμε παραδειγματα

    Εγω = μπαστουνι
    Αυτος που με ενδιαφερει= σπαθι

    2 μπαστουνι, 10 μπαστουνι, 10 κουπα, νταμα μπαστουνι
    Τα δυο δεκαρια μαζι εχουν αλλη σημασια? Και χαρα και λυπη πανω στο κρεβατι μου?

    5 μπαστουνι, 9 σπαθι, 2 κουπα, 5 καρο
    αναμεσα στα δυο 5, εχουμε αλλα δυο χαρτια. Αυτο αναιρει τη σημασια των δυο 5?

    2 μπαστουνι, 3 σπαθι, 2 σπαθι, 4 μπαστουνι
    Αυτο τι σημαινει? Το κρεβατι μου στο δρομο και το κρεβατι του αλλου και στο σπιτι μου? Δηλαδη, θα βρεθουμε και θα κανουμε κρεβατι?


    7 μπαστουνι, 5 καρο, 5 μπαστουνι, νταμα μπαστουνι
    Στο φτασμενο μου - πολυ γρηγορα, γνωριζω καποιον καρο που θα τον θελω και θα με θελει?


    Νταμα μπαστουνι, Βαλες σπαθι (που κοιταει απο την αλλη πλευρα-δεξια), 3 μπαστουνι, 4 μπαστουνι?
    Τι σημαινει? Οτι ο Βαλες σπαθι με εχει ξεπερασει(αφου δεν με κοιταει), αλλα σκεφτεται το δρομο μου και το σπιτι μου? Δεν βγαζει νοημα...

    Ακομα ποιος συνδυασμος δειχνει γαμο?

    Μαρακι σε ζαλισα αλλα αν δεν με διορθωνεις δεν θα ξερω αν παω σωστα... Θελω τις ερμηνειες σου στα παραπανω για να δω πως σκεφτεσαι για την ερμηνεια...

    Σε ευχαριστω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

    Φιλια
    :wondering
    καλησπέρα, δεν θα σου εξηγήσω όλα αυτα τα παραδείγματα που μου έβαλες αλλά θα σου πώς για το :
    Νταμα μπαστουνι, Βαλες σπαθι (που κοιταει απο την αλλη πλευρα-δεξια), 3 μπαστουνι, 4 μπαστουνι?
    Τι σημαινει? Οτι ο Βαλες σπαθι με εχει ξεπερασει(αφου δεν με κοιταει), αλλα σκεφτεται το δρομο μου και το σπιτι μου? Δεν βγαζει νοημα...


    βγαίνει και παραβγαίνει νόημα ...εσύ πιστεύεις οτι αυτός ο άνθρωπος ούτε καν σε σκέφτεται και οτι σε έχει ξεπεράσει ενώ αυτός στην πραγματικότητα και το σπίτι σου κοιτάει και σκέφτεται να μπορούσε να έρθει στο δρόμο σου και για να τολμήσω να σου πω σκέφτεται να έρθει έξω απο το σπίτι σου...

 

 
Page 10 of 47 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads