s
Η δύναμη της προσευχής - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 26 of 26
  1. #21

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Πολύ ωραίο άρθρο πραγματικά.Δεν το γνώριζα το βιβλίο αλλά μετά από αυτό το άρθρο που διάβασα θέλω πολύ να το αγοράσω.

  2. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Αν και δεν είναι προσευχή το κείμενο, αξίζει να το δούμε...

    ---

    Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι. Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου ίνα καυθήσωμαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι.

    Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία. Πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει. Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει
    :clapping: :clapping: :clapping:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  3. Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Αν και δεν είναι προσευχή το κείμενο, αξίζει να το δούμε...

    ---

    Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι. Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου ίνα καυθήσωμαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι.

    Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία. Πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει. Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει
    "...Ο ζήλος σας μάλιστα πρέπει να στρέφεται προς τα σημαντικότερα χαρίσματα...
    Σας δείχνω κι έναν πολύ ακόμα ανώτερο δρόμο...
    Την Αγάπη...
    Αν μπορώ να λαλώ όλες τις γλώσσες των ανθρώπων , ακόμα και των Αγγέλων αλλά δεν έχω Αγάπη για τους άλλους οι λόγοι μου ακούγονται σαν ήχος χάλκινης καμπάνας ή σαν κύμβαλου αλαλαγμός..
    Κι αν έχω της προφητείας το χάρισμα κι όλα κατέχω τα μυστήρια κι όλη τη γνώση
    κι αν έχω ακόμα όλη την πίστη έτσι που να μετακινώ βουνά αλλά δεν έχω Αγάπη είμαι ένα τίποτα...
    κι αν ακόμα μοιράσω στους φτωχούς όλα μου τα υπάρχοντα κι αν παραδώσω στη φωτιά το σώμα μου για να καεί αλλά δεν έχω Αγάπη σε τίποτα δεν με ωφελεί...
    Εκείνος που Αγαπάει έχει μακροθυμία,έχει και καλοσύνη...
    Εκείνος που Αγαπάει δεν ζηλοφθονεί
    Εκείνος που Αγαπάει δεν κομπάζει ούτε περιφανεύεται...
    είναι ευπρεπής,δεν είναι εγωιστής...Ξεχνάει...
    Ξεχνάει το κακό που του έχουν κάνει...
    Δεν ζητάει αυτά που του ανήκουν...Δεν χαίρεται για το στραβό που γίνεται αλλά μετέχει στη χαρά για το σωστό...Εκείνος που Αγαπάει όλα τα ανέχεται...Σε όλα εμπιστεύεται...Για όλα ελπίζει...¨Ολα τα υπομένει...
    Ποτέ η Αγάπη δεν θα πάψει να υπάρχει..."

    Μεγαλείο...Αν μπορεί κάποιος να φτάσει εκεί είναι ο Φωτισμένος άνθρωπος...εύχομαι και προσεύχομαι...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  4. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Γρηγόρης
    Posts
    23

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Καλησπέρα σας,
    Υπέροχο τό άρθρο σας....συνεχίστε με τόν ίδιο ρυθμό..
    Καλή επιτυχία..

    Δημήτρης

  5. #25
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Location
    Μυτιλήνη-Ελλάδα
    Posts
    73

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    καλησπέρα σας,:bigsmile::bigsmile:
    Πολύ ωραίο άρθρο.Όσο για το βιβλίο δεν το γνώριζα. Απο το άρθρο και μόνο φαίνεται πόσο καλογραμμένο είναι. Με κάνει να θέλω να το αγοράσω.
    καλό απόγευμα..:bigsmile::bigsmile:

  6. #26

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by kolonia View Post
    Καλησπέρα σας k καλή χρονια! Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας για κάποια προσευχή που να μπορέσω με την δύναμη του θεού να προσεγγίσω ένα άτομο που τo αγαπάω πολύ k με ενδιαφέρει!? Να κερδίσω την αγάπη k τον σεβασμό τον ανθρώπων με τo υπέροχο αυτό συναίσθημα τις αγάπης την οποια δεν εισέπραξα ποτε μου... Όπως επίσης να λύσω τo χρόνιο πρόβλημα τις εργασίας μου που με ταλαιπωρεί... ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΟΡΦΥΡΙΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΛΕΓΑΝΕ ΠΩΣ Η ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΕΡΗ,ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ, ΤΟ:

    ¨ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ,ΥΙΕ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ"

    ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΒΙΑΣΤΑ,ΤΑΠΕΙΝΑ,ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΛΕΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,ΕΙΤΕ ΔΥΣΚΟΛΗ,ΕΙΤΕ ΕΥΚΟΛΗ.
    ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Ή ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΟΕΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΕΡΝΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΑΝ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΟΥΡΑΝΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ¨ΧΑΤΙΡΙ¨ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΑΣ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΞΕΡΕΙ....
    ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads