s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 14 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 LastLast
Results 91 to 100 of 140
  1. #91

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Ευτυχία View Post
    ΄Καλημέρα.
    Θέλω να ρωτήσω...όταν ακούω τον ωροσκόπο μου ποιά γεγονότα με επηρρεάζουν;
    Αυτά που είναι στην ανάλογη μοίρα ή στη αυτά που αντιστοιχούν στην ημέρα γέννησής μου;
    Εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου.
    Πώς τον ...ακούς τον ωροσκόπο σου, ποια γεγονότα αναλογούν σε ποια μοίρα και ποια αντιστοιχούν στην ημερομηνία γέννησης;
    Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #92
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Ευτυχία View Post
    ΄Καλημέρα.
    Θέλω να ρωτήσω...όταν ακούω τον ωροσκόπο μου ποιά γεγονότα με επηρρεάζουν;
    Αυτά που είναι στην ανάλογη μοίρα ή στη αυτά που αντιστοιχούν στην ημέρα γέννησής μου;
    Αγαπητη Ευτυχία ,

    λεγοντας "ακούω" μαλλον θα εννοεις τις καθημερινες προβλεψεις που γινονται για το ζωδιο του ωροσκοπου σου. Αυτες οι προβλεψεις οπως και εκεινες του ηλιακου ζωδιου ειναι αρκετα γενικες. Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι οι προβλεψεις πιανουν ενα μεγαλο ευρος μοιρων. Μπορει η αναφορα να γινεται για ολοκληρο το ζωδιο και εσυ να εχεις τον x ωροσκοπο στις τελευταιες μοιρες. Αν οι προβλεψεις θες να ειναι συγκεκριμενες , ετσι ωστε να δεις με ποιον τροπο σε επηρεαζουν οι διελευσεις σου θα πρεπει να συγκεντρωθεις στο προσωπικο γενεθλιο χαρτη σου σε συνδιασμο με τις διελευσεις που παρουσιαζονται .

    με εκτιμηση
    Cancerian

  3. #93

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου.
    Πώς τον ...ακούς τον ωροσκόπο σου, ποια γεγονότα αναλογούν σε ποια μοίρα και ποια αντιστοιχούν στην ημερομηνία γέννησης;
    Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;
    Θέλω να πω...παρακολουθώ το πρώτο δεκαήμερο του ωροσκοπίου μου. Υποθέττω πως πρέπει να παρακολουθώ και το αντίστοιχο δεκαήμερο του ωροσκόπου μου;

  4. #94
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Ευτυχία View Post
    Θέλω να πω...παρακολουθώ το πρώτο δεκαήμερο του ωροσκοπίου μου. Υποθέττω πως πρέπει να παρακολουθώ και το αντίστοιχο δεκαήμερο του ωροσκόπου μου;
    ... Eξαρταται σε ποιο δεκαημερο ειναι η ακμη του Ωροσκοπου σου . Αλλα για αλλη μια φορα τονιζω την γενικοτητα των δεκαημερων .

  5. #95

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    ... Eξαρταται σε ποιο δεκαημερο ειναι η ακμη του Ωροσκοπου σου . Αλλα για αλλη μια φορα τονιζω την γενικοτητα των δεκαημερων .
    Ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες....

  6. #96

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Ευτυχία View Post
    Ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες....
    Για εντελώς προσωπικές, βασισμένες στο δικό σου χάρτη, άμεσες, έγκυρες και έγκυρες προβλέψεις μέσω διελεύσεων, μία είναι η διεύθυνση: http://www.myhoroscope.gr/transits.php

    και φυσικά, δωρεάν!!!

    :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #97
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    αγαπητη Giannas ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα. Για να βρω δηλ. τις επιρροες στον κενο μου οικο ενας απ αυτους ειναι ο3ος που ειναι ουδροχοος. θα κοιταξω τον πλανητη του (ουρανο) ο οποιος βρισκεται στην παρθενο στον 10 οικο.Ο ουρανος μου κανει αντιθεση με σεληνη , τριγωνο με αρη ,εξαγωνο με ποσειδωνα, συνοδο με πλουτωνα, αντιθεση με χειρων, τριγωνο με λιλιθ , και εξαγωνο με ωροσκοπο.
    μπορει να εχουν σχεση ολα αυτα με τον 3ο μου οικο?

  8. #98
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    nordenham,germania
    Posts
    70

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Όταν θέλουμε να δούμε to δεύτερo σύζυγος, to 3... pio oiko tha δούμε σas παρακαλώ? To 7 to 9 kai to 11?

  9. #99
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Astro Liv View Post
    Όταν θέλουμε να δούμε to δεύτερo σύζυγος, to 3... pio oiko tha δούμε σas παρακαλώ? To 7 to 9 kai to 11?
    καλησπερα, για τον 2ο συζυγο κοιταμε τον 9ο οικο κ για τον 3ο κοιταμε τον 11ο οικο,
    για εμενα ομως η βαση ειναι παντα ο 7ος αφου ολες οι σχεσεις απο εκει φαινονται.

  10. #100
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by island View Post
    αγαπητη Giannas ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα. Για να βρω δηλ. τις επιρροες στον κενο μου οικο ενας απ αυτους ειναι ο3ος που ειναι ουδροχοος. θα κοιταξω τον πλανητη του (ουρανο) ο οποιος βρισκεται στην παρθενο στον 10 οικο.Ο ουρανος μου κανει αντιθεση με σεληνη , τριγωνο με αρη ,εξαγωνο με ποσειδωνα, συνοδο με πλουτωνα, αντιθεση με χειρων, τριγωνο με λιλιθ , και εξαγωνο με ωροσκοπο.
    μπορει να εχουν σχεση ολα αυτα με τον 3ο μου οικο?
    Ναι, έτσι «δουλεύουν» (εκφράζονται) τα θέματα που αφορούν τα αδέλφια-ξαδέλφια σου, το στενό γενικότερα περιβάλλον εκτός γονείς, την βασική-μέση εκπαίδευση, τα μικρά σου ταξίδια... (τομέας του 3ου)

    H θέση του Ουρανού δείχνει ότι η καταξίωσή σου (10ος) θα έρθει με τη βοήθεια ή σε συνάρτηση με αδέλφια - στενό περιβάλλον, γείτονες - με μικρές μετακινήσεις ή κάπου κοντά στον τόπο κατοικίας (ή ότι το στενό σου περιβάλλον θα παίξει μεγάλο ρόλο στην επαγγελματική σου καταξίωση, το ίδιο κάνει). Πιθανόν να ασχοληθείς με την φύση του πλανήτη (σύγχρονες τεχνολογίες, Ίντερνετ, πρωτοπορία, επαναστατικότητα, ανατροπές, εκπλήξεις, ανεξαρτησία - ελεύθερο επάγγελμα) αλλά και με τα ανθρώπινα δικαιώματα ή την οικολογία (Παρθένος). Η αντίθεση της Σελήνης (συναισθηματικός κόσμος, γυναικείο φύλο) σημαίνει συναισθηματική σύγκρουση με την οικογένειά σου (πιθανον μητέρα) ή εμπλοκή της δικής σου οικογένειας μελλοντικά σε όλα τα παραπάνω, το τρίγωνο του ¶ρη θάρρος δυναμικότητα και ενθουσιασμό στις ιδέες και την πρωτοτυπία αλλά και πιθανόν εξ ίσου δυναμικές ανατροπές και «επαναστάσεις» (Ουρανός) που θα έχουν και σχέση με τα θέματα του 3ου, το εξάγωνο με τον Ποσειδώνα οραματικό ιδεαλισμό αλλά και ομιχλώδη (ου)τοπία, η αντίθεση με Χείρωνα μαθήματα ζωής που θα πάρεις μέσα από ανατροπές (Ουρανός) της καριέρας σου (10ος) και θα αφορούν//εμπλέκουν τους ανθρώπους//καταστάσεις του 3ου, και το τρίγωνο της Λιλιθ (κρυφά πάθη σκοτεινός ερωτισμός) θα υποβοηθήσει θετικά με τις ιδιότητές της στην εργασία σου που με τη σειρά της, όπως είπαμε στην αρχή, κατά τον χάρτη θα είναι αλληλένδετη με το περιβάλλον του 3.

    Όλα τα παραπάνω είναι βασισμένα σε απλούς συνδυασμούς λέξεων - κλειδιών και ιδιοτήτων των οίκων, των ζωδίων, των πλανητών και των όψεων και είναι πολύ περιληπτικά.


    Μην ξεχνάμε πως όταν σε ένα σύνολο ερμηνειών από κάποια στοιχεία προσθέσουμε άλλο ένα στοιχείο, οι συνδυασμοί που προκύπτουν για ανάλυση διπλασιάζονται. Αν προσθέσουμε άλλα δύο τετραπλασιάζονται, και άμα προσθέσουμε άλλα τρία τα πράγματα που πρέπει να λάβουμε υπ' όψη μας για να φτάσουμε σε ένα ολικό συμπέρασμα γίνονται οκτώ φορές περισσότερα. Γι αυτό πρέπει να ξεκινάμε πρώτα από τα λίγα, τα βασικότερα, να τα κατανοούμε, και ύστερα σταδιακά στο επί μέρους συνολικό αποτέλεσμα να εμπλέκουμε ένα-ένα τα επόμενα στοιχεία κ.ο.κ. μέχρι να φτάσουμε στην τελική λύση.

    Απλά μαθηματικά δηλαδή...


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

 

 
Page 10 of 14 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads