s
ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ... - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 51 to 60 of 69
  1. #51

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by Caladriel View Post
    Καλησπέρα!

    Μ'αρέσει πολύ που βλέπω αναλυτικές συμβουλές..

    Θα ήθελα να μάθω και εγώ αν υπάρχει επανασύνδεση με τον πρώην μου...Χωρίσαμε 30Αυγούστου με δική του απόφαση γιατί η σχέση είχε γίνει φορτική και για τους δύο. Τρείς μήνες τώρα μιλάμε..Πότε συχνά, πότε αραιά. Αυτός μία έρχεται, μία φεύγει και επειδή εμενα αυτό με κούρασε αποφάσισα να του κλείσω την πόρτα μία για πάντα. Δεν το δέχτηκε αυτός όμως και έτσι και πάλι μιλάμε. Ειναι καλός άνθρωπος και με σέβεται, θεωρεί ότι έχει βρει σε μένα οτι θα ήθελε (κάτι που το νιώθω και εγώ γι'αυτον) όμως αυτή τη στιγμή κάτι τον κρατάει πίσω..Δεν θέλει σχέση τόσο με μένα, όσο με καμία.

    Δεν την αντέχω αυτή τη κατάσταση και θα ήθελα να πραγματικά να μάθω αφενός τι του συμβαίνει και αφετέρου αν θα υπάρξει επανασύνδεση.

    Σε ποιον/ποιους θα μπορουσα να στειλω με pm τα στοιχεια μας?

    Ευχαριστώ απο καρδιάς εκ των προτέρων!!
    Κοπέλα μου, Δίδυμο με σύνοδο Ήλιου - Δία στον 7ο και σύνοδο Αφροδίτης - ¶ρη στον 5ο και στον Κριό, κομματάκι δύσκολο το βλέπω να μη θέλει να κάνει σχέση με ...καμία. Είσαι σίγουρη για αυτά που σκέφτεσαι;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #52

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Δεν τα σκεφτομαι εγώ...Αυτός τα λέει....Μπορεί να ακουστεί χαζό αυτό που θα πω, μπορεί να με πεις και κορόιδο ή θύμα δεν ξέρω, αλλά τον ξέρω καλα...Αμα αυτό λέει, αυτό εννοεί...Δεν έχει λόγο να μου πει ψέματα...
    Εκτός αν δεν έχει επαφή με τον εσωτερικό του κόσμο, και άλλα λέει αλλά, άλλα θέλει στην ουσία. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω...

  3. #53

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by Caladriel View Post
    Δεν τα σκεφτομαι εγώ...Αυτός τα λέει....Μπορεί να ακουστεί χαζό αυτό που θα πω, μπορεί να με πεις και κορόιδο ή θύμα δεν ξέρω, αλλά τον ξέρω καλα...Αμα αυτό λέει, αυτό εννοεί...Δεν έχει λόγο να μου πει ψέματα...
    Εκτός αν δεν έχει επαφή με τον εσωτερικό του κόσμο, και άλλα λέει αλλά, άλλα θέλει στην ουσία. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω...
    Ένα καλό άρθρο έχει εδώ http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%...%F1%FE%ED.html
    με τίτλο "Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών" αλλά επειδή είναι μεγάλο και μπορεί να βαρεθείς, διάβασε αυτό το απόσπασμα.
    Να είσαι καλά :bigsmile:

    "2ος Τύπος: Ο Πολυλογάς
    ζώδια συγγενή με αυτόν: Δίδυμοι, Τοξότης
    Πολύ επικοινωνιακός και ζωηρός τύπος, γεμάτος ζωντάνια και ενεργητικότητα. Θα παρουσιαστεί σαν επιστήμονας πυρηνικής φυσικής (τουλάχιστον), πολυταξιδεμένος. Θα εντυπωσιάσει με τις γνώσεις του και με το πόσο in είναι, θα νομίσετε ότι είστε δίπλα σε έναν πολύ σπουδαίο άνθρωπο. Θα ήταν καλύτερο βέβαια να πιστεύατε το πολύ 20% από όσα σας πει. Κάποιες περίεργες αλλά καλά δικαιολογημένες εξαφανίσεις (π.χ., «έπιασε φωτιά το σπίτι του γείτονα και αποκλείστηκε όλη η περιοχή») θα είναι η αρχή.
    Στη συνέχεια θα διαπιστώσατε ότι τα λόγια λίγη σχέση έχουν με την πράξη και παράλληλα οι «εξαφανίσεις» θα γίνουν πλέον σταθερές καθώς θα υπάρχει τουλάχιστον άλλη μία στη ζωή του! Πίσω δε από τα «μεγαλεία» και τις θεωρίες μπορεί και να ανακαλύψετε ότι είναι μπερδεμένος και με ...απατεωνιές, έστω και μικρές.
    Θα διαπιστώσετε με επώδυνο τρόπο λοιπόν ότι πρόκειται για τον τύπο που αρνείται να μεγαλώσει και να ωριμάσει, να αναλάβει τις ευθύνες που του αναλογούν και θα υποχρεωθείτε πια να είστε εσείς ο «άνδρας» και να βιώνετε μια σχέση «ψυχολογικής παιδεραστίας», με αποτέλεσμα να γίνεστε κουρέλι. Και κατά βάση μάλλον θα πιστεύετε ότι δεν φταίει αυτός που είναι «αδύναμος» χαρακτήρας. Για σκεφτείτε όμως, θα φταίει αυτός που σας ...παραμύθιασε ή εσείς που ...παραμυθιαστήκατε; "
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #54

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Δικιο έχεις, αλλά παραδέξου οτι είναι μία γενίκευση αυτο.....Και εμένα αν ακουσει κάποιος οτι ειμαι Αιγόκερως θα βγάλει ένα δύο συμπερασματα, όμως στην πραγματικότητα δεν νιωθω καθόλου ως Αιγόκερως...
    Τα αστρά λένε για τάσεις..Αλλά το πως θα διαμορφωθεί εν τέλει η προσωπικότητα κάποιου έχει να κάνει και με κάποια βιώματα.

    Τέλος πάντων, θα πω ότι έχεις δίκιο, γιατί και εγώ εν τέλει δεν μπορώ να βάλω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν άνθρωπο...

  5. #55

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by Caladriel View Post
    Δικιο έχεις, αλλά παραδέξου οτι είναι μία γενίκευση αυτο.....Και εμένα αν ακουσει κάποιος οτι ειμαι Αιγόκερως θα βγάλει ένα δύο συμπερασματα, όμως στην πραγματικότητα δεν νιωθω καθόλου ως Αιγόκερως...
    Τα αστρά λένε για τάσεις..Αλλά το πως θα διαμορφωθεί εν τέλει η προσωπικότητα κάποιου έχει να κάνει και με κάποια βιώματα.

    Τέλος πάντων, θα πω ότι έχεις δίκιο, γιατί και εγώ εν τέλει δεν μπορώ να βάλω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν άνθρωπο...
    Το ότι έχεις Ήλιο στον Αιγόκερω σημαίνει ότι έχεις ένα (βασικό μεν αλλά ένα) πλανητικό αστρολογικό σώμα στο ζώδιο του Αιγόκερω. Εγώ με τρεις (3) πλανήτες προσωπικούς στον Αιγόκερω είμαι, ίσως, πιο ...Αιγόκερως από εσένα :toung:
    Και όσον αφορά τη συμβολή των "βιωμάτων" στην ψυχοσύνθεση και το χαρακτήρα του ατόμου, είμαι της άποψης ότι και αυτά έχουν την αντανάκλασή τους στο χάρτη μας. Αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  6. #56

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Και όσον αφορά τη συμβολή των "βιωμάτων" στην ψυχοσύνθεση και το χαρακτήρα του ατόμου, είμαι της άποψης ότι και αυτά έχουν την αντανάκλασή τους στο χάρτη μας. Αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

    Ισχύει αυτό. Τόσο ο δικός μου όσο και ο δικός του χάρτης το δείχνουν αυτό. Γι'αυτο αυτον τον άνθρωπο δεν τον κατατάσω στους κλασικούς "ανεύθυνους" Δίδυμους :toung:
    Αλλά και πάλι είπαμε...Στην τελική δεν βάζω το χέρι μου για κανέναν στην φωτιά....

  7. #57
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by Caladriel View Post
    Δεν τα σκεφτομαι εγώ...Αυτός τα λέει....Μπορεί να ακουστεί χαζό αυτό που θα πω, μπορεί να με πεις και κορόιδο ή θύμα δεν ξέρω, αλλά τον ξέρω καλα...Αμα αυτό λέει, αυτό εννοεί...Δεν έχει λόγο να μου πει ψέματα...Εκτός αν δεν έχει επαφή με τον εσωτερικό του κόσμο, και άλλα λέει αλλά, άλλα θέλει στην ουσία. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω...
    http://www.myhoroscope.gr/35-%DC%F1%...%FE%ED%E1.html

    Αυτο το αρθρο θα σε βοηθησει να καταλαβεις
    1. οτι δεν πρεπει να βαζεις το χερι σου στην φωτια για κανενα,
    2.οτι λαμπει δεν ειναι παντα χρυσος!!!και
    3. οτι προφανως ο Μητσακος,εχει δει τους χαρτες, και δεν γενικευει οσο νομιζεις.
    Επισης καλο ειναι να δεις και οτι ο ερμης του κανει χιαστι με ποσειδωνα,μια οψη που δεν ειναι εμφανης απο την αρχη αλλα στην πορεια βγαινει με καποιο τροπο.

    http://www.myhoroscope.gr/32-%E1%ED%...%ED%E1%F2.html
    Επισης καλο ειναι να προσεξεις οτι ο ποσειδωνας ειναι αναδρομος και οτι βρησκετε στον 1 οικο,πραγμα που του δεινει επιπλεον χαρακτηριστηκα.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  8. #58

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    http://www.myhoroscope.gr/35-%DC%F1%...%FE%ED%E1.html

    Αυτο το αρθρο θα σε βοηθησει να καταλαβεις
    1. οτι δεν πρεπει να βαζεις το χερι σου στην φωτια για κανενα,
    2.οτι λαμπει δεν ειναι παντα χρυσος!!!και
    3. οτι προφανως ο Μητσακος,εχει δει τους χαρτες, και δεν γενικευει οσο νομιζεις.
    Επισης καλο ειναι να δεις και οτι ο ερμης του κανει χιαστι με ποσειδωνα,μια οψη που δεν ειναι εμφανης απο την αρχη αλλα στην πορεια βγαινει με καποιο τροπο.

    http://www.myhoroscope.gr/32-%E1%ED%...%ED%E1%F2.html
    Επισης καλο ειναι να προσεξεις οτι ο ποσειδωνας ειναι αναδρομος και οτι βρησκετε στον 1 οικο,πραγμα που του δεινει επιπλεον χαρακτηριστηκα.

    Καλά το ότι δεν πρέπει να βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για κανέναν και ότι λάμπει δεν είναι χρυσός πρώτη εγώ το είπα...(μπορεί να έχω μόνο την ήλιο στον Αιγόκερω, όμως η ρεαλιστικότητα και μην σου πω και η απαισιοδοξία δεν μου λείπουν...:toung

    Μια χάρη...Εξηγησέ μου τι εννοείς, γιατί το άρθρο είναι μεγάλο...(διαβάζω παράλληλα και για το μαστερ...:toung: Θα κατσω να το διαβάσω σίγουρα, αλλά τώρα δεν μπορώ...)

    Υ.Γ. Δεν είπα ότι κάνει ο Μητσάκος γενικεύσεις...Το άρθρο είναι γενικο...

  9. #59

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    To διάβασα εν τέλει το άρθρο...Τρόμαξα είναι η αλήθεια λίγο....
    Αλλά η το χάσιμο της επαφής με την πραγματικότητα πιστεύω οτι είναι και αυτό που μας χώρισε..(είναι μεγάλη ιστορία....:toung

    Τέλος πάντων, δεν γίνεται αυτοί οι άνθρωποι να είναι καταδικασμένοι....Κάποιος θα βρεθεί να ταιριάξει μαζί τους και να τα πηγαίνουν καλα...Ολοι ανθρωποι έχουν καποιο κακο...Εγώ είμαι παρορμητική σε σημείο να μην με αντέχω

    Το καλό είναι οτι τόσο εγώ όσο και αυτός επιδιώκουμε σχέσεις που βοηθούν στην προσωπική εξέλιξη...Σχέσεις καθαρκτικές ας πουμε...Εκεί πάνω πιστεύω οτι αυτός ο άνθρωπος αν μη τι άλλο προσπαθεί πολύ με την προσωπικότητα του και δεν τα αφήνει όλα στην τύχη...

  10. #60
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    .. ψηλά ... στα βουνά !!
    Posts
    238

    Re: ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...

    μια πρακτική πλήν χαριτωμένη απορία:bigsmile:

    αν στον γεννεθλιό μας δεν μας πέφτει επανασύνδεση ... αλλά πεφτει στο άτομο που αγαπάμε επανασύνδεση :

    με ποιον θα επανασυνδεθεί με μας ?? ή με όποια από το παρελθόν του ή με καμία

    εχει νόημα να κοιτάμε τον χάρτη του ατομου που μας ενδιαφέρει για ένα τέτοιο ζήτημα ?
    Le coeur unit
    ce que l'esprit divise.

    Η καρδιά σμίγει,
    ό,τι ο νους χωρίζει.

 

 
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads