s
Συμβατότητα ζωδίων - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 61 to 70 of 149
  1. #61
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    καλησπέρα!!!θα μπορούσατε να με βοηθήσετε καθώς ενδιαφέρομαι για τη συναστρία της σχέσης μου. Είμαι ιχθείς με ωροσκόπο δίδυμο,σελήνη σους ιχθείς,άρη στο ταύρο και αφροδίτη στον αιγόκερω. Ο φίλος μου είναι παρθένος με ωροσκόπο σκορπίο,σελήνη στο λέωντα,άρη στο τοξότη και αφροδίτη στο λέωντα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #62
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Καλησπέρα και καλωσόρισες! Δυστυχώς στο MyHoroscope δεν δίνουμε τέτοιες πληροφορίες, επειδή 1) πρόκειται για μία εξαιρετικά υπεύθυνη επίπονη και χρονοβόρα εργασία και 2) οι κάθε είδους προσωπικές προβλέψεις είναι τομέας των επαγγελματιών αστρολόγων τους οποίους εμείς δεν υποκαθιστούμε. Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον της εμπιστοσύνης σου για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

    Στο MyHoroscope αντίθετα θα βρεις όλη την βοήθεια και συμπαράσταση που θα χρειαστείς για να μάθεις βήμα-βήμα τον τρόπο να καταστρώσεις τους χάρτες που σε ενδιαφέρουν μόνη σου, και να προχωρήσεις σταδιακά στην ερμηνεία τους. Πράγμα όμως που ίσως χρειαστεί αρκετό καιρό και μελέτη. Πληροφοριακά πάντως, για να έχεις μία καλή απάντηση της συναστριακής και γεννέθλιας συμβατότητας με κάποιο άτομο χρειάζονται οι ακριβείς ημερομηνίες ώρες και τόποι γέννησης. Αλλοιώς όλα «βγαίνουν» στο περίπου...


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  3. #63
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    mairi
    Location
    athens
    Posts
    6

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 20/08/1985 ΣΤΙΣ 9:15 ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΣΟ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 10/11/1979 ΣΤΙΣ 12:ΟΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΕΔΩ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ??? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΧΕΣΗ..ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η΄ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!

  4. #64
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Γεια σου!! Εκτός από όλα αυτά που έγραψα παραπάνω και αφορούν επακριβώς και το δικό σου μήνυμα έχω να προσθέσω άλλο ένα μικρό πραγματάκι: σε παρακαλώ να γράφεις με μικρά (πεζά) γράμματα ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΓΡΑΠΤΟ ΛΟΓΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ και είμαστε ήσυχοι άνθρωποι εδώ. Εκτός φυσικά ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #65
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    mairi
    Location
    athens
    Posts
    6

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Χαχαχαχαα!!Δεν θελω να μου φωναζετε καλεε..Θελω να ειστε καλοι μαζι μου.Ερωτευμενη ειμαι και τα εχω χαμενα κιολας.Απλα δεν ηξερα για ελληνικα και πεζα αλλα τωρα οκ!!

  6. #66

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    γεια σας θα ηθελα να μου κανετε μια αναλυση συναστριας και να δουμε τη πορεια της σχεσης.αν θα εξελιχθει σε κατι πιο σοβαρο.
    εγω 08/07/1982 08:30 αθηνα
    αυτος 08/07/1982 10:30 brescia ιταλια
    περιμενω απαντηση γιατι ανησυχω πολυ
    ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

  7. #67
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by sas82 View Post
    γεια σας θα ηθελα να μου κανετε μια αναλυση συναστριας και να δουμε τη πορεια της σχεσης.αν θα εξελιχθει σε κατι πιο σοβαρο.
    εγω 08/07/1982 08:30 αθηνα
    αυτος 08/07/1982 10:30 brescia ιταλια
    περιμενω απαντηση γιατι ανησυχω πολυ
    ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
    αγαπητο μελος
    εδω δεν κανουμε αναλυσεις σε συναστριες
    αν θελεις ομως να λυσεις τις αποριες σου
    πηγαινε στην αναζητηση [πανω δεξια ειναι]
    βαλε την λεξη συναστρια
    και θα δεις πολλα θεματα που ειμαι σιγουρη πως θα σε βοηθεισουν καλη μου


    φιλικα :bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  8. #68

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    σας ευχαριστω πολυ πραγματι με βοηθησε:bigsmile:

  9. #69
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Dion
    Location
    Neverland
    Posts
    72

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by anail20 View Post
    Καλησπέρα,
    Είμαι Ταύρος με Σεληνη στονΚριό και Αφροδιτη στον Κριό, Αρη στουσ διδυμο και ωροσκόπο καρκινο!
    Εκείνος Τοξότης με Σεληνη στον καρκίνο και Αφροδιτη στο Σκορπιο ,Αρη στον αιγώκαιρο (ωροσκόπο δεν γνωριζω) και ερμή στον σκορπιο.
    Είμαστε στα πρώτα στάδια τησ σχεσησ μας κα αναρρςτιέμαι αν ταιριαζουμε???
    επειδή γνωρίζς οτι ενασ τοξότης ειναι δυσκολο να συνυπαρξει με εναν ταυρο...Ηelpppp..:unsure:
    Πού πας, πουλάκι μου, με τον Τοξότη; γη εσύ, φωτιά αυτός, θα σε κάψει. Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι ο αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι Τοξότης δεν είναι το ιδανικό έτερον ήμισυ για σένα που έχεις τη γλυκύτητα του Ταύρου και την ευαισθησία και ανασφάλεια του Καρκίνου. Το πιο πιθανό είναι να πληγωθείς ανεπανόρθωτα. Αν πάλι πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο, πάλεψε. Θα πρέπει, όμως, να αναλάβεις και τις συνέπειες των επιλογών σου...
    Καλή Τύχη στο "ταξίδι" σου με τον Τοξότη...

    Υ.Γ. "Some dance to remember, some dance to forget"

  10. #70
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Συμβατότητα ζωδίων

    Quote Originally Posted by Dion-DoubleDoor View Post
    Πού πας, πουλάκι μου, με τον Τοξότη; γη εσύ, φωτιά αυτός, θα σε κάψει. Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι ο αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι Τοξότης δεν είναι το ιδανικό έτερον ήμισυ για σένα που έχεις τη γλυκύτητα του Ταύρου και την ευαισθησία και ανασφάλεια του Καρκίνου. Το πιο πιθανό είναι να πληγωθείς ανεπανόρθωτα. Αν πάλι πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο, πάλεψε. Θα πρέπει, όμως, να αναλάβεις και τις συνέπειες των επιλογών σου...
    Καλή Τύχη στο "ταξίδι" σου με τον Τοξότη...

    Υ.Γ. "Some dance to remember, some dance to forget"
    Είναι νομίζω λιγάκι δύσκολο να καταλήξουμε σε συμπεράσματα μόνο απο τα Ηλιακά ζώδια.

    Στην προκειμένη περίπτωση ο κύριος Τοξότης έχει Σελήνη στον Καρκίνο και λιγάκι σκορπιό και λιγάκι αιγόκερο ενώ η κυρία Ταυρίνα σελήνη στον Κριό (και αφροδίτη σε φωτιά επίσης!) και λιγάκι αέρα. Αν το δούμε έτσι οι όροι λιγουλάκι αλλάζουν. Ποιός ξέρει πως θα εξελιχθεί;:bigsmile:

    Απο την άλλη σχετικό βιβλίο της ΛΙζ Γκρήν, έλεγε ακριβώς ότι ζώδια της γής έλκονται απο ζώδια της φωτιάς, ενώ ζώδια του νερού απο ζώδια του αέρα. Φέρνει και συγκεκριμένα παραδείγματα, αλλά δεν είναι της παρούσης. Ωστόσο το ζήτημα είναι ότι τις περισσότερες φορές η έλξη προέρχεται απο ένα τετράγωνο ή μία αντίθεση ανάμεσα στους σχετικούς παράγοντες(πλανήτες) και γι αυτό όλες οι σχέσεις όπου υπάρχει το στοιχείο αυτό απαιτούν κατανόηση του διαφορετικού και κάποιους συμβιβασμούς. Αν πάλι δεν είμαστε διατεθειμένοι για αμοιβαίες υποχωρήσεις και προσπάθεια, δεν θα μπορέσουν να αναπτυχθούν. Αλλιώς,με βάση τον νόμο των πιθανοτήτων(μη πώ και του Μέρφυ) θα πάμε στο επόμενο ..τετράγωνο:toung:

    Γι αυτό και κατά την άποψή μου δεν μπορούμε να πούμε αν υπάρχει συμβατότητα απλά και μόνο με μεμονωμένα στοιχεία. Θα επρεπε να δούμε ξεχωριστά γενέθλιους και συναστρίες και πολλά άλλα. Και ακόμα και τότε, ακόμα κι αν φαίνεται λιγάκι ζόρικο το πράγμα, μπορεί μεταξύ τους να βρίσκουν ένα τρόπο να συνυπάρχουν με ικανοποιητικό τρόπο.

    Αυτά απο μένα με μια δόση χιούμορ

    ΥΓ Ποιός θα χορέψει για να θυμηθεί και ποιός για να ξεχάσει δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση (Αλλά ελπίζω να μην ισχύει αυτό που λέει το τραγούδι περί τσεκ άουτ.:unsure: )
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

 

 
Page 7 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads