s
Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 26 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... LastLast
Results 91 to 100 of 253
  1. #91
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Με κινδυνο να τα ακουσω ως δηθεν επιφανειακη να πω απλα πως πιστευω οτι καποιο ρολο παιζει και η εμφανιση περαν ολων οσων υποθηκαν μεχρι τωρα....Αν αυτος/η που σε συνοδευει μοιαζει με το μπαμπα/μαμα σου ή ακομα χειροτερα το παππου/γιαγια σου...2 πραγματα ερχονται στους περισσοτερους ανθρωπους στο μυαλο...ή οτι το ατομο εχει καποια θεματα με τους γονεις του...οπως αναφερθηκε παραπανω...ή οτι θελει να γεμισει τη τσεπη του λεφτα...μπορει να υπαρχει και η εξαιρεση αλλα η εξαιρεση ειναι εξαιρεση ...Αν υπαρχει μεν καποια σημαντικη διαφορα ηλικιας αλλα δεν φαινεται εκει μπορει και να διαφοροποιουνται καπως τα πραγματα...


    και να αναφερω κατι που χα δει τις προαλλες.... Ειχα βγει εξω και ειχα δει μια γυναικα εμφανισιακα φαινοταν γυρω στα 35 και μπορει και λιγο παραπανω, πολυ ομορφη γυναικα βεβαια κ περιποιημενη αλλα φαινοταν οτι ηταν καπου εκει ηλικιακα, και την συνοδευε ενας που ηλικιακα δε φαινοταν με τιποτα πανω απο 18, στην ηλικια του μικρου μου αδερφου........Το φιλινγκ ηταν σαν μια γυναικα να εβγαζε τον μικρο της ανηψιο βολτα και να τον φιλαγε στο στομα....
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  2. #92
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Το φιλινγκ ηταν σαν μια γυναικα να εβγαζε τον μικρο της ανηψιο βολτα και να τον φιλαγε στο στομα....
    Ή ο ανηψιός που έβγαλε στο δρόμο ένα χταπόδι που του κόλησε στα χείλη;


    Για επιφανειακά μη γράφεις καλύτερα με τέτοιο ωροσκόπο που κουβαλάς
    :toung:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  3. #93
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Dell Piero View Post
    Ή ο ανηψιός που έβγαλε στο δρόμο ένα χταπόδι που του κόλησε στα χείλη;


    Για επιφανειακά μη γράφεις καλύτερα με τέτοιο ωροσκόπο που κουβαλάς
    :toung:
    xa xa xa xa!!!:nuts::nuts::nuts:

    Ο ηλιος μου δε μετραει καθολου πια???!!!:nuts::nuts::nuts:
    Ασε που ο ωροσκοπουλης μου εχει και μια σεληνουλα πανω του πισω στη πλατη του κολλημενη μη ξεχνιομαστε!!!:weird:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  4. #94
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by gargoyle View Post
    Ουσιαστικά δεν υπάρχει καμία βιολογική διαφορά, πέρα από τους καθαρά κοινωνικούς παράγοντες.
    Σόρυ που επανέρχομαι αλλά με αυτή τη βάση δεν μπορώ να συνεχίσω. Για την ακρίβεια θα έλεγα ότι σε πολλά μέρη του κόσμου επιδιώκεται ακριβώς το αντίθετο: Η κοινωνία να επιδιώκει να συγκαλύψει τις βιολογικές διαφορές των δύο φύλων.

    Οπότε επαναλαμβάνω πως όταν μιλώ για ωριμότητα μιλώ για κάτι εντελώς διαφορετικό από εκείνο που αναφέρεις//καταλαβαίνεις.

    μιλάω για την ικανότητα ενός ατόμου να ανταποκριθεί σε εξωτερικές καταστάσεις αντιμετωπίζοντάς τις με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη σφαιρικότητα, και όχι πολωμένα (μονοκόματα).


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #95
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    και να αναφερω κατι που χα δει τις προαλλες.... Ειχα βγει εξω και ειχα δει μια γυναικα εμφανισιακα φαινοταν γυρω στα 35 και μπορει και λιγο παραπανω, πολυ ομορφη γυναικα βεβαια κ περιποιημενη αλλα φαινοταν οτι ηταν καπου εκει ηλικιακα, και την συνοδευε ενας που ηλικιακα δε φαινοταν με τιποτα πανω απο 18, στην ηλικια του μικρου μου αδερφου........Το φιλινγκ ηταν σαν μια γυναικα να εβγαζε τον μικρο της ανηψιο βολτα και να τον φιλαγε στο στομα....
    Μαρία εκτός που μας ημιαποκάλυψες την ηλικία σου (είσαι πάνω απο 18 :toung αν έβλεπες το αντιθετο έναν γκριζομάλλη κύριο καλοβαλμένο κλπ. να φιλάει δημόσια στο στόμα μια 20-ρα, τι... φίλινγκ θα σου έβγαζε? Θέλω να πω ότι επειδή τέτοιες σχέσεις από μόνες τους προκαλούν, καλό είναι να υπάρχει ένα μέτρο στην δημόσια συμπεριφορά. Γιατί η πρόκληση τονώνει το «εγώ» μας, και η εντύπωση που θα αφήσουμε στους άλλους είναι ότι και ο νεαρότερος σύντροφος δίπλα μας εξυπηρετεί τον ίδιο ακριβώς λόγο..

    Ενώ δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχει για πολύ βαθύτερα αίτια.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  6. #96
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Eγω πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς δεν προσέχει εναν 40ρη που έχει σχέση με μια 20αρα αλλά προσέχουν την 40ρα με τον 20αρη.Στερεότυπα και προκαταλήψεις.

    Προσωπικά δεν ασχολούμαι καθόλου με την εμφάνιση ενός ζευγαριού, ή τις διαφορές ηλικίας, αλλά με το "φήλιγκ" που βγάζει ένα ζευγάρι. Υπάρχουν ζευγάρια που ξέρω με πολύ μεγάλες διαφορές ηλικίας που είναι να τα ζηλευει κανείς:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #97
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Μαρία εκτός που μας ημιαποκάλυψες την ηλικία σου (είσαι πάνω απο 18 :toung αν έβλεπες το αντιθετο έναν γκριζομάλλη κύριο καλοβαλμένο κλπ. να φιλάει δημόσια στο στόμα μια 20-ρα, τι... φίλινγκ θα σου έβγαζε? Θέλω να πω ότι επειδή τέτοιες σχέσεις από μόνες τους προκαλούν, καλό είναι να υπάρχει ένα μέτρο στην δημόσια συμπεριφορά. Γιατί η πρόκληση τονώνει το «εγώ» μας, και η εντύπωση που θα αφήσουμε στους άλλους είναι ότι και ο νεαρότερος σύντροφος δίπλα μας εξυπηρετεί τον ίδιο ακριβώς λόγο..

    Ενώ δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχει για πολύ βαθύτερα αίτια.
    Χα χα χα! Κ για να την αποκαλυψω τελειως(αν και τη γραφει στο προφιλ μου) ακομα μπορω να λεω οτι ειμαι 24 αλλα σε κανα μηνα θα αναγκαστω να λεω οτι ειμαι 25!!!
    Την ιδια εντυπωση μαλλον απλα τωρα δε μου ρχεται κανενα προσφατο παραδειγμα στο μυαλο.... δε εθεσα το θεμα του φυλου...το παραδειγμα ηταν πραγματικο....Αν και νομιζω οτι το φυλο παιζει κι αυτο ενα ρολακι οσον αφορα ομως τα γκριζα ορια (πως λεμε γκριζα γραμμη?) της ηλικιας που θεωρειται μεγαλη διαφορα ηλικιας.....

    Το φιλινγκ που λεμε roadrunner νομιζω οτι σχετιζεται αν μη τι αλλο και με την εμφανιση...τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω...
    Ο Tom Cruise ας πουμε(ετσι οπως φαινεται απο την τηλεοραση τουλαχιστον) που παντρευτηκε μια πολυ μικροτερη του νομιζω εχουν καμμια 20ρια χρονακια διαφορα...ε δε τους φαινεται και πολυ αυτη η διαφορα....και αλλη ειναι η εικονα που σου αφηνουν....

    Ενα παραδειγμα εθεσα δε ξερω αν ηταν ευστοχο απλα αυτο μου ρθε στο μυαλο τωρα για να δωσω καπως καλυτερη εικονα για το τι εννοω οταν λεω οτι η εμφανιση παιζει ενα ρολο δε ολο αυτο....
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  8. #98
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Χρυσα...
    Location
    Αλλου για Αλλου...
    Posts
    89

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Πλεον στις μερες μας και οπως εχουν κυριολεκτικα καταντησει οι σχεσεις,ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει στο δρομο σου καποιος που θα θελει αυτο που ζητας κ συ..για να ξεκινησει η σπανιοτατη πλεον σχεση...
    Η ηλικια θα μας δημιουργησει τα προβληματα?Αυτα συνεβαιναν κατι χρονακια πριν,και τωρα μπορει για ορισμενους να ειναι μεγαλο εμποδιο,αλλα ειναι τοοοοοοοσα μα τοσα πολλα,ολα τα υπολοιπα που η διαφορα ηλικιας ερχεται μαλλον στις τελευταιες θεσεις...και με "διαφορα":nuts:

    Υπαρχει ανθρωπος που εζησε τον μεγαλο ερωτα,την απολυτη αγαπη,και την αφησε να φυγει επειδη...ειχαν κατι χρονια,πανω - κατω διαφορα?
    Μπα δεν νομιζω....:wink2:

    Ωραιο θεματακι...
    <<We dance around in a ring and suppose, but the Secret sits in the middle and knows....>>Robert Frost.

  9. #99
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    20άρα γυναίκα - 40άρης άνδρας: θετικό στερεότυπο
    20άρης άνδρας - 40άρα γυναίκα: αρνητικό στερεότυπο.

    Ο,τι και να λέμε, μέσα από τις συζητήσεις αυτές τις τόσο ενδιαφέρουσες, παρατηρώ πως όλα είναι αντανάκλαση των στερεοτύπων που βιώνουμε, αφομοιώνουμε ή και προσπερνάμε...

  10. #100
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Σαγηνευτικές σχέσεις με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Το φιλινγκ που λεμε roadrunner νομιζω οτι σχετιζεται αν μη τι αλλο και με την εμφανιση...τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω...
    Ο Tom Cruise ας πουμε(ετσι οπως φαινεται απο την τηλεοραση τουλαχιστον) που παντρευτηκε μια πολυ μικροτερη του νομιζω εχουν καμμια 20ρια χρονακια διαφορα...ε δε τους φαινεται και πολυ αυτη η διαφορα....και αλλη ειναι η εικονα που σου αφηνουν....

    Ενα παραδειγμα εθεσα δε ξερω αν ηταν ευστοχο απλα αυτο μου ρθε στο μυαλο τωρα για να δωσω καπως καλυτερη εικονα για το τι εννοω οταν λεω οτι η εμφανιση παιζει ενα ρολο δε ολο αυτο....
    Νομίζω τελικά έχει να κάνει με το τί προσέχει και τι "χαλάει" τον καθέναν μας και αρα είναι κάτι υποκειμενικό:bigsmile:

    Μπορεί καποιον να το νχαλάει η εμφάνιση ενός ζευγαριού, απο ηλικία μέχρι διαφορά ύψους ή οτιδήποτε δεν θεωρείται..."συμμετρικό" ας πούμε.Έίναι μια άποψη απολύτως σεβαστή.:bigsmile:

    Μιλώντας πάντα για τον εαυτό μου, δεν κοιτάζω την εμφάνιση ενός ζευγαριού αλλά μαλλον πως κοιτάζει ο ένας τον άλλον, πως συμπεριφέρεται ο ενας στον άλλον και πώς λειτουργούν σαν ζευγάρι.Αν αυτά εμένα μου προκαλούν θετικό συναισθηματικό αντίκτυπο τότε μου αρέσουν αν όχι τότε ψάχνω να δώ τι συμβαίνει και δεν μου "καθεται" καλά η σχέση αυτή.

    Ωστόσο τα συναισθήματα που θα μου προκαλέσει η θέα ενός ζευγαριού δεν θα οφείλεται στο αν ο ενας εχει γκρίζα μαλλιά και ο άλλος είναι νεαρός σε ηλικια, αλλά στο αν υπάρχει γνήσιο συναίσθημα μεταξύ τους.
    :bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

 

 
Page 10 of 26 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads