s
Μέθοδοι Χαρτομαντείας - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Παρεμβάσεις της διαχείρισης
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #32

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    ειμαι και γω μια απο αυτες που διάβασαν όλες τις συζητησεις για την μεθοδο της μαριας προσφατα και εμεινα με απορίες... πολύ θα ήθελα να μπορουσα να τις λυσω...

  3. #33
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    9

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by reniar View Post
    ειμαι και γω μια απο αυτες που διάβασαν όλες τις συζητησεις για την μεθοδο της μαριας προσφατα και εμεινα με απορίες... πολύ θα ήθελα να μπορουσα να τις λυσω...
    Η μέθοδος της Μαρίας είναι τρομακτικά αποτελεσματική!!!!!!!
    Αν μπορώ με κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω , πολύ ευχαρίστως , αν και εγώ ακόμα είμαι στην εκμάθηση!!!

  4. #34

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    κατα αρχας σε ευχαριστω πολύ για τη διαθεση...
    αρχικα εχω μπερδευτει πως κοβουμε στο δευτερο σταδιο... κοβουμε οπως στα αλλα δύο στάδια τρεις φορες ή κανουμε πρωτα σταυρο?

  5. #35
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    9

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by reniar View Post
    κατα αρχας σε ευχαριστω πολύ για τη διαθεση...
    αρχικα εχω μπερδευτει πως κοβουμε στο δευτερο σταδιο... κοβουμε οπως στα αλλα δύο στάδια τρεις φορες ή κανουμε πρωτα σταυρο?
    Καλημέρα!Το πρώτο στάδιο αποτελείται απο 3 φάσεις!Εμείς κόβουμε μόνο στην αρχή & 1 φορά,δηλ δημιουργούνται 2 ντάνες!Στην 2η & 3η φάση του πρώτου σταδίου απλά ανακατεύουμε πριν τα ανοίξουμε!Στο 2ο στάδιο βγάζουμε πρώτα την Ντάμα που μας αντιπροσωπεύει ανακατεύουμε τα χαρτιά και κόβουμε 2 φορές με το αριστερό μας χέρι.Έχουν δημιουργηθεί 3 ντάνες τώρα , παίρνουμε την τελευταία ( που δημιουργήθηκε απ'το κόψιμο) την βάζουμε πάνω στην μεσαία και μετά τις 2 αυτές μαζί ,τις βάζουμε πάνω στην πρώτη!Έχει δημιουργηθεί τώρα μόνο μια ντάνα και αρχιζουμε να ανοίγουμε τα χαρτιά γύρω απ'την Ντάμα μας όπως μας εξηγείται.Στο 3ο στάδιο κόβουμε όπως και στο 2ο , δηλ δημιουργούνται 3 ντάνες!!!!

  6. #36
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by marcat View Post
    Καλημέρα!Το πρώτο στάδιο αποτελείται απο 3 φάσεις!Εμείς κόβουμε μόνο στην αρχή & 1 φορά,δηλ δημιουργούνται 2 ντάνες!Στην 2η & 3η φάση του πρώτου σταδίου απλά ανακατεύουμε πριν τα ανοίξουμε!Στο 2ο στάδιο βγάζουμε πρώτα την Ντάμα που μας αντιπροσωπεύει ανακατεύουμε τα χαρτιά και κόβουμε 2 φορές με το αριστερό μας χέρι.Έχουν δημιουργηθεί 3 ντάνες τώρα , παίρνουμε την τελευταία ( που δημιουργήθηκε απ'το κόψιμο) την βάζουμε πάνω στην μεσαία και μετά τις 2 αυτές μαζί ,τις βάζουμε πάνω στην πρώτη!Έχει δημιουργηθεί τώρα μόνο μια ντάνα και αρχιζουμε να ανοίγουμε τα χαρτιά γύρω απ'την Ντάμα μας όπως μας εξηγείται.Στο 3ο στάδιο κόβουμε όπως και στο 2ο , δηλ δημιουργούνται 3 ντάνες!!!!
    Για το πρώτο στάδιο τα λες καλάμ για το δεύτερο και το τρίτο δεν νομίςω ότι είναι έτσι Πιστεύω ότι αφού κόψεις παίρνεις τη μεσαία ντάνα και μετά τις άλλες δύο.

    Πάντως από όλους τους τρόπους που αναφέρονται εδώ κατά τη γνώμη μου πάντα αυτός είναι ο πιο αποτελεσματικός και θεωρώ ότι τον έχω μάθει αρκετά καλά φυσικά με πολύ εξάσκηση!!
    may..

  7. #37

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    αυτό το βιβλίο το έχω και σε κάποια στιγμή της ζωής μου άρχισα να τα ρίχνω ως πλάκα μου έχουν βγει όμως αρκετές φορές.............

  8. #38

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να μάθω τον τρόπο που ρίχνει την τράπουλα αν φυσικά δεν έχεις πρόβλημα με αυτό. Ευχαριστώ

  9. #39

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Καλημέρα στο τροχό της τύχης και στο αστέρι έχεις γράψεις κάπου τι σημαίνει κάθε χαρτί; Ευχαριστώ

  10. #40

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    πως θα μαθουμε την ερμηνεια του καθε χαρτιου??

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads