s
Ήλιος Πλούτωνας σε συναστρία - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Σε παρακατω δημοσιευση μου εκτος απο αυτην που παραθετεις νομιζω οτι συνεχιζω και αιτιολογω τον ισχυρισμο μου για την Συνοδο.Επιπλεον να σου πω αν δεν σου ειναι ακομα επαρκης η απαντηση μου οτι στην Συνοδο ειναι ενωμενες οι δυναμεις των Πλανητων(η ισχυς εν τη ενωσει)ενω για πχ στην αντιθεση δεν υπαρχει συγκεντρωση δυναμεων αλλα αναγκη ισορροπιας δυναμεων με σκοπο την εξισορροπη αυτων, κατι που δεν χρειζεται η Συνοδος χωρις φυσικα να υποτιμω τις αλλες οψεις.Οσο για το οτι δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρη προσεγγιση η αθροιστικη λογικη διαφωνω καθετα αφου ολη η Αστρολογια εχει αθροιστικη λογικη.Ουσιαστικα αυτο που κανουμε τι ειναι?"μετραμε ,ζυγιζουμε υπολογιζουμε ενεργειες" και τελος καταληγουμε σε συμπερασματα για το ποιος Πλανητης ειναι πιο δυνατος,πιο ισχυρος και παει λεγοντας.
    Συγγνώμη, αλλά αυτήν την προσέγγιση την θεωρώ εντελώς εσφαλμένη. Στην αστρολογία αξιολογούμε αλλά δεν αθροίζουμε, καθώς αφορά κυρίως ποιοτικά μεγάθη και όχι ποσοτικά. Το σκεπτικό σου ως προς την σύνοδο έγινε πλήρως αντιληπτό, ωστόσο το κρίνω λανθασμένο και σου εξηγώ το γιατί. Δεν έχουμε να κάνουμε με αθροίσεις αριθμών ή ενεργειών, αλλά με περισσότερο με μια προσομοίωση αλληλεπιδράσεων πεδίων. Για το λόγο αυτό και δεν ισχύει μια αντιμετώπιση του τύπου "η απόσταση 90ο ή 180ο είναι πιο αδύναμη από την απόσταση των 0ο". Πρόκειται για γωνιακές απόστασεις που εκφράζουν ποιοτικά μεγέθη και όχι για μετρήσεις μήκους. (Σκέψου κάτι αντίστοιχο με τον βόρειο και νότιο πόλο ενός μαγνήτη.) Επομένως, η σύνοδος, το τετράγωνο και η αντίθεση έχουν την ίδια ισχύ, αλλά με διαφορετική ποιοτικά έκφραση.

    Φιλικά. :bigsmile:
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  2. #32
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Ηρακλειο -Κρητης
    Posts
    21

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    ...Ειμαι κι έγω παθούσα σε μία τέτοια σύνοδο, αλλα απο τη Πλουτώνια πλευρα, δε ξέρω κατά πόσο ισχύει οτι κυριαρχεί ο Πλούτωνας στον Ήλιο.

    Ακόμα και ο Ηλιος που είναι στο Ζυγο, πιο πολυ καταπίεζε, ήταν σκοτεινός, κτητικος .Μπορει να φταιει και η αφροδιτη του στο Σκορπιο αλλα οκ.

    Ο ηλιος θεωρω οτι φωτιζει τον πλουτώνιο τυπο. Του δειχνει τα μονοπάτια του σκοτεινού του ευατου. Του βγαζει στην επιφάνεια όλα τα κρυφα και ανεξομολογητα πάθη του.
    Ο πλουτώνιος τυπος , χρωματιζεται απο το φως του ηλιου βγάζοντας ενδιαφερουσες εικονες και αυτο μαγνητιζει τον Ηλιο.

    Υπάρχει μια μυστηρια ελξη και μια μονιμη μαχη για την εξουσια, που το ποιο συνηθισμενο ηταν να νικα ο Ηλιος που ειχε το φως και τη δυναμη...

    ΕΛπιζω να μη τα ειπα πολυ μπερδεμενα....

    Φιλικά,
    ...ειμαι τοξότηςςςςς...και ειμαι καλά...
    η ζωη ειναι ωραια, χαλαρααααα...

  3. #33

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by esse View Post
    .....
    ............................
    Υπάρχει μια μυστηρια ελξη και μια μονιμη μαχη για την εξουσια, που το ποιο συνηθισμενο ηταν να νικα ο Ηλιος που ειχε το φως και τη δυναμη...

    ΕΛπιζω να μη τα ειπα πολυ μπερδεμενα....

    Φιλικά,
    Μπα, οι δυνάμεις του σκότους και του ερέβους νικάνε εξίσου, οπότε έχουμε ...ισοπαλία. Αν κέρδιζε συνήθως ο Ήλιος, μετά από κάποιο καιρό θα κυριαρχούσε και η φωτεινή πλευρά, πράγμα που όπως όλοι ξέρουμε δεν ισχύει
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    64

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    καλησπερα σας ! η οψη ηλιος (γυναικα ) χιαστι πλουτωνας (αντρας ) τι σημαινει ?

    οπου ηλιος στον κριο στον 11ο οικο και πλουτωνας στον σκορπιο στον 1ο οικο ?

  5. #35
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by panemorfi View Post
    καλησπερα σας ! η οψη ηλιος (γυναικα ) χιαστι πλουτωνας (αντρας ) τι σημαινει ?

    οπου ηλιος στον κριο στον 11ο οικο και πλουτωνας στον σκορπιο στον 1ο οικο ?
    Το οτι η χειραγωγηση μπορει να συμβαινει αλλα θα ειναι πιο υπογεια.Σιγουρα επειδη ειναι δευτερεουσα οψη θα υπηρχε μεν το θεμα του ποιος εχει τον ελεγχο αλλα οχι τοσο φανερα και οχι τοσο εντονα.

  6. #36

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    εγω γνωρισα καποιον και βγαινουμε εδω και ενα μηνα.στη συναστρια μας βγαινει το εξης ο ηλιος του κανει τετραγωνο με τον πλουτωνα μου και ο πλουτωνας του κανει τετραγωνο με τον ηλιο μου.τι σημαινει αυτο?αν μπορειτε να μου εξηγησετε ευχαριστω..

  7. #37
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by τσεβω View Post
    εγω γνωρισα καποιον και βγαινουμε εδω και ενα μηνα.στη συναστρια μας βγαινει το εξης ο ηλιος του κανει τετραγωνο με τον πλουτωνα μου και ο πλουτωνας του κανει τετραγωνο με τον ηλιο μου.τι σημαινει αυτο?αν μπορειτε να μου εξηγησετε ευχαριστω..
    Ίσως να υποδηλώνει ότι αυτή η σχέση αν δεν έχει εξ'αρχης "δημοκρατικές" βάσεις μπορεί να γίνει φορέας καταπίεσης. Ένα κυνήγι ποιος θα έχει το πάνω χέρι στα ζητήματα των αντίστοιχων οίκων. Είναι μια πρόκληση που θα πρεπει να αντιμετωπιστεί από νωρίς. :embarrest

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads