s
Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 42
  1. #21

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    στην περιπτωση που υπαρχρει πληρεις ισσοροπια,ζωδιο ζυγος,σεληνη και ηλιος στο ζυγο και ωροσκοπος στον υδροχοο τι συμπερασματα μπορουμε να βγαλουμε;υπαρχει κατι που υπερισχυει στην πρωσοπικοτητα του ατομου;

  2. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Αγαπητέ pan75

    Ούτως ή άλλως είναι και τα τρία σε ζώδια του αέρα, άρα η παράγραφος που αναφέρεται στα ζώδια αυτά, σας αντιπροσωπεύει. Αν θέταμε όμως το κέντρο βάρους, σε πρώτο βαθμό έρχεται ο Ζυγός, εφ' όσον εκεί είναι Σελήνη και Ήλιος.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  3. #23
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    26

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Πολύ κατατοπιστικό το άρθρο σας. Συγχαρητήρια. Για μένα που είμαι Λέων με ωροσκόπο Καρκίνο και σελήνη στο Ζυγό τι ισχύει;

  4. #24
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Κατω απ το βουνο...
    Posts
    54

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Quote Originally Posted by ΤΑΚΜΑΝ View Post
    Πολύ κατατοπιστικό το άρθρο σας. Συγχαρητήρια. Για μένα που είμαι Λέων με ωροσκόπο Καρκίνο και σελήνη στο Ζυγό τι ισχύει;
    Κι εγω λεων με ωροσκοπο καρκινο μα με σεληνη παλι στον λεοντα κ πολυ συνοπτικα απ οτι καταλαβα η προσωπικοτητα σου δυναμικη μα το 'σωμα' σου λιγο αδυναμο στις απαιτησεις της,,,,θα πρεπει να βγαλεις προς τα εξω το δυναμικο προφιλ του λεοντα,,,αλλα πιστευω πως θα σε βοηθα σε αυτο η " ψυχη" σου η σεληνη, που ειναι στο ζυγο κ πιθανον θα καταλαγιαζει αυτα τα αντιθετα στοιχεια μεταξυ τους...
    transparente...

  5. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Όνομα:
    Μαίρη
    Posts
    220

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο το οποίο λύνει αλλά ταυτόχρονα γεννά πολλές απορίες. Υπάρχει περίπτωση σε ένα ωροσκόπιο η Σελήνη να "υπερισχύει" του Ήλιου και πως αυτό ερμηνεύεται; Πότε ένας Ήλιος θεωρείται αδύναμος (πέρα ίσως από το στοιχείο στο οποίο ανήκει);
    Ωραίο είναι αυτό που γίνεται στην ώρα του

  6. #26
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Εκεί που είσαι ήμουνα...
    Posts
    66

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Συγχαρητήρια για το άρθρο σας. Κατατοπιστικότατο!
    Αυτό που αναρωτήθηκα όταν το διάβαζα είναι τι συμβαίνει με τις όψεις ανάμεσα σε φώτα και ωροσκόπο ταυτόχρονα. Δεν είμαι σίγουρη ότι μπορώ να διατυπώσω με σαφήνεια το ερώτημά μου, οπότε θα θέσω ένα παράδειγμα. Έστω ότι τα Φώτα βρίσκονται σε αντίθεση μεταξύ τους και ταυτόχρονα σχηματίζεται τετράγωνο με τον ωροσκόπο (ακραίο παράδειγμα? :weird. Πώς αυτό θα μπορούσε να επηρεάζει τον τρόπο που τελικά εκδηλώνονται? (Φαντάζομαι πως θα παίζει ρόλο αν αυτό το Ταυ-τετράγωνο αφορά τον Παρορμητικό Σταυρό, τον Μεταβλητό ή τον Σταθερό). Μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα αναλύοντας τις ξεχωριστά, αλλά θα με ενδίεφερε πολύ η άποψή σας για το πώς θα προσεγγίζαμε συνολικά κάτι τέτοιο.
    Με εκτίμηση,
    wind*1

  7. #27
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σου και πολύ κατατοπιστικό. Μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις κι εμένα σχετικά με το δικό μου συνδυασμο; Έχω Ήλιο στο Σκορπιό, Σελήνη στο Ζυγό και Ωροσκόπο Τοξότη.Όμως... παρόλο που συνήθως διατηρώ την αισιοδοξία του Ωροσκόπου μου, έρχονται κάποιες μακρές περίοδοι στη ζωή μου που...αυτός ο απόλυτος ενθουσιασμός (σε βαθμό επιπολαιότητας) μετατρέπεται ξαφνικά στην απόλυτη κατήφεια με εμένα απο χαρωπό και έξω καρδιά πλάσμα να μεταμορφώνομαι ξαφνικά σε ΄ενα καταθλιπτικό άτομο που δεν έχει ίχνος αυτοπεποίθησης, τα βλέπει όλα μαύρα και νιώθει τόσο αδύναμο!!!Πού πάει εκείνες τις ώρες η δύναμη του Σκορπιού;;;;
    Παρόλο το δυναμισμό που βγάζω προς τα έξω(όταν είμαι στις καλές μου), κατα βάθος είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη, ευάλωτη και συναισθηματική και όταν κάτι με πληγώσει μπορεί να μην το παραδεχτώ ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό απο περηφάνεια, όμως αυτό περνά στο υποσυνείδητό μου και όταν συσσωρεύονται πολλά τέτοια συναισθήματα, κορυφώνεται η συναισθηματική ένταση, ξεχειλίζει το "ποτήρι της ψυχής μου" και μετά την έκρηξη εγώ μετατρέπομαι σε ψυχικό ερείπιο.Αυτή η μετάβασή μου απο την "εύθυμη" στη "μελαγχολική" κατάσταση και αντίστροφα γίνεται χωρίς να το καταλάβω και χωρίς να μπορώ να το ελέγξω! Ίσως αυτή η άτιμη σύνοδος Σελήνης-Πλούτωνα(στο 10ο οίκο) να μου κάνει τη ζημιά, μιάς και ο Πλούτωνας είναι ο κυβερνήτης του ζωδίου μου.Η Σελήνη μου στο Ζυγό δεν είναι σε καλή θέση;

  8. #28
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σου και πολύ κατατοπιστικό. Μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις κι εμένα σχετικά με το δικό μου συνδυασμο; Έχω Ήλιο στο Σκορπιό, Σελήνη στο Ζυγό και Ωροσκόπο Τοξότη.Όμως... παρόλο που συνήθως διατηρώ την αισιοδοξία του Ωροσκόπου μου, έρχονται κάποιες μακρές περίοδοι στη ζωή μου που...αυτός ο απόλυτος ενθουσιασμός (σε βαθμό επιπολαιότητας) μετατρέπεται ξαφνικά στην απόλυτη κατήφεια με εμένα απο χαρωπό και έξω καρδιά πλάσμα να μεταμορφώνομαι ξαφνικά σε ΄ενα καταθλιπτικό άτομο που δεν έχει ίχνος αυτοπεποίθησης, τα βλέπει όλα μαύρα και νιώθει τόσο αδύναμο!!!Πού πάει εκείνες τις ώρες η δύναμη του Σκορπιού;;;;
    Παρόλο το δυναμισμό που βγάζω προς τα έξω(όταν είμαι στις καλές μου), κατα βάθος είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη, ευάλωτη και συναισθηματική και όταν κάτι με πληγώσει μπορεί να μην το παραδεχτώ ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό απο περηφάνεια, όμως αυτό περνά στο υποσυνείδητό μου και όταν συσσωρεύονται πολλά τέτοια συναισθήματα, κορυφώνεται η συναισθηματική ένταση, ξεχειλίζει το "ποτήρι της ψυχής μου" και μετά την έκρηξη εγώ μετατρέπομαι σε ψυχικό ερείπιο.Αυτή η μετάβασή μου απο την "εύθυμη" στη "μελαγχολική" κατάσταση και αντίστροφα γίνεται χωρίς να το καταλάβω και χωρίς να μπορώ να το ελέγξω! Ίσως αυτή η άτιμη σύνοδος Σελήνης-Πλούτωνα(στο 10ο οίκο) να μου κάνει τη ζημιά, μιάς και ο Πλούτωνας είναι ο κυβερνήτης του ζωδίου μου.Η Σελήνη μου στο Ζυγό δεν είναι σε καλή θέση;

    Αγαπητή φίλη έχουμε πει ότι δεν είναι καλό να προσωποποιούμε τόσο τα άρθρα. Εδώ μπορούμε απλά να αναφέρουμε απόψεις και απορίες σχετικά με το κείμενο. Θα πρέπει να θέσεις την ερώτηση σου στην κατάλληλη ενότητα προκειμένου να απαντηθεί.

  9. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Κατω απ το βουνο...
    Posts
    54

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Quote Originally Posted by kinky_skorpina View Post
    Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σου και πολύ κατατοπιστικό. Μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις κι εμένα σχετικά με το δικό μου συνδυασμο; Έχω Ήλιο στο Σκορπιό, Σελήνη στο Ζυγό και Ωροσκόπο Τοξότη.Όμως... παρόλο που συνήθως διατηρώ την αισιοδοξία του Ωροσκόπου μου, έρχονται κάποιες μακρές περίοδοι στη ζωή μου που...αυτός ο απόλυτος ενθουσιασμός (σε βαθμό επιπολαιότητας) μετατρέπεται ξαφνικά στην απόλυτη κατήφεια με εμένα απο χαρωπό και έξω καρδιά πλάσμα να μεταμορφώνομαι ξαφνικά σε ΄ενα καταθλιπτικό άτομο που δεν έχει ίχνος αυτοπεποίθησης, τα βλέπει όλα μαύρα και νιώθει τόσο αδύναμο!!!Πού πάει εκείνες τις ώρες η δύναμη του Σκορπιού;;;;
    Παρόλο το δυναμισμό που βγάζω προς τα έξω(όταν είμαι στις καλές μου), κατα βάθος είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη, ευάλωτη και συναισθηματική και όταν κάτι με πληγώσει μπορεί να μην το παραδεχτώ ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό απο περηφάνεια, όμως αυτό περνά στο υποσυνείδητό μου και όταν συσσωρεύονται πολλά τέτοια συναισθήματα, κορυφώνεται η συναισθηματική ένταση, ξεχειλίζει το "ποτήρι της ψυχής μου" και μετά την έκρηξη εγώ μετατρέπομαι σε ψυχικό ερείπιο.Αυτή η μετάβασή μου απο την "εύθυμη" στη "μελαγχολική" κατάσταση και αντίστροφα γίνεται χωρίς να το καταλάβω και χωρίς να μπορώ να το ελέγξω! Ίσως αυτή η άτιμη σύνοδος Σελήνης-Πλούτωνα(στο 10ο οίκο) να μου κάνει τη ζημιά, μιάς και ο Πλούτωνας είναι ο κυβερνήτης του ζωδίου μου.Η Σελήνη μου στο Ζυγό δεν είναι σε καλή θέση;
    Ελπιζω να σου απαντησει κ καποιος αλλος που γνωριζει περισσοτερα , αλλα νομιζω πως η σεληνη σου μπορει να ανταπεξελθει με τον ωροσκοπο σου..αερας -φωτια κ μαλιστα σου δινει κ ωθηση, (δυναμισμο,αισιοδοξια) ο ηλιος σου με τον ωροσκοπο σου ομως νερο -φωτια σβηνει την φωτια σου σε μπλοκαρει γι αυτο λογικα εχεις τις μεταπτωσεις στην ψυχολογια σου...
    transparente...

  10. #30
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Αγαπητή KiaRRa που να το δημοσιεύσω το άρθρο μου για να απαντηθεί;

 

 
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads