s
Αστρολογια και εραστες ... - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 28 of 28
  1. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by ΗΛΕΚΤΡΑ117 View Post
    Ο Κρονος χιαστι με Ηλιο,αντιθεση με Λιλιθ(σε καρκινο 12ος) τριγωνο με Βορ.Δεσμο(σε παρθενο 2ος)και χιαστι με ωροσκοπο..
    Η όψη χιαστι ειναι μια δυσκολη όψη που δειχνει πως οι πλανήτες ειναι ζωδια που δεν εχουν τιποτα κοινό πχ. ποιοτητα, στοιχειο. Αρα δυσκολα μπορει να συγκρατήσει Ηλιο και Ωροσκόπο. Ιδιως με τον Ηλιο δουλευουν πιστεύω, ο Ουρανός και ο Δίας καλύτερα. Ο Κρόνος θα ήθελε πολύ προσπάθεια για να τους "μαζέψει".Η Λιλιθ ειναι κάπως αδύναμη νομίζω σ'αυτή τη θέση (εκτος κι αν κάνει καμια σύνοδο με Ερμή :toung, αλλα αυτό δεν παίζει κανεναν ρόλο αν το υπόλοιπο ωροσκόπιο κανει την δουλειά του. Για τον Β.Δ. δεν σχολιαζω γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κατι σχετικό με το θέμα, που να τον αφορά αν και μπορεί να υπάρχει.

  2. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    ΗΛΕΚΤΡΑ
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ..ΠΑΝΤΑ.
    Posts
    54

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Συμπληρωνω και ενα εξαγωνο Πλουτωνα στην παρθενο 2ος με Ποσειδωνα σε σκορπιο 4ος αν εχει σημασια οπως και ΜC σε κριο τριγωνο με Αφροδιτη τριγωνο με Δια τριγωνο με Ουρανο

  3. #23
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    ΗΛΕΚΤΡΑ
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ..ΠΑΝΤΑ.
    Posts
    54

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Σας ευχαριστω ολους.Δεν ζητω αναλυση του χαρτη μου απλα κατεθεσα τις δικες μου οψεις κ'λ'π' μηπως για επεξεργασια αλλων οψεων που ισως εχουν σχεση.(Υ.Γ Η Λιλιθ μονο αυτο αντιθεση κρονου δεν εχει κατι αλλο)και παλι ευχαριστω.

  4. #24
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by ΗΛΕΚΤΡΑ117 View Post
    ΑΦΡΟΔΙΤΗ στον Λεων ΟΥΡΑΝΟ στον Λεων (ζωδιο Λεων Ωροσκοπος Λεων)ΔΙΑ στον Τοξοτη 5ος(8ος ΥΔΡΟΧΟΟΣ)7ος ΥΔΡΟΧΟΟΣ ΑΡΗΣ στους Διδυμους (ΕΡΩΤΑΣ433 στους Διδυμους)ΗΛΙΟΣ συνοδος ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ τριγωνο ΔΙΑ ΑΡΗΣ εξαγωνο ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΔΙΑΣ τριγωνο ΟΥΡΑΝΟΣ (ΚΡΟΝΟΣ 6ος Αιγοκερω)ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ 4ος ΕΡΜΗΣ στον Καρκινο 12ος....Αν χρειαζεσται και κατι αλλο σαν στοιχεια ρωτηστε με..(Εχουν καμια σχεση αυτες οι οψεις?)
    Η αφροδυτη-ωροσκοπος-ηλιος στον 1 φωναζει εδω ειμαι θαυμαστε με,αλλα οχι για μεγαλο διαστημα(ουρανος) γιατι θελω να γνωρισω και αλλους (αρης-διδυμος) και να επεκταθω μεσα απο την διαδικασια του φλερτ(διας-τοξοτης-5)!Τι αλλο να πουμε?για το τριγωνο δια ,αφροδυτη-ουρανου που σε κανει να εχεις την αισιοδοξια και την ανεση για μια κοινωνικη και συναισθηματικη επιτυχια?
    Μακαρι να ηταν ολες οι γυναικες ετσι ,δεν θα υπηρχαν δυσαρεστημενοι αντρες,ουτε γυναικες βεβαια!!!!
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  5. #25
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    Η αφροδυτη-ωροσκοπος-ηλιος στον 1 φωναζει εδω ειμαι θαυμαστε με,αλλα οχι για μεγαλο διαστημα(ουρανος) γιατι θελω να γνωρισω και αλλους (αρης-διδυμος) και να επεκταθω μεσα απο την διαδικασια του φλερτ(διας-τοξοτης-5)!Τι αλλο να πουμε?για το τριγωνο δια ,αφροδυτη-ουρανου που σε κανει να εχεις την αισιοδοξια και την ανεση για μια κοινωνικη και συναισθηματικη επιτυχια?
    Μακαρι να ηταν ολες οι γυναικες ετσι ,δεν θα υπηρχαν δυσαρεστημενοι αντρες,ουτε γυναικες βεβαια!!!!
    Για τις γυναίκες ΟΚ! Τωρα για τους αντρες τηρώ τις αμφιβολίες μου, μετα το "θέλω να γνωρίσω κι αλλους", κατα πόσο δεν θα ήταν δυσαρεστημένοι

  6. #26
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Για τις γυναίκες ΟΚ! Τωρα για τους αντρες τηρώ τις αμφιβολίες μου, μετα το "θέλω να γνωρίσω κι αλλους", κατα πόσο δεν θα ήταν δυσαρεστημένοι

    Πιστευω οτι την σημερινη εποχη πολλοι αντρες ,για καθαρα οικονομικους και κοινωνικους λογους,δεν θελουν δεσμευση.Οποτε οταν περνανε απο το φλερτ στο σεξ και μετα εσυ την κανεις ειναι οκ για αυτους.Σαφως υπαρχουν και αυτοι που θελουν συναισθηματικη δεσμευση αλλα πιστευω οτι ειναι λιγοι.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  7. #27

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    Πιστευω οτι την σημερινη εποχη πολλοι αντρες ,για καθαρα οικονομικους και κοινωνικους λογους,δεν θελουν δεσμευση.Οποτε οταν περνανε απο το φλερτ στο σεξ και μετα εσυ την κανεις ειναι οκ για αυτους.Σαφως υπαρχουν και αυτοι που θελουν συναισθηματικη δεσμευση αλλα πιστευω οτι ειναι λιγοι.
    Μην είσαι και τόσο σίγουρη...:bigsmile:
    Αλλά μην το κουβεντιάσουμε τώρα αυτό.
    Από τα παραπάνω ποστ όμως, αναδεικνύεται μια βασική παράμετρος που πρέπει να έχουμε στο νου μας για το θέμα "αστρολογία & εραστές", ιδίως όταν συγκρίνουμε δεδομένα τωρινά με δεδομένα που υπήρχαν πριν 100, 200, 300 χρόνια και βάλε: το εκάστοτε ηθικό υπόβαθρο. Είναι πολύ εύκολο να παρερμηνεύσουμε είτε πράξεις είτε αντιλήψεις αν τις αναλύουμε βασιζόμενοι σε αυτά που ηθικώς είναι αποδεκτά ή όχι σήμερα. Ακόμη και στις έννοιες που είχαν κάποιες λέξεις υπάρχουν διαφοροποιήσεις.
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #28

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Νομίζω ότι μίλησες πιο σωστά και ουσιαστικά από όλους!!! :amuse:

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads