s
Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό... - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 41 to 50 of 76
  1. #41
    Join Date
    Sep 2008
    Όνομα:
    Κωνσταντίνα
    Location
    Μεταμόρφωση
    Posts
    13

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Τώρα το κάψιμο στο λαιμό είναι προεόρτιο γρίπης, ή
    αποτέλεσμα των τσιρίδων στο γραφείο, ή
    συνδυασμός των δύο, και
    ποιό το γιατρικό?:unsure:

  2. #42

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Καλησπέρα καταρχήν!! Λοιπόν, τελείως ράδιο αρβύλα άκουσα ότι το αντίδοτο για τη γρίπη αυτή είναι οι μπανάνες. Και έτσι να μην είναι, φρουτάκι του Θεού είναι, τι έχουμε να χάσουμε?? Επίσης, το τέλειο για το λαιμό που αρχίζει να πονάει είναι γαργάρες με μαύρο τσάι, ζεστό ή χλιαρό φυσικα...κρύο δεν είναι το ίδιο. Και όταν λέμε μαύρο τσάι δεν εννοούμε φακελάκια αλλά σε ατόφια μορφη... μετά από μισή ώρα λέει η συνταγή το ίδιο με χαμομήλι....όσες φορές μπορούμε την ημέρα....ανα λίγες ώρες. Πάντως εγώ στις 2 φορές και χωρίς να κάνω το χαμομήλι καταλαβαίνω ήδη τη διαφορα!!!!
    Για να φύγουν οι ακαθαρσίες απο τη νύχτα, μία κουταλιά ηλιέλαιο και μπούκωμα για 3-4 λεπτα, όσο μπορούμε..το φτύνουμε μετά, και έχει τραβήξει όλα τα μικρόβια του λαιμού και του οισοφάγου μη σας πω. Με κουταλάκι πλαστικο πάντα όχι μεταλλικό γιατι αφήνει ουσίες που δεν πρεπει καθαρίζουμε τη γλώσσα μαζεύοντας τα υπολλείματα.. Αφού λοιπόν το κάνουμε αυτό το πρωί μετά αρχίζουμε τις γαργάρες με το τσάι που προείπα. Πρέπει να φεύγουν οι τοξίνες της νύχτας πάση θυσία γιατί τότε ο οργανισμός αυτοκαθαρίζεται. Και μετά απο αυτό πίνουμε ένα ποτήρι νερο!! Οτιδήποτε με πάγο απαγορεύεται για λαιμούς ευαίσθητους.
    Και βέβαια, η απόλυτη σίγουρη πρόληψη είναι η βιταμίνη C!!!! Αλλά για πρόληψη, μην περιμένετε να σας πιάσει πρώτα!!! Εγώ προσωπικά παίρνω 1000αρα για τους μήνες του χειμώνα, αλλά αν θέλετε παίρνετε λιγότερο κ για τους τελείως φυσικούς 2 ποτήρια φυσικό χυμό πορτοκάλι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (όχι όποτε θυμάστε)!!! Για να μην ενοχλήσει τον οργανισμό το όξινο του πορτοκαλιού, βάλτε μέσα στο χυμό λίγο μέλι ή αλατι (ελάχιστη ποσότητα). Αέρισμα χώρων....λιάσιμο σκεπασμάτων...πλύσιμο χεριών και δε φοβόμαστε κανέναν!!!

  3. #43
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    Βίκη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    284

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Quote Originally Posted by malnti View Post
    Τώρα το κάψιμο στο λαιμό είναι προεόρτιο γρίπης, ή
    αποτέλεσμα των τσιρίδων στο γραφείο, ή
    συνδυασμός των δύο, και
    ποιό το γιατρικό?:unsure:
    Kάνε μερικά μπουκώματα με ηλιέλαιο, και να δείς που θα σου κοπούν και οι τσιρίδες στο γραφείο

  4. #44
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Σιγά μην κάνει και με βαλβολίνες
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  5. #45
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Κάψιμο στον λαιμό..χμμ..
    Εμένα εκτός απο πολύ νερό, γαργάρες, πράσινα, κίτρινα, μαύρα τσαγάκια, παγάκια κλπ..με βοήθαγε πάντα το εξής......έπαιρνα ένα παλιό αγαπημένο κασκόλ του Παναθηναϊκού το τύλιγα σφιχτά και ωραία γύρω απο τον λαιμουδάκο μου (όχι σε σημείο ασφυξίας βεβαίως βεβαίως..) για να τον κρατά ζεστό και έπεφτα για ύπνο κουκουλωμένη..και όλως περιέργως πάντα βοήθαγε και δεν εξελισσόταν την άλλη μέρα! και έλεγα τι πράσινα τσάγια και ιστορίες! τριφύυλλιιι!:nuts:
    Βέβαια νομίζω ότι και ένα κασκόλ σε κόκκινη, κίτρινη ή και σε οποιαδήποτε άλλη απόχρωση θα είναι αποτελεσματικό..εξίσου το ίδιο βέβαια δεν ξέρω..:toung::toung:
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  6. #46
    Join Date
    Sep 2008
    Όνομα:
    Κωνσταντίνα
    Location
    Μεταμόρφωση
    Posts
    13

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Quote Originally Posted by Dell Piero View Post
    Σιγά μην κάνει και με βαλβολίνες
    Εμείς οι Λέοντες δεν μπορούμε να πέρνουμε ότι κι ότι. Μόνο οι Υπερενισxυμένες βαλβολίνες με ειδικά πρόσθετα θα μας κάνουν καλά!

    Ευχαριστώ πάντως όλους για τις συμβουλές σας! Η πρώτη γαργάρα έγινε! Θα δείξει...

  7. #47
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    όταν ξεκινουσε αυτη η ιστορια της γρίππης στο μακρινο μεξικο, κάπου στον μάιο στο μυαλο μου σφηνωθηκε η ταινια με τον μπους γουίλις που έρχεται απο ένα ζοφερο μέλλον στην εποχη μας για να εμποδίσει την μελλοντική επιδημια που θα αφανίσει την ανθρωπότητα.....(χωρις να ειμαι σίγουρη ο τίτλος της είναι : οι 12 πίθηκοι)

    η γριπη των χοίρων δεν είναι τιποτα αλλο απο μια γρίπη. Ελαφροτερη απο την συνηθισμένη γριπη, πολλοι απο μας την έχουμε ηδη περάσει χωρις να το καταλάβουμε....

    όμως έχουμε να κάνουμε με μεταλλαξη του ιου.....το διαφορετικό είναι πως ο νεος ιος κολλάει πιο ευκολα.

    Η Παγκόσμια Οργανωση Υγείας μίλησε για πανδημια με βάση την ευκολία μετάδοσης. Αν δεν κάνω λάθος πανδημια ειχε χαρακτηριστει κι ο Εμπολα στην Αφρικη....ετερο τούτου στα χρονια μας ουδεν.

    Η πανδημια δίνει στις φαρμακοβιομηχανιες το δικαίωμα να κυκλοφορήσουν φαρμακα και εμβόλια χωρις να γίνουν οι απαραίτητοι χρονοβοροι και πολυδάπανοι έλεγχοι των παρενεργειών.....έτσι και έγινε. Τρεις αν δεν κάνω λάθος είναι οι φαρμακοβιομηχανίες που κέρδισαν ασυλληπτα ποσα....

    Δυστυχως δεν πιστεύω στις συμπτώσεις...

    Η μεταλλαξη του ιου "επι το κολλητικότερον" για μένα είναι ένα καλοπληρώμενο έγκλημα σε κάποιο εργαστήριο....
    μια πρώτη επιτυχημένη προσπάθεια , μια πρόβα τζενεραλε σε παγκόσμια κλίμακα....

    .....και φοβαμαι πολύ

    οι μεθοδοι μου σας είναι λίγο πολυ γνωστες : σπιτι στο βουνο με πηγη εκει κοντα και γνώσεις βοτανολογιας και εσωτερικής θεραπευτικής

    την αγάπη μου
    Η ανθρώπινη φύση δεν έχει αληθινή γνώση,
    μόνο η θεϊκή έχει

    Ο άνθρωπος δεν είναι λογικό ον
    μόνο αυτό που τον περιβάλλει έχει νόηση

  8. #48

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Quote Originally Posted by toniats View Post
    ........................................

    οι μεθοδοι μου σας είναι λίγο πολυ γνωστες : σπιτι στο βουνο με πηγη εκει κοντα και γνώσεις βοτανολογιας και εσωτερικής θεραπευτικής

    την αγάπη μου
    Είμαστε πολλοί για να πάρουμε τα βουνά και το βρίσκω κομμάτι δύσκολο να επιστρέψουμε στην αγροτική-παγανιστική κοινωνία
    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #49
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    να δοκιμασουμε?

    τι σπορος να ειναι αυτός....?
    Η ανθρώπινη φύση δεν έχει αληθινή γνώση,
    μόνο η θεϊκή έχει

    Ο άνθρωπος δεν είναι λογικό ον
    μόνο αυτό που τον περιβάλλει έχει νόηση

  10. #50
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Αντζελα
    Location
    Γλυφαδα
    Posts
    163

    Re: Πανδημίες, γρίππες, ιώσεις και τον κακό μας τον καιρό...

    Πρώτον: άκουσα οτι η θνησιμότητα σε αυτήν την γρίπη είναι 2 στις χίλιες, και με προβλήματα υγείας.
    Δεύτερον: η γρίπη των πτηνών, ήταν και είναι πιο επικίνδυνη
    Τρίτον: αν βγουν αληθινές οι προβλέψεις για το 2012, τα όρη και τα βουνά θα τα πάρουμε έτσι κι αλλιώς, για να βρούμε καμιά σπηλιά να κρυφτούμε. Σε αυτήν την περίπτωση, οι αποξηραμένες μπανάνες θα μας φανούν χρήσιμες!!!:banana

 

 
Page 5 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads