s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 18 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 91 to 100 of 171
  1. #91

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by brainstorm View Post
    ... Οπως στρωσεις ετσι κοιμασαι.
    Υπάρχει και το "Ό,τι κοροϊδεύεις το λούζεσαι" !!!!!! :embarrest


    Quote Originally Posted by Rinoula View Post
    Καλησπέρα,

    Αν και έχω απαντήσει σχετικα για την διαφορά της ηλικίας, μου έτυχε πρόσφατα περίπτωση με διαφορά ηλικίας.
    Εγώ είμαι 33 αυτός 26 βέβαια δεν είναι τεράστια διαφορά, αλλά είναι μια διαφορά.
    Εμένα με έχουν πιάσει οι ανησυχίες μου (πότε θα γίνω μάνα), εκείνος έχει τις δικιές του και ποιο είναι το αποτέλεσμα?
    Από τέτοιου είδους σχέσεις τι μπορείς να εισπράξεις?
    Βρίσκεσε σε ένα αδιέξοδο, εγώ πάντως έτσι νιώθω.:worried:
    Αν δεν ήσουν προκατελλειμένη θα άφηνες τα πράγματα να ρέουν χωρίς άγχη και ερωτήσεις του τύπου αυτού. Διαφορετικά αν ξεκίνησες αυτή τη σχέση έχοντας στο μυαλό σου ότι θες να γίνεις μάνα και ίσως αυτή η διαφορά ηλικίας να βρίσκει και τους δυο σε διαφορετικές φάσεις ζωής, τότε δεν θα έπρεπε να την κάνεις. Δυστυχώς είναι η πραγματικότητα...... :embarrest Είναι σα να έχεις προδικάσει το μέλλον.

  2. #92
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Rinoula View Post
    Καλησπέρα,

    Αν και έχω απαντήσει σχετικα για την διαφορά της ηλικίας, μου έτυχε πρόσφατα περίπτωση με διαφορά ηλικίας.
    Εγώ είμαι 33 αυτός 26 βέβαια δεν είναι τεράστια διαφορά, αλλά είναι μια διαφορά.
    Εμένα με έχουν πιάσει οι ανησυχίες μου (πότε θα γίνω μάνα), εκείνος έχει τις δικιές του και ποιο είναι το αποτέλεσμα?
    Από τέτοιου είδους σχέσεις τι μπορείς να εισπράξεις?
    Βρίσκεσε σε ένα αδιέξοδο, εγώ πάντως έτσι νιώθω.:worried:
    Έχεις δίκιο Rinoula για το αδιέξοδο, αν εσύ το βλέπεις τόσο διαφορετικά από κείνον, και δεν είναι μόνο η ηλικία που παίζει ρόλο εδώ. Αν απλώς θέλεις να περάσεις καλά για ένα διάστημα-χωρίς εκμετάλευση κανενός-τότε μην κάνεις σκέψεις για μακρυνό μέλλον, γιατί ίσως να σκιάζεις το ευχάριστο παρόν. Αν πάλι η ανάγκη σου για κάτι πολύ σταθερό και επίσημο είναι τόσο μεγάλη, ώστε να μην μπορείς να καλυφθείς με την παρούσα σχέση σου, τότε σκέψου μήπως πρέπει να στραφείς αλλού, όσο είναι νωρίς.
    Προσπαθώ να βγω απ' το ψυχολογικό μου αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από που μπήκα.

  3. #93
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Το αδιέξοδο που νιώθεις ότι βρίσκεσαι δεν οφείλεται απαραίτητα στην διαφορά ηλικίας σας.Κάλλιστα και κάποιος άντρας 35-40 χρόνων μπορεί να ενδιαφέρεται πρωτίστως για την επαγγελματική του ανέλιξη.Όπως και μια γυναίκα στα 35 μπορεί να συνεχίζει να προτάσσει την καριέρα αντί της οικογένειας. Μην γινόμαστε μανιχαϊστές! Είναι πολλά τα αίτια για ένα αδιέξοδο(αν και μάλλον απλά σε ανησυχία βρίσκεσαι) και συνήθως είναι βαθύτερα.Όντως είναι σημαντικό θέμα ένα ζευγάρι να έχει κοινούς στόχους, αλλά αυτό δεν συμβαδίζει απαραίτητα με την ανυπαρξία ηλικιακής διαφοράς.:bigsmile:
    Συμφωνω απολυτα με τα παραπανω.
    Θα προσθεσω τα εξης:
    Για καποιο περιεργο λογο, οι γυναικες που εχουν σχεση ή θα μπορουσαν να εχουν σχεση με μικροτερους τους, πολλες φορες αντιδρουν με περιεργο τροπο. Λες και καθε σχεση που ειναι διατεθειμενες να κανουν, πρεπει να ειναι και η τελευταια, με τα ρυζια, τα κουφετα και τον ανθοσπαρτον βιο!
    Αρα οι μικροτεροι αποκλειονται, μια και ακομη θεωρειται "αχωνευτο" συμβαν, το παντρεμενο ζευγαρι με γυναικα μεγαλυτερη του ανδρα.
    Νομιζω επισης, πως σε τετοιες σχεσεις, οι ανασφαλειες πανε συννεφο, μαζι με την ζηλια και τον φοβο. Εκτος κι αν καποια θεωρει οτι η σχεση με μικροτερο, της δινει το πανω χερι, τον ελεγχο των πραγματων! :nuts:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  4. #94

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Προς το παρόν δεν έχουμε προχωρησει σε σχέση.
    Πρόταση από αυτόν έχει γίνει, εγώ είμαι αυτή που έχει αμφιβολίες.
    Ισως εγώ το κάνω δύσκολο από ότι είναι.
    Δεν ξέρεις ποιό είναι το σωστό και ποιο το λάθος.
    Τελικά πρέπει να ακολουθείς το ρευμα και οχι να πηγαίνεις αντίθετα.
    "Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε"

  5. #95
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Rinoula View Post
    Προς το παρόν δεν έχουμε προχωρησει σε σχέση.
    Πρόταση από αυτόν έχει γίνει, εγώ είμαι αυτή που έχει αμφιβολίες.
    Ισως εγώ το κάνω δύσκολο από ότι είναι.
    Δεν ξέρεις ποιό είναι το σωστό και ποιο το λάθος.
    Τελικά πρέπει να ακολουθείς το ρευμα και οχι να πηγαίνεις αντίθετα.
    Εγώ πάντως λέω ότι αυτό που πρέπει να ακολουθείς είναι η καρδιά σου.
    Πολλές φορές υπεραναλύουμε πράγματα, συναισθήματα, καταστάσεις (γυναίκες γαρ) και χάνουμε την ουσία. Σημασία έχει να νιώθεις ότι αξίζει κάτι να το ζήσεις.

  6. #96
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    ΖΗΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ κοπελιά! Εμπειρίες παίρνεις, λάθη θα κάνεις, σωστά θα κάνεις.... το συμπέρασμα είναι ότι κάτι θα μάθεις από αυτό! Γιατί μέσα από τις καλές αλλά και τις "κακές" εμπειρίες εισπράττουμε κάτι!

  7. #97
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Εγώ πάντα έλεγα πως θεωρώ ωφελιμότερο να έχω τύψεις επειδή έκανα κάτι, παρά να αναρωτιέμαι πώς θα ήταν αν είχα κάνει αυτό που ήθελα.¶λλωστε από τα λάθη μας μαθαίνουμε και βελτιωνόμαστε.Σκοπός μας αυτό δεν είναι?Να γίνουμε καλύτεροι από ό,τι είμαστε τώρα.Δεν περνάς το ποτάμι αν δεν βραχείς(κινέζικη παροιμία και ναι είχαν και τότε γέφυρες:toung: ).

  8. #98

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ο έρως χρόνια δεν κοιτά, όπως και πολλά άλλα πράγματα δυστυχώς.
    Κατα τη γνώμη μου, τα πάντα είναι θεμητά, αλλά με μία προϋπόθεση. Να έχουμε γερό στομάχι για να αντέξουμε. Συνήθως οι μεγάλες διαφορές ηλικίας, έχουν και μεγάλα χάσματα. Εδώ μετα δυσκολίας μπορούμε να επικοινωνήσουμε με ανθρώπους που είναι παρόμοιας ηλικίας με εμάς. Φανταστείτε λοιπόν να προσπαθήσεις να έχεις επαφή με άτομα που έχουν κάποια σεβαστή διαφορά ηλικίας. Χρειάζεται πολύ ωριμότητα και απο τις δύο πλευρές.
    Βέβαια μιλάμε για έρωτα. Κι ο έρωτας είναι σαν το αεράκι ή σαν τον άνεμο. Εισβάλλει απο παντού απροειδοποίητα χωρίς να ζητήσει την άδειά μας. Κι εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να δροσιστούμε ή ... να ξεπαγιάσουμε...

  9. #99
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Εγω παντως με καποιον στην ηλικια του πατερα μου δε θα τα εφτιαχνα σιγουρα τουλαχιστον οχι στην ηλικια που ειμαι τωρα(για να μην φανω και πολυ απολυτη και με παρετε και μενα με τις ντοματες) και σιγουρα ποτε με καποιον στην ηλικια του παππου μου( εδω ειμαι απολυτη)
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  10. #100

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Καλή η προσπάθεια αλλά στο πόδι ρε παιδί μου. Λίγη επιμέλεια χρειαζόταν στο κείμενο............

 

 
Page 10 of 18 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads