s
Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 82
  1. #31
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    53

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Καλογραμμένο άθρο! Όμως, θα πρέπει να πω, ότι αν και έχω στον γενέθλιο χάρτη μου αφροδίτη σύνοδο με τον πλουτωνα στον σκορπιό, δεν βλέπω κάποιο στοιχείο που να με αντιπροσοπεύει ! Γιατί ?

  2. #32
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by asas View Post
    Καλογραμμένο άθρο! Όμως, θα πρέπει να πω, ότι αν και έχω στον γενέθλιο χάρτη μου αφροδίτη σύνοδο με τον πλουτωνα στον σκορπιό, δεν βλέπω κάποιο στοιχείο που να με αντιπροσοπεύει ! Γιατί ?
    Πολλές φορές συμβαίνει να μην βλέπουμε την επίδραση μιας όψης του χάρτη μας, στον χαρακτήρα και την προσωπικοτητα μας. Αυτό συμβαινει γιατι κάτι εμποδίζει την επίδραση αυτής της όψης. Αυτό μπορεί να είναι κάποιο άλλο στοιχείο του γενέθλιου χάρτη μας. Πχ ο ένας απο τους δύο εμπλεκόμενους πλανήτες να είσαι σε ζώδιο που η επιρροή του μετριάζεται, ή να τον εμποδίζει κάποια αρνητική όψη με τρίτο πλανητη. Αλλη περίπτωση είναι κάποια διέλευση να "ακυρώνει" την όψη προσωρινα, κ.α.
    Ωστόσο μην ξεχνάμε ότι η αστρολογία ειναι τάσεις. Πράγμα που σημαίνει ότι αν μια όψη δεν την βλέπουμε ενεργή, μπορεί απλά να μην βρήκε μέσα στην καθημερινότητα μας το έδαφος να εξελιχθεί. Μπορεί να την δούμε να ενεργοποιείται καποια στιγμή στο μέλλον, μπορεί και όχι. :embarrest

  3. #33

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    οταν εχουμε συνοδο πλουτωνα και αφροδιτης και οι δυο πλανητεσ βρισκονται στο 1οικο στο ζωδιο του ζυγου αυτο τι αποτελεσματα εχει .Αν βρισκεται κατω απο το ζυγο τι θα εκφραστει ο Ζυγος ειναι το ζωδιο των σχεσων αν δεν κανω λαθος έχω καταλαβει οτι αποφερει μια ανισορροπια αλλα τα θετικα ποια ειναι ή πως μπορουν αν επιτευχθουν ο ζυγος ειναι ενα ζωδιο με αρκετα καλα στοιχεια ,αν εγω που εχω αυτην την τοσο δυσκολη οψη το ερωτημα ειναι πως κανεισ την κανει ευχαριστη μεσα σε αυτο το ζωδιο
    ευχαριστω πολυ

  4. #34
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    οταν εχουμε συνοδο πλουτωνα και αφροδιτης και οι δυο πλανητεσ βρισκονται στο 1οικο στο ζωδιο του ζυγου αυτο τι αποτελεσματα εχει .Αν βρισκεται κατω απο το ζυγο τι θα εκφραστει ο Ζυγος ειναι το ζωδιο των σχεσων αν δεν κανω λαθος έχω καταλαβει οτι αποφερει μια ανισορροπια αλλα τα θετικα ποια ειναι ή πως μπορουν αν επιτευχθουν ο ζυγος ειναι ενα ζωδιο με αρκετα καλα στοιχεια ,αν εγω που εχω αυτην την τοσο δυσκολη οψη το ερωτημα ειναι πως κανεισ την κανει ευχαριστη μεσα σε αυτο το ζωδιο
    ευχαριστω πολυ
    Αγαπητέ Melchiar

    Κατ' αρχήν μου φάνηκε πολύ αστείο αυτό το "βρισκεται κατω απο το ζυγο" μου θύμισε το "ζυγό του κατακτητή"!!

    Η πλάκα τέλος τώρα, ας πιάσουμε Κρόνο. Στην περίπτωση που περιγράφεις έχουμε ωροσκόπο Ζυγό ή Παρθένο. Στην πρώτη πιθανότητα, έχουμε ένα άτομο με αρμονικά και όμορφα εξωτερικά χαρακτηριστικά. Και στις δύο περιπτώσεις, έχουμε Αφροδίτη σε Ζυγό στον 1ο οίκο η οποία ενισχύει τα προαναφερθέντα χαρακτηριστικά του Ζυγού ωροσκόπου, αλλά σε κάθε περίπτωση δίνει μια όμορφη εξωτερική εμφάνιση. Πράγματι ο Ζυγός είναι το ζώδιο των σχέσεων και κυβερνήτης του η Αφροδίτη. (Όσο για τα καλά στοιχεία του Ζυγού, όλα τα ζώδια έχουν καλά και κακά στοιχεία, ο Ζυγός δεν αποτελεί υπόδειγμα καλού στοιχείου. Επίσης, τα χαρακτηριστικά του ζωδίου δεν αλλοιώνονται με την παρουσία των πλανητών σε αυτά, οι πλανήτες διαμορφώνουν την έκφρασή τους ανάλογα με το ζώδιο στο οποίο βρίσκονται.) Αυτό σημαίνει ότι η Αφροδίτη εκφράζεται με τα γνήσια χαρακτηριστικά της που της έχουν αποδοθεί ως κυβερνήτη του ζωδίου αυτού -- να επιζητεί την αρμονία και την ισορροπία στις σχέσεις, να είναι κοινωνική, διπλωματική, να αποφεύγει τις συγκρούσεις και λοιπά. Να σημειώσουμε όμως ότι ο Ζυγός δεν φημίζεται για τη βαθύτητα των συναισθημάτων του -- είναι ένα κατεξοχήν κοινωνικό και εγκεφαλικό ζώδιο, και ο κυβερνήτης του η Αφροδίτη επίσης. Όταν λοιπόν η Αφροδίτη νιώθει τόσο στενά το άγγιγμα του Πλούτωνα (με τη σύνοδο), παύει να είναι η γνωστή πεταλουδίτσα και μεταμορφώνεται σε ένα πλάσμα πιο σαγηνευτικό με βαθύτερα συναισθήματα και πάθος. Αυτό αντικατοπτρίζεται και στην όψη του ατόμου, εφόσον βρίσκεται στον 1ο οίκο του, του προσδίδει μια γοητεία και μια υπόσχεση στο βλέμμα για κάτι βαθύτερο.

    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι το αρνητικό σε όλα αυτά, αρκεί το άτομο να μην φτάνει σε άκρα. Δεν είναι το χαζοχαρούμενο, είναι κάτι πιο ώριμο και πιο μυστηριώδες κατά την άποψή μου και δεν πρέπει κι εσένα να σε χαλάει.

    Ευτυχείτε.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  5. #35

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Αγαπητή leoma

    , είχα κάνει ένα λάθος ως προσ την ζωδιακή τοποθέτηση της αφροδιτης και του πλουτωνα .Η αφροδίτη και ο πλούτωνας που έχω στο χαρτη μου ειναι στο σκορπιο στον 1 οικο .Ο 1 οικος ειναι ο ωροσκόπος και σε ευχαριστω που με διορθωσες δηλ στο ζυγο .Για αυτο είπα πως ειναι μια δύσκλη όψη ,απλά θέλω να μάθω πωςμπορώ να κατευνάσω τις άσχημεσ ιδιότητες του σκορπιού χρησιμοποιωντας τον ωροσκόπο μου που ειναι ζυγός, επειδή ειναι πιο γλυκός ωσ προς τα χαρακτηριστικά του και στο τρόπο που εκφράζεται (μπορει και να κάνω λαθος εδω) .Αλλά δεν ξέρω αν ο οικος ειναι το κατεξοχήν σημείο που βοηθάει εδω για να απαλυνει καπως την σκορπισια αφροδιτη και πλουτωνα.

    Σε ευχαριστω πολύ

  6. #36
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα να κατευνάσεις κάτι...Η αφροδίτη είναι σκορπίσια...και μόνο έτσι να το δείς άντε να την κατευνάσεις....(κάτι ξέρω πίστεψε με, είμαι παθούσα). Δε βρίσκω ότι μπορείς να κατευνάσεις κάτι τέτοιο χρησιμοποιώντας απλά τον ωροσκόπο! Δες αν κάνει άλλες όψεις η αφροδιτούλα με κάνεναν άλλον πέρα από τον Πλούτωνα (υποθέτω ότι είναι σε σύνοδο?) μπας και φωτίζεται λίγο...αλλά αφού είναι και στον πρώτο σου οίκο μάλλον αυτή η σύνοδος τονίζεται ακόμα περισσύτερο στην προσωπικότητά σου...και δε ξέρω πως μπορείς να της διαφύγεις... :toung:

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    Αγαπητή leoma

    , είχα κάνει ένα λάθος ως προσ την ζωδιακή τοποθέτηση της αφροδιτης και του πλουτωνα .Η αφροδίτη και ο πλούτωνας που έχω στο χαρτη μου ειναι στο σκορπιο στον 1 οικο .Ο 1 οικος ειναι ο ωροσκόπος και σε ευχαριστω που με διορθωσες δηλ στο ζυγο .Για αυτο είπα πως ειναι μια δύσκλη όψη ,απλά θέλω να μάθω πωςμπορώ να κατευνάσω τις άσχημεσ ιδιότητες του σκορπιού χρησιμοποιωντας τον ωροσκόπο μου που ειναι ζυγός, επειδή ειναι πιο γλυκός ωσ προς τα χαρακτηριστικά του και στο τρόπο που εκφράζεται (μπορει και να κάνω λαθος εδω) .Αλλά δεν ξέρω αν ο οικος ειναι το κατεξοχήν σημείο που βοηθάει εδω για να απαλυνει καπως την σκορπισια αφροδιτη και πλουτωνα.

    Σε ευχαριστω πολύ

  7. #37
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by whisperer View Post
    Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα να κατευνάσεις κάτι...Η αφροδίτη είναι σκορπίσια...και μόνο έτσι να το δείς άντε να την κατευνάσεις....(κάτι ξέρω πίστεψε με, είμαι παθούσα). Δε βρίσκω ότι μπορείς να κατευνάσεις κάτι τέτοιο χρησιμοποιώντας απλά τον ωροσκόπο! Δες αν κάνει άλλες όψεις η αφροδιτούλα με κάνεναν άλλον πέρα από τον Πλούτωνα (υποθέτω ότι είναι σε σύνοδο?) μπας και φωτίζεται λίγο...αλλά αφού είναι και στον πρώτο σου οίκο μάλλον αυτή η σύνοδος τονίζεται ακόμα περισσύτερο στην προσωπικότητά σου...και δε ξέρω πως μπορείς να της διαφύγεις... :toung:
    Αγαπητέ melchiar,

    Και σε τελική ανάλυση, γιατί να της ξεφύγεις; Διακρίνω ότι μιλάει ο Ζυγός σου εδώ, που σημαίνει ότι υπάρχει κάποια επιθυμία να αξιοποιήσεις θετικά αυτή τη σύνοδο ώστε να μην κάνει "ζημιές". Όπως σου λέει και η παθούσα:bigsmile: whisperer, και σκορπίσια είναι (+σύνοδο με Πλούτωνα) και φαίνεται (1ος οίκος), οπότε κοίτα και τις άλλες όψεις. Επιπλέον, κυβερνάει και το χάρτη σου (Ζυγός) και τον οίκο που έχει στην ακμή του τον Ταύρο (8ος προφανώς?). Ο όγδοος έχει ούτως ή άλλως έναν πλουτώνειο χαρακτήρα... Καλή συνέχεια, δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, ένας Τοξότης άλλωστε έχει διευρυμένους ορίζοντες.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  8. #38
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Σε ευχαριστώ leoma...
    Διευρυμένους λες ε? Δε λες καλύτερα ξεχειλωμένους...? :bigsmile: και βεβαίως αυτό δεν πάει για τον φίλο μας τον melchiar αλλά για μένα...εγώ τι να πω...που και σκορπίσια είναι και τον ουρανό έχει δίπλα της και είναι και μέσα σε γωνιακό οίκο...και είναι και κυβερνήτης του 10ου! Μια χαρά είσαι melciar...εγώ την έχω και σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο μου και το Δία (οπότε αστα να πάνε) οπότε άκου με που σου λέω...:bigsmile:
    Φιλικά

    Quote Originally Posted by leoma View Post
    Αγαπητέ melchiar,

    Και σε τελική ανάλυση, γιατί να της ξεφύγεις; Διακρίνω ότι μιλάει ο Ζυγός σου εδώ, που σημαίνει ότι υπάρχει κάποια επιθυμία να αξιοποιήσεις θετικά αυτή τη σύνοδο ώστε να μην κάνει "ζημιές". Όπως σου λέει και η παθούσα:bigsmile: whisperer, και σκορπίσια είναι (+σύνοδο με Πλούτωνα) και φαίνεται (1ος οίκος), οπότε κοίτα και τις άλλες όψεις. Επιπλέον, κυβερνάει και το χάρτη σου (Ζυγός) και τον οίκο που έχει στην ακμή του τον Ταύρο (8ος προφανώς?). Ο όγδοος έχει ούτως ή άλλως έναν πλουτώνειο χαρακτήρα... Καλή συνέχεια, δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, ένας Τοξότης άλλωστε έχει διευρυμένους ορίζοντες.

  9. #39

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Leoma ,

    σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ,αλλες όψεις που βλέπω να κάνει η αφροδίτη ειναι αυτές Αφροδίτη Χιαστί Αρη στον κριο στον 6 οικο 3.64
    Αφροδίτη Εξάγωνο Ποσειδώνας στον αιγοκερω στον 3 οικο 1.69
    Αφροδίτη Σύνοδος Πλούτωνας στον 1 οικο 3.07
    Αφροδίτη Τρίγωνο Χείρων στον καρκινο στον 9 οικο 4.77
    Αφροδίτη Τρίγωνο Β. Δεσμός στους ιχθυς στον 5 οικο

    leoma μου δες και αυτες τις όψεις και πες μου τοσυγκεκριμένο κομμάτοι με ενδιαφέρει αρκετά ΄γιατί θέλω να το κρατήσω σε μια ισορροπία. Ορισμένες φορές νιώθω παγιδευμένος στην όψη αυτη της πλουτωνιας αφροδίτης και προσπαθώ να το πολεμήσω να το δω από άλλες οπτικές .Όταν λέω παγιδευμένος εννοώ βέβαια την δυνατότητα κάποιου να γνωρίζει τη μέση όδο και όχι να φτάσει στα άκρα όπως γίνεται με την αφροδίτη και τον πλουτωνα στο σκορπιο που αισθανεται κανεις τα παντα και πραττει με μια υπερβολή .
    Αλλά να μη σε κουράζω ,σε ευχαριστω πολύ για τη βοηθεία σου και ελπίζω να μη γίνομαι φορτικός με τις ερωτήσεις μου ,απλά ψάχνομαι και προσπαθώ να βρω τη μέση οδο εκεί που αντικρύζω την ακρότητα στις πράξεις και στα συναισθήματα .

    melchiar

  10. #40
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    Leoma ,

    σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ,αλλες όψεις που βλέπω να κάνει η αφροδίτη ειναι αυτές
    Αφροδίτη Χιαστί Αρη στον κριο στον 6 οικο 3.64
    Αφροδίτη Εξάγωνο Ποσειδώνας στον αιγοκερω στον 3 οικο 1.69

    Αφροδίτη Σύνοδος Πλούτωνας στον 1 οικο 3.07
    Αφροδίτη Τρίγωνο Χείρων στον καρκινο στον 9 οικο 4.77
    Αφροδίτη Τρίγωνο Β. Δεσμός στους ιχθυς στον 5 οικο

    leoma μου δες και αυτες τις όψεις και πες μου τοσυγκεκριμένο κομμάτοι με ενδιαφέρει αρκετά ΄γιατί θέλω να το κρατήσω σε μια ισορροπία. Ορισμένες φορές νιώθω παγιδευμένος στην όψη αυτη της πλουτωνιας αφροδίτης και προσπαθώ να το πολεμήσω να το δω από άλλες οπτικές .Όταν λέω παγιδευμένος εννοώ βέβαια την δυνατότητα κάποιου να γνωρίζει τη μέση όδο και όχι να φτάσει στα άκρα όπως γίνεται με την αφροδίτη και τον πλουτωνα στο σκορπιο που αισθανεται κανεις τα παντα και πραττει με μια υπερβολή .
    Αλλά να μη σε κουράζω ,σε ευχαριστω πολύ για τη βοηθεία σου και ελπίζω να μη γίνομαι φορτικός με τις ερωτήσεις μου ,απλά ψάχνομαι και προσπαθώ να βρω τη μέση οδο εκεί που αντικρύζω την ακρότητα στις πράξεις και στα συναισθήματα .

    melchiar
    Επιλέγω να σταθώ στο εξάγωνο με τον Ποσειδώνα και στη χιαστή με τον ¶ρη. Στην πρώτη όψη ο Ποσειδώνας σε κάνει να βλέπεις τις σχέσεις μέσα από ροζ γυαλάκια ή να εξιδανικεύεις τη σύντροφο, με αποτέλεσμα παρεξηγήσεις και ανώμαλη προσγείωση στη σκληρή πραγματικότητα. Τουλάχιστον με αυτήν την όψη, λόγω της ευνοϊκής φύσης της, έχεις το πλεονέκτημα να βρίσκεις διέξοδο σε καλλιτεχνικές/δημιουργικές δραστηριότητες. Στη δεύτερη όψη όμως, τα πράγματα είναι κάπως δύσκολα και εκτός ελέγχου, και πιστεύω ότι αυτή η όψη ευθύνεται περισσότερο για αυτά που νιώθεις, με τον ¶ρη από θέση ισχύος (Κριός) να επεμβαίνει κάθε φορά που η έστω και πλουτώνια Αφροδιτούλα σου θέλει να κάνει μια σχέση, και να διεκδικεί την ανεξαρτησία του, με αποτέλεσμα παρεξηγήσεις και απογοητεύσεις στις φιλίες και στους έρωτες.

    Έχε το νου σου στον Κρόνο – δεν τον αναφέρεις το γενέθλιο. Μπήκε στο Ζυγό, κάποια στιγμή θα περάσει πάνω από τον ωροσκόπο σου (αν δεν πέρασε ακόμη) και θα κάνει αντίθεση με αυτόν τον ¶ρη που έχεις στον Κριό. Θα είναι μια δύσκολη φάση, αλλά είμαστε εκτός θέματος πλέον…
    fftopic:
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

 

 
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads