s
Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις] - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 42
  1. #31

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Καλησπέρα και από μένα!
    Κι εγώ είμαι λιγάκι μπερδεμένη..Έχω Αφροδίτη στο σκορπιό(10ος οίκος),σε σύνοδο με τον Ήλιο και με τον Πλούτωνα..Επίσης Πλούτωνα και Ερμή στο σκορπιό(10ος και 11ος οίκος αντίστοιχα) και ¶ρη στον υδροχόο.Τι σημαίνουν αυτά όσον αφορά τον ερωτισμό?
    Ευχαριστώ!

  2. #32
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by melchiar View Post
    konstantina318 και leoma ευχαριστω για τις απαντησεις και απο τον γενεθλιο βρηκα αρκετες πληροφοριες αλλα και απο το αρθρο για τη σχεση πλουτωνα-αφροδιτη.
    leona μια λεπτομερεια ο κρονοσ και ο αιγοκερως γνωριζω οτι ειναι στον αιγοκερω απλως ηθελα να γνωριζω τη σημασια οταν και οι τρεισ πλανητεσ βρισκονται στον 3 οικο τη επιρροη εχουν,αν γνωριζεισ κατι περισσοτερο για αυτο θα ηθελα παρα πολυ να μαθω .
    Κατι ακομα μου ειχαν πει καποτε οτι οταν η αφροδιτη και ο πλουτωνασ σε εναν γενεθλιο χαρτη βρισκονται στον σκορπιο ,υπάρχει μια κακοτυχια στον ερωτικο τομεα,την οποια τη διακρινω και εγω ,αν φανταστεισ οτι τους ανθρωπουσ που αγαπω δεν μπορω να τους εχω στο τελος και αυτο γιατι οπως με πληροφορησαν ,σε προηγουμενεσ ζωεσ πατησα μερικουσ και τους πληρωνω τωρα(χαχα).Ειμαι ο ανθρωπος εκεινοσ που θελει οι ανθρωποι γυρω του να νιωθουν ελευθεροι αλλα στον ερωτα τα πραγματα διαφερουν ,καταληγω να νιωθω μονοσ στο τελος γιατι δεν θελω με την συμπεριφορα μου να πληγωνω τουσ ανθρωπουσ που εχω διπλα μου.Εχω λοιπον 2 ερωτησεισ να κανω:πωσ ισορροπει κανεισ την αναγκη ,του να θελει να ειναι ελευθερος καποιος αυτος αλλα και οι γυρω του?και πωσ μπορει να εξοφλησει κανεισ παλιους λογαριασμουσ απο προηγουμενεσ ζωεσ ,οπωσ ειναι αυτη η οψη στον γενεθλιο χαρτη μου μεταξυ αφροδιτησ -πλουτωνα.
    Συγχωρεστε τη φλυαρια μου ,αλλα ψαχνω για απαντησεισ που θα μου δωσεισ οχι την ικανοποιηση της ιδιας της απαντησης ,οσο τη γνωση του να μπορω να γινω καλυτερος ανθρωπος και να μην κανω παλι τα ιδια λαθοι.....

    Αγαπητέ melchiar

    Το αίσθημα της μοναξιάς που νιώθεις εξηγείται από τη σύνοδο της Αφροδίτης με τον Πλούτωνα (αφού διάβασες και το άρθρο...). Η όψη αυτή ενισχύεται και από την παρουσία της Αφροδίτης στο Σκορπιό όπου είναι "σε αδυναμία" στο ζώδιο αυτό, όπως λένε, επειδή δεν μπορεί εκεί να εκφράσει τη βασική της ενέργεια (ο Πλούτωνας -- αντίθετα -- είναι στο φυσικό του χώρο). Η επιθυμία σου σαν Τοξότης να νιώθουν οι άλλοι ελεύθερα συγκρούεται με την Αφροδίτη στο Σκορπιό, γιατί στις στενές σου σχέσεις γίνεσαι κάπως πιεστικός και ίσως αποξενώνεις τους ανθρώπους που σε πλησιάζουν. Η Αφροδίτη στον 1ο οίκο σου δίνει αυτή τη γοητεία να προσελκύεις αρκετά άτομα σε ερωτικό επίπεδο λόγω του παρουσιαστικού σου (αν πιθανότατα έχεις και ωροσκόπο Ζυγό συμβάλλει και αυτός), από την άλλη πλευρά ο Σκορπιός και ο Πλούτωνας, ενώ υποδηλώνουν έναν πιστό φίλο ή σύντροφο, σε κάνουν κτητικό και εξουσιαστικό.

    Για τις καρμικές προεκτάσεις του θέματος δεν μπορώ να μιλήσω -- θα έλεγα ότι "πάει μακριά η βαλίτσα" μ' αυτά τα πράγματα και είναι και εκτός θέματος (βλέπε Αφροδίτη: Ο Πλανήτης του Έρωτα και της Ομορφιάς). ¶λλωστε ο σκοπός είναι να κατανοήσεις τις όψεις αυτές του ωροσκοπίου σου και να προσπαθήσεις να τις βελτιώσεις είτε μόνος είτε με τη βοήθεια ειδικού, αν σε πονάνε πολύ.

    Επίσης εκτός θέματος είναι και οι πλανήτες του 3ου οίκου. Μπορείς, αν θέλεις, να ανοίξεις Νέο Θέμα στις Συζητήσεις Αστρολογίας για το συγκεκριμένο κομμάτι (Συζητήσεις - ερωτήσεις - απορίες - Αστρολογία για όλους)
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #33
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Κάπου στο «ροζουλί» νομίζω είμαι και εγώ, Αφροδίτη χαλαρό χιαστί (>5°) με Ποσειδώνα και δυνατό τετραγωνάκι με Πλούτωνα. (Κάτι άλλες ψιλές όψεις όπως σύνοδο με Ήλιο, χι με Δία και Ωροσκόπο και Τετρ. με Χείρωνα τις αντιπαρέρχομαι :toung::bigsmile Εκ πείρας έχω να πω ότι η ροζουλίαση από τη στιγμή που αναγνωρίζεις ότι την έχεις μπορεί να προσεχτεί, και άσχετα αν αυτό οδηγήσει σε μια αυξημένη επιφυλακτικότητα τελικά πιστεύω ότι προστατεύει από αρκετές τράκες, κατάγματα, σπασμένα παρμπριζ, λαμαρινατζήδες κλπ. Τώρα αν σου στερεί την απόλαυση της ταχύτητας και του speed τι να γίνει. Ελπίζεις ότι έστω και κούτσα-κούτσα κάποια στιγμή θα βγεις σε μια μεγάλη ευθεία να το «πατήσεις»!


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  4. #34

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Να ρωτήσω και εγω κάτι, η Αφροδίτη στον 12ο στον Αιγόκαιρω τι μπορει να δειχνει?

  5. #35
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by zania View Post
    Να ρωτήσω και εγω κάτι, η Αφροδίτη στον 12ο στον Αιγόκαιρω τι μπορει να δειχνει?
    Στην αρχική μας σελίδα, στον "γενεθλιο χαρτη" υπάρχει αναλυση γι'αυτο που ρωτας....κατω-κατω.

  6. #36
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    108

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Κάπου στο «ροζουλί» νομίζω είμαι και εγώ, Αφροδίτη χαλαρό χιαστί (>5°) με Ποσειδώνα και δυνατό τετραγωνάκι με Πλούτωνα. (Κάτι άλλες ψιλές όψεις όπως σύνοδο με Ήλιο, χι με Δία και Ωροσκόπο και Τετρ. με Χείρωνα τις αντιπαρέρχομαι :toung::bigsmile Εκ πείρας έχω να πω ότι η ροζουλίαση από τη στιγμή που αναγνωρίζεις ότι την έχεις μπορεί να προσεχτεί, και άσχετα αν αυτό οδηγήσει σε μια αυξημένη επιφυλακτικότητα τελικά πιστεύω ότι προστατεύει από αρκετές τράκες, κατάγματα, σπασμένα παρμπριζ, λαμαρινατζήδες κλπ. Τώρα αν σου στερεί την απόλαυση της ταχύτητας και του speed τι να γίνει. Ελπίζεις ότι έστω και κούτσα-κούτσα κάποια στιγμή θα βγεις σε μια μεγάλη ευθεία να το «πατήσεις»!

    Σαν να λεμε σπευδε βραδεως. Παλιο, αλλα σοφο.

  7. #37
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    ΡΟΥΛΑ
    Location
    χιος
    Posts
    122

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Καλησπερα αφροδιτη στο λιωνταρι στον 11ο ιοκο κανει οψεις αλλα οχι με προσωπικουσ πλανητες αντιλαμβανομαι οτι θα μπορουσε να δινει μια καλη εμφανιση λογο του λιωνταριου κ κατα καποιο τροπο να κανει τρην κοπελα δημοφιλη λογο ιοκου ομως παρατηρωντας τον χαρτη δεν μπορω να καταλαβω απο που προερχετε ο εντονος μαγνητησμος που εκπεμπει?

  8. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Για μαγνητισμό κοιτα Πλούτωνα

  9. #39
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    ΡΟΥΛΑ
    Location
    χιος
    Posts
    122

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    εχει οψεις με πλουτωνα στο σκορπιο στον 2ο τριγωνο με ηλιο επισης τριγωνο με σεληνη στους ιχθυεις στον 6ο ιοκο εξαγωνο με ποσειδωνα στον αιγωκαιρο στον 4ο ιοκο κ τελος τετραγωνο με ερμη στον καρκινο τελευταια μοιρα στον 11ο ιοκο. ομως πιστευω οτι αυτες οι οψεις δεν δινουν μαγνηνιτισμο πχ ενα τριγωνο με την σεληνη μπορει να δινει σωστη κριση οχι μαγνητισμο το τεραγωνο με πλουτωνα καπιο προβλημα επικοινωνιας αν κ τριγωνιζετε απο κρονο στον τοξοτη στον 4ο ιοκο αλλα νομιζω οτι κ εδω υπαρχει προβλημα...εσυ τι λες?

  10. #40
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Διαφωνω, αλλα το θεμα εδω ειναι Αφροδίτη οποτε δεν θα επεκταθω

 

 
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads