s
Οίκοι σε συναστρία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Οίκοι σε συναστρία

    Καλημέρα!

    Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σε συναστρία: Όταν λέμε ότι ο πλανήτης του ενός πέφτει σε κάποιον οίκο του άλλου, εννοούμε ότι ο πλανήτης και η ακμή του οίκου είναι στο ίδιο ζώδιο? Αν π.χ. κάποιος έχει σελήνη στον καρκίνο στις 11 μοίρες και εγώ έχω ακμή 7ου οίκου στον καρκίνο στις 20 μοίρες, τότε λέμε ότι η σελήνη του πέφτει στον 7ο οίκο μου?

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Οίκοι σε συναστρία

    Eπειδη τα φωτα μπορουν να εχουν αποκληση μεχρι και 10 μοιρες μπορουμε να πουμε οτι μπαινει στον 7 του αλλου, ειδικα αν υπαρχει καποιος πλανητης στην ακμη του 7 και τραβαει την σεληνη σου.Αλλα απο εκει και περα νομιζω οτι ειναι και στην κριση του ερμηνευτη.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  3. #3

    Re: Οίκοι σε συναστρία

    Δηλαδή δεν αρκεί να είναι στο ίδιο ζώδιο (καρκίνος) η Σελήνη του και η ακμή του 7ου οίκου μου? Οπότε σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να θεωρήσω ότι η σελήνη του πέφτει στον 6ο οίκο μου, όπου έχει ακμή στους Διδύμους?

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οίκοι σε συναστρία

    Οι δυο χαρτες τοποθετουνται ο ενας πανω στον αλλο ετσι ωστε να ταυτιζονται τα ζωδια. Ακμη του πρωτου οικου υπολογιζεται, συμφωνα με τον χαρτη του "κυριου" προσωπου.
    Στο παραδειγμα που ανεφερες, πραγματι η Σεληνη του αλλου ατομου πεφτει στον 6ο οικο σου και στους Διδυμους.
    Τωρα, αυτο που ανεφερε η giannas, δεν ξερω κατα ποσον ισχυει σε εναν χαρτη συναστριας και με τοσο μεγαλη ανοχη!:bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads