s
Απλανείς αστέρες (fixed stars) - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 54
  1. #41

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    Τα καλά νέα: έχω τον Spica πάνω στον διπλό κυβερνήτη μου (από Ήλιο και ωροσκόπο) Ερμή.

    Τα λιγότερο καλά νέα: ο φίλος μου έχει τον Κρόνο του σε σύνοδο με τον Caput Algol :scared: Τί σημαίνει τώρα αυτό;;;

  2. #42

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    πως θα μπορουσα να βρω τους απλανεις αστερες την ημερα που γεννηθηκα, σε αστρολογικα προγραμματα δεν εμφανιζονται και οι απλανεις αστερες, καθως και την ερμηνεια τους,
    θα μπορουσα να σας στειλω ημερομηνια γεννησης και τοπο και να με βοηθουσατε σε αυτο,
    σας ευχαριστω εκ των προτερων

  3. #43
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    σε βιβλία που αναφέρονται στις ζωδιακές μοίρες αναφέρονται και αν επιρεάζεται η μοίρααπο κάποιο απλανή αστέρα 'οπως και η φύση του αστέρα

  4. #44

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    Δεν εχω κάποιο βιβλίο σχετικό, αν και για την ερμηνεία και την επιρροή των απλανων βρήκα διάφορα άρθρα στο διαδίκτυο. Αλλά πως μπορώ να υπολογίσω τη θέση τους στο γενεθλιο χάρτη μου και ποιοι αστέρες εμφανίζονται στο χάρτη; δεν υπάρχει κ κάποιο πρόγραμμα online. Καμιά βοήθεια πάνω σ'αυτό? :-) ευχαριστώ

  5. #45
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    νομίζω οτι ορισμενες μοιρες των πλανητων επιρεάζωνται απο αυτους τους αστέρες................
    ένας πιο ειδικος θα μας πει καλύτερα

  6. #46
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    o algol ειναι διπλα στο χείρωνά μου (χείρωνας στις 26και 26' ταυρου) και ο ερμής στις 25 και 32' του ταύρου...τέλος ο άρης είναι στις 19 και 19' του ταύρου (πάλι!)
    μπορείτε να μου πείτε αν είναι κάποια ιδιαίτερη θέση;
    ακόμα , που μπορώ να δω σε ποια σημεία έχω τους υπόλοιπους απλανείς αστέρες;
    σας ευχαριστώ!

  7. #47
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    κάποτε έχα τα βιβλία της κ. Καλογέρας οι 12 προφητείες εκει αναφέρει την κάθε μοίρα του κάθε ζωδίου
    τα δάνεισα και ακόμα τα περιμένω
    ηθικό δίδαγμα προσέξτε τη δανείζετε

  8. #48
    Join Date
    Jun 2010
    Όνομα:
    λιλλιαν
    Location
    αθηνα
    Posts
    93

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    :unsure::nuts:ευχαπιστω για το αρθρο που μου εστειλεσ γρηγορε τοξοτη θα το ψαξω οσο μπορω γιατι ακομα ειμαι τελειωσ αρχαρια προσπαθω να αποκρυπτογραφησω το χαρτη μου για να καταλαβω το χαρακτηρα και τισ δυνατοτητεσ μου απο μια καταβεβλημενη παρθενο

  9. #49

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    Kαλησπερα!!! Εξαιρετικο το αρθρο με τους απλανεις αστερες, εγω επειδη ειμαι σχετικα καινουργια μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βρω κι εγω τους δικους μου απλανεις? Υπαρχει καποιο προγραμμα μεσα στο δωρεαν ωροσκοπιο η καποιο βιβλιο για να ψαξω? Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

  10. #50
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Απλανείς αστέρες (fixed stars)

    Πρέπει όμως να ξοδεύουμε περισσότερο χρόνο μέσα στο φόρουμ και η αναζήτηση είναι πολύτιμη. Έχει εξηγηθεί πολλές φορές ότι δεν υπάρχουν "δικοί μου και δικοί σου" λόγω της πολύ αργής κίνησής τους.

    http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%...%F1%F4%E7.html
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads