s
Εκλειψη ηλίου
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Εκλειψη ηλίου

    Γεια σε όλους!!:bigsmile:
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια σχετικά με αυτό το φαινόμενο γιατί φέτος το φεβρουάριο ήταν πάνω στα γενέθλια μου. Η επιρροή της έκλειψης διαρκεί μόνο τις μέρες εκείνες ή και όλο το χρόνο; Κ πώς μπορώ να δω σε ποιον τομέα θα με επηρεάσει και πώς; Επειδή έχω διαβάσει ότι δείχνει δραματικές αλλαγές στη ζωή κάποιου (ισχύεικ κάτι αρχίζει να φαίνεται, θέλω να το ψάξω καλύτερα!Γενικά, κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη

  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Εκλειψη ηλίου

    Εισαι δηλ. γεννημενη 7-8 φεβρουαρίου....νομίζω οτι επηρρεαζει όλη την χρονιά σου, χωρίς να ειμαι και απόλυτα σιγουρη:unsure:.
    Ας μας πει και καποιος πιο εμπειρος.:bigsmile:

  3. #3

    Re: Εκλειψη ηλίου

    7 φεβρουαρίου του 1986.ΔΕ ζητάω προσωπική πρόβλεψη(καλά αν καίγεται κανείς να μου κάνει, δε θα πω κ όχι:toung::bigsmile

  4. #4

    Re: Εκλειψη ηλίου

    Quote Originally Posted by mideia View Post
    7 φεβρουαρίου του 1986.ΔΕ ζητάω προσωπική πρόβλεψη(καλά αν καίγεται κανείς να μου κάνει, δε θα πω κ όχι:toung::bigsmile
    Γεια σου mideia :bigsmile:
    Για να ξέρεις γενικά, αν είναι να γίνει κάποια ανάλυση χρειάζονται πέρα από τα στοιχεία που έδωσες (7/2ου/'86) και η ακριβής (ει δυνατόν) ώρα γέννησης και ο τόπος.
    Για αρχή όμως, μπορείς να διαβάσεις το άρθρο που θα βρεις σε αυτόν το σύνδεσμο http://www.myhoroscope.gr/112-%E1%F3...%E4%E9%E1.html
    αλλά και αυτό http://www.myhoroscope.gr/125-%F9%F1...08-2009-a.html
    Το πρώτο είναι του Χρήστου ¶ρχου και αφορά γενικά τις εκλείψεις του Φεβρουαρίου σε σχέση με τα ηλιακά ζώδια (όπου μπορείς να διαβάσεις και το ζώδιο του ωροσκόπου σου) και το δεύτερο είναι της Ρένας Μεντάκη και έχει μια συνοπτική πρόγνωση για όσους γεννήθηκαν στο ζώδιο του Υδροχόου και για κάθε μια ημέρα ξεχωριστά, άρα και για την 7η/2ου :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Εκλειψη ηλίου

    μιας και λέμε για έκλειψη έχω μια απορία παρατηρώ ενα ωροσκόπιο άντρα και βλέπω ότι η Ηλιακή του Αυγούστου γίνεται πάνω στη Σελήνη του (8η μοίρα Λέοντα) στον 4ο όπου έχει και τον Ουρανό στην 20η του Λιονταριού σε αντίθεση με Χείρωνα 23η Υδροχόου
    για αντρικό ωροσκόπιο όταν η Ηλιακή κτυπάει την Σελήνη τι σημαίνει

  6. #6

    Re: Εκλειψη ηλίου

    Ευχαριστώ Μητσάκο! Δεν κατάλαβα και πολλά καθώς είμαι σε αρχικό στάδιο ακόμη, καλά βέβαια μας τα λέει αλλά πολύ γενικά..Οπότε προβλεψούλα μάλλον..Όπως προείπα,αν καίγεται κανείς,ας με βοηθήσει την ταλαίπωρη(είχαμε που είχαμε τον Κρόνο δύο χρόνια στο κεφάλι μας, τώρα έχουμε κ την αγωνία πώς θα μας βγει η χρονιά).Κ πάλι ευχαριστώ!!

  7. #7

    Re: Εκλειψη ηλίου

    Quote Originally Posted by mideia View Post
    Ευχαριστώ Μητσάκο! Δεν κατάλαβα και πολλά καθώς είμαι σε αρχικό στάδιο ακόμη, καλά βέβαια μας τα λέει αλλά πολύ γενικά..Οπότε προβλεψούλα μάλλον..Όπως προείπα,αν καίγεται κανείς,ας με βοηθήσει την ταλαίπωρη(είχαμε που είχαμε τον Κρόνο δύο χρόνια στο κεφάλι μας, τώρα έχουμε κ την αγωνία πώς θα μας βγει η χρονιά).Κ πάλι ευχαριστώ!!
    Είναι λογικό να μην καταλαβαίνεις πολλά, έτσι γίνεται και έτσι γινόταν πάντα, όταν κάποιος ξεκινάει κάτι. Φαντάζεσαι να ξεκινούσες κάτι και να ήξερες τα πάντα για αυτό; Δεν θα υπήρχε λόγος να το ξεκινήσεις :toung:
    Είναι δε λογικό να είναι γενικές οι προβλέψεις που απευθύνονται σε πολλούς ανθρώπους ταυτόχρονα. Δείχνουν μια γενική τάση, η οποία όμως διαφοροποιείται ουσιαστικά και ανάλογα με τις ιδιαίτερες όψεις που έχει το κάθε προσωπικό ωροσκόπιο. Για αυτό άλλωστε ενώ μπορεί να μοιάζουμε με κάποιους ουσιαστικά είμαστε διαφορετικοί μεταξύ μας.
    Γράφεις "αν καίγεται κανείς,ας με βοηθήσει την ταλαίπωρη(είχαμε που είχαμε τον Κρόνο δύο χρόνια στο κεφάλι μας, τώρα έχουμε κ την αγωνία πώς θα μας βγει η χρονιά)"
    Το καλύτερο θα ήταν να αναζητάς εσύ τις ερμηνείες παρά να τις ζητάς έτοιμες. Αν δεν το προσπαθήσεις, τουλάχιστον, θα είσαι συνέχεια ...ταλαιπωρημένη :toung:. Και τον Κρόνο μάλλον τον είχες απέναντι μάλλον παρά κατακέφαλα. Ρώτα κανα λιονταράκι να σου πει ¶μα ζεις συνέχεια με την αγωνία.... άσ' το και χαλάρωσε. Έτσι θα αντιμετωπίσεις και το ...άγχος :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads