s
Ηλιακή επιστροφή (Solar return) - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 73
  1. #21

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας. Γιατί μου φαίνεται βουνό το ηλιακό τόξο?...... ..... Μάλλον γιατί παραείμαι αρχάρια Θα οπλιστώ με υπομονή και θα διαβάσω αυτά που μου προτείνατε. Τελικά αυτό το παράδειγμα που ψάχνω το έχει πάρει κάπου το μάτι σας? Συγνώμη αν σας κουράζω, αλλά ήταν πολύ καλό, με βοηθάει αρκετά στην ερμηνεία.

  2. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by FEOULINI View Post
    Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας. Γιατί μου φαίνεται βουνό το ηλιακό τόξο?...... ..... Μάλλον γιατί παραείμαι αρχάρια Θα οπλιστώ με υπομονή και θα διαβάσω αυτά που μου προτείνατε. Τελικά αυτό το παράδειγμα που ψάχνω το έχει πάρει κάπου το μάτι σας? Συγνώμη αν σας κουράζω, αλλά ήταν πολύ καλό, με βοηθάει αρκετά στην ερμηνεία.
    Διαβάστε εδώ για το άρθρο που ψάχνετε:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #23

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Roadrunner σε ευχαριστώ παρα πολύ, τώρα το είδα. Πάνω στη βιασύνη μου δεν το πρόσεξα πριν:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

  4. #24

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγες μέρες (4-5), όταν θα αναρτηθεί από το myhoroscope και αυτός ο χάρτης :bigsmile:

    FEOULINI , θα σου πρότεινα να δεις λίγο πιο καλά τις έννοιες "ηλιακό τόξο" και "ηλιακή επιστροφή", καθώς πρόκειται για δυο διαφορετικές μεθόδους:bigsmile:
    Σ' ευχαριστώ πολύ Μητσάκο!!! Θα το περιμένω!!!!!!!!

  5. #25
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Μία λίγο τεχνική απορία, στην Ηλιακή επιστροφή οι ανοχές που δίνουμε στις όψεις είναι οι ίδιες με τον γενέθλιο? Επίσης παίρνουμε υπ' όψη μας εάν μία όψη είναι σχηματίζουσα ή αποχωρίζουσα?


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  6. #26

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Μία λίγο τεχνική απορία, στην Ηλιακή επιστροφή οι ανοχές που δίνουμε στις όψεις είναι οι ίδιες με τον γενέθλιο? Επίσης παίρνουμε υπ' όψη μας εάν μία όψη είναι σχηματίζουσα ή αποχωρίζουσα?
    Δείμωνα,

    ναι, δίνουμε την ίδια ανοχή που δίνουμε στις όψεις στο γενέθλιο. Προσωπικά, ούτε στο γενέθλιο δεν παίρνω υπόψη μου αν μια όψη είναι συγκλίνουσα ή αποκλίνουσα επειδή έχω δει ότι δεν διαφέρει σε τίποτε ο τρόπος που βιώνει ένα άτομο μια όψη είτε είναι συγκλίνουσα είτε αποκλίνουσα.

  7. #27
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Ευχαριστώ απλά προσωπικά στις αποκλίνουσες δίνω λίγο μικρότερη ανοχή όταν είναι οριακές.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  8. #28
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    olymbia
    Location
    ATHENS
    Posts
    6

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Γεια σας , Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την ηλιακή επιστροφή:
    α) Με ποιά ώρα υπολογίζουμε το ωροσκόπιο της ηλιακής επιστροφής? με την ωρα γέννησης?η με ποιά άλλη?
    β)Όταν ο βόρειος δεσμός σχηματίζει όψη με κάποιο γενέθλιο, έχουμε όριο ανοχής στις μοίρες η πρέπει να είναι ακριβώς η γωνία στην μοίρα που είναι ο γενέθλιος πλανήτης.Π.Χ στο ηλιακό μου έχω βόρειο στην 23ο του αιγόκερω. Κάνει ακριβές εξάγωνο με τον ποσειδώνα που βρίσκεται στον 10ο, στο 23ο, και τρίγωνο με τον πλούτωνα που όμως βρίσκεται στην 22ο της παρθένου. Αυτή είναι όψη? η πρέπει να έχουμε ακριβείς μοίρες? Και πώς ερμηνεύουμε αυτήν τη γωνία όταν λέτε "καρμική"
    Σας ευχαριστώ πολύ!

  9. #29

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Quote Originally Posted by DIGIBELL View Post
    Γεια σας , Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την ηλιακή επιστροφή:
    α) Με ποιά ώρα υπολογίζουμε το ωροσκόπιο της ηλιακής επιστροφής? με την ωρα γέννησης?η με ποιά άλλη?
    β)Όταν ο βόρειος δεσμός σχηματίζει όψη με κάποιο γενέθλιο, έχουμε όριο ανοχής στις μοίρες η πρέπει να είναι ακριβώς η γωνία στην μοίρα που είναι ο γενέθλιος πλανήτης.Π.Χ στο ηλιακό μου έχω βόρειο στην 23ο του αιγόκερω. Κάνει ακριβές εξάγωνο με τον ποσειδώνα που βρίσκεται στον 10ο, στο 23ο, και τρίγωνο με τον πλούτωνα που όμως βρίσκεται στην 22ο της παρθένου. Αυτή είναι όψη? η πρέπει να έχουμε ακριβείς μοίρες? Και πώς ερμηνεύουμε αυτήν τη γωνία όταν λέτε "καρμική"
    Σας ευχαριστώ πολύ!
    Το ωροσκόπιο της ηλιακής επιστροφής υπολογίζεται με την ώρα ακριβώς που ο Ήλιος επιστρέφει στην γενέθλια του θέση κάθε χρόνο.
    Για τους δεσμούς της Σελήνης η ανοχή που δίνεται συνήθως είναι όση και η ανοχή που δίνουμε στους πλανήτες. Λέω συνήθως γιατί κάποιοι αστρολόγοι χρησιμοποιούν κάπως μικρότερη ανοχή, μέχρι 5 μοίρες. Τώρα πώς ερμηνεύονται αυτές οι όψεις κανείς δεν ξέρει πραγματικά, μόνο υποθέσεις γίνονται.

  10. #30
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Βεβαίως και ξέρουμε πώς ερμηνεύονται οι δεσμοί. Ρίχνουμε ένα "καρμική σχέση" να πλανάται στον ορίζοντα ή και κάτω από αυτόν και ανοίγουμε μια πόρτα εσόδων.

    Εσύ Κοραλλία, γενικότερα στην προγνωστική αστρολογία εντάσσεις - ερμηνεύεις σημεία (και τέρατα) ;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads