s
Συναστρίες - Page 28
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 28 of 30 FirstFirst ... 18 24 25 26 27 28 29 30 LastLast
Results 271 to 280 of 293
  1. #271
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    60

    Re: Συναστρίες

    Quote Originally Posted by luna123 View Post
    μαλλον η πρωτη,αν δεν κανω λαθος:unsure:
    κ τι σημαινει δηλ?

  2. #272
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Συναστρίες

    Quote Originally Posted by Roxanne View Post
    κ τι σημαινει δηλ?
    Προφανώς εννοεί ότι όταν κοιτάμε τους εξωκρόνιους πλανήτες (Ουρανό, Ποσειδώνα, Πλούτωνα) υπολογίζουμε τις όψεις τους με τα φώτα και τους προσωπικούς πλανήτες. Οι όψεις μεταξύ των εξωκρόνιων δεν αφορούν προσωπικά θέματα.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #273
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Συναστρίες

    Quote Originally Posted by konstantina318 View Post
    Εγώ πάλι,όσον αφορά το επίπεδο προσωπικής εμπειρίας,κ έχοντας τις παρακάτω όψεις στο γενέθλιο χάρτη μου..
    Β. Δεσμός Χιαστί Ήλιος 1.49
    Β. Δεσμός Τετράγωνο Σελήνη 0.47
    Β. Δεσμός Αντίθεση Αφροδίτη 2.20
    Β. Δεσμός Τρίγωνο Αρης 0.12
    Β. Δεσμός Τετράγωνο Δίας 1.18
    Β. Δεσμός Εξάγωνο Ουρανός 4.65
    Β. Δεσμός Τρίγωνο Χείρωνας 5.31
    Β. Δεσμός Σύνοδος Βέρτεξ 1.67
    Β. Δεσμός Τρίγωνο Μεσουράνημα 1.47 ...... όπου Ηλιος-Κρόνος-Ερμής βρίσκονται στο 12ο,και Β.Δ στον Τοξότη "εμπεριεχόμενος",όπως επίσης και αυτές...

    Βέρτεξ Χιαστί Ήλιος 0.19
    Βέρτεξ Τετράγωνο Σελήνη 2.15
    Βέρτεξ Αντίθεση Αφροδίτη 0.53
    Βέρτεξ Τρίγωνο Αρης 1.80
    Βέρτεξ Τετράγωνο Δίας 0.49
    Βέρτεξ Σύνοδος Β. Δεσμός 1.67
    Βέρτεξ Τρίγωνο Μεσουράνημα 3.14 ...θεωρώ πως μόνο βαρύγδουπα δεν είναι τα όσα λέγονται:nea:Και πίστεψε τούτο:Είναι καταστάσεις που έζησα πολλά χρόνια πριν,που δεν ήξερα καν τι σημαίνει Αστρολογία και Κάρμα,και τώρα βρίσκω κάποια εξήγηση για όσα είχα περάσει,καθώς και γι αυτό το περίεργο συναίσθημα που πάντα είχα όταν γνώριζα κάποια συγκεκριμένα άτομα και που πραγματικά δεν εξηγείτε με λόγια!"κατά τη δική μου γνώμη 'πάντα
    Κοίτα, κι εγώ δεν έγραψα όλες τις όψεις του χάρτη μου, αν και δεν νομίζω πως έχει σημασία να τις συγκρίνουμε ζυγίζοντάς τες. Κι εγώ έχω σύνοδο ωροσκόπου - βόρειου δεσμού - αντιβέρτεξ σε αντίθεση με σελήνη και οι μισοί μου πλανήτες κάνουν όψεις με τους δεσμούς (του κρόνου συμπεριλαμβάνομένου) και δεν συμμαζεύεται. Και κανένα από τα πρόσωπα που επαιξαν σημαντικό ρόλο στη ζωή μου δεν άγγιζαν με όψεις αυτά τα γεωμετρικά σημεία.

    Όσο για το την "αιτιολόγηση", συγγνώμη, αλλά νομίζω πως είναι πάρα πολύ υποκειμενική. Ο καθένας την ιστορία του την προσωπική την θεωρεί μοναδική και προσπαθεί να την ντύσει με έναν μανδύα ιδιαιτερότητας. Από εκεί και πέρα, καταστάσεις που συγκλονίζουν συμβαίνουν σε όλους μας, είτε έχουν βεβαρυμένο ωροσκόπιο όσον αφορά το βόρειο δεσμό είτε ότι άλλο.

    Από εκεί και πέρα, ως προς τον έλεγχο της συναστρίας είναι ένα θέμα το να λαμβάνονται υπόψη αισθήσεις του τύπου: "νιώθω σαν να τον ξέρω από πάντα" και να κοιτάμε αν ανακατεύεται ο βόρειος δεσμός μέσα, είναι αρκετά επίφοβο.

    Πρώτον, γιατί τουλάχιστον οι 7 στους 10 - για να μην πω και παραπάνω - ερωτευμένοι που ξέρω αισθάνονται αυτό το πράγμα με το σύντροφό τους, αδιάφορο αν οι δεσμοί κάνουν όψεις στη συναστρία τους.
    Δεύτερον, γιατί το ζήτημα δεν είναι ακριβώς στο να αιτιολογήσεις ως "καρμική" μια σχέση όπου φαίνονται να ενεργοποιούνται οι δεσμοί, αλλά στο με ποιό δικαίωμα δικαιολογείς ως "μη καρμική" (άρα και μειωμένης βαρύτητας, σημασίας κλπ.), μια σχέση όπου δεν ενεργοποιούνται οι δεσμοί, αλλά οι άνθρωποι αισθάνονται το ίδιο.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  4. #274

    Re: Συναστρίες

    "Όλες οι σχέσεις είναι καρμικές, αλλά μερικές είναι ...πιο καρμικές"
    Μητσάκος έφα :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #275
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Συναστρίες

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    "Όλες οι σχέσεις είναι καρμικές, αλλά μερικές είναι ...πιο καρμικές"
    Μητσάκος έφα :nuts:
    Το οτι το εχεις ερευνήσει ειναι προς τιμήν σου πάντως!

    Το κακό ειπαμε ειναι ο δογματισμός και η γκαγκα πιστη...συμφωνώ

  6. #276

    Re: Συναστρίες

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Το οτι το εχεις ερευνήσει ειναι προς τιμήν σου πάντως!

    Το κακό ειπαμε ειναι ο δογματισμός και η γκαγκα πιστη...συμφωνώ
    Ευχαριστώ για το κοπλιμάν, αλλά δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά :bigsmile:
    Ξέρεις, εμείς της επιστημονικής-φαταλιστικής είμαστε υποχρεωμένοι να στηρίζουμε τις μοιραίες επισημάνσεις μας σε στατιστικά στοιχεία που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #277
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Συναστρίες

    Το οτι καποιες ειναι πιο καρμικες βγαινει με στατιστικές όμως?????:unsure: Δεν εχω καταλαβει ακομα τι θα πει πιο καρμικές....απο που φαινεται αυτο ???? :blink:

  8. #278
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Συναστρίες

    Ο Μητσάκος αναφέρεται σε μια μελέτη Τεξανού αστρολόγου που πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου. Πριν την κάψω πρόλαβα να διαβάσω ότι καρμικοΤΕΡΕΣ είναι οι γκομενικές σΧΕΣΕΙΣ.

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Το οτι καποιες ειναι πιο καρμικες βγαινει με στατιστικές όμως?????:unsure: Δεν εχω καταλαβει ακομα τι θα πει πιο καρμικές....απο που φαινεται αυτο αυτο???? :blink:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  9. #279
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Συναστρίες

    Ααααααααααααα τωρα αρχιζει και ξεκαθαρίζει το τοπίο!

  10. #280
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Συναστρίες

    Εγω παλι δεν θελω αλλες καρμικες σχεσεις.!!!Θελω ανθρωπους που δεν εχω να μαθω τιποτα και να μην τους μαθω τιποτα.Μπορουμε να περναμε απλα καλα?Μακαρι να μπορουσαμε να την καναμε απο καρμικα αν δεν ειναι για καλο βεβαιως-βεβαιως.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

 

 
Page 28 of 30 FirstFirst ... 18 24 25 26 27 28 29 30 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads