s
μεγάλο τρίγωνο;;;;
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Θα ήθελα να παραθέσω κάποιες μοίρες πλανήτών και να μου πείτε να αποτελούν μεγάλο τρίγωνο: αιγόκερος 13.25 ωροσκόπος, παρθένος 10.33 ερμής, ταύρος σελήνη 12.32. Και αν συμβαίνει αυτό ποιός πλανήτης χρησιμεύει για την απελευθέρωση ενέργειας;;

  2. #2

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Quote Originally Posted by chandramani View Post
    Θα ήθελα να παραθέσω κάποιες μοίρες πλανήτών και να μου πείτε να αποτελούν μεγάλο τρίγωνο: αιγόκερος 13.25 ωροσκόπος, παρθένος 10.33 ερμής, ταύρος σελήνη 12.32. Και αν συμβαίνει αυτό ποιός πλανήτης χρησιμεύει για την απελευθέρωση ενέργειας;;

    Αυτό που αναφέρεις σχηματίζει όντως μεγάλο τρίγωνο σε ζώδια της γης. Αν θυμάμαι όμως καλά, σε μια ερώτηση που είχα θέσει στην κα.Σίμου νομίζω οτι μου είχε αναφέρει πως οι σχηματισμοί συντελούνται κυρίως ανάμεσα σε πλανήτες.Ο Ωροσκόπος βέβαια είναι πολύ σημαντικό σημείο του χάρτη γι'αυτό κ δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει στην περίπτωση αυτή.
    Τώρα όσον αφορά την τελευταία σου ερώτηση, δεν νομίζω πως στο μεγάλο τρίγωνο αναζητάμε κάποιον πλανήτη που θα απελευθερώσει την ενέργεια (ίσως έχεις στο μυαλό σου το ταυ-τετράγωνο).
    Ο σχηματισμός αυτός συμβολίζει την εύκολη κ ομαλή ροή ενέργειας μεταξύ τριών πλανητών κ θεωρείται πολύ θετικός
    ''Ζητώ τα θρύμματα κι έχω το ακέραιο΄ ποθώ τα χιλιάδες κομμάτια κι έχω το όλο΄ ανιχνεύω το πολλαπλό κι έχω το ένα.''
    Γιάννης Ευσταθιάδης

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Quote Originally Posted by skytree View Post
    Ο σχηματισμός αυτός συμβολίζει την εύκολη κ ομαλή ροή ενέργειας μεταξύ τριών πλανητών κ θεωρείται πολύ θετικός
    Και αρκετά νωχελικός.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Για.
    αυτό ρώτησα κι εγώ γιατί δεν ήξερα αν μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε και τον ωροσκόπο, πάντως κάποιο ρόλο θα παίζει. Σε κάποιο βιβλίο της Ντάκου διάβασα πως σε αυτό το ισόπλευρο τρίγωνο που δημιουργείται υπάρχει κάποιος πλανήτης για απελευθέρωση ενέργειας. Λέει ότι αυτή η σύγκρουση αποσκοπεί σε έναν σκοπό που συμβολίζεται από το στοιχείο όπου διαγράφεται το τρίγωνο και επίσης ότι αυτό το τρίγωνο αποτελεί μεν προσόν αλλά ο ΄΄ανθρωπος ενδέχεται να το εκφράσει και αρνητικά.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Quote Originally Posted by chandramani View Post
    Για.
    αυτό ρώτησα κι εγώ γιατί δεν ήξερα αν μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε και τον ωροσκόπο, πάντως κάποιο ρόλο θα παίζει. Σε κάποιο βιβλίο της Ντάκου διάβασα πως σε αυτό το ισόπλευρο τρίγωνο που δημιουργείται υπάρχει κάποιος πλανήτης για απελευθέρωση ενέργειας. Λέει ότι αυτή η σύγκρουση αποσκοπεί σε έναν σκοπό που συμβολίζεται από το στοιχείο όπου διαγράφεται το τρίγωνο και επίσης ότι αυτό το τρίγωνο αποτελεί μεν προσόν αλλά ο ΄΄ανθρωπος ενδέχεται να το εκφράσει και αρνητικά.
    Εχω την εντύπωση πως μιλάς για Χαρταετό κι όχι για Μεγάλο Τρίγωνο. Ή ίσως για διελαύνοντες που μπορεί να κάνουν κάποια αντίθεση με ενα απο τους πλανήτες του Μεγάλου Τριγώνου με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί προσωρινά ενας Χαρταετός. Εκει μιλάμε για απελευθέρωση ενέργειας που βοηθάει κάπως να αφησει το ατομο κατα μέρους την χαλάρωση που προκαλει το Μεγάλο Τριγωνο απο μόνο του- με την βοήθεια της αντίθεσης και των δύο εξαγώνων που δημιουργούνται

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Αστρολογία, έκτη έκδοση, σελίδα 192 εκεί όπου μιλάει για τους σχηματσμούς. Α ! στο βιβλίο Αστρολογία. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος τότε;

  7. #7
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Quote Originally Posted by skytree View Post
    Αυτό που αναφέρεις σχηματίζει όντως μεγάλο τρίγωνο σε ζώδια της γης. Αν θυμάμαι όμως καλά, σε μια ερώτηση που είχα θέσει στην κα.Σίμου νομίζω οτι μου είχε αναφέρει πως οι σχηματισμοί συντελούνται κυρίως ανάμεσα σε πλανήτες.Ο Ωροσκόπος βέβαια είναι πολύ σημαντικό σημείο του χάρτη γι'αυτό κ δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει στην περίπτωση αυτή.
    Τώρα όσον αφορά την τελευταία σου ερώτηση, δεν νομίζω πως στο μεγάλο τρίγωνο αναζητάμε κάποιον πλανήτη που θα απελευθερώσει την ενέργεια (ίσως έχεις στο μυαλό σου το ταυ-τετράγωνο).
    Ο σχηματισμός αυτός συμβολίζει την εύκολη κ ομαλή ροή ενέργειας μεταξύ τριών πλανητών κ θεωρείται πολύ θετικός

    Βρήκα αυτό που είχες ρωτήσει στο παρελθόν και τελικά οι σχηματισμοί αφορούν και τον ωροσκόπο καθώς επίσης και το μεσουράνημα. Σε ευχαριστώ:bigsmile:

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: μεγάλο τρίγωνο;;;;

    Αγαπητή chandramani

    Η αλήθεια είναι πως για να υπάρχει εκτόνωση ενεργειακή μέσα από πρόκληση, θα πάμε καλύτερα στον χαρταετό, όπως σας είπε η black moon.

    Γενικά το Μεγάλο Τρίγωνο δίνει μία ευχέρεια, άνεση και ελεύθερη ροή, που έχω την γνώμη -δίχως να επιθυμώ να ερμηνεύσω την κα Ντάκου την οποία σέβομαι πολύ- πως έτσι εννοεί το θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα. Ενδεχομένως γιατί άνετα κινούμαστε με τους πλανήτες του σχηματισμού. Η εκτόνωση θα έρθει με πρόκληση που συνήθως εννοούμε δύσκολη όψη. Επειδή στο βιβλίο δεν αναφέρει τον Χαρταετό, ίσως μία τέτοια πρόκληση εννοεί.

    Αλλά και πάλι για να δούμε τον πιο ισχυρό πλανήτη ενός σχηματισμού, θα είναι ο περισσότερο αξιολογημένος σε ζώδιο ή οίκο. Στην περίπτωσή σας, ενώ είναι καλοί και οι δύο πλανήτες, έχει προβάδισμα η Σελήνη. Αλλά υπάρχουν κι άλλες βαθμολογήσεις πλανητών.

    Αν όμως έχουμε ένα Μεγάλο τρίγωνο με τον Ωροσκόπο, τότε στην ουσία είναι Χαρταετός με την ακμή του 7ου οίκου.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads