s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 14 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 51 to 60 of 140
  1. #51
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    2

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Γεια σας :bigsmile:
    Όταν 2 άτομα σε ερωτική συναστρία έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ζώδια στους οίκους με μόνη διαφορά τις μοίρες, τι πάει να πει;

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #52
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    αν στον 4 έχουμε ακμή ταύρου...και χειρωνα και ερμη...αυτο σημαινει βιαιο/επωδυνο τελος; (θανατο)

  3. #53

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by white diamond View Post
    αν στον 4 έχουμε ακμή ταύρου...και χειρωνα και ερμη...αυτο σημαινει βιαιο/επωδυνο τελος; (θανατο)
    Καλή ερώτηση :nuts:
    Εσείς τι λέτε, παιδιά;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Γιατι βιαιο θανατο?ο χειρωνας στον 4 εχει σχεση με τα τραυματα που εχουμε μεσα απο την οικογενεια.Διχνει συναισθηματα απορριψης και νιωθεις απομακρισμενος απο την οικογενεια.Αυτο μπορει να σε κανει να μαζεψεις δυναμεις και να τις μοιραστεις βοηθοντας ανθρωπους με παρομοια βιωματα.
    Οσο για τον χειρωνα στον ταυρο διχνει ελλειψη αυτοεκτιμησης που οδηγει συνηθως στην προσπαθεια αποκτησεις ασφαλειας συνηθως υλικης.Επισης διχνει ανθρωπο που νιωθει αβολα με το φυσικο του σωμα και που μαθενοντας να συμφιλιονετε με αυτο του δινετε η δυνατοτητα να γινει θεραπευτης των αλλων.
    Οσο για τον ερμη μεσα στον 4 διχνει οτι η μαθησιακη κλιση καθοδηγητε συνηθως απο καποιο γονεα υπαρχει μια νοητικη ανισηχια για περισσοτερες γνωσεις που μετα το δευτερο μισο της ζωης ενδεχετε και να τις μοιραστει με ανθρωπους των ιδιων εμπειριων και τραυματων(χειρωνας)
    Δεν μπορω να διακρινω βιαιο θανατο,εκτος αν κατι μου διαφευγει.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by white diamond View Post
    αν στον 4 έχουμε ακμή ταύρου...και χειρωνα και ερμη...αυτο σημαινει βιαιο/επωδυνο τελος; (θανατο)
    Απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα???:nuts::nuts:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  6. #56
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Εμείς ετοιμάζουμε ΤΟ συνέδριο.
    (εκεί να δεις κα(ι)μμένους Ποσειδώνες, σε ΟΛΟΥΣ τους οίκους)

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Καλή ερώτηση :nuts:
    Εσείς τι λέτε, παιδιά;
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  7. #57
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα???:nuts::nuts:
    προφανώς εγώ κάτι δεν κατάλαβα καλα...ο 4 οίκος δεν δείχνει το πώς τελειώνουμε πράγματα και πώς θα περάσουμε τα τελευταια χρόνια της ζωής μας;...:weird::unsure:

  8. #58
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    Γιατι βιαιο θανατο?ο χειρωνας στον 4 εχει σχεση με τα τραυματα που εχουμε μεσα απο την οικογενεια.Διχνει συναισθηματα απορριψης και νιωθεις απομακρισμενος απο την οικογενεια.Αυτο μπορει να σε κανει να μαζεψεις δυναμεις και να τις μοιραστεις βοηθοντας ανθρωπους με παρομοια βιωματα.
    Οσο για τον χειρωνα στον ταυρο διχνει ελλειψη αυτοεκτιμησης που οδηγει συνηθως στην προσπαθεια αποκτησεις ασφαλειας συνηθως υλικης.Επισης διχνει ανθρωπο που νιωθει αβολα με το φυσικο του σωμα και που μαθενοντας να συμφιλιονετε με αυτο του δινετε η δυνατοτητα να γινει θεραπευτης των αλλων.
    Οσο για τον ερμη μεσα στον 4 διχνει οτι η μαθησιακη κλιση καθοδηγητε συνηθως απο καποιο γονεα υπαρχει μια νοητικη ανισηχια για περισσοτερες γνωσεις που μετα το δευτερο μισο της ζωης ενδεχετε και να τις μοιραστει με ανθρωπους των ιδιων εμπειριων και τραυματων(χειρωνας)
    Δεν μπορω να διακρινω βιαιο θανατο,εκτος αν κατι μου διαφευγει.
    σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου!

  9. #59
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by white diamond View Post
    προφανώς εγώ κάτι δεν κατάλαβα καλα...ο 4 οίκος δεν δείχνει το πώς τελειώνουμε πράγματα και πώς θα περάσουμε τα τελευταια χρόνια της ζωής μας;...:weird::unsure:
    Μπορεις και ςδω να διαβασεις για τον Χειρωνα σε ζωδια και οικους! :bigsmile:
    http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%...E5%E9%F1%F9%ED
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  10. #60

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Γεια σας,
    είμαι νέο μέλος με λίγες γνώσεις στην αστρολογία που πιστεύω ότι με τη βοήθειά σας θα τις διευρύνω. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει στο εξής: αν εγώ είμαι το τρίτο παιδί στην οικογένειά μου και έχω ένα αδελφό μεγαλύτερο(1ο παιδί) και μια αδελφή μεγαλυτερη(2ο παιδί) και ένα αδελφό και μία αδελφή μικρότερη, αντίστοιχα 4ο και 5ο παιδί, τότε ποιος οίκος αντιπροσωπεύει το κάθε παιδί ? Σας ευχαριστώ

 

 
Page 6 of 14 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads