s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... LastLast
Results 61 to 70 of 171
  1. #61

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Για αρχη να ευχηθω σε ολους καλη χρονια...Εν συνεχεια να πω οτι ανηκω στη κατηγορια αυτη,ωντας 25 ετων ενω η καλη μου ειναι αισιως 33..Θα ξεκινησω λοιπον αναφεροντας σας καποια δεδομενα πανω στο θεμα μας..
    1)Ολο και περισσοτεροι νεοι αντρες αναζητανε-εχουνε σχεσεις με απλα μεγαλυτερες η αρκετα μεγαλυτερες γυναικες..
    2)Ολο και περισσοτερες γυναικες που ειναι σε ηλικια γαμου(30+-) απογοητευμενες απο συνομιληκους τους αντρες η ακομα και μεγαλυτερους,τελικα βρισκουνε παρηγορια(?) σε ενα νεοτερο αντρα..
    3)Ολο και περισσοτερες νεες γυναικες 20(+-) αναζητουνε ασφαλεια,ωριμοτητα,δυναμη, νεσεις,κυρος σε πολυ μεγαλυτερους αντρες..
    4)Ολο και περισσοτεροι παντρεμενοι (μεσηλικες) αντρες χωριζουνε για να βρουνε τη χαμενη Ιθακη τους (δυστυχως αυτη η κατηγορια ειναι ισως η πιο μεγαλη απο ολες) σε μια κατα πολυ μικροτερη τους γυναικα..
    Αυτες οι 4 κατηγοριες ειμαι σχεδον βεβαιος πως η σας περιλαμβανουνε πολλους απο εσας η εστω περιλαμβανουνε καποιους απο τους φιλους,συγγενεις η γνωστους σας...
    Το θεμα λοιπον για μενα εχει να κανει αποκλειστικα με την εξελιξη της κοινωνιας μας.Και εννοω οτι περιλαμβανει η κοινωνια μας..Και αυτο το οποιο ειναι κατεμε στην κορυφη της εξελιξης αυτης, ειναι η τρελα..Ναι κυριες και κυριοι η τρελα εξελισεται..γιατι με συγχωρειτε αλλα το να βλεπω κοριτσακια 20 χρονων με κυριους ανω των 40 να περπατανε χερακι χερακι σαν τα πιτσουνακια εγω το θεωρω
    τρελα..
    Παραυτα δεχομαι οτι σε καποιες περιπτωσεις μπορει να υπαρξει ερωτας και σε καποιες να καταληξει και σε αγαπη..Πειτε μου ομως εσεις ποσες εχουνε να κανουνε με ερωτα..Εξαλου μια σχεση μπορει να ξεκινησει απο ανασφαλεια,απο αναγκη απο συμφερον,απο,απο,απο...και να καταληξει σε αγαπη(αν και το θεωρω προσωπικα δυσκολο) ομως μια σχεση που ξεκιναει απο ερωτα σιγουρα εχει καλυτερες πιθανοτητες να καταληξει εκει..
    Επισης ,σκεφτειτε σε τι ποσοστα ειναι τα διαζυγια τωρα" τωρα..που αυτοι που χωριζουνε, περασανε πολεμους,κακουχιες κτλ,που μεγαλωσανε με καποιες αξιες,με καποια ιδανικα..σκεφτειτε τωρα στο μελλον σε τι ποσοστο θα ναι τα διαζυγια της γεννιας της δικης μου...
    Και για να τελειωσω λιγο αισιοδοξα να σας πω απλα, πως οσο και αν ολοι μας λιγο πολυ εχουμε τασεις αυτοκαταστροφης,παντα υπαρχει ελπιδα να ευτυχησουμε και αυτη η ελπιδα νομιζω πως εχει να κανει με τον ερωτα και μονο...Κοινως η τρελα θολωνει..το μισος σκοτωνει..ο ερωτας αγαπαει...
    Φιλικα Κων/νος

    - Κανεις δεν μπορει να σου πει κατι για σενα...που εσυ να μην το ξερεις ηδη..-

  2. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ναι κυριες και κυριοι η τρελα εξελισεται..γιατι με συγχωρειτε αλλα το να βλεπω κοριτσακια 20 χρονων με κυριους ανω των 40 να περπατανε χερακι χερακι σαν τα πιτσουνακια εγω το θεωρω τρελα...


    Καλημέρα Κωνσταντίνε,
    Θα συμφωνήσω μαζί σου γιατί θεωρώ ότι η τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας δεν είναι υγιείς! Εγώ όταν αναφέρομαι σε διαφορά ηλικίας εννοώ μέχρι 10 άντε 12 χρόνια. όχι να φτάσουμε στα άκρα. Βέβαι, ο έρωτας είπαμε.... είναι τυφλός!

  3. #63

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Kallio...Στήν κορυφή της εξέλιξης της κοινωνίας μας είναι η τρέλλα? Πώς την εννοείς την τρέλλα για την οποία μιλάς?..



    και κάτι φιλικά: Η λέξη -πάραυτα- σημαίνει: αμέσως στη στιγμή και όχι "παρ' όλα αυτά" όπως το χρησιμοποίησες :idea:

  4. #64

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ο έρως χρόνια δεν κοιτά.Γνωστό και χιλιοειπωμένο.Αλλα μεγάλη αλήθεια.Δεν λέω, και μένα μου ακουγεται κάπως όταν μαθαίνω για αρκετά μεγάλες διαφορές, ούτε καν τον ίδιο μου τον εαυτό δεν θα μπορούσα να φανταστώ να μπορεί να συνυπάρξει με κάποιον κατα πολύ μεγαλύτερο αλλα κανένας μας δεν ξέρει τι του ξημερώνει

  5. #65

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    οι ερωτες με μεγάλη διαφορά ηλικίας έχουν να κάνουν με τα παιδικά χρόνια
    του καθένα και την εικόνα για τους γονείς του
    την εξήγηση μπορεί να τη δώσουν μόνο οι ψυχολογοι!!!!!

  6. #66
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Κύριοι και κυρίες...Ο έρωτας είναι θέμα καθαρά του......"μαλακού υπογαστρίου" του καθενός απο εμάς. Τόσα σχόλια, τόσες αναζητήσεις για πράγματα πολύ απλά. Ο καθένας ότι τον ευχαριστεί κάνει! Θέλει η 20άρα να πάει με το 50 άρη? Μπράβο της! Και καλά κάνει. Θέλει ο ...60άρης να πάει με την 18άρα? Αν θέλει κι αυτή μπράβο τους και καλά να περάσουνε. Τόσα taboo, τόσες προκαταλήψεις, τόσα κατηγορώ.... Φτάνει πια! Πόσες γενιές πρέπει να ξεσκαρτάρουν δηλαδή για να σταματήσει αυτό το πανηγυράκι της..."τεκνατζούς", του "τζόβενου", του "γεροξεκούτη" και δεν ξέρω πόσα άλλα κοσμητικά υπάρχουν για το θέμα.
    Ο τίτλος είναι ξεκάθαρος. ΕΡΩΤΑΣ με διαφορά ηλικίας. Αλλο έρωτας, άλλο αγάπη, άλλο...τσάι και συμπάθεια!
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  7. #67
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Να ’γιάσει το στόμα σου friary!

    Ακριβώς έτσι, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!
    Και όπως λέει και μια θέση της εξελικτικής ψυχολογίας και της κοινωνιοβιολογίας, ως επέκτασης της δαρβινικής θεωρίας της εξέλιξης, τα σεξουαλικά μας ένστικτα καθόρισαν-καθορίζουν τα κοινωνικά μας πρότυπα-συμπεριφορά.
    Οι πρόγονοί μας κυνηγοί-τροφοσυλλέκτες φταίνε για τις σημερινές μας προτιμήσεις. Το σεξουαλικό μας ένστικτο είναι υπεύθυνο τρόπον τινά ακόμα και για τη "δημιουργία" της μουσικής τέχνης.

    Και επειδή ο έρωτας δεν ήταν ανέκαθεν προϋπόθεση για την σύναψη γάμου, θα θυμίσω πως οι καλύτεροι γάμοι ήταν με διαφορά ηλικίας και μάλιστα με τη νύφη κατά πολυ νεώτερη του γαμπρού. Σκεφτείτε απλά την βιολογική ηλικία αναπαραγωγής του άνδρα και της γυναίκας και θα καταλάβετε περισσότερα.
    Για την γυναίκα η ηλικία αυτή είναι πολύ μικρότερη. Ο δε αριθμός των ωαρίων σαφώς μικρότερος των σπερματοζωαρίων. Θεωρητικά ένας άνδρας μπορεί να κάνει περισσότερα παιδιά από μια γυναίκα. Ποιος λοιπόν θα είναι περισσότερο επιλεκτικός για τον κατάλληλο σύντροφο, με επίκεντρο πάντα το ένστικτο της αναπαραγωγής; H γυναίκα ασφαλώς! Γι αυτό και τείνει να είναι πιο πιστή και μονογαμική από τον άνδρα. Γιατί προστατεύει τα ωάριά της, τα παιδιά της, με την κυριολεξία της έννοιας προστασία (τροφή, στέγη, ασφάλεια,επιβίωση) Κάπως έτσι εξηγείται και η ανδρική πολυγαμία. Σε βιολογικό επίπεδο πάντα, γιατί μετά έρχονται τα κοινωνικά πρότυπα, τα ταμπού, το περιβάλλον κλπ.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  8. #68

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ν' αγιάσει το στόμα σου FRIARY!

    .
    .. μέχρι που το αγαπητό Venus2, μας είπε αν ερωτευτούμε με μεγάλη διαφορά, να πάμε στον ψυχίατρο!!!

  9. #69

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by friary
    Κύριοι και κυρίες...Ο έρωτας είναι θέμα καθαρά του......"μαλακού υπογαστρίου" του καθενός απο εμάς. Τόσα σχόλια, τόσες αναζητήσεις για πράγματα πολύ απλά. Ο καθένας ότι τον ευχαριστεί κάνει! Θέλει η 20άρα να πάει με το 50 άρη? Μπράβο της! Και καλά κάνει. Θέλει ο ...60άρης να πάει με την 18άρα? Αν θέλει κι αυτή μπράβο τους και καλά να περάσουνε. Τόσα taboo, τόσες προκαταλήψεις, τόσα κατηγορώ.... Φτάνει πια! Πόσες γενιές πρέπει να ξεσκαρτάρουν δηλαδή για να σταματήσει αυτό το πανηγυράκι της..."τεκνατζούς", του "τζόβενου", του "γεροξεκούτη" και δεν ξέρω πόσα άλλα κοσμητικά υπάρχουν για το θέμα.
    Ο τίτλος είναι ξεκάθαρος. ΕΡΩΤΑΣ με διαφορά ηλικίας. Αλλο έρωτας, άλλο αγάπη, άλλο...τσάι και συμπάθεια!
    Tα είπε όλα!!!:blink1:
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  10. #70

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΜΥΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΑΛΟΥΧΗΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ . ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ . Ο ΕΝΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ 50 ΕΤΩΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΕΝΑΝ 25.ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΚΕΣΤΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
    ΦΙΛΑΚΙΑ DEPPIE

 

 
Page 7 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads