s
Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση; - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 57
  1. #41
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Από ότι διάβασα , πρώτα θα συμφωνήσω με τον Μητσάκο….συμβαίνουν αυτά.
    Μετά θα σου πω ότι μπορεί και να μην έλεγε ψέματα , ότι σου είπε να τα εννοούσε την στιγμή που τα έλεγε και μετά από κάποιο διάστημα να του τελείωσε( αλήθεια τι όψεις κάνει ο έρμης του; )….Έπειτα τον γνώριζες ως φίλο και όχι ως ερωτικό σύντροφο. Τους φίλους τους κοιτάμε στον 11 οικο , τους συντρόφους στον 5 οικο, έχει διαφορά…Επίσης θα πρέπει να κοιτάξεις και την συναστρια αν έχετε όψεις με ποσειδώνα. 'Oσο για τα "ροζ γυαλιά " σου ,ο ποσειδώνας στον γενέθλιο σου, τι όψεις κάνει;
    Και τέλος θα σου πω ότι την περίοδο που ξεκίνησε η σχέση είχε εκλείψεις και μάλιστα στις 9/2 είχε σεληνιακή….δεν ξεκινάμε τίποτα σε περίοδο εκλείψεων….εκτός αν θέλουμε να ολοκληρώσουμε κάτι.
    Οπότε μήπως δεν έφταιγε μόνο η σύνοδος;
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  2. #42

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by maroulaki23 View Post
    Mμμ...Ναι ..Αυτή είναι μία άλλη οπτική στα πράγματα... Λοιπόν προτού απαντήσω στην ερώτησή σου θα κάνω μία διόρθωση σε αυτό που είπες. Δεν είπα εγώ κανένα ψέμα, άλλος είπε! Και τώρα στο προκέιμενο.. Οι λέοντες του τρίτου δεκαημέρου απο τις αρχές της χρονιάς ακούνε συνέχεια για την επιρροή που θα έχει ο ποσειδώνας πάνω τους. Ψευδαισθήσεις, ακανοποίητα πάθη, ροζ φούσκες κτλ. Το ξέρω πως οι αργοί πλανήτες επηρεάζουν συλλογικά, γενιές και όχι προσωπικά..Αλλά και πάλι σου λέω πως για τον Ποσειδώνα άκουμε πολύ μεχρι τώρα. Εμένα προσωπικά νιώθω πως με επηρέασε για τον εξής λόγο. Το ατομο για το οποίο μιλάω, το ξέρω τα τελευταία 6 χρόνια. Το ζούσα σχεδόν καθημερινά.Δεν περίμενα με τίποτα αυτή την συμπεριφορά .Εντάξει συμβαίνουν γενικά αυτά, δε λέω, αλλά σε συνδυασμό με την αστρολογία, εσύ δεν πιστεύεις ότι ο Ποσειδώνας μπόρεσε και μου έβαλε ροζ γυαλάκια?? Εγώ μάλλον το πιστεύω!
    Αφού συμφωνήσω σε αυτά που λες και διορθώσω το ότι του είπες ψέματα, καθώς εκ παραδρομής το έγραψα, αφού δεν έγραφες για χοντρά ψέματα (όπως διάβασα λανθασμένα :toung: ) αλλά το ότι του είπες ...χοντράδες (έχεις και τετράγωνο Ερμή/Ουρανού ) να σου πω ότι είναι έτσι όπως τα λέει η Γιάννα στο πιο πάνω ποστ. Με την έννοια ότι ναι μεν ισχύει αυτό που λες για τους Λέοντες του 3ου Δεκαημέρου (αφού "τρώνε" Ποσειδώνα από αντίθεση) αλλά το ζήτημα είναι πιο σύνθετο, για να το εξηγήσουμε μόνο με τη σύνοδο των τριών αυτών και την αντίθεση με τον Ήλιο σου, και ας είναι και ακριβείας. Π.χ,, είχες και σύνοδο γεν. Αφροδίτης με διελ. Κρόνο και με τα πισωγυρίσματά του θεωρητικά την ταλαιπώρησε και την ταλαιπωρεί κάμποσο τον τελευταίο καιρό. Και αν συνυπολογίσουμε και τις απόψεις του κ. Ριζόπουλου σχετικά με τις αστρικές θέσεις των πλανητών, ταλαιπωρεί ακι τον Ήλιο σου ο Κρόνος :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #43

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Καταρχήν ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας...!Οι ισχυρές οψεις που κάνει ο ποσειδώνας στο χάρτη μου( είναι αναδρομος) είναι ένα τρίγωνο με τον Ήλιο και εξάγωνο με τον Πλούτωνα. \Τώρα για συναστρίες και διελεύσεις, η αλήθεια είναι πως επειδή είμαι αρχάρια δεν σκαμπαζω για να κάνω μια μινι αναλυση...Πάντως εγω είμαι 20/08/84 ώρα 16:00 και εκείνος 3/09/84 και έχει ωροσκόπο σκορπιό. ( ώρα δεν ξέρω). Τελικά ρε παιδιά, δεν ξέρω αν φταίνε τα άστρα ή το κεφάλι μου το κούφιο, αλλά φως στο τούνελ δεν βλέπω...!

  4. #44

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by maroulaki23 View Post
    Καταρχήν ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας...!Οι ισχυρές οψεις που κάνει ο ποσειδώνας στο χάρτη μου( είναι αναδρομος) είναι ένα τρίγωνο με τον Ήλιο και εξάγωνο με τον Πλούτωνα. \Τώρα για συναστρίες και διελεύσεις, η αλήθεια είναι πως επειδή είμαι αρχάρια δεν σκαμπαζω για να κάνω μια μινι αναλυση...Πάντως εγω είμαι 20/08/84 ώρα 16:00 και εκείνος 3/09/84 και έχει ωροσκόπο σκορπιό. ( ώρα δεν ξέρω). Τελικά ρε παιδιά, δεν ξέρω αν φταίνε τα άστρα ή το κεφάλι μου το κούφιο, αλλά φως στο τούνελ δεν βλέπω...!
    Verneigung:clapping::clapping:
    Χρόνο να έχεις και καλή διάθεση και όλα θα γίνουν. Το βασικότερο, που είναι η διαπίστωση της άγνοιας, έχει γίνει :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #45

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Eγω αντιθετως ενω πριν δυο βδομαδες ειχα ασχημη ψυχολογια,τωρα εχει λιγες μερες που νιωθω πολυ καλα και δυνατη,και γεματη αγαπη για τον κοσμο και οτι ολα θα πανε καλα ,πολυ θετικη ενεργεια.Καπου διαβασα οτι αυτη η συνοδος επηρεαζει περισσοτερο οσους εχουν πλανητες στις 23-29 μοιρες των σταθερων.Οποτε αυτη η αγαλιαση ψυχης που νιωθω μπορει να οφειλετε στο οτι εχω την σεληνη μου στην 0 μοιρα παρθενου(σε μερικα συστηματα βγαινει στην 29ο μοιρα λεωντα.Οτι και να ειναι νιωθω πολυ καλα και ευχομαι να κρατησει!

  6. #46
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Η σύνοδος έγινε πάνω στον ερμή μου σχεδόν.
    Συνδυαστικά με το ότι πραγματοποιήθηκε στον 6ο μου, ίσως να μου δωσε την χαλαρότητα και την αισιοδοξία, που είχα σε μεγάλο βαθμό, για να τα βγάλω πέρα με τα θέματα του 6ου που ήρθαν στην επιφάνεια..μπορεί ναι μπορεί όχι! :bigsmile:
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  7. #47
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by cymbalta View Post
    Εμένα όμως γίνετε στον 11ο δηλαδή στον Κριό και έχω ωροσκόπο Ταύρο
    Όποτε τι ισχύει τώρα…?
    Σαν συμπληρωματική πρόβλεψη ισχύει ο Κριός.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  8. #48

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Σαν συμπληρωματική πρόβλεψη ισχύει ο Κριός.
    Ευχαριστώ Δείμων για την απάντηση σου .:bigsmile:

  9. #49
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    γεια σ όλους. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. είμαι ταύρος με τοξότη ( μάλλον) και η σύνοδος γίνεται στον τριτο οίκο στο χάρτη μου. διαβάζω τον ταύρο και ποιο άλλο?

  10. #50

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by island View Post
    γεια σ όλους. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. είμαι ταύρος με τοξότη ( μάλλον) και η σύνοδος γίνεται στον τριτο οίκο στο χάρτη μου. διαβάζω τον ταύρο και ποιο άλλο?
    Αφού δεν είσαι σίγουρη για τον ωροσκόπο σου, πώς είσαι σίγουρη για τον 3ο Οίκο σου; :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads