s
Αστρολογια και εραστες ... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 28
  1. #11
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    ...εχμμμ!! Το άρθρο...για αναφορά βεβαίως βεβαίως...

  2. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Μπορει ενας τονισμενος 5 να δειχνει την ταση του ατομου να θελει να φλερταρει και να ειναι συνεχεια στην αναζητηση.Τωρα αν τα καταφερνει ή οχι ειναι αλλο θεμα και παιζουν ρολο και οι οψεις καθως και το ζωδιο του οικου. ΠΧ ο 5 στην παρθενο μεχρι να το αναλυση εφυγε το "θυμα",προσωπικος πλανητης με κρονο δεν εκφραζετε αμμεσα και ζεστα.Αν ειναι καλλιτεχνης ολος ο 5 εκφραζετε δημιουργηκα,οποτε για εμενα ειναι και θεμα συνολου του χαρτη καθως και ποιοτητα ανθρωπου.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  3. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Αγαπητη giannas


    στο ζητημα του κρονου επετρεψε μου να διαφωνησω. Οταν μια Αφροδιτη προσβαλεται απο καθε αποψη ειτε θετικα ειτε αρνητικα απο τον Κρονο τα ατομα αυτα εκφραζονται ως εξης.
    Η ερωτικη τους φυση (Αφροδιτη ) ειναι ανασφαλης (Κρονος) , ετσι μεσα απο τους πολλαπλους εραστες καταφερνουν να αναπληρωνουν το αισθημα της μοναξιας ή της ανασφαλειας τους. Αυτος ειναι ο λογος που εχουν μια επιθυμια για πολλες ερωτικες επιλογες με την διαφορα οτι δεν το κανουν για την διασκεδαση απλα για την καλυψη αναγκων τους. Το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο ..

    με εκτιμηση
    Cancerian

  4. #14
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Αγαπητη giannas


    στο ζητημα του κρονου επετρεψε μου να διαφωνησω. Οταν μια Αφροδιτη προσβαλεται απο καθε αποψη ειτε θετικα ειτε αρνητικα απο τον Κρονο τα ατομα αυτα εκφραζονται ως εξης.
    Η ερωτικη τους φυση (Αφροδιτη ) ειναι ανασφαλης (Κρονος) , ετσι μεσα απο τους πολλαπλους εραστες καταφερνουν να αναπληρωνουν το αισθημα της μοναξιας ή της ανασφαλειας τους. Αυτος ειναι ο λογος που εχουν μια επιθυμια για πολλες ερωτικες επιλογες με την διαφορα οτι δεν το κανουν για την διασκεδαση απλα για την καλυψη αναγκων τους. Το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο ..

    με εκτιμηση
    Cancerian
    Συμφωνω αλλα πιστευω οτι αν δεν υπαρχει ενας καλος διας στο ωροσκοπιο ,ο κρονος μπορει να φερει παγωμα στην εκφραση του ατομου και ετσι η ανασφαλεια ,να εκθηλωθει με ελλειψη τολμης
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  5. #15
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Το αρθρο τονιζε οτι αν και η μοντερνα αστρολογια θεωρει το σεξ ως ζητημα του 8ου οικου , παραδοσιακα η διαδικασια του ερωτα (συνουσια) , συνδεεται με τον 5ο οπως και ο ερωτας σαν σαν καθημερινη διεργασια (ο λεγομενος ερωτας της μιας βραδιας). Οταν το σεξ δεν περιεχει βαθυτερα συναισθηματα και γινεται μονο και καθαρα για διασκεδαση τοτε ειναι επισης θεμα του 5ου.
    Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, ο 5ος εκφράζει περισσότερο το ερωτικό παιχνίδι, δηλαδή από την ανταλλαγή των μηνυμάτων μέσα από τα κοιτάγματα μέχρι την προσέγγιση του άλλου και όσο εξακολουθούν τα δύο μέρη να είναι αυτόνομα. Από τη στιγμή όμως που φτάνουν στην ουσία (συνουσία), εκεί θεωρώ ότι μέσα στην ένωσή τους παύει η αίσθηση της ατομικότητας, γίνονται ένα, οπότε μπαίνουμε στη σφαίρα του 8ου. Με λίγα λόγια, όταν φτάνουν στην κορύφωση, είναι καθαρά 8ος (μην ξεχνάμε ότι ο 5ος έχει περισσότερο ατομική χροιά, ενώ ο 8ος είναι "μοιράζομαι").
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  6. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Θα αντιγραψω σε καποια σημεια τον Μητσακο γιατι ειναι καποια κομματια-αποριες που ειναι ευλογες

    Ποιος εραστής θεωρείται ότι έχει "πληθώρα" ερωτικών συντρόφων;

    Κάποιος/α που για μια περίοδο της ζωής του/της (2, 3, 4, 5, 10 χρόνια πχ) έχει έντονη δραστηριότητα αλλά μετά ενεργοποιείται κάποια άλλη όψη και του γυρνάει το μυαλό σε άλλες καταστάσεις πώς χαρακτηρίζεται; Πρώην καζανόβιος; Λαμβάνεται η περίπτωση αυτή υπόψιν;


    Εδω μπορει να ρωτηθει και το αντιστροφο...Αν καποιος γενικα ειναι τυπος που αρεσκεται σε καταστασεις πιο μονιμες και σε μια φαση της ζωης του για τον αλφα ή χι ψι λογο δραστηριοποιηθει εντονα τοτε τι λεμε?πως χαρακτηριζουμε αυτον τον ανθρωπο γενικα??? οτι απλα περναει τη φαση του καζανοβα???

    Πόση αλήθεια βρίσκεται στις περιγραφές που γίνονται και στην εικόνα που παρουσιάζεται για κάποιον/α που έχει το όνομα; Είμαστε σίγουροι ότι έχει και την χάρη;
    Και περα απ αυτο, πως η εικονα μπορει να μας κανει να πιστεψουμε πολλα παραπανω απ οσα ισχυουν στη πραγματικοτητα??
    Τα φαινομενα δεν ειναι πολλες φορες ιδια με την πραγματικοτητα ουτε με τα νοουμενα...

    Επισης αυτο που εγραψε η Giannas νομιζω οτι ειναι πολυ σωστο..Το πως θα εκδηλωθουν καποια σημεια του χαρτη ειναι παντα σχετικο....Και γι αυτο δε μπορουμε να κανουμε και "κρισεις" για εναν ανθρωπο χωρις να τον γνωριζουμε μονο απο τον χαρτη του...


    Και σε σχεση με τα στοιχεια που αυτα που παρεθεσε ο Cancerian, αυτα ειναι τα δικα μου σχετικα
    Αφροδιτη και Αρης στον 5ο(δε κανουν συνοδο) και Πλουτωνας (αν και ειναι μολις πριν την ακμη του 6ου ουτε 2 μοιρες)...Διας στο τοξοτη στον 7ο. Αφροδιτη εξαγωνο με Δια και Ουρανο,τριγωνα με ωροσκοπο κ σεληνη...Αρης τετραγωνο Ποσειδωνας (-4), αρης εξαγωνο ηλιος.Ο ερμης αν και σε τοξοτη εντονος στο χαρτη με αρκετες οψεις...
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #17
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    ΗΛΕΚΤΡΑ
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ..ΠΑΝΤΑ.
    Posts
    54

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Επιτρεψτε μου να πω και γω την αποψη μου.Αν και αρκετα ασχετη με αστρολογια υποθετω ομως μηπως παιζει ρολο και η ηλικια.Μηπως μεσα στην αναζητηση μας ακομα και σαν εμπειριες οσο κι αν ακουγεται επιφανειακο,καποια χρονια πριν την ωριμανση μας και την εκδηλωση του ωροσκοπου μας συμβαινει να βιωνουμε τις καζανοβιες οψεις?Απο προσωπικη μου εμπειρια χωρις τασεις ναρκισισμου εζησα και βιωσα αμετρητες καζανοβιες οψεις αμετρητες σχεσεις ερωτικες και ακραιες(για αλλους)εμπειριες.για να μην ακουστω χυδαια θα το σταματησω εδω και θα γραψω(για επεξεργασια ισως και αλλων οψεων)τα δικα μου δεδομενα.ΑΦΡΟΔΙΤΗ στον Λεων ΟΥΡΑΝΟ στον Λεων (ζωδιο Λεων Ωροσκοπος Λεων)ΔΙΑ στον Τοξοτη 5ος(8ος ΥΔΡΟΧΟΟΣ)7ος ΥΔΡΟΧΟΟΣ ΑΡΗΣ στους Διδυμους (ΕΡΩΤΑΣ433 στους Διδυμους)ΗΛΙΟΣ συνοδος ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ τριγωνο ΔΙΑ ΑΡΗΣ εξαγωνο ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΔΙΑΣ τριγωνο ΟΥΡΑΝΟΣ (ΚΡΟΝΟΣ 6ος Αιγοκερω)ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ 4ος ΕΡΜΗΣ στον Καρκινο 12ος....Αν χρειαζεσται και κατι αλλο σαν στοιχεια ρωτηστε με..(Εχουν καμια σχεση αυτες οι οψεις?)

  8. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Σχεδόν οι περισσότερες έχουν! Αυτό που "φωνάζει" ειναι το τρίγωνο του Δια απ' την θέση κυριαρχίας του και μάλιστα 5ο - προς τον Ηλιο και Ουρανό(κατα την γνώμη μου πάντα). Ο Ερμής φαίνεται πιο συγκρατημένος αλλα ρευστός παρολα αυτα. Ο Κρόνος που επισης ειναι σε κυριαρχία δεν "κραταεί" τιποτα? Δηλαδή τι όψεις κανει?

  9. #19
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    ΗΛΕΚΤΡΑ
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ..ΠΑΝΤΑ.
    Posts
    54

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    Ο Κρονος χιαστι με Ηλιο,αντιθεση με Λιλιθ(σε καρκινο 12ος) τριγωνο με Βορ.Δεσμο(σε παρθενο 2ος)και χιαστι με ωροσκοπο..

  10. #20
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Αστρολογια και εραστες ...

    [QUOTE=ΗΛΕΚΤΡΑ117;67496]Επιτρεψτε μου να πω και γω την αποψη μου.Αν και αρκετα ασχετη με αστρολογια υποθετω ομως μηπως παιζει ρολο και η ηλικια.QUOTE]

    Στο συγκεκριμενο "αθλημα" πιστευω οτι καμια σχεση δεν εχει η ηλικια.Απλα σε καποιες φασεις της ζωης μπορει να επειδηδεσε λιγοτερο .Αν το εχεις ομως να ζουζουνιζεσε και για καποιο λογο να βρησκεις πληροτητα μεσα απο αυτο αυτο δεν σταματαει.Ενας αρης στους διδυμους στον 5 για πχ σταματαει?
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads