s
Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 15 of 15
  1. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο

    Ισως οταν πεθαινει καποιος επιστρεφει στην ενεργειακη πηγη μεχρι να μετανσαρκωθει. Λεω εγω τωρα...
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  2. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο

    Κατά βάση -φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις- οι περισσότεροι πνευματιστές δεν πιστεύουν στη μετενσάρκωση. Στην ουσία πνευματισμός είναι η γνώση που μεταφέρει η "άλλη πλευρά", αυτή των πνευμάτων. Στην ουσία λοιπόν οι πνευματιστές καταγράφουν τα λεγόμενα των πνευμάτων τα οποία όπως αναφέρει και το άρθρο είναι καλά, κακά, εξελιγμένα ή μη και ο πνευματιστής ανάλογα τις δυνατότητες του αξιολογεί όσα του μεταφέρουν.
    Είναι γενικά μια ενδιαφέρουσα εμπειρία και εγώ όχι ειδικός για να την αναπτύξω. Γενικώς αποφεύγω αν και έχω άποψη να την γράφω με τη λογική κάποιος είπε - κάπου άκουσα, αν δεν διαβάσω και διασταυρώσω πολλές πηγές.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  3. #13

    Re: Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο

    Προσπαθείτε να ανακαλύψετε τον αόρατο κόσμο ενώ δεν έχετε ανακαλύψει ούτε το 1% του ορατού..πολλή φυσικό διότι αυτός ο κόσμος που ζούμε είναι ένας αντικατοπτρισμός του πραγματικού είμαστε οντότητες και όχι υλικές μορφές...
    Αυτό πρέπει να καταλάβετε για να προχωρήσετε δεν πρέπει να περιορίζεστε από την ύλη..

  4. #14
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Location
    Μυτιλήνη-Ελλάδα
    Posts
    73

    Re: Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο

    Ακόμα ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο...που άργησα να ανακαλύψω...!!!

  5. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    ντινα
    Location
    πικερμι
    Posts
    97

    Re: Επικοινωνία των ανθρώπων με τον αόρατο Κόσμο

    Εκπληκτικο το αρθρο σου .Η κολλητη μου ειδε μια φορα (ειχε ξυπνησει ξαφνικα , για να παει στην τουαλετα ) , δυο πνευματα , το ενα πιο ψηλο απο το αλλο ( ηταν διπλα στον αντρα της ) που κοιμοταν διπλα της .Κουκουλοθηκε και κοιμηθηκε σε δευτερολεπτα .Μετα απο λιγο καιρο ανακαλυψε οτι εκεινες τις μερες που ειδε τα πνευματα ,ειχε μεινει εγκυος ,και η γιαγια της ειχε δει ενα ονειρο με τον παπου της που της ελεγε οτι η κολλητη μου θα εκανε ενα παιδι ,οπως και εγινε .Η συλληψη , τα πνευματα και το ονειρο εγιναν ολα 12 με 15 Αυγουστου .:unsure:
    Τα πνευματα ηταν μπροστα απο ενα καθρευτη . Μπορεις να το εξηγησεις ?

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads