s
Ανάδρομος Ποσειδώνας - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 29 of 29
  1. #21

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Quote Originally Posted by SKYLOROCK View Post
    Πάντως παρόλο που έχω ανάδρομο τον Ποσειδώνα,αυτός κάνει και τρίγωνο με τον Ήλιο μου και τετράγωνο με την Αφροδίτη...Αυτό δηλαδή να υποθέσω ότι είναι περίεργο;:unsure:
    Oντως ειμαιστε πολλοι που εχουμε αναδρομο Ποσειδωνα!..Και μενα το ιδιο,κανει τριγωνο με τον Ηλιο και τον Ερμη μου αλλα τετραγωνο με την Αφροδιτη μου!..Εχω διαβασει ομως τι σημαινει,και σε γυναικειο και σε αντρικο ωροσκοπιο δειχνει και ταση για καλλιτεχνικα,μουσικη,τραγο υδι,κλπ,(η Κυρια Αννα Βισση εχει τετραγωνο Ποσειδωνα-Αφροδιτης) και οτι εξιδανικευουμε τις σχεσεις μας η κανουμε θυσιες γι'αυτες!..Σε ενα αντρικο ωροσκοπιο ισως να δειχνει και μια ταση για γυναικες που τον εξαπατουν?..Το λεω γιατι εχω διαβασει οτι σε ενα γυναικειο ωροσκοπιο αντιστοιχα ο Ηλιος(αντρας-συζυγος-πατερας)σε τετραγωνο με τον Ποσειδωνα δειχνει αντρες που εξαπατουν-κοροιδευουν η ειναι αλλο απ'αυτο που δειχνουν.

  2. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Quote Originally Posted by DANAE58 View Post
    Oντως ειμαιστε πολλοι που εχουμε αναδρομο Ποσειδωνα!..Και μενα το ιδιο,κανει τριγωνο με τον Ηλιο και τον Ερμη μου αλλα τετραγωνο με την Αφροδιτη μου!..Εχω διαβασει ομως τι σημαινει,και σε γυναικειο και σε αντρικο ωροσκοπιο δειχνει και ταση για καλλιτεχνικα,μουσικη,τραγο υδι,κλπ,(η Κυρια Αννα Βισση εχει τετραγωνο Ποσειδωνα-Αφροδιτης) και οτι εξιδανικευουμε τις σχεσεις μας η κανουμε θυσιες γι'αυτες!..Σε ενα αντρικο ωροσκοπιο ισως να δειχνει και μια ταση για γυναικες που τον εξαπατουν?..Το λεω γιατι εχω διαβασει οτι σε ενα γυναικειο ωροσκοπιο αντιστοιχα ο Ηλιος(αντρας-συζυγος-πατερας)σε τετραγωνο με τον Ποσειδωνα δειχνει αντρες που εξαπατουν-κοροιδευουν η ειναι αλλο απ'αυτο που δειχνουν.
    Αγαπητη Danae αυτα που γραφεις ισχυουν αλλα πολυ βασικο σε μια ερμηνεια του τι ακριβως σημαινει μια οψη σε εναν χαρτη ειναι και η οικοθεσια.Δηλαδη ποιον οικο κυβερναει ο Ποσειδωνας και σε ποιον ειναι εμπεριεχομενος.Δεν ειναι απαραιτητο οτι ενας Ηλιος που τετραγωνιζεται απο εναν Ποσειδωνα δειχνει αντρα που κοροιδευει η εξαπατα.Νομιζω οτι ειναι λιγο πιο συνθετα τα πραγματα...Η γνωμη ενος αστρολογου θα βοηθουσε βεβαια περισσοτερο.
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  3. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Αγαπητή DANAE58

    Αυτά που λέτε ισχύουν σε γενικές γραμμές, αλλά το σύνολο ενός χάρτη θα μας δώσει το συμπέρασμα. Μπορεί το άτομο με τον Ήλιο σε δυνατή όψη με τον Ποσειδώνα, να θέλει να βλέπει τη ζωή μέσα από τη σφαίρα των ονείρων του και να αρνείται την πραγματικότητα. Να αυταπατάται κι όχι να το εξαπατούν. Μπορεί όμως να προκαλεί άτομα να μπουν στη ζωή του, επειδή θα του προσφέρουν την εμπειρία της εξαπάτησης. Είναι δύσκολη σχέση. Ο Ποσειδώνας χρειάζεται πάντα προσοχή. Μας "πλανεύει" και δεν ξεφεύγουμε εύκολα

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  4. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    192

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Κυρια Σιμου,

    Ο αναδρομος Ποσειδωνας σε κρισιμη μοιρα 4 του Τοξοτη και στο τελος του 11ου οικου ενεργοποιει περισσοτερο τα ηδη υπαρχοντα προβληματα
    (αυταπατες, ονειρα κλπ. ) η υποδηλωνει και κατι βαθυτερο?
    Στις κρισιμες μοιρες υπαρχει ανοχη η πρεπει να ειναι ακριβως 4, 17 κλπ.?

    Ευχαριστω θερμα!
    Κρησσα

  5. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Αγαπητή kphssa

    Οι κρίσιμες μοίρες πρέπει να είναι όσο γίνεται ακριβείς, με λίγα πρώτα λεπτά απόκλιση ίσως, όχι περισσότερο.

    Επειδή είναι στο τέλος του οίκου, αφορά περισσότερο τον 12ο οίκο, δηλαδή το υποσυνείδητό μας, τις πνευματικές αναζητήσεις, αλλά και τις ταλαιπωρίες μας. Αν χρησιμοποιηθεί σωστά, έχουμε την δυνατότητα να αγγίξουμε τα πνευματικά πεδία και να οραματισμούμε τον πνευματικό κόσμο.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  6. #26

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    εγω που εχω αναδρομο ποσειδωνα στον 1ο οικο σε ακριβες τετραγωνο με ερμη σημαινει οτι δν γινομαι κατανοητη για κανεναν λογο...?:blink:

  7. #27

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    σημειωτεον ειναι κ ο ερμης μου αναδρομος...

  8. #28
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    26

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    Έχω και εγώ ανάδρομο ποσειδώνα και ομολογώ ότι δεν γίνομαι εξαρχής κατανοητός στους άλλους. Όταν όμως με γνωρίσουν καλά με καταλαβαίνουν και συνήθως κερδίζω τη συμπάθειά τους. Το γεγονός ότι ο ανάδρομος Ποσειδώνας μου βρίσκεται στον Αιγόκερω στον 6ο οίκο σημαίνει κάτι το ιδιαίτερο για την υγεία μου?

  9. #29

    Re: Ανάδρομος Ποσειδώνας

    γεια σας αναδρομοι ποσειδωνες!!!!
    το αρθρο ταιριαζει κ σε μενα απολυτα κ ειμαι κ μουσικολογος!!!
    συγχαρητηρια!
    ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads